Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#961   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 29/10/2012 - 14:12

ειναι μεγαλο αλλα ειναι το μονο κινητο φετος που έφερε καινουργια πραγματα και ειναι το μονο android κινητο που εχω μπει στα forum τους και δεν εχουν παραπονα και προβληματα με την συσκευη για εμενα δυο κινητά υπαρχουν στην αγορα note 2 kai iphone 5

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#962   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/10/2012 - 14:14

Παρα πολυ μεγαλο..
Εμενα ηδη το S3 μου φαινεται αρκετα μεγαλο, συνηθιζεται βεβαια νομιζω, αυτο ομως δυσκολα..


Δύσκολα όντως.. Και αυτό είναι που σε αποτρέπει κυρίως.. Πιο πολύ Tablet το λες παρά τηλ.

Εργαλείο πάντως.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#963   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/10/2012 - 14:32

ειναι μεγαλο αλλα ειναι το μονο κινητο φετος που έφερε καινουργια πραγματα και ειναι το μονο android κινητο που εχω μπει στα forum τους και δεν εχουν παραπονα και προβληματα με την συσκευη για εμενα δυο κινητά υπαρχουν στην αγορα note 2 kai iphone 5

Δεν θα σου φερω αντιρρηση, αν και εγω θεωρω ιδανικοτερο -ποσο μαλλον για κινητο- το S3.
Τωρα απο προβληματα τι να σου πω; Δεν ξερω.. Αλλα το 5αρι εχει λιγοτερα;;
Βεβαια δεν μπορω να φανταστω ανθρωπο να ειναι αναμεσα σε αυτες τις δυο συσκευες, note και 5, ειναι η μερα με την νυχτα απ´οπου και αν το παρεις..

#964   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 29/10/2012 - 14:41

ε κοιτα το 5 αν εξαιρέσεις οτι μερικα βγαιναν χτυπημένα σε μια παρτιδα απο ενα εργοστασιο που το διορθώσαν φυσικα. δεν υπαρχει κατι το φαινομενο με τις μωβ αποχρωσεις γελαω απλα γιατι ασχολουμαι με την φωτογραφια και γινεται σε ολα τα κινητά αν κοιτας τον ηλιο.αν δεις πχ στα φορουμ του s3 ολοι λενε οτι το 1gb μνημη δεν φτανει με τιποτα με την μαμα rom αν βαλεις αρκετες εφαρμογες και η μπαταρια έχει θεμα με αυτη την οθονη ενω στο note 2 αυτα τα θεματα τα εξαλείψαν ειδικα για την μπαταρια του ολοι γραφουν οτι με κανονικη χρηση σου βγαζει 2 μερες που αυτο δεν το κανει κανενα αλλο κινητο με android εκτος από το note 2 και το razr maxx

#965   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 29/10/2012 - 14:42

Δύσκολα όντως.. Και αυτό είναι που σε αποτρέπει κυρίως.. Πιο πολύ Tablet το λες παρά τηλ.

Εργαλείο πάντως.


Το είδα από κοντά , και θα το σκεφτόμουνα αντί για το ipad mini όμως και όχι το iphone 5 !!!

#966   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/10/2012 - 14:52

ε κοιτα το 5 αν εξαιρέσεις οτι μερικα βγαιναν χτυπημένα σε μια παρτιδα απο ενα εργοστασιο που το διορθώσαν φυσικα. δεν υπαρχει κατι το φαινομενο με τις μωβ αποχρωσεις γελαω απλα γιατι ασχολουμαι με την φωτογραφια και γινεται σε ολα τα κινητά αν κοιτας τον ηλιο.αν δεις πχ στα φορουμ του s3 ολοι λενε οτι το 1gb μνημη δεν φτανει με τιποτα με την μαμα rom αν βαλεις αρκετες εφαρμογες και η μπαταρια έχει θεμα με αυτη την οθονη ενω στο note 2 αυτα τα θεματα τα εξαλείψαν ειδικα για την μπαταρια του ολοι γραφουν οτι με κανονικη χρηση σου βγαζει 2 μερες που αυτο δεν το κανει κανενα αλλο κινητο με android εκτος από το note 2 και το razr maxx

Κοιτα πρακτικα αν το δεις δεν ειναι τοσο σοβαρο προβλημα, αφου κανεις δεν περιμενει να φωτογραφισει τον ηλιο και να βγει καλη η φωτογραφια. Αλλα το προβλημα υπαρχει, το παραδεχτηκε αλλωστε και επισημα η apple..
Εχουν ακουστει επισης προβληματα με το wifi αν δεν κανω λαθος, και τα χτυπηματακια που λες και εσυ αλλα και γενικα τα υλικα που εχουν χρησιμοποιηθει και μπορει να γρατσουνιτσει-χτυπηθει πολυ ευκολα (αρκετα σημαντικο για μενα)..
Οπως και να χει εχουν ακουστει αρκετα πραγματα (περα απο το iOS6 που εχει τα δικα του)
Δεν διαφωνω με το note ομως που λες εσυ, απλα προσωπικα το αποκλειω εντελως χωρις δευτερη σκεψη καθαρα κ μονο για το μεγεθος του, δεν υπαρχει αλλος λογος.. Ηδη οπως ειπα το S3 μου φαινεται αρκετα μεγαλο, απλα ελπιζω οτι θα το συνηθισω καποια στιγμη.


#967   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 29/10/2012 - 16:00

Με το iOS τι θέματα υπάρχουν ? γιατί εγώ στο iPad και στο iPhone όλα δουλεύουν ρολόι.παντως θα ήθελα την λειτουργία που χωρίσει στην μέση την οθόνη στο iPad μιλάμε στον τροπο multitasking του note 2 βγάζω το καπέλο στην Samsung.

#968   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2012 - 16:02

το πηρες και εσυ Σπυρο?
αντε καλοδουλευτο,απο αλλο πλανητη ειναι και δεν εννοω οι δυνατοτητες του αλλα η φιλοσοφια του android οπου στο s3 αποδιδει καρπους.
θελει να το συνηθισεις ομως.
εγω ηδη αρχισα να επεμβαινω στο συστημα και να αλλαζω ηχους που δεν μου αρεσουν.
ηδη το κλειδωμα ,ξεκλειδωμα πηρε αυτον τον ηχο https://dl.dropbox.c...443647/lock.ogg

Τελευταία επεξεργασία από: angelo-ifone, 29/10/2012 - 16:06


#969   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 29/10/2012 - 16:04

Εμένα το μέγεθος δεν είναι θέμα γιατί για να κουβαλας κλειδιά κινητο πορτοφόλι κανα hands free αναγκαστικά θέλω τσάντακι και στο χέρι νομίζω μόνο οταν περπατας παίζει ρόλο όταν κάθεσαι στο γραφείο η στο κρεβάτι δεν σε νοιάζει

#970   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/10/2012 - 19:57

Μονο εγω συμβιβαζομαι και ποσο μαλλον τρελενομαι απο την οθοναρα του νοτε2? στην τσεπη δεν βαζω ποτε τιποτα εχω τσαντακι με λουρι που μπαινει σαν την τσαντα του ταχυδρομου ξερετε,ετσι και αλλιως με κλειδια πορτοφολι καπνο φιλτρακιαμιστοριες και 2 κινητα ειναι απαραιτιτο...με τρελενει η οθονη και οι δυνατοτητες του οπως το εχω φερει στα μετρα μου....ειναι τρομερο και κανει πραγματικα τοσα πολλα που δεν τα θυμαμαι καν...ειμαι υπερευχαριστημενος και ετσι παραμετροποιημενο η μπαταρια του τα σπαει πραγματικα ποσο μαλλον οταν εχει 5.5 ιντσες οθονη...

#971   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:16

παντως παιδια το nexus 4 που παρουσιαστηκε σημερα εχει τρελα χαμηλη τιμη! δειτε μονοι σας http://www.androidce...ed-and-dated-uk με τα λεφτα που θα εδινα στο iphone 5 παιρνω αυτο κ το καινουριο tablet, κ μου μενουν κ ρεστα! μου φαινεται θα πουλησω το s3 μου

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 29/10/2012 - 20:19


#972   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:18

Μονο εγω συμβιβαζομαι και ποσο μαλλον τρελενομαι απο την οθοναρα του νοτε2? στην τσεπη δεν βαζω ποτε τιποτα εχω τσαντακι με λουρι που μπαινει σαν την τσαντα του ταχυδρομου ξερετε,ετσι και αλλιως με κλειδια πορτοφολι καπνο φιλτρακιαμιστοριες και 2 κινητα ειναι απαραιτιτο...με τρελενει η οθονη και οι δυνατοτητες του οπως το εχω φερει στα μετρα μου....ειναι τρομερο και κανει πραγματικα τοσα πολλα που δεν τα θυμαμαι καν...ειμαι υπερευχαριστημενος και ετσι παραμετροποιημενο η μπαταρια του τα σπαει πραγματικα ποσο μαλλον οταν εχει 5.5 ιντσες οθονη...

Καλοριζικο κ καλοδουλευτο :)
Έιναι φοβερό τηλέφωνο αλλα λιιιιιιιιγο μεγάλο :P

#973   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:34

παντως παιδια το nexus 4 που παρουσιαστηκε σημερα εχει τρελα χαμηλη τιμη! δειτε μονοι σας http://www.androidce...ed-and-dated-uk με τα λεφτα που θα εδινα στο iphone 5 παιρνω αυτο κ το καινουριο tablet, κ μου μενουν κ ρεστα! μου φαινεται θα πουλησω το s3 μου


Φαινετε πως καποιες εταιριες κοστολογουν με μικροτερο κερδος ωστε να εχουν τα ποσοστα τους σταθερα, ενω καποιες αλλες σφυριζουν αδιαφορα και αλαζονικα! Το καλυτερο που εχεις να κανεις πουλα το νωρις και αγορασε το nexus 4! Υστερα απο τετοια τιμολογηση σε κινητα και ταμπλετ και με top χαρακτηριστικα πως να μην σε κερδισει σαν καταναλωτη;

#974   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.744 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:35

Φαινετε πως καποιες εταιριες κοστολογουν με μικροτερο κερδος ωστε να εχουν τα ποσοστα τους σταθερα, ενω καποιες αλλες σφυριζουν αδιαφορα και αλαζονικα! Το καλυτερο που εχεις να κανεις πουλα το νωρις και αγορασε το nexus 4! Υστερα απο τετοια τιμολογηση σε κινητα και ταμπλετ και με top χαρακτηριστικα πως να μην σε κερδισει σαν καταναλωτη;

LTE υποστηριζει?

#975   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:39

εν τελει το πηρα και γω (sgs3)
περιμενα πως και πως το iphone αλλα μολις εμαθα την τιμη
στα αληθεια ξενερωσα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)