Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#646   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 23/10/2012 - 16:06

Πραγματικά μάλλον δούλεψες προβληματική συσκευή.
Οσο πιο γρήγορα γίνεται κάνω δεξία αριστερά εφαρμογές,δεν υπάρχει ούτε υπήρχε ποτέ ίχνος lag..Καθόλου μα καθόλου!
Όσο για το scrolling είναι εφάμιλλο του iphone κατά τη γνώμη μου πιο αργό το iphone στα zoom in,zoom out σίγουρα.
Οπως και στη ταχύτητα scrolling.
Πριν μρικές μέρες εκανα τεστ με iphone 4 φίλου στο ιδιο wifi και 3G.
Τα πάντα γίνονταν αρκετά γρηγορότερα στο S3.


Καλο θα ηταν να κανεις τα τεστ και να συγκρινεις το S3 με το 4S/5 παντως και οχι με το 4.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#647   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/10/2012 - 16:08

Πραγματικά μάλλον δούλεψες προβληματική συσκευή.
Οσο πιο γρήγορα γίνεται κάνω δεξία αριστερά εφαρμογές,δεν υπάρχει ούτε υπήρχε ποτέ ίχνος lag..Καθόλου μα καθόλου!
Όσο για το scrolling είναι εφάμιλλο του iphone κατά τη γνώμη μου πιο αργό το iphone στα zoom in,zoom out σίγουρα.
Οπως και στη ταχύτητα scrolling.
Πριν μρικές μέρες εκανα τεστ με iphone 4 φίλου στο ιδιο wifi και 3G.
Τα πάντα γίνονταν αρκετά γρηγορότερα στο S3.

δυο galaxy ειχα φιλε,ενα δικο μου κ ενα συναδερφου,και στα δυο τεσταρισμενο-σορυ στο προηγούμενο μήνυμα εγραψα (κρασαρισμα),εννοουσα το (ρολαρισμα) του οτι ειναι αργο,δεν εχει αυτη την φυσιολογική φορά οπως της αππλε,

#648   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/10/2012 - 16:10

καλησπερα σε ολους ειχα χρονια iphone και ολα τα μοντελα,ειπα να αλλαξω και να αγορασω το note 2,σημερα το αποκτησα,και θα πω οτι η συσκευη απλα ειναι φανταστικη,το μονο μου θεμα ειναι πρεπει να διαβασω παλι πολλες σελιδες για να μαθω το root και πολλα αλλα...

Τελευταία επεξεργασία από: BAGGELISSMART, 23/10/2012 - 16:11


#649   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/10/2012 - 16:11

δυο galaxy ειχα φιλε,ενα δικο μου κ ενα συναδερφου,και στα δυο τεσταρισμενο-σορυ στο προηγούμενο μήνυμα εγραψα (κρασαρισμα),εννοουσα το (ρολαρισμα) του οτι ειναι αργο,δεν εχει αυτη την φυσιολογική φορά οπως της αππλε,


Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ως λογική απάντηση σε αυτό είναι να είχαν ICS αλλά και πάλι δεν ήταν τόσο τραγικά τα πράγματα.
Αυτό που έφτιαξε κυρίως στη JellyBean ήταν το scrolling και το πόσο smooth έγινε.Θυμάσαι τι είχε ?

#650   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/10/2012 - 16:17

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ως λογική απάντηση σε αυτό είναι να είχαν ICS αλλά και πάλι δεν ήταν τόσο τραγικά τα πράγματα.
Αυτό που έφτιαξε κυρίως στη JellyBean ήταν το scrolling και το πόσο smooth έγινε.Θυμάσαι τι είχε ?

4.1.1 νομιζω η 4.1.0 το ειχα κανει ροοτ.(ISC πρεπει να φορουσε) αλλα οπως σου λεω κ παλι αρκετα μειον-οπως και +διευκολύνσεις βασικά για αυτούς που δεν ξέρουν να δουλεύουν το itunes.
ηταν το 5 andoid που πηρα,

#651   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/10/2012 - 16:27

Καλο θα ηταν να κανεις τα τεστ και να συγκρινεις το S3 με το 4S/5 παντως και οχι με το 4.


Πίστεψε με δεν το έκανα για να βγάλω ανώτερο το s3..
Αυτό βρήκα αυτό δοκίμασα.
Μόλις πέσει στα χέρια μου 4s ή πεντάρι θα το κάνω και αυτό.

#652   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 23/10/2012 - 16:31

Πίστεψε με δεν το έκανα για να βγάλω ανώτερο το s3..
Αυτό βρήκα αυτό δοκίμασα.
Μόλις πέσει στα χέρια μου 4s ή πεντάρι θα το κάνω και αυτό.


Δεν στο ειπα οτι ηθελες να βγαλεις ανωτερο το s3 απλως σαν hardware το s3 πρεπει να συγκρινεται με το 4s/5.

#653   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 23/10/2012 - 16:32

Μήπως είναι καλύτερα να περιμένουμε λίγο να έρθει το S3 με LTE και 2Gb RAM? είδη μου φαίνεται ότι κυκλοφορεί.

#654   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/10/2012 - 16:34

4.1.1 νομιζω η 4.1.0 το ειχα κανει ροοτ.(ISC πρεπει να φορουσε) αλλα οπως σου λεω κ παλι αρκετα μειον-οπως και +διευκολύνσεις βασικά για αυτούς που δεν ξέρουν να δουλεύουν το itunes.
ηταν το 5 andoid που πηρα,

Πανο ξερεις οτι υπαρχουν ατομα που παιζουν στα δακτυλα το itunes, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν σου δενει τα χερια σε παρα πολλες περιπτωσεις..
Και προσωπικα να σου πω οτι εχω πει κ αλλες φορες εδω οτι το itunes δεν ειναι τοσο τρομερο οσο νομιζουν καποιοι κ οτι μαλιστα σε πολλες περιπτωσεις σε βολευει κιολας (εχεις ολα σου τα δεδομενα εκει μεσα κ βαζεις-βγαζεις πολυ ευκολα στις συσκευες σου)
Αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν σου δενει τα χερια, δεν εχει καμια σχεση με την ευκολια κ την απλοτητα που θελει να δωσει το iOS..
Μην αναπτυξουμε τωρα σε ποια πραγματα σου δενει τα χερια.. Δυστυχως ειναι πολλα κ για μενα το πρωτο πραγμα που θα πρεπει να αλλαξει η apple ειναι αυτο, να ανεξαρτητοποιησει τις συσκευες τις. Δεν λεω οτι πρεπει να καταργησει το itunes, αλλα να "ελευθερωσει" τις συσκευες τις απο αυτο οσο το δυνατον περισσοτερο.

#655   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2012 - 16:34

Αργό σκολάρισμα, που δεν είναι αργό, αλλά lagάρει λίγο είναι όταν είναι σε power mode, ποτέ άλλοτε. Το κινητό δεν κολλάει πουθενά. Πάλι δεν το συγκρίνω με το smoothness που έχει το iPhone.

Εάν το iPhone ήταν στις ίδιες ίντσες δε θα το σκεφτόμουν ούτε 5% για να πάω σε Android. Μπορεί να έχει όση ελευθερία θέλει, αλλά εμένα δε μου χρειάζεται.

Αυτό που παρατήρησα σήμερα είναι πως η οθόνη του S3 είναι πολύ λιγότερο φωτεινή από το 4S της κοπέλας μου (με λευκό background και τα 2) αλλά ΚΑΙ από το 4άρι της φίλης της. Φυσικά, τα widgets του είναι μεγάλη ευκολία για όποιον έχει συνηθίσει τέτοιο workflow, αλλά ΟΚ αυτά είναι γούστα. Αδιαμφισβήτητα, τα υπερκορεσμένα χρώματά του, κάνουν την οθόνη πάρα πολύ όμορφη και θέλεις συνεχώς να την αγγίζεις. Η οθόνη με το default (?) background με το νερό είναι τέλεια.

Το Note 2 το έχω απορρίψει λόγο μεγέθους, που πραγματικά είναι παντόφλα. Σήμερα πήρα το Note 1 και το έβαλα στη σόλα μου των Nike Running...Είναι το ίδιο πάχος και σας προκαλώ να το δοκιμάσετε.

Το S3 για κάποιον που θέλει ένα νέο κινητό είναι η καλύτερη απόφαση τώρα, αλλά πλέον από σήμερα προσωπικά, κλείνω προς το iPhone 5. Αν υπήρχε jailbreak ήδη, ούτε στιγμή δε θα το σκεφτόμουν, ενώ ΑΝ παράλληλα ήταν στις ίντσες του S3 πραγματικά δε θα υπήρχε ανταγωνισμός.

#656   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 23/10/2012 - 16:34

4.1.1 νομιζω η 4.1.0 το ειχα κανει ροοτ.(ISC πρεπει να φορουσε) αλλα οπως σου λεω κ παλι αρκετα μειον-οπως και +διευκολύνσεις βασικά για αυτούς που δεν ξέρουν να δουλεύουν το itunes.
ηταν το 5 andoid που πηρα,


Δε μας τα λες καλα φιλε Πανο... isc λες, 4.1.0 λες... Οσο ειμαι εγω ο πάπας,τοσο ειχες εσυ galaxy... Μισοδιαβασμενος ηρθες!!

#657   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 23/10/2012 - 16:51

εμενα παντως, τα υπερκορεσμενα χρωματα, ακομη και σε normal mode, με απωθουν.
Η χρωματικη αποδοση του ειναι ασυναγωνιστη.... ειδικα σε φωτογραφιες με προσωπα.

#658   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/10/2012 - 16:52

Δε μας τα λες καλα φιλε Πανο... isc λες, 4.1.0 λες... Οσο ειμαι εγω ο πάπας,τοσο ειχες εσυ galaxy... Μισοδιαβασμενος ηρθες!!

ναι ρε σε κοροιδευω αλλη ορεξη δεν ειχα. τραβα στης αγγελιες να το δεις και insomnia kai thegreekz. εξυπνοπουλη μου. :D :D

#659   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.744 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2012 - 16:52

Αργό σκολάρισμα, που δεν είναι αργό, αλλά lagάρει λίγο είναι όταν είναι σε power mode, ποτέ άλλοτε. Το κινητό δεν κολλάει πουθενά. Πάλι δεν το συγκρίνω με το smoothness που έχει το iPhone.

Εάν το iPhone ήταν στις ίδιες ίντσες δε θα το σκεφτόμουν ούτε 5% για να πάω σε Android. Μπορεί να έχει όση ελευθερία θέλει, αλλά εμένα δε μου χρειάζεται.

Αυτό που παρατήρησα σήμερα είναι πως η οθόνη του S3 είναι πολύ λιγότερο φωτεινή από το 4S της κοπέλας μου (με λευκό background και τα 2) αλλά ΚΑΙ από το 4άρι της φίλης της. Φυσικά, τα widgets του είναι μεγάλη ευκολία για όποιον έχει συνηθίσει τέτοιο workflow, αλλά ΟΚ αυτά είναι γούστα. Αδιαμφισβήτητα, τα υπερκορεσμένα χρώματά του, κάνουν την οθόνη πάρα πολύ όμορφη και θέλεις συνεχώς να την αγγίζεις. Η οθόνη με το default (?) background με το νερό είναι τέλεια.

Το Note 2 το έχω απορρίψει λόγο μεγέθους, που πραγματικά είναι παντόφλα. Σήμερα πήρα το Note 1 και το έβαλα στη σόλα μου των Nike Running...Είναι το ίδιο πάχος και σας προκαλώ να το δοκιμάσετε.

Το S3 για κάποιον που θέλει ένα νέο κινητό είναι η καλύτερη απόφαση τώρα, αλλά πλέον από σήμερα προσωπικά, κλείνω προς το iPhone 5. Αν υπήρχε jailbreak ήδη, ούτε στιγμή δε θα το σκεφτόμουν, ενώ ΑΝ παράλληλα ήταν στις ίντσες του S3 πραγματικά δε θα υπήρχε ανταγωνισμός.

καλα δεν πειραζει,εγω προτιμω τον ανταγωνισμο οπως ειναι δηλ iphone το πολυ στο μεγεθος αυτο.Συγγνωμη αλλα δεν θα παρω οτιδηποτε μεγαλυτερο σε οθονη εκτος και αν καταφερουν να κρατησουν τον ιδιο ογκο.

#660   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/10/2012 - 16:54

http://www.insomnia....sung-galaxy-s3/
απλα ετσι ρε δεν το ειχα και ψαχνω κοροιδα να τους πουλησω κουφετα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 28

0 μέλη, 28 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες