Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

[Tweak] iWidgets by Eldwin


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
617 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2013 - 05:04

  • Καδρο για φωτο, υπαρχει, λιγο πιο δυσκολο αν θελεις εναλασσομενες εικονες, με ενσωματωμενο καιρο ομως οχι, αλλα μπορει να γινει συνδυασμος απο 2 iWidget

nateD_e6_SS_cube

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 27/04/2013 - 09:17

  • Κοιτα στα widgets που εχουμε ποσταρει εδω αν υπαρχει καποιο ρολοϊ σαν αυτο που θελεις, αν δεν υπαρχει ισως μπορουμε να το φτιαξουμε (αναλογικο με καιρο ψαχνεις ; )
  • Καδρο για φωτο, υπαρχει, λιγο πιο δυσκολο αν θελεις εναλασσομενες εικονες, με ενσωματωμενο καιρο ομως οχι, αλλα μπορει να γινει συνδυασμος απο 2 iWidget
  • Λεει οτι χρειαζεται, αλλα πρεπει να το διαβασεις προσεκτικα ;)
  • Ξανακοιτα για Typophone Weather (2.1.1 modmyi repo)
  • Διαφορετικα Wallpaper σε καθε σελιδα


1. Θέλω ένα διακριτικό ρολογάκι (αναλογικό ή μη, δεν με πειράζει) πχ. στην άκρη αριστερά του widget, ενώ δίπλα του να 'χει forcast... Το φτιάχνω και εγώ, καλέ!!! Πες μου πως... Στείλε μου PSD!
2. Όχι καλέ εναλλασόμενες! Μια φωτό σε κάδρο θέλω, με wallpaper από πίσω. Το 'χω δει και σε theme του "ΤhemeIt". Και φυσικά όχι ΕΚΕΙ (στο κάδρο με την φωτό)... καιρό! Θα τον έχω πάνω στο ρολόι, τί να τον κάνω κι εκεί;
3. Καλώς, σόρρυ.
4. Χμμμ... είχα ένα "θέμα" με το ρέπο του Modmyi, ίσως γι' αυτό δεν μου το 'βγαζε.
5. Ευχαριστώ!

#318   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 27/04/2013 - 09:19

nateD_e6_SS_cube


Μερσί, φίλε.
Αλλά δεν με ενδιαφέρει (ακόμα) οι εναλλασόμενες εικόνες. Δεν θα "τραβάει" ο απλός επεξεργαστής του 4αριού μου και ούτε η 2.5 ετών μπαταρία μου θα το αντέξει για πολύ.

#319   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 27/04/2013 - 09:53

To 'βαλα το Typo Weather, αλλά αφ' ενός δεν είδα κάτι στην LS μετά, αφ' εταίρου δεν μου έβγαλε κάτι στα Settings για να πάω να "πειράξω".
Επίσης είδα και ένα Typophone Clock (Weather) που εκεί σε βάζε σε δικό του μενού για settings, αλλά δεν το βρήκα στο Cydia.

#320   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/04/2013 - 12:54

1. Θέλω ένα διακριτικό ρολογάκι (αναλογικό ή μη, δεν με πειράζει) πχ. στην άκρη αριστερά του widget, ενώ δίπλα του να 'χει forcast... Το φτιάχνω και εγώ, καλέ!!! Πες μου πως... Στείλε μου PSD!
2. Όχι καλέ εναλλασόμενες! Μια φωτό σε κάδρο θέλω, με wallpaper από πίσω. Το 'χω δει και σε theme του "ΤhemeIt". Και φυσικά όχι ΕΚΕΙ (στο κάδρο με την φωτό)... καιρό! Θα τον έχω πάνω στο ρολόι, τί να τον κάνω κι εκεί;
3. Καλώς, σόρρυ.
4. Χμμμ... είχα ένα "θέμα" με το ρέπο του Modmyi, ίσως γι' αυτό δεν μου το 'βγαζε.
5. Ευχαριστώ!


Διαστασεις πες μου, και αν γινεται καποια παραδειγματικη φωτο
PSD για τα widgets δεν κυκλοφορουν για να σου στειλω, οταν δινουν ενα widget περιλαμβανονται μονο τα απαιτουμενα εικονιδια

#321   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 27/04/2013 - 13:17

Καταρχάς, όπως προείπα, έβαλα το Typophone Weather, το πήγα πάνω-πάνω στο Winterboard List και δεν έγινε τίποτα - μάλιστα "απενεργοποίησε" την φωτό την μικρής μου που 'χα βάλει για φόντο.
Επίσης, αυτό το Typophone Clock (Weather) που 'γραψα, το βρήκα στο Apple Store και απλά είναι 3rd party weather app, δεν είναι addon του Typophone LockScreen που έχω...

Όσο για τις διαστάσεις του ρολογιού, όπως είπα, θέλω να πιάνει χώρο ΟΛΗ την πάνω-πάνω σειρά εικονιδίων - όσο πιάνουν χώρο 4 εικονίδια στην σειρά πάνω-πάνω στην οθόνη, τόσο το θέλω.
Το δε "photo-frame" (για να εμφανίζει εκεί σε σμίκρυνση την φωτό που 'χω για φόντο), το θέλω να πιάνει 2Χ2 κεντρικά icons. Δηλαδή, ας υποθέσουμε ότι έχουμε την οθόνη του "Μήλου":

X X X X
X X X X
X X X X
X X X X

(οι σειρές και στήλες του 4αριού στην οθόνη)

Οπότε, θέλω:

Χ Χ Χ Χ (ρολόι, τέσσερα icons χώρος, πάνω-πάνω)
X (app icon) X X (πάνω μέρος του "photo-frame" widget) X (app icon)
X (app icon) X X (κάτω μέρος του "photo-frame" widget) X (app icon)
X (app icon) X (app icon) X (app icon) X (app icon)

#322   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2013 - 13:23

για το Typophone Weather δες εδώ τις οδηγίες και θα δουλέψει μια χαρά για δική σου wallpaper πρέπει να βάλεις αυτό το tweak WallpaperJPEGifier

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#323   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 27/04/2013 - 13:35

Δεν κατάλαβες. ΠΡΙΝ το Typophone Weather δούλευε μια χαρά η δική μου φωτό.
Άρα με το Weather που προσθέτω, θέλει κι άλλο tweak για να ξανα 'χω την φωτό μου;;; (Ουφ, με τα άπειρα tweaks).

Αυτό εδώ το 'χετε δει; Τελικά ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ με αυτά τα Tweak ή είναι όπως αντιλαμβάνομαι, απλά μια 3rd party weather app; Εδώ:

http://typoclock.gmtaz.com/

#324   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2013 - 13:38

Δεν κατάλαβες. ΠΡΙΝ το Typophone Weather δούλευε μια χαρά η δική μου φωτό.
Άρα με το Weather που προσθέτω, θέλει κι άλλο tweak για να ξανα 'χω την φωτό μου;;; (Ουφ, με τα άπειρα tweaks).

Αυτό εδώ το 'χετε δει; Τελικά ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ με αυτά τα Tweak ή είναι όπως αντιλαμβάνομαι, απλά μια 3rd party weather app; Εδώ:

http://typoclock.gmtaz.com/


το κατάλαβα και γιαυτό σου λέω ότι για να κάνεις αυτό που θες και να παραμείνει η δική σου φωτο χρειάζεσαι το συγκεκριμένο tweak

Τελευταία επεξεργασία από: vanni, 27/04/2013 - 13:46

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#325   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/04/2013 - 13:41

Καταρχάς, όπως προείπα, έβαλα το Typophone Weather, το πήγα πάνω-πάνω στο Winterboard List και δεν έγινε τίποτα - μάλιστα "απενεργοποίησε" την φωτό την μικρής μου που 'χα βάλει για φόντο.
Επίσης, αυτό το Typophone Clock (Weather) που 'γραψα, το βρήκα στο Apple Store και απλά είναι 3rd party weather app, δεν είναι addon του Typophone LockScreen που έχω...

Όσο για τις διαστάσεις του ρολογιού, όπως είπα, θέλω να πιάνει χώρο ΟΛΗ την πάνω-πάνω σειρά εικονιδίων - όσο πιάνουν χώρο 4 εικονίδια στην σειρά πάνω-πάνω στην οθόνη, τόσο το θέλω.
Το δε "photo-frame" (για να εμφανίζει εκεί σε σμίκρυνση την φωτό που 'χω για φόντο), το θέλω να πιάνει 2Χ2 κεντρικά icons. Δηλαδή, ας υποθέσουμε ότι έχουμε την οθόνη του "Μήλου":

X X X X
X X X X
X X X X
X X X X

(οι σειρές και στήλες του 4αριού στην οθόνη)

Οπότε, θέλω:

Χ Χ Χ Χ (ρολόι, τέσσερα icons χώρος, πάνω-πάνω)
X (app icon) X X (πάνω μέρος του "photo-frame" widget) X (app icon)
X (app icon) X X (κάτω μέρος του "photo-frame" widget) X (app icon)
X (app icon) X (app icon) X (app icon) X (app icon)


Αν το εβαλες πανω πανω στο winterboard, πιο ψηλα κι απο το user wallpaper, λογικο δεν ειναι να αποκρυψει την wallpaper που εχεις ορισει ; ;)

Για τα widget
Αναλογικο ρολοϊ πως το εννοεις ; αφου τα 4 εικονιδια σου δινουν αναλογια 1:4, ενω τα αναλογικα 1:1 (τετραγωνα), εκτος αν εννοεις κατι τετοιο (επικεντρωσου στο ρολοϊ, ασε τα υπολοιπα)

Typophone weather εχουμε δωσει εδω στο φορουμ, καλυτερα περνα εκεινο, αντι να μπλεκεις με αυτο

τι προβλημα εχεις με το ρεπο του modmyi ;

#326   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 27/04/2013 - 14:12

Το 'χα τελικά το tweak που πρότεινες, φίλε.


Αν το εβαλες πανω πανω στο winterboard, πιο ψηλα κι απο το user wallpaper, λογικο δεν ειναι να αποκρυψει την wallpaper που εχεις ορισει ; ;)

Για τα widget
Αναλογικο ρολοϊ πως το εννοεις ; αφου τα 4 εικονιδια σου δινουν αναλογια 1:4, ενω τα αναλογικα 1:1 (τετραγωνα), εκτος αν εννοεις κατι τετοιο (επικεντρωσου στο ρολοϊ, ασε τα υπολοιπα)

Typophone weather εχουμε δωσει εδω στο φορουμ, καλυτερα περνα εκεινο, αντι να μπλεκεις με αυτο

τι προβλημα εχεις με το ρεπο του modmyi ;


Εννοείται, ρε συ φιλενάδα, τα "User wallpaper" & "User LS" δεν τα μετακινώ ποτέ από την κορυφή της λίστας του.

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ που 'χεις στο λινκ, στην αριστερή εικόνα του "Dune"! Αυτό θέλω, μόνο που το ρολόι πάνω απ' το photo-frame και τα icons ολόγυρα! Ακριβώς! Το βρήκες.

Άρα, "σουτάρω" αυτό που βρήκα απ' το Cydia και βάζω manual αυτό που 'χες στο λινκ του Ελληνικού;;;

Τίποτα, απλά ήθελε καμιά ...10ριά refresh!

#327   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/04/2013 - 15:51

Κανε εναν κοπο και πιασε διαβασε το thread απο την αρχη, εχουν παρουσιαστει αρκετα widgets και εχουν προκυψει και νεοτερα

Το ρολοϊ απο εκει, που σου αρεσε ειναι μεσα στο πακετο του dune (ειναι με πληρωμη)
Ενδεχομενως ομως καποιο απο αυτα που εχουν παρουσιαστει να σου κανει και να ειναι free

#328   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 27/04/2013 - 23:10

Οκ, "θενκς", Azaleea.

#329   nik924

nik924

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/05/2013 - 18:32

Γειά σας παιδιά και Χρόνια Πολλά :)
Αγόρασα το DB Iwidget pack και εκεί που τα έβλεπα ένα ένα έβαλα το DB_GPS_Full_ Touch μου έχει μείνει και δεν σβήνει με τίποτα!!!! >:(
Ούτε από το x ούτε μετά από Respring ούτε με Hard Reset και επίσεις του έκανα απεγκατάσταση και με το που του έκανα εγκατάσταση ξανά μου το έβαλε από μόνο του ξανά!!!!!! >:(
Help.... Το παλέβω 2 ώρες τώρα και έχω αρχίσει να λαλάω!!
Έχω iPhone 5 με JB στην 6.0.1

#330   nik924

nik924

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/05/2013 - 18:50

Azaleea Helppp!! μάλλον εσύ μπορείς να με βοηθήσεις --------->

Γειά σας παιδιά και Χρόνια Πολλά :)
Αγόρασα το DB Iwidget pack και εκεί που τα έβλεπα ένα ένα έβαλα το DB_GPS_Full_ Touch μου έχει μείνει και δεν σβήνει με τίποτα!!!! >:(
Ούτε από το x ούτε μετά από Respring ούτε με Hard Reset και επίσεις του έκανα απεγκατάσταση και με το που του έκανα εγκατάσταση ξανά μου το έβαλε από μόνο του ξανά!!!!!! >:(
Help.... Το παλέβω 2 ώρες τώρα και έχω αρχίσει να λαλάω!!
Έχω iPhone 5 με JB στην 6.0.1

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες