Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μεταφόρα apps από iPhone σε καινούργιο iPhone !


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Ikariapower

Ikariapower

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Twitter:@Ikariapower
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/11/2009 - 23:55

Καλησπερα !!! Αλαζω το iphone μου με ενα ... iphone !!! Τι πρεπει να κανω για να μην χασω τα apps μου γιατι μερικα ειναι paid και παραληλα για να παραδοσω το παλιο iphone στον καινουργιο ιδιοκτητη ;;; Δεν ειναι jailbroken !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2009 - 00:13

Καλησπερα !!! Αλαζω το iphone μου με ενα ... iphone !!! Τι πρεπει να κανω για να μην χασω τα apps μου γιατι μερικα ειναι paid και παραληλα για να παραδοσω το παλιο iphone στον καινουργιο ιδιοκτητη ;;; Δεν ειναι jailbroken !!!

οι εφαρμογές μένουν στο iTunes δεν χρειάζεται να κανείς κάτι ..απλά συγχρονιζεις το νέο iPhone

#3   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/11/2009 - 00:19

Θα μπορούσες να κάνεις restore πριν το δώσεις για να τα σβήσεις όλα.
Εσύ όταν συνδέσεις το καινούργιο σου κινητό στο PC σου με το iTunes συνδεδεμένο στο δικό σου λογαριασμό, θα συγχρονίσουν όλες οι εφαρμογές που έχεις στο PC στο καινούργιο σου iPhone.

#4   Ikariapower

Ikariapower

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Twitter:@Ikariapower
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/11/2009 - 00:30

Ευχαριστω τους 2 φιλους που απαντησαν αμεσα αλλα εχω 1 ερωτηση, την εχει κανεις απο τους 2 την διαδικασια ή θα παθω κανα πανικο την κρισιμη ωρα ;;;

#5   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 22/11/2009 - 13:54

Ευχαριστω τους 2 φιλους που απαντησαν αμεσα αλλα εχω 1 ερωτηση, την εχει κανεις απο τους 2 την διαδικασια ή θα παθω κανα πανικο την κρισιμη ωρα ;;;


Την έχουν πολυ σωστα την απαντηση τα 2 παιδιά, και θα σου απαντησω γιατι. Οταν αγοράζεις μία εφαρμογή η κατεβάζεις μια δωρεαν, αυτη χρεώνεται και στις δύο περιπτώσεις στον λογαριασμό σου και όχι στο Iphone σου.Και μάλιστα κατεβαίνουν στην βιβλιοθήκη σου. So... αλλο iphone αλλο app. Επομένως από την στιγμή που την αγοράζεις μπορείς να την περάσεις σε κάθε iphone Που όμως συγχρονίζεις με τον λογαριασμό σου !!!! πχ αγόρασε 50 iphone.Ολα μπορούν να έχουν τις εφαρμογές που αγόρασες αρκεί να είναι συγχρονισμέμενα με τον ιδιο λογαριασμο! ;)

#6   Ikariapower

Ikariapower

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Twitter:@Ikariapower
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/11/2009 - 14:27

Την έχουν πολυ σωστα την απαντηση τα 2 παιδιά, και θα σου απαντησω γιατι. Οταν αγοράζεις μία εφαρμογή η κατεβάζεις μια δωρεαν, αυτη χρεώνεται και στις δύο περιπτώσεις στον λογαριασμό σου και όχι στο Iphone σου.Και μάλιστα κατεβαίνουν στην βιβλιοθήκη σου. So... αλλο iphone αλλο app. Επομένως από την στιγμή που την αγοράζεις μπορείς να την περάσεις σε κάθε iphone Που όμως συγχρονίζεις με τον λογαριασμό σου !!!! πχ αγόρασε 50 iphone.Ολα μπορούν να έχουν τις εφαρμογές που αγόρασες αρκεί να είναι συγχρονισμέμενα με τον ιδιο λογαριασμο! ;)


Ευχαριστω !!! Αλλη μια ερωτηση, εαν παραδοσω στον νεο ιδιοκτιτη το iPhone με τα apss μεσα θα μπορεσει να τα συγχρινισει με το δικο του pc ή δεν γινεται οποτε και να το κανω restore πριν του το δοσω ;;;

#7   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2009 - 18:10

Ευχαριστω !!! Αλλη μια ερωτηση, εαν παραδοσω στον νεο ιδιοκτιτη το iPhone με τα apss μεσα θα μπορεσει να τα συγχρινισει με το δικο του pc ή δεν γινεται οποτε και να το κανω restore πριν του το δοσω ;;;

Όχι δεν γίνεται εκτός και αν δεν κάνει συγχρονισμό λίγο απίθανο ...επίσης και να μην τσεκάρει συγχρονισμό στα app πάλι δεν θα δουλεύουν δοκιμασμένο ... Επίσης να γνωρίζεις ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα που περνούν την ευθύνη να απαντήσουν σε πρόβλημα ή απορίες ,το έχουν δοκιμάσει δεν απαντούν για να δημιουργήσουν πρόβλημα..

#8   Ikariapower

Ikariapower

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Twitter:@Ikariapower
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/11/2009 - 18:31

Όχι δεν γίνεται εκτός και αν δεν κάνει συγχρονισμό λίγο απίθανο ...επίσης και να μην τσεκάρει συγχρονισμό στα app πάλι δεν θα δουλεύουν δοκιμασμένο ... Επίσης να γνωρίζεις ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα που περνούν την ευθύνη να απαντήσουν σε πρόβλημα ή απορίες ,το έχουν δοκιμάσει δεν απαντούν για να δημιουργήσουν πρόβλημα..


Ευχαριστω και δεν ειχα σκοπο να θειξω καποιον απλα ειναι κατι που ακομα δεν εχω κανει, δεν εχω διαβασει να το εχει κανει καποιος (δεν διαβασα και ολο το φορουμ) και απλα φρικαρω με την ιδεα οτι τα πληρωμενα apss μπορει να χαθουν !!!

#9   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2009 - 18:39

Ευχαριστω και δεν ειχα σκοπο να θειξω καποιον απλα ειναι κατι που ακομα δεν εχω κανει, δεν εχω διαβασει να το εχει κανει καποιος (δεν διαβασα και ολο το φορουμ) και απλα φρικαρω με την ιδεα οτι τα πληρωμενα apss μπορει να χαθουν !!!

Σκέψου απλά... Εάν κανείς το iPhone restore και μετά setup us new δεν είναι σαν καινούρια συσκευή ; Δεν θα ήταν παράλογο να χαθούν και οι εφαρμογές ; Ο φίλος παραπάνω το εξήγησε πολύ αναλυτικά μην φοβάσαι λοιπόν και εμείς εδώ θα είμαστε...

#10   Ikariapower

Ikariapower

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Twitter:@Ikariapower
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/11/2009 - 18:44

Σκέψου απλά... Εάν κανείς το iPhone restore και μετά setup us new δεν είναι σαν καινούρια συσκευή ; Δεν θα ήταν παράλογο να χαθούν και οι εφαρμογές ; Ο φίλος παραπάνω το εξήγησε πολύ αναλυτικά μην φοβάσαι λοιπόν και εμείς εδώ θα είμαστε...


Οκ !!! Thanks και παλι απλα εχω iPhone 3 μηνες μονο (windows mobile πριν) οποτε καταλαβενεις τις φρικες που ειχα τραβιξει :lol: :excl: :excl: :excl:




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες