Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1141   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/11/2012 - 00:42

Ναι, δεν χρειαζεται να εισαι και ειδικος, εχει θεμα. Αν ειχε 2 γιγα ραμ δεν θα ειχε. Μερικοι μπορεί να μην το καταλάβουν γιατι δεν το λιώνουν στην χρήση για τους το κάνει, ναι υπάρχει και αυτη η κατηγορία ανθρώπων.

Παντως αν ξεπερασεις το ψυχολογικό θέμα παντόφλας και πας στο νοτε μετά δεν ξαναγυρνας στο λέω. Όσοι πήγαν πραγματικα δεν ξαναγύρισαν. Αν συνηθίσεις εκει, όλα τα αλλα θα σου φαίνονται παιχνίδια μετά στην οθόνη.

Για αυτο πρόσεχε τι εύχεσαι :P


Θα το ξεπεράσω? Αυτό είναι το θέμα. Σου λέω λίγο που το δούλεψα και αυτό σήμερα, έπαθα πλάκα..

Αλλά πως το μεταφέρεις αυτό? Σοβαρά το ρωτάω. Είναι τεράστιο.. Εδώ η κοπέλα μου που ήταν μαζί, δε πίστευε οτι είναι τηλ.. :P

Πάντως για το μεγεθος ισχύει. Δε ξαναγυρνάς πιο κάτω.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1142   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/11/2012 - 00:55

Μην το σκέφτεσαι οτι ειναι κινητο.

Σκέψου το σαν μίνι ταμπλετα :P

ειδάλλως είσαι χαμένος απο τύψεις.

Έχεις και iPhone 4, αν είχες 5 ή πιο μεγάλη συσκευη τύπου σ3 μπορει να το έβλεπες διαφορετικά.

Εμένα οι 4.65-4.8 με καλύπτουν απολυτα τώρα. Απλώς αν τελικά τύχει και πάρεις τέτοια συσκευη να δεις που θα λες αλλα μετά, γιατι εισαι πιο hardcore χρηστης και ασχολεισαι γενικα. Προσωπικα σου λέω οι περισσοτεροι που ξέρω απο iPhone σε note ειναι πλέον καταδικασμένοι να κουβαλάνε αυτές τις συσκευές. Δεν τις αλλάζουν. Απλώς αν δεν ξέρεις πολλα για Samsung με touch wiz θα πρέπει να ξέρεις τι σε περιμένει... Δεν ξέρω αν ειναι ευχή ή κατάρα αυτο. Εσυ θα κρίνεις.

#1143   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:04

ομολογω πως ξερω οτι αν παω σε 5.5 ιντσες δυσκολα γυρναω σε καποιο αλλο με λιγοτερο απο 4.8 ιντσες.
Ισχυει και ουτε εγω γνωριζω αν ειναι καλο η κακο αυτο.

#1144   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:11

Μην το σκέφτεσαι οτι ειναι κινητο.

Σκέψου το σαν μίνι ταμπλετα :P

ειδάλλως είσαι χαμένος απο τύψεις.

Έχεις και iPhone 4, αν είχες 5 ή πιο μεγάλη συσκευη τύπου σ3 μπορει να το έβλεπες διαφορετικά.

Εμένα οι 4.65-4.8 με καλύπτουν απολυτα τώρα. Απλώς αν τελικά τύχει και πάρεις τέτοια συσκευη να δεις που θα λες αλλα μετά, γιατι εισαι πιο hardcore χρηστης και ασχολεισαι γενικα. Προσωπικα σου λέω οι περισσοτεροι που ξέρω απο iPhone σε note ειναι πλέον καταδικασμένοι να κουβαλάνε αυτές τις συσκευές. Δεν τις αλλάζουν. Απλώς αν δεν ξέρεις πολλα για Samsung με touch wiz θα πρέπει να ξέρεις τι σε περιμένει... Δεν ξέρω αν ειναι ευχή ή κατάρα αυτο. Εσυ θα κρίνεις.


Μα ναι.. Για Tablet μιλάμε. Θα γλύτωσω και τα λεφτά απο το να έπαιρνα μετά iPad π.χ..

Για TouchWiz δεν μπορώ να σου πω είναι η αλήθεια μιας και δεν το έχω πολυδουλέψει.. Να αγχώνομαι?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1145   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:16

Εμένα πάντως μου φαίνεται μεγάλο. Πιο μικρο απο το ενα βέβαια στο χερι, εξαιτίας του design του, αλλα παλι μεγαλο. Αλλα εγω λέω οτι ειναι λαλακια και όλα τα 7ιντσα και δεν υπάρχει κατι πιο αποδοτικό απο iPad σε μέγεθος. Πράγμα τελείως προσωπικό. Απο το να πας σε μικρή ταμπλετα καλύτερα σε μεγάλο κινητο για να μην κουβαλάς αλλη ταμπλετα μετά (να μην χρειάζεται δηλαδη).

Προσωπικα θα μείνω με iPad και κινητο και βλέψεις για μικρές ταμπλετες δεν έχω, συνεπώς ούτε για μεγάλα κινητα. Τόσο απλή η γνώμη μου.

Όχι Νίκο, εσυ λογικα δεν θα έχεις πρόβλημα, αν ασχοληθείς με το νοτε όπως ασχολείσαι με το jb θα είσαι οκ και το touch wiz να ξέρεις στο νοτε2 με την τόση μνήμη παει υπόδειγμα. Οπως έπρεπε να πηγαίνει και στο σ3, αλλα δεν...

Αν το θες για τις 2 δουλειές τοτε απλα και εσυ εκλεισες:P τοσο απλα θα μείνεις με το νοτελι καιρο

#1146   nikos22patra

nikos22patra

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:23

ρε παιδια εχω μπερδευτη αληθεια,πρεπει να εχω παρει μια αποφαση σε ενα μηνα που θα παω ισπανια να ξερω τι θα παρω.στο τελος θα παρω ενα με 20ευρω κ θα κρατισω το 3gs και θα ξεμπερδευω :P λοιπον περα απο την πλακα ειδα το ανμποξινκ του νοουτ 2 κ το κιν ειναι απλα τεραστιο(ωραιο ομως) μετα ειδα ανμποξινκ του iphone 5 και λεω τι σκατια ειναι αυτη σε θεμα μεγεθους παντα,εχω καποιες ερωτησεις,πως παει η μπαταρια του νοουτ,απο αξια μεταπωλησης τι γινετε?και βασικο εχει βγει ελλαδα?αα κ αν το παρω απο ισπανια ειναι ξεκλειδωτα αυτα κ φυσικα ελληνικα εχουν ετσι και τι σιμ περνουν?

#1147   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:27

Όχι Νίκο, εσυ λογικα δεν θα έχεις πρόβλημα, αν ασχοληθείς με το νοτε όπως ασχολείσαι με το jb θα είσαι οκ και το touch wiz να ξέρεις στο νοτε2 με την τόση μνήμη παει υπόδειγμα. Οπως έπρεπε να πηγαίνει και στο σ3, αλλα δεν...

Αν το θες για τις 2 δουλειές τοτε απλα και εσυ εκλεισες :P τοσο απλα θα μείνεις με το νοτελι καιρο


Θα με κάνεις με αυτά που λες να ξεχάσω το S3 που προς τα εκεί έκλεινα είναι η αλήθεια..

ρε παιδια εχω μπερδευτη αληθεια,πρεπει να εχω παρει μια αποφαση σε ενα μηνα που θα παω ισπανια να ξερω τι θα παρω.στο τελος θα παρω ενα με 20ευρω κ θα κρατισω το 3gs και θα ξεμπερδευω :P λοιπον περα απο την πλακα ειδα το ανμποξινκ του νοουτ 2 κ το κιν ειναι απλα τεραστιο(ωραιο ομως) μετα ειδα ανμποξινκ του iphone 5 και λεω τι σκατια ειναι αυτη σε θεμα μεγεθους παντα,εχω καποιες ερωτησεις,πως παει η μπαταρια του νοουτ,απο αξια μεταπωλησης τι γινετε?και βασικο εχει βγει ελλαδα?αα κ αν το παρω απο ισπανια ειναι ξεκλειδωτα αυτα κ φυσικα ελληνικα εχουν ετσι και τι σιμ περνουν?


Το Note II έχει τρομερή μπαταρία, 2 μέρες +. Για τη μεταπώληση δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είναι iPhone..

Πλέον ναι. Θα το βρείς και εδώ.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1148   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:29

Αστο σε μπαταρία το νοτε όσοι το δοκίμασαν σε χρήση τηλεφώνου, χωρίς data, Wifi κλπ ακόμα το δοκιμάζουν.

Πλάκα κάνω...

Εχει μεγάλη μπαταρία, δεν τελειώνει εύκολα. Φίλου που έπαιζα δεν έπεφτε με τίποτα σε σχεση με το σ3 πχ. Περίπου για κάθε 3% στο σ3 το νοτε2 έπεφτε 1%, αλλα δεν ειχε στρωσει ακόμα.

#1149   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:29

ΟΚ πραγματικα πλεον δεν βλεπω καποιον λογο ωστε να μην παω στο s3...

δεν θα υποστηρίζει 4g το κινητο μην ακούς ότι να ναι φίλε 4g για την ώρα μόνο το iPhone 5 και αυτο μετά απο αναβάθμιση του παροχου θα υποστηρίζεται

#1150   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:08

Ρε παλικάρια, εγώ έκανα προχθές την αναβάθμιση του SG3 μου στην Jelly Bean, και πραγματικά έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό... Δεν υπάρχει ΙΧΝΟΣ lag, και μάλιστα είναι πιο smooth και από το iPhone 4 της γυναίκας μου (που της το έδωσα όταν πήρα το Samsung)... Δεν καταλαβαίνω πώς κάποιοι χρήστες μιλούν για lag. Ίσως με την ics (το προηγούμενο firmware), να έκανε κανένα ελάχιστο lag μόνο αν είχες φορτώσει την συσκευή με εκατοντάδες εφαρμογές, που κακά τα ψέμματα το ίδιο έκανε και το iphone όταν ήταν τιγκαρισμένο στις εφαρμογές... Με την Jelly Bean όμως, καταργείται μόνιμα ο όρος lag που χρησιμοποιούταν για τα android...
Όσον αφορά το 4g, το international Galaxy S3 δεν το υποστηρίζει, αλλά το υποστηρίζει το αμερικάνικο με τα 2 gb ram. Δεν με ενδιαφέρει γιατί όταν έρθει το 4g στην Ελλάδα, θα έχω (πρώτα ο Θεός) το Samsung Galaxy S10!!! :D

#1151   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:18

Το Note II στα χέρια του Lebron φαίνεται ένα φυσιολογικό τηλ..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1152   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:57

Ωραια διαφημιση!

#1153   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 01/11/2012 - 10:00

Η γνωμη σας παιδια για το htc one x?

ακυρο διαβασα reviews και ειδα πολλα προβληματα.

Τελευταία επεξεργασία από: michkal91, 01/11/2012 - 10:08


#1154   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 01/11/2012 - 13:17

παιζω τωρα με το s3 της αδερφης μου και ρωτω...η οθονη πλησιαζει εστω την ποιοτητα της ρετινα?δεν μπορω να πολυκαταλαβω γιατι το screen protector που εχει η αδερφη μου δεν ειναι και οτι καλυτερο..

#1155   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/11/2012 - 13:21

παιζω τωρα με το s3 της αδερφης μου και ρωτω...η οθονη πλησιαζει εστω την ποιοτητα της ρετινα?δεν μπορω να πολυκαταλαβω γιατι το screen protector που εχει η αδερφη μου δεν ειναι και οτι καλυτερο..

Βγαλε το screen protector και πες και σε μας :P
Εγω ετσι οπως το εχω δει, θεωρω οτι ειναι καλυτερη.. Απλα εχει αρκετα πιο εντονα χρωματα καπου και μπορει να φανει ασχημα σε καποιους.
Κατα τ´αλλα εμενα μου αρεσει, τουλαχιστον οσο το εχω δει, μπορει αργοτερα αν το παρω κιολας να αλλαξω γνωμη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες