Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1171   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 01/11/2012 - 15:46

Τοτε δεν ανήκει στις κλασικές εκδόσεις του σ3, αυτο ειναι νέο, πιθανώς θα βγήκε πριν 1-2μηνες, γιατι το καλοκαιρι τέτοιο δεν έπαιζε που τα είχα δει όλα τα σ3 πάλι.

Αυτο αυτόματα σημαίνει οτι δεν ξέρεις αναβαθμισεις τι θα πάρει και δεν ξέρεις σε Xda τι θα γίνει με υποστήριξη, εκτος αν δεν εχει μεγάλες διάφορες απο το note2 και φτιάξουν τις ρομς έτσι απο build δικά τους. Το μονο με 2gb πριν σ3 ήταν αυτο με τον Qualcomm. Θα πάρει τις αναβαθμισεις που θα πάρει και το international λογικα, αλλα το ποτε ειναι θέμα που μπορει να απασχολει μερικούς. Να γίνουν μετατροπή ρομς απο το νοτε2 σε αυτο δεν ειναι αδύνατο, αλλα σημαίνει κάποιοι να κάτσουν και να κάνουν αλλαγές. Ειναι συνώνυμο της επιτυχίας και της ζήτησης, στο Xda παει έτσι πήγαινε. Συνεπώς θέλει σκέψη. Προσωπικα οι διαφορετικές εκδόσεις απο τα international δεν είχαν ποτε τον ίδιο αριθμό ρομς και χρηστών, επειδη ακριβώς έβγαιναν στα μέσα ή στο τέλος της περιόδου. Επίσημα αν δεν λάβει σαν το international αναβάθμιση, τοτε και ανεπίσημα θα εξαρτάται και ίσως να μην βρίσκεις αξιόλογα, αυτο εννοω. Προσωπικα δεν το προτιμώ.

Κοιτα όμως να δεις οτι εχει και υποστηρίζει τις μπάντες gsm τις δικές μας. Για να μου λες οτι παιζει σε πιστεύω, αλλα επειδη ειναι καινούργιο διπλοελεγξε το.


Ναι κανονικά παίζει και σε εμάς! Θεωρείτε international Model και επίσης έχει και πολυ υποστήριξη στο XDA!

Έτσι κι αλλιώς πρώτα στην Ευρώπη κυκλοφορισε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1172   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 01/11/2012 - 15:56

Εδω για τα specs
http://m.gsmarena.co..._s_iii-5001.php

Και εδω review

http://www.gadgetguy...xy-s3-gt-i9305/

Επίσης έρχετε με το 4.1.1 JB

Και μπορω να πω ότι το titanium grey τα σπάει!

#1173   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/11/2012 - 15:59

Το Titanium είναι απίστευτο.

Το I9305 όμως πως το βρίσκεις εδώ? Απ'οτι κοίταγα, μόνο για Ιαπωνία.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 01/11/2012 - 15:59

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1174   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/11/2012 - 16:33

Ρε ωραίο μπορει να ειναι αλλα δεν ειναι το international, μπορει να μην δει αναβάθμιση ποτε του. Και οντως September έλεγε το λινκ η διάθεση. Και οι περισσοτεροι σχολια απο Οκτώβριο εχουν για αυτο. Ειναι καινούργιο. Δεν ειναι οτι τα βγάζω απο το μυαλό μου, ούτε παλιότερα τα σ1 και σ2 σε άλλες εκδόσεις είδαν μερικα αναβαθμισεις. Εδώ και τα international ανάλογα με το region ή τον παροχο έπαιρναν διαφορετικα updates. Η Γερμανία έδινα γρηγορότερα απο ελλαδα απο όσο θυμάμαι στους γαλαξίες. Εχει χαμηλό popularity με βάση το λινκ που μου έδωσες. Περισσότερη εχει το galaxy s advance ή το s1 με τα 16 που ειχε βγει και δεν έβρισκες ρομς στο Xda εύκολα για αυτα. Και δεν μπορει να πάρει τις ρομς του σ3 στην καμία, δείτε εδώ: http://forum.xda-dev...d.php?t=1943534

Ανήκει σε αλλο section των σ3, απλώς ενημερωτικά όλο αυτο. Για να μην μπρικαρουν συσκευές.

#1175   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 01/11/2012 - 17:11

Πάντως εδω και μια βδομάδα διατίθεται στην Αγγλία αλλα και στην Γερμανία με τιμη στα 540€ το 16αρη

#1176   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2012 - 22:02

Aυτο σημαίνει οτι είσαι τυχερός γιατι πιανεις γρήγορο Ίντερνετ εκει. Δες εδώ:
http://forum.xda-dev...d.php?t=1441796 και εδώ http://forums.androi...3g-problem.html

Ειδικα αν πιανεις Η+ δεν το έχω δει ελλαδα ποτε, μέχρι Η έχω πετύχει. Λες να είσαι απο τους τυχερούς που κάνουν χρήση του 4g ελλαδα :P

Ναι εχω σχεδον παντα Η+

#1177   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2012 - 01:00

Συνημμένο αρχείο  Screenshot_2012-11-02-00-52-01.png   258,19KB   53 λήψεις
Ολες αυτες οι εφαρμογες ειναι φυσιολογικο να τρεχουν τοσες ωρες ή πρεπει να κανω κατι?

#1178   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 02/11/2012 - 01:03

Παιδια ψάχνοντας τώρα αυτές τις μέρες βρήκα αυτη τη σελίδα
http://www.birdphone...roductinfo.aspx

Όπως βλέπετε το δίνει πολυ χαμηλά σχετικά
Τους πήρα τηλέφωνο σαν καχύποπτος και μου είπαν πως τα φέρνουν απο Ευρώπη πως δεν έχει καμία διάφορα κλπ κλπ
Επειδη απο SGS3 δεν ξέρω μια μπορείτε να με ενημερώσετε ;

#1179   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/11/2012 - 01:12

Μην το φοβάσαι καθόλου.. Προεισαγωγής είναι. Γι αυτο και η τιμή.

Πολλοί έχουν αγοράσει απο εκεί αν δεις πιο πίσω. Και φίλος πιο παλιά..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1180   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 02/11/2012 - 01:20

Μην το φοβάσαι καθόλου.. Προεισαγωγής είναι. Γι αυτο και η τιμή.

Πολλοί έχουν αγοράσει απο εκεί αν δεις πιο πίσω. Και φίλος πιο παλιά..

Ναι αυτο μου είπαν στο τηλέφωνο πολυ ευγενικοί μπορω να πω
Δηλαδη αυτο τι σημαίνει όμως;


#1181   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/11/2012 - 01:23

Είναι απο άλλες ευρωπαικές χώρες. Το συγκεκριμένο συνήθως Γαλλία ή Γερμανία.

Δεν υπάρχει κανένα θέμα εγγύησης. Καλύπτεται κανονικά απο διετή αντιπροσωπίας. Ούτε φυσικά θέμα κλειδώματος..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1182   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 02/11/2012 - 01:25

Από τα forum στην Ελλάδα, το καλύτερο και πιο οργανωμένο είναι το http://www.valto.net/
Κατεβάστε πρώτοι τα νέα βιβλία & comics, μουσική & ταινίες, gadgets & παιχνίδια, computers & gaming

Ελληνικές & Ξένες Σειρές Υψηλής Eυκρίνειας (HD) (Ελληνικοί Υπότιτλοι)ενώ παράλληλα μπορείτε να κάνετε download περιεχόμενα μεγάλων κινηματογραφικών
παραγωγών και ταινιών που σας ενδιαφέρουν : <a href="http://www.valto.net.../www.valto.net/


Το σκεφτόμουν να σου κάνω report και στο pm που έστειλες αλλά είπα άστον. Τώρα θα σου κάνω σίγουρα.Συνέχισέ το.

Αναρτημένη εικόνα


#1183   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 02/11/2012 - 01:25

Οκ ευχαριστω

#1184   toxos73

toxos73

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2012 - 03:21

Εγω για να πω και την γνωμη μου (εχω και το 4s και το s3), στο android δυσκολευτηκα πολυ σε οτι αφορα, συγχρονισμους, email κλπ. Σε ολα τα αλλα ειμαι πιο ευχαριστημενος, αν και μου λειπουν καποιες εφαρμογες και δεν εχω βρει αντιστοιχες σε android. (foap, motion effects, video camera) κλπ. Ειμαι απιστευτα ικανοποιημενος, που πολλους μπορει να μην τους νοιαζει και το σεβομαι, με την συνδεσιμοτητα και την μεταφορα αρχειων. Δεν με ενδιαφερει bluetooth, radio κλπ. Με ενδιαφερει ομως το drug n drop και το wifi direct.

Να προσθεσω ομως οτι μερικοι να ξεπερασουν μια αντιληψη που εχουν για το android οπως ειχα και εγω. Πολλοι συγκρινουν το ios που ειναι για τα apple τα οποια ναι ειναι υψηλης τεχνολογικης ποιοτητας. Το ios λοιπον θα το συγκρινεις και με μια αναλογη συσκευη. π.χ. galaxy. Δεν ειναι δικαιο μερικοι να εχουν δοκιμασει android σε ZTE ή Huawai ή και samsung ακομα των 100€ και να βγαλανε το συμπερασμα ¨τελικα ναι το ios ειναι καλυτερο. Δοκιμασα το android και ηταν πολυ χαλια¨. Ενας που εχει βαρυτητα η αποψη του έιναι αυτος που θα εχει παιξει και με τα δυο λειτουργικα, σε παρομοιων δυνατοτητων συσκευων και σε ενα ψιλοβαθος χρονου. Λεει καποιος ¨το δοκιμασα το android και δεν μου αρεσε¨. Που το δοκιμασες? ¨στο demo του γερμανου ¨. Ε ενταξει τι γνωμη μπορει να εχει αυτος?

#1185   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 02/11/2012 - 11:51

Συνημμένο αρχείο  Screenshot_2012-11-02-00-52-01.png   258,19KB   53 λήψεις
Ολες αυτες οι εφαρμογες ειναι φυσιολογικο να τρεχουν τοσες ωρες ή πρεπει να κανω κατι?


Ναι έτσι ειναι το android. Ειναι έτσι φτιαγμένο, δεν εχει πρόβλημα. Δεσμεύουν μνήμη ακόμα και εφαρμογές που δεν τρέχουν ή περιμένουν stand by ή τις χρησιμοποιείς πιο συχνά. Αν δεις τα 325mb στο screen shot που εδωσες ειναι ήδη "πιασμένα" απο άλλες. Μπορείς να το δεις εκεί κάπου στις επιλογές.

Υπάρχουν task killers, αλλα ΔΕΝ χρειάζονται, κάνουν περισσότερο κακό παρά καλο. Μην βάλεις. Βάζουν οι περισσοτεροι που δεν καταλαβαίνουν ακόμα πως λειτουργεί. Μπορει αν δεν ειχες πολυ μνήμη και όχι καλη συσκευη να ειχε λόγο χρήσης ένας task killer αν ήξερες τι εκοβες (όχι οτι θα έκανες λαλακια, δεν μπορείς έτσι και αλλιώς, αν κλείσεις κατι λάθος θα ξανανοιξει μονο του αργότερα) και το ρυθμίζες αυτόματα. Στην πραγματικότητα δεν χρειάζεται γιατι εμποδίζει κιόλας το λειτουργικο. Ειδικα μετά απο 4.1.1 οι task killers πήγαν περίπατο ετσι και αλλιως γιατι το λειτουργικο βελτιώθηκε εκει και κάνει πολύ καλύτερη διαχείριση το ui του (project butter). Αν δεν έχεις πάρει την αναβάθμιση, αυτο να σε νοιάζει μονο, να πάρεις το project butter.

Συνεπώς μην σε απασχολεί αυτο που λες. Οταν αρχίσει να κολλάει -αν το κανει στην 4.1.1, γιατι μπορει και να μην το κανει- ή να κάνει restart τα εικονίδια (redraw) επειδη το έχεις γεμίσει πολλα apps και έχεις κανονικα θέμα μνήμης τοτε κοιτάς παραπέρα τι κάνεις.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 02/11/2012 - 11:59


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες