Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1036   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.744 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 03:21

το 5 επειδη το εχω δει και το αγγιζω κλεφτα κανα πενταλεπτο την ημερα μπορω να πω οτι ειναι τελειο ως προς αυτο που σου αφηνει σαν αισθηση.Το αφηνεις και θες να το ξαναπιασεις.Για τοσο ελαφρυ τηλεφωνο δεν το περιμενα να πω την αληθεια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1037   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/10/2012 - 03:28

το 5 επειδη το εχω δει και το αγγιζω κλεφτα κανα πενταλεπτο την ημερα μπορω να πω οτι ειναι τελειο ως προς αυτο που σου αφηνει σαν αισθηση.Το αφηνεις και θες να το ξαναπιασεις.Για τοσο ελαφρυ τηλεφωνο δεν το περιμενα να πω την αληθεια.

Χαχαχαχα σε φαντάζομαι να πηγαίνεις να χουφτώνεις κλεφτά το ξένο κινητό!!!!

#1038   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.744 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 03:46

Χαχαχαχα σε φαντάζομαι να πηγαίνεις να χουφτώνεις κλεφτά το ξένο κινητό!!!!

...στο αδιαφορο και καλα πεφτει το χουφτωμα.Η πλακα ειναι οτι δεν του εχει θηκη και σημερα πηρα μια απο τις 3 που μου εχουν ερθει και του την περασα για να τσεκαρω ποσο δυσκολα βγαινει....τελος offtopic
Παρατηρω οτι για τα επομενα 2 χρονια ο ανταγωνισμος θα φτασει στο πιο υψηλο σημειο των τελευταιων ετων με βαση τα μοντελα που θα σκασουν μυτη και τελικα εμεις θα ειμαστε οι κερδισμενοι απο καθε αποψη(οι απανταχου καταναλωτες) :)

#1039   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/10/2012 - 07:27

Παιδια δουλευω εδω και τρεις βδομαδες ενα γαλαξια σ3 παραλληλα μετον 5 αρι.... Ναι ειναι ακρως παραμετροποιησιμο, ναι ΑΓΑΠΩ τα widgets, ναι μεγαλη ωραια οθονη ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΕΤΙΝΑ, ναι το notification center ειναι απλα τελειο, ναι μπορω και κατεβαζω jb εφαρμογες απλως κανονατας εγκατασταση ενα απλο προγραματακι χωρις να κανω jb ολοκληρο το τηλεφωνο! Ναι παιρνει sd καρτα! Και ναι ειναι φτηνο! Και ναι κ ο λ α ε ι και λαγκαρει! Το βλεπω με τα ματια μου και δεν εχω πειραξει την ρομ του καθολου ομως!

Απο την αλλη η ποιοτητα κατασκευης του 5ριου απλα δ ε ν υπαρχει λεμε! Εντελως πλαστικουρα ο γαλαξιας! Το ios ειναι μαγεια! Το ιδιο τα appastore, itunes! Και στο τελος της ημερας παιρνω μονο το 5αρι στο κομοδινο μου πριν κοιμηθω γιατι απλα ρε παιδες ειναι επιπεδα ανωτερο.... Και ακομα και τα κανω jb π ο τ ε δεν θα μου λαγκαρει και το smoothnes του ui του απλως ειναι τ ε λ ε ι ο!


Και εγω μαζί σου

#1040   Reload

Reload

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:reloads2000

Δημοσίευση 30/10/2012 - 15:59

Γνωμη μου ειναι οτι το iPhone χωρις jb δεν ειναι iPhone..Και δεν αναφερομαι για σπασμενες εφαρμογες αλλα γενικα για παραμετροποιηση με τα διαφορα tweaks..Κατι τετοιο πιστευω συμβαινει και με το S3 αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο..Αναφερομαι στις custom roms οι οποιες βελτιωνουν κατα πολυ την χρηση του τηλεφωνου..Το κανουν πιο γρηγορο,σβηνουν τις αχρηστες εφαρμογες,πετυχαινουν κατα πολυ καλυτερη διαχειρηση ram και φυσικα βελτιωνουν την μπαταρια..Ο καθενας μπορει να το φερει στα μετρα του και να εχει μια σχεδον τελεια για τα γουστα του συσκευη..Βλεπω <εμπειρα> παιδια οπως ο Σπυρος,ο Νικος αλλα και αλλοι να σκεφτονται την αλλαγη..Εγω εχω να πω οτι οταν αποκτησετε στο android τις μισες γνωσεις που εχετε για το ιος,δεν θα πιστευετε το τι μπορει να κανει μια συσκευη..Προσωπικη μου αποψη παντα..

#1041   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/10/2012 - 16:10

Γνωμη μου ειναι οτι το iPhone χωρις jb δεν ειναι iPhone..Και δεν αναφερομαι για σπασμενες εφαρμογες αλλα γενικα για παραμετροποιηση με τα διαφορα tweaks..Κατι τετοιο πιστευω συμβαινει και με το S3 αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο..Αναφερομαι στις custom roms οι οποιες βελτιωνουν κατα πολυ την χρηση του τηλεφωνου..Το κανουν πιο γρηγορο,σβηνουν τις αχρηστες εφαρμογες,πετυχαινουν κατα πολυ καλυτερη διαχειρηση ram και φυσικα βελτιωνουν την μπαταρια..Ο καθενας μπορει να το φερει στα μετρα του και να εχει μια σχεδον τελεια για τα γουστα του συσκευη..Βλεπω <εμπειρα> παιδια οπως ο Σπυρος,ο Νικος αλλα και αλλοι να σκεφτονται την αλλαγη..Εγω εχω να πω οτι οταν αποκτησετε στο android τις μισες γνωσεις που εχετε για το ιος,δεν θα πιστευετε το τι μπορει να κανει μια συσκευη..Προσωπικη μου αποψη παντα..

Αυτο που λες ειναι και το μονο ισως που με εκανε να το σκεφτω πολυ παραπανω..
Δηλαδη οτι παμε απ´την αρχη, παλι απ´το μηδεν να τα μαθουμε ολα. Απλα το πηρα ως θετικο τελικα και αφορμη μαλλον για να μαθουμε και να ανακαλυψουμε καινουργια πραγματα. Ετσι κι αλλιως δεν αποκλειεται να γυρισουμε πισω στο iOS (ετσι κ αλλιως προσωπικα την επαφη με το iOS δεν την χανω λογω ipad).
Εμεινα τον τελευταιο μηνα+ με iOS6 χωρις jailbreak, και οπως καταλαβαινεις και εσυ εγιναν πιο ευκολα τα πραγματα αφου ειναι κατι παραπανω απο μια βαρετη συσκευη για μενα ετσι.

#1042   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 30/10/2012 - 16:21

Γνωμη μου ειναι οτι το iPhone χωρις jb δεν ειναι iPhone..Και δεν αναφερομαι για σπασμενες εφαρμογες αλλα γενικα για παραμετροποιηση με τα διαφορα tweaks..Κατι τετοιο πιστευω συμβαινει και με το S3 αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο..Αναφερομαι στις custom roms οι οποιες βελτιωνουν κατα πολυ την χρηση του τηλεφωνου..Το κανουν πιο γρηγορο,σβηνουν τις αχρηστες εφαρμογες,πετυχαινουν κατα πολυ καλυτερη διαχειρηση ram και φυσικα βελτιωνουν την μπαταρια..Ο καθενας μπορει να το φερει στα μετρα του και να εχει μια σχεδον τελεια για τα γουστα του συσκευη..Βλεπω <εμπειρα> παιδια οπως ο Σπυρος,ο Νικος αλλα και αλλοι να σκεφτονται την αλλαγη..Εγω εχω να πω οτι οταν αποκτησετε στο android τις μισες γνωσεις που εχετε για το ιος,δεν θα πιστευετε το τι μπορει να κανει μια συσκευη..Προσωπικη μου αποψη παντα..


Μα οποιος θελει το iOS το θελει επειδη δεν χρειαζεται να ψαχνεται για custom rom κλπ.Το Ios κανει πολυ καλυτερη διαχειριση εφαρμογων και φυσικα ram απο οτι το adroid.

#1043   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 16:30

Android Users Say :P



#1044   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 30/10/2012 - 16:56

Android Users Say :P

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=7huae767Rxg&amp;gl=GR

Καλα μονο εγω θελω να του σκασω μια μεσα στα δοντια?

#1045   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 16:57

Καλα μονο εγω θελω να του σκασω μια μεσα στα δοντια?

xaxaxaxax, σιγουρα οχι, δεν εισαι μονος

#1046   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:32

Με τι εχετε αντικαταστησει το imessage στα android; γιατι το χρησιμοποιουσα πολυ


#1047   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 30/10/2012 - 19:21

Ποια Rom είναι καλύτερη ;

Omega v31 ή Omega AOKP V3.1

#1048   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 19:46

Με τι εχετε αντικαταστησει το imessage στα android; γιατι το χρησιμοποιουσα πολυ

λιγες ημερες που αντεξα μαζι του χρησιμοποιουσα αυτο
http://mightytext.net/

#1049   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 30/10/2012 - 21:23

Μετα απο τις τιμές που διαβάζω για το 5 σκέφτομαι πολυ σοβαρά το S3 (εμενα προσωπικά μου αρέσει γενικα σαν κινητο)
Δεν ξέρω όμως τι παίζει με τα android.
Γενικα με το iPhone μου αρέσει το jailbreak αλλα μόνο για sbsettings,bitesms και για να καθαρίζω τη μνήμη.
Εσείς που το χρησιμοποιείτε τι λέτε;

Είμαι πολυ μπερδεμενος μακάρι να μπορούσα να πάρω και τα δυο.
Να προσθέσω πως πρέπει να δώ το πέντε πρώτα.

#1050   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 21:42

Μετα απο τις τιμές που διαβάζω για το 5 σκέφτομαι πολυ σοβαρά το S3 (εμενα προσωπικά μου αρέσει γενικα σαν κινητο)
Δεν ξέρω όμως τι παίζει με τα android.
Γενικα με το iPhone μου αρέσει το jailbreak αλλα μόνο για sbsettings,bitesms και για να καθαρίζω τη μνήμη.
Εσείς που το χρησιμοποιείτε τι λέτε;

Είμαι πολυ μπερδεμενος μακάρι να μπορούσα να πάρω και τα δυο.
Να προσθέσω πως πρέπει να δώ το πέντε πρώτα.


Έτσι ήμουν και εγώ γιατί μου άρεσε το S3. Όμως υστερεί στα apps πάρα πολύ. Επιπλέον το S3 του φίλου μου εδώ και 3 μέρες ζεστένεται τόσο πολύ που παγώνει και σβήνει μόνο του. Δεν το έχει πειράξει καθόλου. Με λίγο search στο google διαπίστωσα πως τα S3 έχουν πολλά προβλήματα παραγωγής επίσης.


Για να αποφασίσεις καλύτερα σκέψου πιο αν είχες στα χέρια σου, δε θα ήθελες το αλλο. Εγώ πήγα σε 5άρι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (2)