Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1081   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2012 - 17:28

Καλά, τσάμπα λεφτά γι'αυτό το λόγο δεν το λες..

Με φυσιολογική χρήση 1,5 μέρα το δικό μου τη βγάζει άνετα.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1082   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 31/10/2012 - 17:42

76 ωρες μου βγαζει το δικο μου Sg3 με χρηση ιντερνετ και βιντεο,76 ωρεςςς!!Με φωτινοτητα λιγο πιο κατω απ την μεση και το βραδυ στο αυτοματο!Και το iphone 4 που ειχα ουτε 18 ωρες,συσκευη αξιας 640 ευρω,τσαμπα λεφτα!

76 ώρες πρεπει να έχεις τα πάντα κλειστά 3 μέρες δεν βγάζει καμια συσκευη φίλε σορρυ αλλά υπερβάλλεις δένει χέρι και καμια τρελή μπαταρία για το δικαιολογήσει αυτό που λες σε κανένα review δεν το έχω δει ούτε σε κανένα forum βασικά στα φόρουμ αυτό είναι ένα παράπονο ότι με το ζόρι βγάζει μια μέρα οτι λειτουργικο και να εχεις πλην του note 2 και αυτό μόνο με ελαφριά χρήση βγάζει τρεις μέρες

#1083   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/10/2012 - 17:57

76 ωρες? το δικο μου εβγαζε με ολα ανοιχτα απο το πρωι 8 ωρα μεχρι 9-10 το βραδυ με σχετικα βαρια χρηση .το iphone με παει ανετα πιο πολυ.

#1084   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 31/10/2012 - 18:00

Μιλατε για το nexus με pure android οτι παει σφερα....Αναλογιστητε λιγο τα specs του κινητο με το λογισμικο....Kαι εγω στο pc μου τωρα αν βαλω xp 2000 θα ανοιγει σε 10 sec αμα τα 64βιτ win 7 ultimate 8ελουν 40 sec....Αμα δεν το καθαρισεις απο σαβουρες το κινητο και δεν το περιποιησαι καθως πρεπει λογικο ειναι να κολλαει...το Pure android ειναι υπερβολικα ελαφρυ το ξερω...στην τελικη αν θες απιαστη ταχυτητα παρε S3 και για ρομ βαλε την supernexus που ειναι χ4 πιο γρηγορη απο την stock nexus.


Δεν ισχύει αυτο. Δες σε αλλα φορα σχολια για nexus s με τα 512ραμ, για περισσοτερο info για να καταλάβεις τι εννοώ καταβάθος. Ανετα μπορει να μην δωσει η Samsung για το σ3 την έκδοση 4.2.1, γιατι ειναι πιο βαρύ να πει, αυτο ειναι το τραγικο γιατι δεν ισχύει. Μακάρι να βγω λάθος. Στην παρούσα φάση το ενα γίγα μνήμης ειναι λίγο για το σ3. Το νοτε 2 δεν εχει τα κολλήματα του σ3 του ευρωπαϊκού (γιατι το αμερικανικό εχει 2γιγα ράμ), αλλα μόλις αρχίσεις να το χρησιμοποιείς και αυτο εχει όριο που θα το βρεις μέχρι να δεις τα συνεχόμενα redraw των εικονιδιων, την καθυστέρηση στο συρτάρι των apps ή τα κολλήματα όταν αλλάζεις multitasking τα apps. Έχω δοκιμάσει όλα τα galaxy s, απο το 1 μέχρι το 3 και έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες απο τις πιο διαδεδομένες custom roms. Μπορείς να βάλεις μια κομμένη και ραμμένη, που να σου τρέχει σφαίρα, αλλα τοτε δε μιλάμε για σύγκριση εργοστασιακών, γιατι προφανώς και στο galaxy nexus υπάρχουν αντίστοιχα ρομς ή πειραγμενοι kernels. Τώρα αν ειναι να βάλεις μια καλη ρομ στο σ3, χωρίς γκλιτσις και κενά, για να φτάσεις στο σημείο να έχεις 200apps μέσα στην συσκευη και να έχεις smooth χρήση, όπως κάνει το galaxy nexus εργοστασιακά, τοτε καταλαβαίνεις μόνος σου την περιττή διαδικασία να το κάνεις αυτο εξαρχής. Το σ3 ειναι πολυ γρηγόρη συσκευη, αλλα η Samsung δεν το εχει σαν την google, το optimization. Ούτε την ενδιαφέρει γιατι θέλει να πουλάει τις νέες συσκευές και απλα μερικα "κενά"´ μένουν για συνέχεια... Η google παει για την εμπειρια χρησης. Θελει οσοι πανε να μην φυγουν μετα. Απλα ενδεικτικά σου αναφέρω οτι ο vanilla launcher δεν ειναι τοσο ελαφρυς, όσο νομίζεις, γιατι καταναλώνει τα 2πλασια mb ακριβώς απο τον nova launcher prime (μιλάω για ιδια ακριβώς χρήση, ιδια widget, ίδιες συντόμευσεις κλπ). Αν πάρεις ενα άδειο nexus και το ρυθμίσεις, να εχει συντόμευσεις στο notification, αλλα πληκτρολόγια, ταχείες κλήσεις (ξεχωριστά app απο τις κανονικές) στο τέλος θα καταναλώνεις και περισσοτερα απο το σ3, η διάφορα ειναι οτι εδώ λειτουργούν όλα αρμονικά εξαρχής, χωρίς να πας σε custom διαδικασίες και δεν πρόκειται να δεις redraw, τοσο απλα. Ούτε καθυστερήσεις. Αν δεν με πιστεύεις, δεν μπορω να σε πείσω. Βρες γνωστό σου να την εχει και πιάσε την συσκευη μόνος σου.

Δεν έχω αναφέρει καθόλου το θέμα των εφαρμογών γιατι πολλές εξαιτίας του optimization και του γεγονότος οτι η ιδια η Samsung εχει θέσει το πρόβλημα της δυσκολίας του προγραματισμου του 4πυρηνου επεξεργαστη της και οτι ακόμα δεν μπορούν να τον εκμεταλλευτούν στο έπακρο με τα σημερινά sdk. Αφήνω ασχολίαστο το οτι μερικές θα τερματίζουν πιο συχνά στο σ3 και οτι σε πολλές η ταχύτητα φορτωματος θα ειναι μικρότερη, απλα τραγικό αν βάλεις τον τετραπυρηνο στην μέση.

Η ιστορία επαναλαμβάνεται με το nexus4 και το lg Optimus g τώρα. Δεν μπορω να πω σε καποιον γιατι να πάρει με τα 2/3 της τιμής του g την ιδια συσκευη σε "καλυτερο πακέτο". Μπορω να του πω όμως οτι θα παει καλύτερα, γρηγορότερα και πιο σταθερά και δεν θα χρειαστεί να ασχολείται με custom roms. Εννοώ οτι δεν θα βρει πραγματικά θέμα να το κάνει, θα μείνει ικανοποιημένος απο την απόκριση. Αν ειναι και η πρώτη του nexus συσκευη πιθανόν το smoothness στην απόκριση θα τον ευχαριστήσει και θα νομίζει οτι εχει ήδη custom rom. Εγω τέτοια εντύπωση απέκτησα με το nexus s και αργότερα με το galaxy nexus και τα συγκρινω ευθέως με το σ1 και τα σ3 που είχα. Δεν υπάρχει μετρό σύγκρισης κάν για εμένα. Φιλικά όλα αυτα.

#1085   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/10/2012 - 18:42

@hyperlost βασει της εμπειριας σου ποια ειναι η πιο ελαφρια και αποδοτικη ρομ που να υποστηριζει σωστα ομως την sdcard και το fm radio για το galaxy s3?

Τελευταία επεξεργασία από: angelo-ifone, 31/10/2012 - 18:43


#1086   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 31/10/2012 - 18:56

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα που με ρωτάς. Με ρωτάς κατι υποκειμενικο να σου πω και πρέπει να δοκιμασεις και εσυ πλέον τα τελευταία/σύγχρονα builds για να δεις τι σου καθεται καλυτερα. Υπομονη και περασμα μονο εκει. Πχ υπάρχουν ρομς που θα δεις πιο καλα σκορ ή θα εχουν tw μέσα, άλλες όχι, και άλλες που εχουν χαμηλότερα σκορ αλλα ειναι πιο smooth σε ρολάρισμα, ράδιο δεν δοκίμασα κάν συνεπώς απο τις 7-8 που είχα δοκιμάσει (διαφορετικα builts) δεν ξέρω αν κάποια ειχε γενικα πρόβλημα. Γενικα με super nexus δεν θα έχεις πρόβλημα, ούτε την omega, ακόμα και με cm τα τελευταία builds δεν εχουν θέματα ή γκλιτσις απο οτι γνωρίζω. Πάντως τις cm να τις αποφυγεις προσωπικα, θα βρεις καλύτερες στο σ3.

#1087   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/10/2012 - 19:01

παντως σημερα το δικο μου S3 εκανε update στο 4.1.1 jellybean


ελπιζω η μπαταρια να ειναι καλύτερα εκει ..

#1088   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/10/2012 - 19:01

βασικα εχω ακουσει καλα λογια για τις omega απλα θα ηθελα λιγοτερο bloatware, δηλαδη να φυγουν ακομα μερικα απο τα αχρηστα βαρη της samsung.
αυτα τα λεω βασει ολων οσων εχω διαβασει, για τι ακομα ειμαι με εργοστασιακη 4.1.1 περασμενη με odin γιατι δεν ηθελα να περιμενω την αναβαθμιση.
η omega στηριζεται πανω στο touchwiz ετσι δεν ειναι?

#1089   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/10/2012 - 19:43

angelo iphone η ομεγα v5 που εχει αν δεν κανω λαθος ειναι aroma και σου επιτρεπει στο custom install της ρομ να μην βαλεις οτι νομιζεις πως δεν χρειαζεσαι...
hyperlost καταρχας 200apps δεν εχεις με καμια παναγια....και κανενας δεν νομιζω πτι εχει στο κινητο του μεγιστο πανω απο 100 apps/tweaks.
προσπερναμε και παμε αλλου. 200 apps. εχεις και τις 200 ανοιχτες? υποθετω πως οχι. εξακολουθεις να μιλας για pure android...χωρις να ανοιγει καποιο app απο default στο boot τις συσκευης ενω στο samsung ανοιγει πολυ πραμα με το boot. επισης το pure android ειναι πολυ φτωχο λογισμικο γιαυτο ειναι και πολυ γρηγορο....pure android kai ics του s3 ειναι σαν να λεμε win95 με 512ραμ και win vista(αν υποθεσουμε οτι τα win7 ειναι τα vista w/o bloatware) με 4gb ram. Παλι πιο γρηγορα 8α ειναι τα win95 me 512 ram απο τα vista με 4γβ ram πολυ απλα επειδη τα win95 ειναι πολυ φτωχα σε σχεση με τα win vista! Πες μου ποσα πραγματα κανουν τα vista kαι τι κανουν τα win95?
Πες μου τι features εχει το nexus?????????? Μπες ομως δες τι φεατυρες ειχε το S/sii Και τωρα το Siii! Ιδου και η διαφορα στην αποκριση αποδοση και ταχυτητα...
ενω εχεις δικιο στην διαχειρηση εφαρμογων που ισως ειναι καλυτερη στο nexus νομιζω δεν ελαβες υποψιν τα feature τα οποια αλλες συσκευες ειχαν/εχουν ενω λειπουν απο το nexus. Επισης οποιος ειναι νεαρος και ασχολειται με το κινητο του βαζει προγραματακια κλπ σιγουρα θα του γιαλησουν το ματι οι custom rom/tweaks κλπ,ενω αν καποιος θελει να κανει απλα την δουλεια του δεν θα το υπερφορτωσει ουτε θα χρησημοποιησει multitasking για εναλλαγη απο youtube->broswer->playstore->game(kaποιο που ειχε αφησει στην μεση) για να δει λαγκ. Οσο για τους launcher δεν νομιζω να τους ανεφερα καπου και γνωριζω οτι οι πλειοψηφια ειναι υπερβολικα βαριοι και τους απεφευγα παντα.

#1090   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 31/10/2012 - 20:03

Εγώ στο iPhone έχω 300 απο αυτά τα 100 games τα 200 app και στο iPad 470 τα 170 games

#1091   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 31/10/2012 - 20:29

Νικόλα εχω αυτη την στιγμή 180 apps μονο συντομο μέτρημα σελίδων (χωρίς τα widgets, lw, που δεν εχουν εικονίδιο στο συρτάρι). Στο play store μου μπορει να δω και πανω απο 200αρι εγκατεστημένα τώρα, μην κολας εκει. Ξέρεις οτι άλλες ανοίγουν στο boot, άλλες όχι ανάλογα με το τι δικαιώματα έχεις δώσει (ποσες εχεις κατεβασει) ή εχουν και οτι και να τρέχεις άπειρες στο προσκυνιο στη πραγματικότητα ειναι θέμα του λειτουργικου πως δίνει και ελευθερωνει ράμ ή ποιες τις κρατάει δεσμευμενες για αργότερα. Ανοίγω πολλα με την συσκευη γιατι σου λέω οτι έχω βάλει να τρέχουν πολλα πάνω στον launcher πχ fast dial χωρίς να ανοίγω το dial του τηλεφώνου Κ.α.

Αν δεν θες να πας σε νέα έκδοση και να έχεις τις έξτρα δυνατότητες, που κατα 99% ειναι πιο βαριές, τοτε μην πας και όχι δεν ειναι οτι ειναι πιο ελαφρύ σε κάθε έκδοση το android ή ο μαμα launcher του. Απλως βαριεται η καθε εταιρια να φτιαξει ξανα απο την αρχη τις αλλαγες στη νεα εκδοση. Καταλαβαίνω τι λες, έχεις δίκιο ειναι απίστευτα φορτωμένο, στο λέω και εγω και για αυτο δεν κάνει το 1γιγα μνήμης που εχει το σ3. Ηθελε αρχικά παραπάνω. Επίσης σου εξηγησα οτι το να βάλω να τρέχουν απο πάνω 15 πράγματα επειδη βρίσκω το jelly bean με ελλείψεις ή επειδη υπαρχουν apps που μπορουν να κανουν αλλα κολπα, δεν σημαίνει οτι αυτομάτως θα έχω μετά πιο ελαφριά συσκευη απο σένα μετά. Μόνος σου το λες για την διαχείριση εφαρμογών, το θέμα ειναι αν το πιστεύεις, γιατι δεν έχω καταλάβει ακόμα. Δεν ειναι όλοι οι launcher βαριοι, ο nova ειναι αρκετά γνωστός στον κόσμο των custom γιατι εχει πολλές επιλογές και συνεχίζει να ειναι smooth και ελαφρυς όπως και ο holo hd.

Σου είπα βρες απο φίλο/γνωστο gnexus αν δεν με πιστεύεις και τεσταρε το, συγκρινε για αρχη την custom rom σου με την εργοστασιακή του να δεις οτι δε θα ειναι τοσο χαοτική η διάφορα σε εμπειρία χρήσης, ακομα και αν ο αλλος εχει διπλασια apps απο σενα ή δεν τα κλεινει ποτε (δεν εχει τοση σημασια αυτο). Δεν μιλάω για bench. Εκτός αν εννοείς οτι δεν είχες δει ποτε redraw στο σ3 αρχικά και γιαυτο δεν πηγές σε custom λύσεις. Το έχω υπέρ φορτώσει και δεν κολλάει. Αν σου φαίνομαι για πιτσιρικάς που θέλει εφετζιδικα, σου έχω δώσει λάθος εντύπωση. Το εννοώ όταν λέω οτι έχω πληρώσει 3 γαλαξίες και ειδικα τον πρώτο τον μετάνιωσα αρκετά.

Στη τελικη θα έχω σε μια ή 2 βδομαδες νοτε2 και ξαναρωτά με τοτε καλύτερα ποια ειναι η άποψη μου για το θέμα αυτο. Με βάση οτι έχω δει απο αλλα φορα και φιλους που ηδη το πηραν το νοτε2 απο γερμανια ή pixmania δεν πρόκειται να αλλάξει κατι στην άποψη μου. Το μονο που θα μείνει ειναι οτι το σ3 εχει λίγη μνήμη και έπρεπε να το έβγαζε αρχικά η σαμσουνκ με 2 σαν το νοτε, γιατι δεν ειναι gnexus να κάνει τοσο καλη διαχείριση. Ακόμα και αν το gnexus ειναι απιστευτα φορτωμένο. Προσοχη: δεν λέω οτι ειναι καλυτερο το gnexus, εχει αλλα προβλήματα σοβαρά (τα λέω κιόλας πριν) και δεν έχω σκοπό να πείσω κανέναν να το αγοράσει. Απλώς λέω οτι δεν κολλάει ακόμα και να ειναι φορτωμένο με 5000apps στο όριο που μπορει να χωρέσει η ρομ (όση επιτρέπει η google, δε ξέρω) και να ανοίγουν και να τρέχουν με το boot όλα μαζί.

#1092   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/10/2012 - 20:41

οκ επειδη δεν θελω να αντιπαραθετουμε στατιστηκα και γεγονοτα κλπ κλπ γτ φαινεται ο καθενας μας δεν εχει τις ιδιες εμπειριες και προτιμησεις ας μην ττο προχωρισουμε...αρχικα ναι εχει Λαγκ αν και ελαχιστο το S3 αλλα ενος φιλου με στοκ ρομ οπως το εχει απο κανενα 20 λεπτο χρηση που του εκανα δεν παρατηρισα ιχνος λαγκ. Πιστευω δηλαδη οτι εξαληφεται ευκολα αν ξερεις τον τροπο...και δεν ειχα προβλημα με σ2 στο παρελ8ον ενω μπορω να πω ειχα τρελο στο xperia neoV,λιγο στο desire HD και καθολου στο sensation βεβαια παραμετροποιημενα αρκετα.

Εκει που εχω φαει ενα σκαλωματακι ειναι sto note2...τι εχεις να πεις?

#1093   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/10/2012 - 20:50

Οποιος δεν θέλει ίχνος lag σε ότι και να κάνει πάει σε Note ii..
Είχα S3 ένα τρίμηνο και πλέον είμαι με note ii γι'αυτό το λόγο κυρίως.
Δοκίμασα αρκετές custom και αρκετά mod αλλά δεν πέτυχε τίποτα..Νομίζω πως με τη τελευταία Wanam πήγαινε καλύτερα από ποτέ αν θέλει να δοκιμάσει κάποιος!

#1094   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:01

Παιδια ενα πραγμα...Πειτε μου υπαρχει καπως η δυνατοτητα σε s3 να εχω συγχρονισμενα με ipad και mac σελιδοδεικτες,επαφες,και γενικα το icloud...(ας αντικατασταθει και με κατι αλλο δεν εχω θεμα)
Αν ναι το αγοραζω αυριο κι ολας...

#1095   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:04

οκ επειδη δεν θελω να αντιπαραθετουμε στατιστηκα και γεγονοτα κλπ κλπ γτ φαινεται ο καθενας μας δεν εχει τις ιδιες εμπειριες και προτιμησεις ας μην ττο προχωρισουμε...αρχικα ναι εχει Λαγκ αν και ελαχιστο το S3 αλλα ενος φιλου με στοκ ρομ οπως το εχει απο κανενα 20 λεπτο χρηση που του εκανα δεν παρατηρισα ιχνος λαγκ. Πιστευω δηλαδη οτι εξαληφεται ευκολα αν ξερεις τον τροπο...και δεν ειχα προβλημα με σ2 στο παρελ8ον ενω μπορω να πω ειχα τρελο στο xperia neoV,λιγο στο desire HD και καθολου στο sensation βεβαια παραμετροποιημενα αρκετα.

Εκει που εχω φαει ενα σκαλωματακι ειναι sto note2...τι εχεις να πεις?


Αυτο ειναι υποκειμενικο. Εμένα δε με χαλάνε οι και καλα παντόφλες. Εχει νοτε1 ήδη η κοπελα μου και θέλει το 2 πλέον δαγκωτο. Συνεπώς για αυτο σου λέω θα έρθει σύντομα ενα. Επειδη έχω αρκετα άτομα που πήγαν σε νοτε2, έχω ασχοληθει αρκετα μαζί του απο γνωστούς. Ειναι καλη συσκευη. Την διάφορα την κάνει η διπλάσια μνήμη για το ίδιο το touch wiz και τα apps που πάνω κάτω εχει το σ3 (με εξαίρεση το pen). Δεν κολλάει τίποτα εκει σε σχεση με το σ3. To pen στο 2 ειναι πιο άμεσο απο το 1, αλλα δεν υπάρχουν πολλα apps ακόμα, για την ακρίβεια υπάρχουν βελτιωμένα τα παλια. Τώρα εμένα δε με νοιάζει και δεν χρησιμοποιω καθόλου πενάκι για κάποιους θα ειναι καλη φάση (δεν εχει σχεση με τα παλαιά capacitive pens). Το μέγεθος απο το 1 στο μάτι ειναι πιο μικρο εξαιτίας του διαφορετικού design. Παρότι εχει μεγαλύτερη οθόνη, στο χέρι φαίνεται όντως μικρότερο το 2. αν το βαλεις διπλα στο σ3 ή το gnexus (που ειναι ιδια σε μεγεθος) ειναι ομως μεγαλυτερο.

Οποιος δεν θέλει ίχνος lag σε ότι και να κάνει πάει σε Note ii..
Είχα S3 ένα τρίμηνο και πλέον είμαι με note ii γι'αυτό το λόγο κυρίως.
Δοκίμασα αρκετές custom και αρκετά mod αλλά δεν πέτυχε τίποτα..Νομίζω πως με τη τελευταία Wanam πήγαινε καλύτερα από ποτέ αν θέλει να δοκιμάσει κάποιος!


Ναι αυτο ισχύει. Τουλάχιστον σε πρώτη φάση. Τώρα σε μακροχρόνια χρήση δεν ξέρω. Εμένα πάντως μου έδωσε την εντύπωση smoothness του gnexus απο όσο το επεξεργάστηκα. Θα δούμε σύντομα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (1)