Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1126   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:25

Παιδια μια ερωτηση...ΑΝ λεω ΑΝ ποτε στην Ελλαδα λειτουργησει κανονικα το 4g το s3 θα το υποστηριζει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1127   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:26

Μέχρι τις 29 του μηνα αν με ρώταγε ένας αλλα θα του έλεγα. Πλέον μετά τις τιμές των nexus 4/7/10 δεν ξέρω τι να πω. Ειναι τοσο χώμα που πιο κάτω δεν πέφτει. Είδα τον matias στο βίντεο της google με χαμόγελο σαν τον τζοκερ. Απλα τώρα που υπάρχει ανταγωνισμός θελουν να μαζέψουν λαό. Οπως κάνει η αμαζον. Πουλανε σε κοστος για να παει ο κοσμος. Ειναι σιγουροι οτι η εμπειρια χρησης των συσκεων τωρα δε θα αφησουν παραπονεμενους και θα μεγαλώσουν το κομμάτι τους στην αγορά. Δε λέω ο ανταγωνισμός καλα κάνει. Απλώς μην πάρετε αμέσως συσκευη android όσοι θέλατε, ίσως να πέσουν οι τιμές πάλι εξαιτίας του εσωτερικού ανταγωνισμού.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=R5OOKh6CGzc


Πολλα υποσχομενο δειχνει αν και υστερει σε design....Επισης δεν δειχνει που ειναι το μικροφωνο? ¨εμενα προσωπικα δεν με απασχολει και πολυ δεν θα κολλισω εκει ομως μεγαλο μειον η Sd card missing....Aραγε μπορεις να φλασαρεις custom rom?το αν την χρειαζεσαι η οχι ειναι αλλο θεμα...επισης παρατηρισα οταν ανεβασε την φωτηνοτητα οτι χαλασαν τα χρωμματα και η ευκρινεια....

Εν τελει παρα την ολιγη χρηση που του εκανε δειχνει αρκετα Smooth....

#1128   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:37

Παιδια μια ερωτηση...ΑΝ λεω ΑΝ ποτε στην Ελλαδα λειτουργησει κανονικα το 4g το s3 θα το υποστηριζει?


Κανονικά..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1129   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:38

ΟΚ πραγματικα πλεον δεν βλεπω καποιον λογο ωστε να μην παω στο s3...

#1130   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:42

Eγώ το έχω πει. Όποιος θέλει μια αλλαγή να δει κάτι διαφορετικό, το SG3 είναι η καλύτερη επιλογή..

Και ειδικότερα στη τιμή που μπορείς να το βρείς.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 31/10/2012 - 23:42

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1131   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:43

Ναι ναι...πλεον το μονο που μενει ειναι να πουλησω το 4s...

#1132   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:43

ΟΚ πραγματικα πλεον δεν βλεπω καποιον λογο ωστε να μην παω στο s3...

Και εγω μαλλον μια απ´τα ιδια, για S3...
Το μονο που σκεφτομαι εκτος απο αυτο περισσοτερο απο κατι αλλο ειναι να κρατησω το 4αρι.. Και βλεπουμε για SG4 η 5S/6..; (πολυ μακρια το παω βεβαια..)

#1133   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:49

Αυτό είναι κάτι που πλέον το σκέφτομαι και ΄γω.. Αν επαληθευτούν οι φήμες για SG4 τον Φεβρουάριο..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1134   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2012 - 00:03

Αυτό είναι κάτι που πλέον το σκέφτομαι και ΄γω.. Αν επαληθευτούν οι φήμες για SG4 τον Φεβρουάριο..

πιο ευκολο της ειναι να βγαλει νεα συσκευη (με νεο ονομα) παρα sgs 4

#1135   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/11/2012 - 00:07

Πολλα υποσχομενο δειχνει αν και υστερει σε design....Επισης δεν δειχνει που ειναι το μικροφωνο? ¨εμενα προσωπικα δεν με απασχολει και πολυ δεν θα κολλισω εκει ομως μεγαλο μειον η Sd card missing....Aραγε μπορεις να φλασαρεις custom rom?το αν την χρειαζεσαι η οχι ειναι αλλο θεμα...επισης παρατηρισα οταν ανεβασε την φωτηνοτητα οτι χαλασαν τα χρωμματα και η ευκρινεια....

Εν τελει παρα την ολιγη χρηση που του εκανε δειχνει αρκετα Smooth....


Μεγάφωνο εννοείς... Μικρόφωνα θα εχει παραπάνω (και για το noise canceling). Sd και ράδιο κανένα nexus.
Ναι φλασαρεις, γιατι να μην μπορείς? Android ειναι και αυτο. Μάλιστα ειναι πιο εύκολο απο Odin. Θα δεις άμα ασχοληθείς, με το Odin αν γνωρίζεις δεν θα έχεις πρόβλημα. Σε όλα αυτα που λες και η αλήθεια ειναι δεν ξέρω, δες πάλι την τιμη για καινούργια συσκευη με τετραπυρηνο, 2 γίγα ράμ, οθόνη τέτοια κλπ. δε νομίζω να κάτσει αρνητικά σε πολλούς. Sold out το κόβω μάλλον...

Eγώ το έχω πει. Όποιος θέλει μια αλλαγή να δει κάτι διαφορετικό, το SG3 είναι η καλύτερη επιλογή..

Και ειδικότερα στη τιμή που μπορείς να το βρείς.


Καλα Νίκο εσυ αποτελεις εξαίρεση ανεξαρτήτως πλατφόρμας. Αν κατι δεν παει καλα θα το φτιάξεις επειδη ασχολείσαι, έχεις γνώσεις, έχεις την διάθεση, κοκ.

Αλλα ειναι αρκετοί που δεν θα ασχοληθούν και μετά να μην γκρινιάζουν και να λένε κολλάει και λαγκαρει. Αν δεν εχουν θέμα με το μέγεθος και θελουν ντε και καλά touch wiz και Samsung να πανε απο τώρα σε νοτε2. Ήδη αρκετοί κάτοχοι σ3 πήγαν επειδη γκρινιαζαν για την μνήμη και ποσο γρήγορα την τρώει, ειδικα σε εργοστασιακο λογισμικο. Αυτοί τώρα λένε τρομερό και απίστευτο το νοτε2 για τα 2 γίγα. Δεν βάζω λινκ απο αλλο γνωστο φόρουμ γιατι μετά ξεφεύγει η συζήτηση. Στο λέω και εγω πριν λίγες σελίδες. Το σ3 ειναι καλη συσκευη το είπαμε, αλλα εχει και τα αλλά... Οπως εχουν όλες εξάλλου οι συσκευες και πρέπει να τα μετρήσει για την χρήση του ο καθένας.

#1136   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/11/2012 - 00:12

πιο ευκολο της ειναι να βγαλει νεα συσκευη (με νεο ονομα) παρα sgs 4


Καλά, σίγουρα. Δεν αείναι το όνομα, όσο οτι θα έχουμε νέα συσκευή..

Καλα Νίκο εσυ αποτελεις εξαίρεση ανεξαρτήτως πλατφόρμας. Αν κατι δεν παει καλα θα το φτιάξεις επειδη ασχολείσαι, έχεις γνώσεις, έχεις την διάθεση, κοκ.

Αλλα ειναι αρκετοί που δεν θα ασχοληθούν και μετά να μην γκρινιάζουν και να λένε κολλάει και λαγκαρει. Αν δεν εχουν θέμα με το μέγεθος και θελουν ντε και καλά touch wiz και Samsung να πανε απο τώρα σε νοτε2. Ήδη αρκετοί κάτοχοι σ3 πήγαν επειδη γκρινιαζαν για την μνήμη και ποσο γρήγορα την τρώει, ειδικα σε εργοστασιακο λογισμικο. Αυτοί τώρα λένε τρομερό και απίστευτο το νοτε2 για τα 2 γίγα. Δεν βάζω λινκ απο αλλο γνωστο φόρουμ γιατι μετά ξεφεύγει η συζήτηση. Στο λέω και εγω πριν λίγες σελίδες. Το σ3 ειναι καλη συσκευη το είπαμε, αλλα εχει και τα αλλά... Οπως εχουν όλες εξάλλου οι συσκευες και πρέπει να τα μετρήσει για την χρήση του ο καθένας.


Για το S3 πάντως που έχω δει 2-3 φίλων χωρίς Custom ROM κτλ, λαγγάρισμα δεν κατάλαβα.. Ούτε και αυτοί μου έχουν πει κάτι.

Για να το λες όμως κάτι θα ξέρεις..

Το δούλεψα σήμερα το Note II για λίγα λεπτά. Τρομερό πραγματικά. Το μέγεθος όμως σε κάνει να το ξανασκεφτείς. Τεράστιο.. Παρόλα αυτά δεν αποκλείω να μου τη βαρέσει και να καταλήξω σε αυτό..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 01/11/2012 - 00:16

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1137   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2012 - 00:29

Εχω το SGS3 και οταν ανοιγω τα δεδομενα κινητου τα σηματακια που μου βγαζει πανω οταν πιανει σημα ειναι Ε ,G ,3G ,H , H+ .Τα τρια πρωτα τα ξερω,το H και το Η+ τι ειναι?

#1138   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/11/2012 - 00:33

Για το S3 πάντως που έχω δει 2-3 φίλων χωρίς Custom ROM κτλ, λαγγάρισμα δεν κατάλαβα.. Ούτε και αυτοί μου έχουν πει κάτι.

Για να το λες όμως κάτι θα ξέρεις..

Το δούλεψα σήμερα το Note II για λίγα λεπτά. Τρομερό πραγματικά. Το μέγεθος όμως σε κάνει να το ξανασκεφτείς. Τεράστιο.. Παρόλα αυτά δεν αποκλείω να μου τη βαρέσει και να καταλήξω σε αυτό..


Ναι, δεν χρειαζεται να εισαι και ειδικος, εχει θεμα. Αν ειχε 2 γιγα ραμ δεν θα ειχε. Μερικοι μπορεί να μην το καταλάβουν γιατι δεν το λιώνουν στην χρήση για τους το κάνει, ναι υπάρχει και αυτη η κατηγορία ανθρώπων.

Παντως αν ξεπερασεις το ψυχολογικό θέμα παντόφλας και πας στο νοτε μετά δεν ξαναγυρνας στο λέω. Όσοι πήγαν πραγματικα δεν ξαναγύρισαν. Αν συνηθίσεις εκει, όλα τα αλλα θα σου φαίνονται παιχνίδια μετά στην οθόνη.

Για αυτο πρόσεχε τι εύχεσαι :P

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 01/11/2012 - 00:37


#1139   argykk

argykk

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/11/2012 - 00:37

Εχω το νοτελι 2 εδω και 4 ημερες .πραγματικα παιδια δεν υπαρχει τετοιο κινητο απλα απιστευτο τρομερα γρηγορο δεν κολαει πουθενα ιχνος απο λαγκ σε οτι και αν το κανεις .
Τα 2 γιγα μνημης κανουν πραγματικα τρομερη διαφορα.
Ουτε ρουτ χρειαζεται ουτε τπτ με την μαμα ρομ απλα πεταει .
Το μεγεθος του στην αρχη οντως θα σας φανει τεραστιο .σε λιγες μονο μερες ειδη το εχω συνηθισει .
Απλα τρομερη συσκευη δεν υπαρχει ομοια τις προς το παρον ..


#1140   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/11/2012 - 00:42

Εχω το SGS3 και οταν ανοιγω τα δεδομενα κινητου τα σηματακια που μου βγαζει πανω οταν πιανει σημα ειναι Ε ,G ,3G ,H , H+ .Τα τρια πρωτα τα ξερω,το H και το Η+ τι ειναι?


Aυτο σημαίνει οτι είσαι τυχερός γιατι πιανεις γρήγορο Ίντερνετ εκει. Δες εδώ:
http://forum.xda-dev...d.php?t=1441796 και εδώ http://forums.androi...3g-problem.html

Ειδικα αν πιανεις Η+ δεν το έχω δει ελλαδα ποτε, μέχρι Η έχω πετύχει. Λες να είσαι απο τους τυχερούς που κάνουν χρήση του 4g ελλαδα :P

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 01/11/2012 - 00:45


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (1)