Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#871   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/10/2012 - 22:42

παρτε ολοι το νεο nexus! http://techblog.gr/m...price-uk-11322/ πολυ δυνατα χαρακτηριστικα! Αλλα μονο 8gb εσωτερικη μνημη το μικροτερο χωρις sd card! lol :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#872   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 22:52

ΛΟΛ! Καλά...μετά λέμε για την Apple. Αύριο να διαβάζω τα international posts: Android users unhappy with new Gnexus.

Gnexus - suitable for your low expectations.

Gnexus - why you truly need only 8GB of storage.

#873   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/10/2012 - 23:05

Μια ερωτηση για το play store,οταν κατεβαζω μια εφαρμογη πριν μου λεει κατι για ΑΔΕΙΕΣ, τι ειναι ολα αυτα?Μπαινει δηλαδη σε προσωπικα αρχει κτλ οπως λεει και συλλεγει πληροφοριες δηλαδη,κατα ποσο σωστο ειναι αυτο?Και κατεβασα το Swiftkey 3 και το smartkeyboard pro και πριν τα κανω επιλογη μου λεει οτι θα αποθηκευει ολα μου τα μηνυματα που πληκτρολογω και Επαφες διευθυνσεις κτλ!Τρελο?


Αυτό είναι ένα ακόμα αρνητικό που εντόπισα στο android οι άδεις που ζητάνε ορισμένες εφαρμογές είναι υπερβολικές και ήταν κάτι που ήθελα να ρωτήσω, αν συμβαίνει το ίδιο και με το iOS και δεν το ξέρουμε.

Και κάτι άλλο όσοι πήγατε από iOS σε android κανετε μια σύγκριση στην κατανάλωση των δεδομένων γιατί στην αρχή σε εμένα αρκετές εφαρμογές, τις οποίες δεν χρησιμοποιούσα κιόλας, κατανάλωναν δεδομένα.
Το περιόρισα με κάποιο πρόγραμα αλλά μου πήρε καιρό για να καταλάβω τι γίνεται.


#874   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2012 - 23:10

Αυτό είναι ένα ακόμα αρνητικό που εντόπισα στο android οι άδεις που ζητάνε ορισμένες εφαρμογές είναι υπερβολικές και ήταν κάτι που ήθελα να ρωτήσω, αν συμβαίνει το ίδιο και με το iOS και δεν το ξέρουμε.

Και κάτι άλλο όσοι πήγατε από iOS σε android κανετε μια σύγκριση στην κατανάλωση των δεδομένων γιατί στην αρχή σε εμένα αρκετές εφαρμογές, τις οποίες δεν χρησιμοποιούσα κιόλας, κατανάλωναν δεδομένα.
Το περιόρισα με κάποιο πρόγραμα αλλά μου πήρε καιρό για να καταλάβω τι γίνεται.

Mε τι προγραμμα γινεται αυτο φιλε μου?Που το βρισκω?

#875   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/10/2012 - 23:16

παρτε ολοι το νεο nexus! http://techblog.gr/m...price-uk-11322/ πολυ δυνατα χαρακτηριστικα! Αλλα μονο 8gb εσωτερικη μνημη το μικροτερο χωρις sd card! lol :P

ΛΟΛ! Καλά...μετά λέμε για την Apple. Αύριο να διαβάζω τα international posts: Android users unhappy with new Gnexus.

Gnexus - suitable for your low expectations.

Gnexus - why you truly need only 8GB of storage.



Memorygate και δεν έχει και ραδιόφωνο!
Χαχαχα τραγικό
Κατά τα άλλα είναι τούμπανο.

#876   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/10/2012 - 23:17

αντε παιδια ποιος μπορει να μου πει κατι για θεματα.
εχω εγκαταστησει το rom toolkit μεσω του οποιου μπορω να εγκαταστησω θεματα.
1η ερωτηση / τρωνε μπαταρια τα θεματα(δηλαδη τρεχει κατι σαν το winterboard)?
2η ερωτηση / απο οτι βλεπω πρεπει τα θεματα να ειναι συμβατα με τις ρομ,εγω απλα εχω κανει αναβαθμιση στην jelly bean μεσω odin της γαλλικης μου εκδοσης.
μπαινουν ολα τα θεματα εκει?


1)Οχι δεν αυξανεται η καταναλωση γιατι απλα αντικαθιστας τα μαμα εικονιδια με αλλα.
Θα καιει παραπανω πχ αν ειχες μαυρο εικονιδιο και τα νεα ειναι μπλε,αλλα μιλαμε για απειροελαχιστη διαφορα.
2)Οχι δεν ειναι ολα συμβατα,αναφερουν οι devs συνηθως σε ποιες ρομ ειναι δοκιμασμενες.

#877   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/10/2012 - 23:18

ε τουλαχιστον Αγγλια εχει 485 ευρω. Για τετοιες δυνατοτητες ειναι φτηνο. Η μνημη ομως ειναι για γελια :lol: (δινουν στο cloud αρκετα δωρεαν GB κ καλα τα καλυπτουν απο εκει..οτι να ναι)

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 25/10/2012 - 23:19


#878   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 23:24

Καλά μου έλεγαν...φέτος θα είναι LG οπότε κράτα μικρό καλάθι. Καλύτερα S3, αν και εδώ τα χαρακτηριστικά όντως κάνουν διαφορά.

#879   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/10/2012 - 23:25

Mε τι προγραμμα γινεται αυτο φιλε μου?Που το βρισκω?


https://play.google....rity.lite&hl=el

Περιορίζει (αφού το σετάρεις) και το θέμα με τις άδειες που ζητάει η κάθε εφαρμογή, μπλοκάρεις τις εφαρμογές να καταναλώνουν δεδομένα όποτε τους καπνίσει, έχει και μετρητή δεδομένων με ειδοποίηση όταν κομτευεις να ξεπεράσεις το όριο που βάζεις.

#880   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2012 - 13:29

https://play.google....rity.lite&hl=el

Περιορίζει (αφού το σετάρεις) και το θέμα με τις άδειες που ζητάει η κάθε εφαρμογή, μπλοκάρεις τις εφαρμογές να καταναλώνουν δεδομένα όποτε τους καπνίσει, έχει και μετρητή δεδομένων με ειδοποίηση όταν κομτευεις να ξεπεράσεις το όριο που βάζεις.

το δοκιμασα αλλα κολλαει το τηλεφωνο, κανει restart καθε φορα που παω να το στησω, και εφυγε αρον αρον.
κατι παρομοιο υπαρχει?

#881   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2012 - 16:20

Δηλαδη ας πουμε οτι θελω να κατεβασω την συγκεκριμενη εφαρμογη Swiftkey 3. Θα παιρνει πληροφοριες απ ολα αυτα που αναφερει ετσι απλα?

Συνημμένο αρχείο  Screenshot_2012-10-26-17-11-38.png   141,69KB   56 λήψεις

#882   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/10/2012 - 18:38

Οχι φιλε ζηταει αδεια για χρησημοποιηται η εφαρμογη δλδ να αλλαξει το default πληκτρολογιο των μνματων,του τηλεφωνου κλπ. Οχι πως βλεπει τα δεδομενα σου,ειναι παρανομο να γινεται κτ τετοιο!

Τελευταία επεξεργασία από: nikolai92, 26/10/2012 - 18:41


#883   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 26/10/2012 - 18:56

παρτε ολοι το νεο nexus! http://techblog.gr/m...price-uk-11322/ πολυ δυνατα χαρακτηριστικα! Αλλα μονο 8gb εσωτερικη μνημη το μικροτερο χωρις sd card! lol :P


Σιγα το τούμπανο! Επειδή είναι στα 1,5;

Έτσι κι αλλιώς το Galaxy S3 με LTE έχει 2Gb RAM!

#884   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2012 - 19:08

Οχι φιλε ζηταει αδεια για χρησημοποιηται η εφαρμογη δλδ να αλλαξει το default πληκτρολογιο των μνματων,του τηλεφωνου κλπ. Οχι πως βλεπει τα δεδομενα σου,ειναι παρανομο να γινεται κτ τετοιο!

Eγω με αυτο που διαβαζω καταλαβαινω οτι χρησιμοποιει και ενημερωνετε σε καποιες εφαρμογες μεχρι και για τη θεση σου!Κατεβασε το Permission Aware και δες τι χρησιμοποιουν οι εφαρμογες σου στο κινητο!Ειμαι κανουριος χρηστης σε android απλα αυτο καταλαβαινω και θελω να ξερω τι μου γινεται,Εσεις τι λετε!Δες αμα θες την εφαρμογη και το συζηταμε!

#885   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/10/2012 - 20:03

Σιγα το τούμπανο! Επειδή είναι στα 1,5;

Έτσι κι αλλιώς το Galaxy S3 με LTE έχει 2Gb RAM!


Το nexus τρέχουν pure Android και αυτό είναι το μεγάλο +.
Η κάθε Samsung γεμίζει την συσκευή της με κάθε λογής bloatware με αποτέλεσμα το nexus s με 512mb να γονατίζει μοντέλα με 1gb μνήμη.

Τελευταία επεξεργασία από: taigetos, 26/10/2012 - 20:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες