Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Please log in to reply
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1111   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9,284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:54

Το χωρίς sd το συνηθισα ηδη.. Για τις εφαρμογές και τη μουσικουλα μου μου φτάνουν τα 16.. ταινία εξάλλου πότε δεν θα έβλεπα σε κινητό!! το ράδιο πότε δεν ήταν πρόβλημα για μενα.. Έχω και το mw600 έτσι κι αλλιώς από παλαιότερα οπότε ενταξει.. Γενικα είμαι πολύ ευχαριστημενος! Σπύρο πανε τσίμπα ενα νεξους ρε συ, δεν χρειάζεται να δώσεις μια περιουσία για κινητο! :-P xexexe

Βγαινει μονο 8 και 16 ρε γαμωτο και χωρις καρτα..
Ηδη εχω κανει το λαθος δυο φορες με το iphone και (ειδικα) το ipad με τα 16..
Ασε που εχω ψιλοκολλησει με το S3, ποσο μαλλον με την τιμη που το βρισκεις.. Γιατι αν ηταν στην κανονικη του εδω Ελλαδα (αν και εχουν πεσει και αυτα πλεον) τοτε δυσκολα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1112   boca

boca

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:cupra89

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:58

Βγαινει μονο 8 και 16 ρε γαμωτο και χωρις καρτα..
Ηδη εχω κανει το λαθος δυο φορες με το iphone και (ειδικα) το ipad με τα 16..
Ασε που εχω ψιλοκολλησει με το S3, ποσο μαλλον με την τιμη που το βρισκεις.. Γιατι αν ηταν στην κανονικη του εδω Ελλαδα (αν και εχουν πεσει και αυτα πλεον) τοτε δυσκολα..

Καμία σχέση κινητό με τάμπλετ ρε συ! Στο τάμπλετ όντως τα 16 είναι λίγα! Στο κινητό θεωρώ προσωπικά πως είναι αρκετά!! Εγώ σκέφτηκα τα 150 ευρώ που έμειναν στην τσέπη μου και πήγα σε galaxy nexus.. Και δεν το μετάνιωσα!! ;)

#1113   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 31/10/2012 - 22:06

Εγω δεν ξερω ειχα πειστει τοσο καιρο και τις τελευταιες μερες ολο για κολληματα και λαγκαρισματα ακουω, οτι δεν ειναι αρκετη 1GB ram στο S3 και οτι καλυτερα να πας στο μινι-tablet Note, οτι με αυτη την μνημη και τα χαρακτηριστικα σε λιγο καιρο κ επομενες εκδοσεις θα ειναι ταφος, οτι τρεχουν οι stock εφαρμογες συνεχεια και πρεπει να τις διαγραψεις, οτι πρεπει να ψαχτεις αρκετα με custom roms και εγω δεν ξερω τι αλλο για να τρεχει καλα και να αντεχει η μπαταρια, και γενικα διαφορα αλλα πραγματα..
Δεν θελω να φυγω απο το 4αρι -εστω κ αν το εχω βαρεθει τοσο καιρο και θελω μια αλλαγη- που τρεχει απροβληματιστα 2 χρονια και μπορει να εχει και τα στραβα του iOS (περα απο τα πολλα καλα που εχει τα οποια και αναγνωριζω) αλλα δεν περιμενω να παρω μια καινουργια συσκευη και να δω κολληματα και λαγκαρισματα, η με την εξελιξη του android σε λιγους μηνες να μην μπορει να το τρεξει με την 1GB ram η δεν ξερω εγω τι αλλο..

Το ισχυει τελικα απο ολα αυτα και τι οχι; Η καποια ειναι στην υπερβολη τους;


Μια χαρα ειναι το 1γιγα στο gnexus. Εδώ τα 512mb ειναι καλα στο nexus s. Αλλα βλέπεις τι γράφω? μονο nexus λέω. Γιαυτο σου λέω αν θες δοκίμασε nexus4, δεν κάνει πολλά ευρωπουλα, θα το δώσεις εύκολα μετά αν δεν το θες, γιατι εχει ζήτηση. Αλλα κατι τέτοιο δεν πρόκειται να γίνει πιθανώς με βάση οτι μου λες. Ναι το android εχει θέματα, αλλα τι περιμένεις, ειναι τόσοι κατασκευαστές και ο καθένας κάνει το δικό του. Δεν εχει θέμα η μνήμη, μην σε φοβίζει. Να σε βάζει σε σκέψεις το ποσο καλο optimization θα κάνει η Samsung, η lg, η htc, γιατι απο όλες πέρασα και σαν την google καμία. Το ελεύθερο αυτο το πρόβλημα εχει όταν ανάμεσα παίζουν λεφτα, κοιτάνε την τσέπη τους όλοι.

Περίμενε για το νέο nexus απλα... Εδώ το παλιο αν πάρεις θα δεις "διαφορετικα" το android. Είπα τα κολλήματα που λένε πολλοί με εργοστασιακες ρομς-λογισμικο στο σ3, εσυ δε θα τα συναντησεις ποτε. Απλώς κοιτα πιο πίσω τα αρνητικα του που έγραψα ή στείλε μου πμ να σου στειλω λινκς για διαβασμα για να μην τα ξαναλέω για το gnexus.

Το χωρίς sd το συνηθισα ηδη.. Για τις εφαρμογές και τη μουσικουλα μου μου φτάνουν τα 16.. ταινία εξάλλου πότε δεν θα έβλεπα σε κινητό!! το ράδιο πότε δεν ήταν πρόβλημα για μενα.. Έχω και το mw600 έτσι κι αλλιώς από παλαιότερα οπότε ενταξει.. Γενικα είμαι πολύ ευχαριστημενος! Σπύρο πανε τσίμπα ενα νεξους ρε συ, δεν χρειάζεται να δώσεις μια περιουσία για κινητο! :-P xexexe


Ενα καλο που εχουν τα galaxy ειναι οτι παίζουν τα πάντα σχεδόν outofthebox μαζί με srt. Στα nexus δεν παιζει τέτοιο, κατέβασε το mx video player και βάλε χύμα ενα βίντεο (οτι να ναι αρχείο) να δεις πως παιζει το gnexus. Μια χαρα και βασιλικα.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 31/10/2012 - 22:11.


#1114   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9,284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/10/2012 - 22:07

Καμία σχέση κινητό με τάμπλετ ρε συ! Στο τάμπλετ όντως τα 16 είναι λίγα! Στο κινητό θεωρώ προσωπικά πως είναι αρκετά!! Εγώ σκέφτηκα τα 150 ευρώ που έμειναν στην τσέπη μου και πήγα σε galaxy nexus.. Και δεν το μετάνιωσα!! ;)

Κοιτα μεχρι να παρω το ipad στο iphone δεν μου εφταναν ουτε 50 γιγα..
Απο κει κ περα καπου μοιραστηκαν τα πραγματα, εχω και στα φλασακια πραγματα και ειναι καλυτερα..
Αλλα τωρα με το S3 ειναι δελεαρ 16GB και αλλα τοσα τουλαχιστον σε καρτα..
Ποσο παει το nexus δηλαδη και γλιτωσες τοσα;;

#1115   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 31/10/2012 - 22:09

Εννοεί απο τα 300 προσφορα του πλαισίου μάλλον που το πήρε πριν λίγες μέρες σε σχεση με τα 450 που βρίσκεις το σ3 στα σκρουτζομαγαζα.

#1116   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9,284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/10/2012 - 22:11

Μια χαρα ειναι το 1γιγα στο gnexus. Εδώ τα 512mb ειναι καλα στο nexus s. Αλλα βλέπεις τι γράφω? μονο nexus λέω. Γιαυτο σου λέω αν θες δοκίμασε nexus4, δεν κάνει πολλά ευρωπουλα, θα το δώσεις εύκολα μετά αν δεν το θες, γιατι εχει ζήτηση. Αλλα κατι τέτοιο δεν πρόκειται να γίνει πιθανώς με βάση οτι μου λες. Ναι το android εχει θέματα, αλλα τι περιμένεις, ειναι τόσοι κατασκευαστές και ο καθένας κάνει το δικό του. Δεν εχει θέμα η μνήμη, μην σε φοβίζει. Να σε βάζει σε σκέψεις το ποσο καλο optimization θα κάνει η Samsung, η lg, η htc, γιατι απο όλες πέρασα και σαν την google καμία. Το ελεύθερο αυτο το πρόβλημα εχει όταν ανάμεσα παίζουν λεφτα, κοιτάνε την τσέπη τους όλοι.

Περίμενε για το νέο nexus απλα... Εδώ το παλιο αν πάρεις θα δεις "διαφορετικα" το android. Είπα τα κολλήματα που λένε πολλοί με εργοστασιακες ρομς-λογισμικο στο σ3, εσυ δε θα τα συναντησεις ποτε. Απλώς κοιτα πιο πίσω τα αρνητικα του που έγραψα ή στείλε μου πμ να σου στειλω λινκς για διαβασμα για να μην τα ξαναλέω.



Ενα καλο που εχουν τα galaxy ειναι οτι παίζουν τα πάντα σχεδόν outofthebox μαζί με srt. Στα nexus δεν παιζει τέτοιο, κατέβασε το mx video player και βάλε χύμα ενα βίντεο (οτι να ναι αρχείο) να δεις πως παιζει το gnexus. Μια χαρα και βασιλικα.

Σ´ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες..
Θα το ψαξω, αλλα η αληθεια ειναι οτι -λογω S3 περισσοτερο οπως εγραψα κ πιο πανω- δεν ψηνομαι για κατι αλλο.. Θα το ψαξω ομως, δεν χανω τιποτα..
Μην μου στειλεις τιποτα πες μου απλα σε ποια σελιδα ειναι εδω η αν ειναι πολλες η λιγες σελιδες πισω να τα ψαξω..

#1117   boca

boca

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:cupra89

Δημοσίευση 31/10/2012 - 22:13

Κοιτα μεχρι να παρω το ipad στο iphone δεν μου εφταναν ουτε 50 γιγα..
Απο κει κ περα καπου μοιραστηκαν τα πραγματα, εχω και στα φλασακια πραγματα και ειναι καλυτερα..
Αλλα τωρα με το S3 ειναι δελεαρ 16GB και αλλα τοσα τουλαχιστον σε καρτα..
Ποσο παει το nexus δηλαδη και γλιτωσες τοσα;;

Τοσες πολλες εφαρμογες εχεις?? Τι να σου πω.. Εμενα παντως τα 16 μου φτανουν!! Κοιτα.. Το πηρα απο Πλαισιο σε προσφορα το ειχε για ενα Σ-Κ 299 ευρω! Τωρα το εχει 369. Αλλα στα skroytzομαγαζα οπου κανεις και τη συγκριση με S3 το εχουν 300-305 ευρω.. Αρα 150 ευρωπουλα στην τσεπη.. Δεν το λες κι ασχημα!! Αλλα οπως λεει κι ο hyperlost που φαινεται και ψαγμενος καλυτερα να περιμενεις να λανσαριστει το nexus4.. Απιστευτη τιμη αν εχει εκει γυρω στα 400! Κι οντως αν δουλεψεις google δεν θα θες να δεις μανισιο samsung touchwiz! :P

#1118   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 31/10/2012 - 22:14

E διάβασε τις τελευταίες 2 σελίδες, θα δεις τι αρνητικα αναφέρω για το gnexus.

Για το nexus4 ακόμα δεν ξέρουμε προβλήματα αν θα εχει, δεν εχει κυκλοφορήσει ακόμα (το galaxy nexus ειναι το nexus3).

#1119   elekas

elekas

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 31/10/2012 - 22:17

Ξερει κανεις ποτε μπορει να αναβαθμιστει το HTC one S με Jelly Bean?

#1120   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9,284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/10/2012 - 22:19

Τοσες πολλες εφαρμογες εχεις?? Τι να σου πω.. Εμενα παντως τα 16 μου φτανουν!! Κοιτα.. Το πηρα απο Πλαισιο σε προσφορα το ειχε για ενα Σ-Κ 299 ευρω! Τωρα το εχει 369. Αλλα στα skroytzομαγαζα οπου κανεις και τη συγκριση με S3 το εχουν 300-305 ευρω.. Αρα 150 ευρωπουλα στην τσεπη.. Δεν το λες κι ασχημα!! Αλλα οπως λεει κι ο hyperlost που φαινεται και ψαγμενος καλυτερα να περιμενεις να λανσαριστει το nexus4.. Απιστευτη τιμη αν εχει εκει γυρω στα 400! Κι οντως αν δουλεψεις google δεν θα θες να δεις μανισιο samsung touchwiz! :P

Δεν ειναι μονο οι εφαρμογες, ειναι βιντεο, μουσικη, βιβλια, φωτογραφιες.. Και καποια παιχνιδια ειναι GB, με τον καιρο ξεφευγει και το μεγεθος των εφαρμογων.. Ολο σβηνω και σβηνω.. Ασε που ουσιαστικα ουτε 16 δεν ειναι, 13,3 ειναι το ipad..
Θα ριξω μια ματια και το nexus (αν και δεν με πειθεται ευκολα, να το ξερετε :P).. Εκτος και αν αρχιζω να το σκεφτομαι πιο σοβαρα με το android με καποια πραγματα που ακουω και μεινω εδω που ειμαι...

#1121   boca

boca

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:cupra89

Δημοσίευση 31/10/2012 - 22:30

Δεν ειναι μονο οι εφαρμογες, ειναι βιντεο, μουσικη, βιβλια, φωτογραφιες.. Και καποια παιχνιδια ειναι GB, με τον καιρο ξεφευγει και το μεγεθος των εφαρμογων.. Ολο σβηνω και σβηνω.. Ασε που ουσιαστικα ουτε 16 δεν ειναι, 13,3 ειναι το ipad..
Θα ριξω μια ματια και το nexus (αν και δεν με πειθεται ευκολα, να το ξερετε :P).. Εκτος και αν αρχιζω να το σκεφτομαι πιο σοβαρα με το android με καποια πραγματα που ακουω και μεινω εδω που ειμαι...

χαχαχα κάνεις δεν πάει να σε πείσει ρε!! μονο ισως την τσέπη σου να σωσουμε λίγο! χααχα! anyway, αν όντως το αποφασίσεις πάνε παίξε και με τα 2 και δες απο κοντά πιο σ αρέσει! Πάντως η εναλλαγή δεν είναι τίποτα.. εγω που τα δουλεύω από ανάγκη και τα 2 δεν μπορώ να πω ότι με κερδίζει κάποιο.. :-)

#1122   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 31/10/2012 - 22:41

Ξερει κανεις ποτε μπορει να αναβαθμιστει το HTC one S με Jelly Bean?


Μασάω δάφνες και σου λέω :P

Αγνωστο, η htc εχει πει σύντομα...εδώ τα nexus s και galaxy nexus εχουν ήδη 4.1.2 και πανε σε 4.2.1 μόλις κυκλοφορήσει το nexus 4/7/10


Δεν ειναι μονο οι εφαρμογες, ειναι βιντεο, μουσικη, βιβλια, φωτογραφιες.. Και καποια παιχνιδια ειναι GB, με τον καιρο ξεφευγει και το μεγεθος των εφαρμογων.. Ολο σβηνω και σβηνω.. Ασε που ουσιαστικα ουτε 16 δεν ειναι, 13,3 ειναι το ipad..
Θα ριξω μια ματια και το nexus (αν και δεν με πειθεται ευκολα, να το ξερετε :P).. Εκτος και αν αρχιζω να το σκεφτομαι πιο σοβαρα με το android με καποια πραγματα που ακουω και μεινω εδω που ειμαι...


Για μενα πλεον δεν αξιζει απο τιμη μονο το σ3 με βάση οτι έγινε στις 29 του μήνα. Με την κινηση που εκανε η google να πουλα τοσο φθηνα το nexus4 και τα αλλα nexus, δεν αξιζει καν. Να δεις θα πέσουν σε 2βδομαδες οι τιμές των αλλων android πιθανόν. Κοιτα το nexus4 εχει gorilla glass χαραγμένο με laser στο πίσω καπάκι και αφήνει την αίσθηση του 4/4s πίσω. Ειναι πιο μικρο απο το galaxy nexus σε διαστάσεις και εχει λίγο μεγαλυτερη οθόνη. Σε specs ειναι καλο αλλα δεν εχει 4g/lte για μένα λάθος. Τώρα βέβαια να μου πεις στην ελλαδα ακόμα τα φτιάχνουν, αλλα και πάλι θα μπορούσε καλύτερα. Η οθόνη ειναι αντίστοιχη του iPhone 5, οτι καλυτερο εχει βγάλει η lg (ιδια με του lg Optimus g). Το καλο ειναι οτι θα κάνει 350ευρω το 16αρι στην Αγγλία . Ελλαδα μπορει και 500, δεν ξέρω. Αλλα τιμη σκότωμα παει για να πάρουν όλοι. Προσωπικα περίμενε αυτο. 13,3 βλέπει και τα 16αρια android. Τι να σου πω σε αυτο, ειναι στον καθένα με τις χωρητικότητες και την χρήση. Αλλα κολλήματα στο υπογραφω δε θα έχεις, εδώ δεν εχει το gnexus με το 1γιγα και το παλαιωμενο 2πυρηνο, το nexus4 θα φοράει τον πιο δυνατο τετραπυρηνο τώρα ή έναν απο τους δυνατότερους φέτος. Πρέπει να δεις τις εφαρμογές μονο αν θα βρεις οτι θες. Εγω χρησιμοποιω και τα 2 λειτουργικα. Της apple ξεχνα τα όλα. Των γνωστών εταιριών υπάρχουν σχεδόν όλα για να μην πω κανονικα και στο android.

#1123   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/10/2012 - 22:53

εγω ειχα παραγγηλει νοτε2 αλλα λογο καθηστερισης απο την δουλεια δεν εχω επιστρεψει αθηνα ακομη και αναγκαστηκα να ακυρωσω την παραγγελια....υπολογιζω την επομενη τεταρτη επιτελους να το εχω στα χερια μου...Επισης περιμενω απαντηση απο Vodafone για επιδοτηση για το 5αρι....αρχιζετε να με ψηνεται για nexu 4 αλλα ποτε θα κυκλοφορεισει ελλαδα η στα σκρουντζομαγαζα? εχει κανεις καμια ιδεα? ειμαι 2 μηνες χωρις κινητο και δεν αντεχω αλλο πραγματικα...πιστευω με νιωθετε :P ποιος αντεχει 2 μηνες χωρις SMARTphone

#1124   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:09

Μέχρι τις 29 του μηνα αν με ρώταγε ένας αλλα θα του έλεγα. Πλέον μετά τις τιμές των nexus 4/7/10 δεν ξέρω τι να πω. Ειναι τοσο χώμα που πιο κάτω δεν πέφτει. Είδα τον matias στο βίντεο της google με χαμόγελο σαν τον τζοκερ. Απλα τώρα που υπάρχει ανταγωνισμός θελουν να μαζέψουν λαό. Οπως κάνει η αμαζον. Πουλανε σε κοστος για να παει ο κοσμος. Ειναι σιγουροι οτι η εμπειρια χρησης των συσκεων τωρα δε θα αφησουν παραπονεμενους και θα μεγαλώσουν το κομμάτι τους στην αγορά. Δε λέω ο ανταγωνισμός καλα κάνει. Απλώς μην πάρετε αμέσως συσκευη android όσοι θέλατε, ίσως να πέσουν οι τιμές πάλι εξαιτίας του εσωτερικού ανταγωνισμού.



#1125   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:11

βρηκα ενα αρθρο....

λεει: "Το LG Nexus 4 αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Αγγλία στις 13 Νοεμβρίου και διαβάζουμε ότι εκεί θα το έχει αποκλειστικότητα για τον πρώτο ένα μήνα η εταιρεία κινητής τηλεφωνίας O2 προσφέροντας μάλιστα δώρο μια τηλεόραση LG στους 100 πρώτους που θα το αγοράσουν!"Μηπως να το φερουμε απο αγγλια να τσιμπησουμε και μια τηλεραση?χαχαχχααχαχαχα....επισης τα 279 british pounds ειναι 348 ευρο.....αντε με μεταφορικα να μας παει 450(με την τηλεοραση μαζι εννοειται! :D ).....αρκετα καλααα...



Πηγη http://techblog.gr/m...fficial-010101/


Τελευταία επεξεργασία από: nikolai92, 31/10/2012 - 23:12.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (2)