Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 22/10/2012 - 17:08

Ααα με το ΝΟΤΕ 2 στο τέλος μάλλον και εγω αυτο θα πάρω! Πρέπει να το δώ επειγόντως απο κοντά!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 17:09

εγω το παρειγγειλα μαζι με την mastung class 10 micro sd 32gb με τιμη γυρω στα 40. και στο νοτε2 μπορεις στην ασφαλως να βαλεις και εφαρμογες. δεν υπαρχει περιορισμος ακομη και αν υπαρχει περιορισμος απο τον προγραμματιστη σε 1 εφαρμογη να μην μπαινει στην sd με root η με οποιαδηποτε custom rom οπου το 90% ειναι pre-rooted μπορεις να την μεταφερεις...βεβαιa οπως προανεφερα η class 2 και η class 4 ειναι αρκετα αργουν και το κινητο θα κολλαει οπως και να εχει....ειναι πολυ σημαντικο αυτο αν δεν θες να σου κολαει π.χ οταν ανοιγεις καποιο playlist που τα τραγουδια ειναι στην sd και η πλαυλιστ αργει να φωρτοσει. το πιο συνιθησμενο ειναι να κατηγορουμε το κινητο σε αυτην την περιπτωση καθως φταιει αποκλειστικα και μονο η class 2 που εχει πολυ χαμηλη ταχυτητα αναγνωσης. ολα τα android κινητα που ερχονται με sd εχουν 100% και μονο class 2

Τελευταία επεξεργασία από: nikolai92, 22/10/2012 - 17:13


#513   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2012 - 17:14

Ρε συ, τώρα θα το κανείς angelo-galaxy;; ;)


+1.
δεν εχω αλλα likes για σημερα,
και να θελω δεν μπορω να το αλλαξω,αλλα εχει μεινει ακομα ενα iphone 4 στο σπιτι αρα το ονομα μπορω να το κρατησω ακομα λιγο.
αν μπορουσα θα το εκανα angelo-GLXphone,αλλα.............................................

εγω το παρειγγειλα μαζι με την mastung class 10 micro sd 32gb με τιμη γυρω στα 40. και στο νοτε2 μπορεις στην ασφαλως να βαλεις και εφαρμογες. δεν υπαρχει περιορισμος ακομη και αν υπαρχει περιορισμος απο τον προγραμματιστη σε 1 εφαρμογη να μην μπαινει στην sd με root η με οποιαδηποτε custom romοπου το 90% ειναι rooted μπορεις να την μεταφερεις...βεβαι οπως προανεφερα η class 2 και η class 4 ειναι αρκετα αργουν και το κινητο θα κολλαει οπως και να εχει....

και εγω με την class 10, 16 gb της samsung το παραγγειλα,αλλα εχω μια ερωτηση,στην περιγραφη της καρτας μνημης ελεγε-μη συμβατη με micro sd συσκευες- γιατι ενω ειναι microsdhc?


επισης αν ξερει καποιος, υπαρχουν δυο ειδων screen protectors για τον γαλαξια,αυτα που πιανουν ολη την οθονη και αυτα ολη την προσοψη(απο οτι ειδα σε μερικα σχολια χρηστων σε καποιο σαιτ)?

Τελευταία επεξεργασία από: angelo-ifone, 22/10/2012 - 17:18


#514   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 17:29

+1.
δεν εχω αλλα likes για σημερα,
και να θελω δεν μπορω να το αλλαξω,αλλα εχει μεινει ακομα ενα iphone 4 στο σπιτι αρα το ονομα μπορω να το κρατησω ακομα λιγο.
αν μπορουσα θα το εκανα angelo-GLXphone,αλλα.............................................


και εγω με την class 10, 16 gb της samsung το παραγγειλα,αλλα εχω μια ερωτηση,στην περιγραφη της καρτας μνημης ελεγε-μη συμβατη με micro sd συσκευες- γιατι ενω ειναι microsdhc?


επισης αν ξερει καποιος, υπαρχουν δυο ειδων screen protectors για τον γαλαξια,αυτα που πιανουν ολη την οθονη και αυτα ολη την προσοψη(απο οτι ειδα σε μερικα σχολια χρηστων σε καποιο σαιτ)?



να την επιστρεψεις....mastung και patriot class 10 ειναι οι καλυτερες.

#515   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2012 - 17:30

δηλαδη αυτη δεν κανει http://www.birdphone...B-Class-10.aspx?

#516   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 17:39

ταιριαζει ναι,απλως εχει υψηλη ταχυτητα αναγνωσης με χαμηλη ταχυτητα εγγραφης.....σε καποιες εφαρμογες απο sd ισως εχεις lag...ομως ειναι αριστη μπροστα στην class 2 που θα εχει μεσα....απο οσο βλεπω επειδη καταλαβα την εψαξες στο skroutz ειναι η καλυτερη στην τιμη της....ουτε κινγστον oyte h pynion ειναι καλυτερη και ειναι πιο ακριβες....

To hc σημαινει απλα high capacity...δλδ μεγαλης χωριτηκοτητας και αναγραφεται τον τελευταιο καιρο σχεδον σε ολες τισ sd που ειναι πανω απο 4gb. Συνεπως αν δεις 8/16/32/64 gb χωρις το hc πανω να ξερεις τις εχουν καιρο...

Τελευταία επεξεργασία από: nikolai92, 22/10/2012 - 17:43


#517   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 17:43

ταιριαζει ναι,απλως εχει υψηλη ταχυτητα αναγνωσης με χαμηλη ταχυτητα εγγραφης.....σε καποιες εφαρμογες απο sd ισως εχεις lag...ομως ειναι αριστη μπροστα στην class 2 που θα εχει μεσα....απο οσο βλεπω επειδη καταλαβα την εψαξες στο skroutz ειναι η καλυτερη στην τιμη της....ουτε κινγστον oyte h pynion ειναι καλυτερη και ειναι πιο ακριβες....

δηλαδη αυτη δεν κανει http://www.birdphone...B-Class-10.aspx?

ειναι οτι καλυτερη υπαρχει αυτη και δεν θα εχεις καθολου lag

#518   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 22/10/2012 - 17:43

Ας μου πει κάποιος πιο να πάρω!!! S3 vs Note 2. Στείλτε pm! Βοήθεια!


Εσυ δεν ειχες βαλει κατι φωτο με ενα γρατσουνισμενο iphone 5; Τοσο πολυ ξενερωσες;

You'll Never Walk Alone


#519   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 17:47

Εσυ δεν ειχες βαλει κατι φωτο με ενα γρατσουνισμενο iphone 5; Τοσο πολυ ξενερωσες;


Όχι το iPhone 5 το πούλησα αλλά όχι για να αγοράσω κάτι άλλο. Είδα του φίλου μου το S3 για 3 μέρες συνεχόμενα και είπα να αλλάξω, Απλώς ακόμη δεν έχω κλείσει. Προσπαθώ να δω πιο είναι το καλύτερο samsung που κυκλοφορεί ώστε να αποφασίσω μετά μεταξύ εκείνου και του 5αριού. Αν έπαιρνα 5άρι πάλι μαύρο θα ήταν. Σε ομορφιά δε το συγκρίνω με τίποτα. Επιπλέον αν διάβασες, δεν είναι πως βρήκα σε κάτι ανώτερο το S3 με jellybean για τα γούστα μου, απλώς για μία αλλαγή το σκέφτομαι αν και βλέπω πως η έλλειψη εφαρμογών στο play store είναι τροχοπέδη.

#520   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 17:48

ειναι οτι καλυτερη υπαρχει αυτη και δεν θα εχεις καθολου lag


πιστευω και εγω πως οχι μηχαλη αλλα με χαμηλη ταχυτητα εγγραφης στην sd,μπορει να βλεπεις και κολλημα στην ληψη video 1080p μερα με πολλα χρωματτα κλπ,αν το αποθηκευει στην sd....τουλαχιστον στην class2 8a εχει σιγουρα,με αυτην κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι κομπλε

#521   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2012 - 17:49

υπαρχει καποιο app στο τηλεφωνο για να τσεκαρουμε τις δυνατοτητες της καρτας μνημης οταν την βαλω στο τηλεφωνο?

λεει write max 24mb/s-read max 21mb/s
δεν την βλεπω τοσο αργη

Τελευταία επεξεργασία από: angelo-ifone, 22/10/2012 - 17:51


#522   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 22/10/2012 - 17:51

Όχι το iPhone 5 το πούλησα αλλά όχι για να αγοράσω κάτι άλλο. Είδα του φίλου μου το S3 για 3 μέρες συνεχόμενα και είπα να αλλάξω, Απλώς ακόμη δεν έχω κλείσει. Προσπαθώ να δω πιο είναι το καλύτερο samsung που κυκλοφορεί ώστε να αποφασίσω μετά μεταξύ εκείνου και του 5αριού. Αν έπαιρνα 5άρι πάλι μαύρο θα ήταν. Σε ομορφιά δε το συγκρίνω με τίποτα. Επιπλέον αν διάβασες, δεν είναι πως βρήκα σε κάτι ανώτερο το S3 με jellybean για τα γούστα μου, απλώς για μία αλλαγή το σκέφτομαι αν και βλέπω πως η έλλειψη εφαρμογών στο play store είναι τροχοπέδη.


Α; Πουλησες το 5 για να παρεις το 5 παλι; Επειδη ηταν γρατσουνισμενο, αλλα το δωσες σε καναν ανυπομονο κανα 800αρι, διαφορετικα δε σε πιανω...

Τελευταία επεξεργασία από: atari4, 22/10/2012 - 17:52

You'll Never Walk Alone


#523   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 17:54

Α; Πουλησες το 5 για να παρεις το 5 παλι; Επειδη ηταν γρατσουνισμενο, αλλα το δωσες σε καναν ανυπομονο κανα 800αρι, διαφορετικα δε σε πιανω...


885

#524   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 17:57

υπαρχει καποιο app στο τηλεφωνο για να τσεκαρουμε τις δυνατοτητες της καρτας μνημης οταν την βαλω στο τηλεφωνο?

λεει write max 24mb/s-read max 21mb/s
δεν την βλεπω τοσο αργη


read 24/write 13 ειναι

#525   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 22/10/2012 - 17:57

Ε, πες ετσ (researcher), τι το φερνεις απο δω κ απο κει!! :)

Τελευταία επεξεργασία από: atari4, 22/10/2012 - 17:59

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες