Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1051   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 30/10/2012 - 21:49

Μάγκες καλησπέρα ξέρει κανείς απο androit . Τις γυναίκας μο το τηλέφωνο κάνει ενημέρωση και δεν μπορεί να κατεβάσει τίποτα . Το βάζω να κατεβάζει απο το market και δεν κατεβαίνουν ...
Έχεις κανείς καμία ιδέα .
Ασχετο συγνώμη iPhone έχω εγω δεν τα ξέρω καθόλου .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1052   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 30/10/2012 - 21:50

Έτσι ήμουν και εγώ γιατί μου άρεσε το S3. Όμως υστερεί στα apps πάρα πολύ. Επιπλέον το S3 του φίλου μου εδώ και 3 μέρες ζεστένεται τόσο πολύ που παγώνει και σβήνει μόνο του. Δεν το έχει πειράξει καθόλου. Με λίγο search στο google διαπίστωσα πως τα S3 έχουν πολλά προβλήματα παραγωγής επίσης.


Για να αποφασίσεις καλύτερα σκέψου πιο αν είχες στα χέρια σου, δε θα ήθελες το αλλο. Εγώ πήγα σε 5άρι.


Αν ειχα τα χρηματα δεν θα σκεφτομουν κατι αλλο πιστεψε με.
Αντε να το παρουμε απο κανενα που δουλευει για την apple με 30% εκπτωση

#1053   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 30/10/2012 - 21:54

Παιδια δουλευω εδω και τρεις βδομαδες ενα γαλαξια σ3 παραλληλα μετον 5 αρι.... Ναι ειναι ακρως παραμετροποιησιμο, ναι ΑΓΑΠΩ τα widgets, ναι μεγαλη ωραια οθονη ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΕΤΙΝΑ, ναι το notification center ειναι απλα τελειο, ναι μπορω και κατεβαζω jb εφαρμογες απλως κανονατας εγκατασταση ενα απλο προγραματακι χωρις να κανω jb ολοκληρο το τηλεφωνο! Ναι παιρνει sd καρτα! Και ναι ειναι φτηνο! Και ναι κ ο λ α ε ι και λαγκαρει! Το βλεπω με τα ματια μου και δεν εχω πειραξει την ρομ του καθολου ομως!

Απο την αλλη η ποιοτητα κατασκευης του 5ριου απλα δ ε ν υπαρχει λεμε! Εντελως πλαστικουρα ο γαλαξιας! Το ios ειναι μαγεια! Το ιδιο τα appastore, itunes! Και στο τελος της ημερας παιρνω μονο το 5αρι στο κομοδινο μου πριν κοιμηθω γιατι απλα ρε παιδες ειναι επιπεδα ανωτερο.... Και ακομα και τα κανω jb π ο τ ε δεν θα μου λαγκαρει και το smoothnes του ui του απλως ειναι τ ε λ ε ι ο!


Ναι τα λαγκαρισματα ισχύουν. Για αυτο φταίει η μαμά Samsung και ειδικα στο 3 που ειναι τετραπυρηνο δικαιολογίες δεν πρέπει να υπάρχουν. Αλλα φταίει απο την στιγμή που χωρίς τίποτα η συσκευη εχει γεμίσει την μισή μνήμη με χαζομαρες να τρέχουν. Αν σε κάποιον πιάνουν τα χέρια και καταλαβαίνει τι κάνει ασχολείται με roms, αλλα δεν ειναι για τον καθένα. Ειναι πιο δύσκολο και απο το jb για το iPhone. Δε ξέρω αν χρησιμοποιούν ακόμα Odin δηλαδη τα σ3 ή μπορούν και με αλλο τροπο. Πάντως εγω πήγα σε galaxy nexus που ειναι το ίδιο σχεδόν κινητο και πολυ πιο αδύναμο απο άποψη specs και όλα πύραυλος σε λειτουργία και απόκριση. Δεν εχει τα θέματα της Samsung και το χαίρομαι στην χρήση όπως είχα χαρεί το πρώτο iPhone μου. Αν καταλαβαίνει κάποιος ποσο βαρια ειναι η πρόταση που έγραψα τοτε θα καταλάβει γιατι αποκτουν κολλημενους τα pure google. Στη χρήση βγαίνει η διαφορα και όσο κατεβαζεις εφαρμογές και παιχνίδια θα αρχίσει να φαίνεται καθαρα το θέμα λαγκαρισματος. Το έχω γεμίσει το δικό μου το nexus και δεν εχει θέμα με την ιδια ράμ που έχω, σε αυτο διαφέρει αποκλειστικά το οτι απλα ειναι απίστευτα optimized και έχω πάντα την τελευταία έκδοση του kernel με όλα στο δικό μου hardware τρομερά ενωμένα. (Αλλα πάντα υπάρχουν θέματα και εδώ όπως η ένταση του ηχειου και η φωτεινοτητα της οθόνης...όλα σχετικά λοιπόν).

Η ποιότητα ειναι σχετικό, δεν μπορω να πω πολλα, ειναι στον καθένα, μου αρέσει το texture πλαστικό πάντως γιατι σου αφήνει καλύτερη αίσθηση, και γενικα δεν προτιμώ το γυαλιστερο αλλα το σ3 στο λευκό ειναι χάρμα οφθαλμών προσωπικα πάντα.

#1054   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/10/2012 - 22:01

Μετα απο τις τιμές που διαβάζω για το 5 σκέφτομαι πολυ σοβαρά το S3 (εμενα προσωπικά μου αρέσει γενικα σαν κινητο)
Δεν ξέρω όμως τι παίζει με τα android.
Γενικα με το iPhone μου αρέσει το jailbreak αλλα μόνο για sbsettings,bitesms και για να καθαρίζω τη μνήμη.
Εσείς που το χρησιμοποιείτε τι λέτε;

Είμαι πολυ μπερδεμενος μακάρι να μπορούσα να πάρω και τα δυο.
Να προσθέσω πως πρέπει να δώ το πέντε πρώτα.


Δεν αξίζει η μετάβαση στο 5 με τόσα λεφτά συν τα όποια προβλήματα παραγωγής.

Είχα την ευκαιρία να το δουλέψω για 3 μέρες. Το S3 είναι εργαλείο.. Αν θες μια αλλαγή και να δείς κάτι διαφορετικό, τότε ναι. Με κλειστά τα μάτια.

Δες και πιο πίσω απο παιδιά που έκαναν τη μετάβαση.

Έρχεται και Jelly Bean που ελαχιστοποιεί πολλά μικροπροβλήματα..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 30/10/2012 - 22:05

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1055   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 22:03

εδω και ενα ωραιο βιντεακι για τον μπαμπα του SIII


#1056   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 30/10/2012 - 22:28

Δεν αξίζει η μετάβαση στο 5 με τόσα λεφτά συν τα όποια προβλήματα παραγωγής.

Είχα την ευκαιρία να το δουλέψω για 3 μέρες. Το S3 είναι εργαλείο.. Αν θες μια αλλαγή και να δείς κάτι διαφορετικό, τότε ναι. Με κλειστά τα μάτια.

Δες και πιο πίσω απο παιδιά που έκαναν τη μετάβαση.

Έρχεται και Jelly Bean που ελαχιστοποιεί πολλά μικροπροβλήματα..


Εν μέρη συμφωνώ, αλλα ειναι εργαλείο άμα αφιερώσεις χρόνο και το πειραξεις όμως. Το 4.1.2 βελτίωσε και αλλο ταχύτητα σε nexus s απο οτι διάβασα και είδα. Στο galaxy nexus δεν εχει μεγάλη διάφορα, fast as hell όπως ήταν και πριν. Αν γενικα ο φίλος δεν ασχολείται καλύτερα να πάρει pure google, γιατι και θα γλιτώσει πολλα λεφτα και θα με θυμηθεί αργότερα. Το 4.2 θα έρθει άμεσα σε αυτα, στα αλλα όχι τοσο.

Αν ο tpal γουστάρει sbs settings στο iPhone τοτε να δοκιμάσει ενα απο τα πολλα free apps σαν αυτο: https://play.google....ionToggle&hl=en βάζεις οτι θες στο notification. Οτι θες όμως, χωρίς περιορισμούς.

Εχει βιντεακι δεν το βάζω γιατι ειναι μεγάλο. Οποίος θέλει το βλέπει. Ειναι στο λινκ.

#1057   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/10/2012 - 22:32

Συμφωνώ απόλυτα, αν και στο S3 και χωρίς Custom ROM κτλ, πάλι εργαλείο είναι. Έχεις μεγαλύτερη ελευθερία γενικότερα σε σχέση με το iOS.

Με πείραγμα απ'ότι έχω καταλάβει είναι άλλη συσκευή.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1058   nikos22patra

nikos22patra

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 30/10/2012 - 22:42

Εχω 3gs θελω να παρω κιν καινουργιο και ειμαι σε διλειμα μ αρεσει η σταθεροτητα του iphone απο samsung δεν εχω ιδεα αλλα ακουω καλα λογια,θα παω ισπανια τν αλλο μηνα κ σκεφτομαι να παρω απο κει που ειναι πιο φτηνο το iphone τουλαχιστον το σ3 δεν ξερω παλι, τι λετε εσεις? δεν εχω χρονο να καθομαι να διαβαζω απο την αρχη φορουμ κλπ για να μαθω πραγματα για το σαμσουνκ, απο iphone ξερω κατι λιγα πλεον.βεβαια ειμαι πιο πολυ για μηλο αλλα πειτε μου και εσεις...

#1059   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/10/2012 - 22:47

Εχω 3gs θελω να παρω κιν καινουργιο και ειμαι σε διλειμα μ αρεσει η σταθεροτητα του iphone απο samsung δεν εχω ιδεα αλλα ακουω καλα λογια,θα παω ισπανια τν αλλο μηνα κ σκεφτομαι να παρω απο κει που ειναι πιο φτηνο το iphone τουλαχιστον το σ3 δεν ξερω παλι, τι λετε εσεις? δεν εχω χρονο να καθομαι να διαβαζω απο την αρχη φορουμ κλπ για να μαθω πραγματα για το σαμσουνκ, απο iphone ξερω κατι λιγα πλεον.βεβαια ειμαι πιο πολυ για μηλο αλλα πειτε μου και εσεις...

Αν δεν θες κατι περισσοτερο η διαφορετικο, η γνωμη μου ειναι να ψαξεις να βρεις ενα μεταχειρισμενο (η και καινουργιο απο επιδοτησεις) 4S τωρα που θα κυκλοφορησει το 5 και εδω..
Θα δεις σιγουρα σημαντικη διαφορα σε σχεση με το 4S παντου, ειναι ομορφο σχεδιο και διαφορετικο απο το 3GS και πολυ πιο ποιοτικο και η οθονη πολυ καλη!


#1060   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 30/10/2012 - 23:08

Συμφωνώ απόλυτα, αν και στο S3 και χωρίς Custom ROM κτλ, πάλι εργαλείο είναι. Έχεις μεγαλύτερη ελευθερία γενικότερα σε σχέση με το iOS.

Με πείραγμα απ'ότι έχω καταλάβει είναι άλλη συσκευή.


Όλα τα android θελουν περισσότερο χρόνο να αφιερώσεις μέχρι να καταλάβεις. Ειδικα αν είσαι iOS χρήστης αναγκαστικα παει αυτο. Απλώς αν είσαι iOS χρήστης έχεις ενα ακόμα λόγο παραπάνω να μην δέχεσαι για πλάκα lag και αυτο μονο σε pure googlephone εκτός πειραγματος, ειναι υποδειγματικά σε χρήση. Απο εποχης 4.1.1. Εγω δεν ξανά πάω σε κανονικο Samsung με touch wiz, δοκίμασα αρκετα. Αν δεν είχα iOS παρελθόν και δεν είχα τέτοια θέματα δε θα το έλεγα πιθανόν. Αλλα ειναι αστείο οτι το galaxy nexus παει καλύτερα σε χρήση απο σ3 και νοτε2 με διπλάσια ράμ. Στα γραφικά βγάζουν καλυτερο αποτέλεσμα αλλα μόλις βγεις και κάνει ρεσταρτ τα εικονίδια ή πατήσεις home και περιμένεις να ξαναφορτωσουν δεν εχεις τετοια θεματα με pure, όλα ρολόι, απροβληματιστα. Η εμπειρία ειναι να τρεχεις τα πάντα και μην κολλάει δευτερόλεπτο, να έχεις πάνω απο 150-200apps και να μην τίθεται θέμα ταχύτητας. Να μην τιθεται θεμα μνημης απο τις εφαρμογες και ποιες ζητανε και ποιες οχι. μεχρι στιγμης δεν εχω δει αλλη συσκευη να τρεχει τοσο καλα. Ακόμα και σε νοτε2 αυτο δεν τρέχει καλα. Αλλα ειναι πολυ καλύτερα απο το σ3 εξαιτίας της διπλασιας ράμ. Βέβαια θα κανείς υποχωρήσεις αλλού (κάμερα πχ) αλλα κολλήματα δε θα ξέρεις τι ειναι, τα ακούς απο άλλους χρήστες για άλλες συσκευές.

Το πειραγμα θέλει γνώση, εσυ δεν θα έχεις θέμα φυσικά :P αλλα αυτο δεν ισχύει για τον απλο κατοχο που εχει την εντύπωση οτι κατεβάζει ενα προγραμμα και το τρέχει. Αυτο δεν γίνεται. Απλώς τα Samsung ειναι πιο εύκολα απο αλλα σε πειραγμα και δυσκολότερα απο αλλα. Δες για Odin εκεί.

Εχω 3gs θελω να παρω κιν καινουργιο και ειμαι σε διλειμα μ αρεσει η σταθεροτητα του iphone απο samsung δεν εχω ιδεα αλλα ακουω καλα λογια,θα παω ισπανια τν αλλο μηνα κ σκεφτομαι να παρω απο κει που ειναι πιο φτηνο το iphone τουλαχιστον το σ3 δεν ξερω παλι, τι λετε εσεις? δεν εχω χρονο να καθομαι να διαβαζω απο την αρχη φορουμ κλπ για να μαθω πραγματα για το σαμσουνκ, απο iphone ξερω κατι λιγα πλεον.βεβαια ειμαι πιο πολυ για μηλο αλλα πειτε μου και εσεις...


Για μένα εξηγησα πριν τι ακριβώς τι παιζει. Αν θες ταχύτητα αλλα δεν ασχολείσαι με πολλα τραβα κατευθείαν με κλειστά ματιά μην σου πω σε galaxy nexus. Ειναι και φθηνο πλέον. Η διάφορα με το 3GS ειναι όχι τεράστια, ειναι χαοτική. Δε θα έχεις τα κολλήματα των σ3. Αν το ψάξεις παραπάνω θα δεις που ευθύνονται αυτα (σε αλλα φορα) και οτι μπορείς να τα αποφύγεις (χάνοντας εγγύηση πάντως). Αν δεν θες πολύ ψάξιμο και θες κατευθείαν το παίρνεις στην τιμη που εχει τώρα. Εχει θέματα (χαμηλο μεγάφωνο-όχι ακουστικό- κάμερα παλιάς ανάλυσης 5mpx κυρίως αυτα). Περίμενε και πάρε στην χειρότερη nexus 4 το 16αρι αν προλάβεις, τα 8 θα ειναι λίγα, αλλα σε αυτα που λες δε ξέρω τι να σου προτείνω. Πάντως το σ3 ειναι καλη συσκευη και μονο με 3GS δεν συγκρίνεται ειναι πολυ ανώτερο, αλλα τα λαγκαρισματα που λένε μερικοι θα τα δεις αν ασχολείσαι πολυ και ανοίγεις πολλα ή κανείς γενικα χρήση.

#1061   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2012 - 23:15

Καλησπερα σας!Υπαρχει καποια εφαρμογη χωρις να εισαι root που κατεβαζεις και λειτουργει σαν το installous;Πμ αν υπαρχει προβλημα,
Ευχαριστω

#1062   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 30/10/2012 - 23:17

Υπήρχαν παλια, τώρα δεν ξέρω καμία. Με βάση αυτα που γνωρίζω τέτοια apps δε θα τα βρεις στο play store και θελουν προσοχή γιατι μπορει να κατεβασεις και ιο. Θέλει να βλέπεις σχόλια.

#1063   nikos22patra

nikos22patra

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 31/10/2012 - 00:18

παιδια ξεχασα να ρωτησω απο μπαταρια πως πανε τα σαμσουνκ?

#1064   hci1999

hci1999

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/10/2012 - 08:31

Προσπαθούν

#1065   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 31/10/2012 - 13:38

Το xperia T το είδατε; Μου φαίνεται πολύ καλό. Χθες που το έπιασα είχε πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Τιμή δε ξέρω βέβαια, αλλα κανα 400αρι καλα θα ήταν,,,,

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (1)