Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Η Apple ανακοινώνει ριζική διοικητική αναδιάρθρωση!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
174 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/10/2012 - 16:37

Υπομονή μωρέ άλλες 32 ώρες έχει ο Οκτώβριος! :P

Άστους πια, τόσα πράγματα έβγαλαν! :P



Xaxaxaxaa no mercy...

Όχι μάρκ δεν λειτουργεί σε εμένα, ούτε μέσω μακ στο δίκτυο. Το δοκίμασα σε 2 διαφορετικά δίκτυα με ενα linksys και ενα zte-wind. Τα ιδια. Έχω βρει λύσει, απο apple support, άρα περιλαμβάνει βήματα που βαριέμαι να κάνω κάθε φορα παρότι δεν ειναι πολλα

Εμένα λειτουργεί και με Linksys και με Thomson και με Netgear και με Airport Express.:D
Τι να σου πω είσαι άτυχος..:P

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 30/10/2012 - 16:40

Η τυχερός εξαρτάται την οπτική που το βλέπεις...

Τεσπα, όλο αυτο που θέλω να πω οτι εχει την δυνατότητα να κάνει αλλαγές η apple που πραγματικα να τους κολλήσουν όλους στον τοίχο. Υπάρχουν ιδέες και νομίζω οτι πολλα μπορούν να βελτιωθούν.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 30/10/2012 - 16:40


#138   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/10/2012 - 16:42

Τεσπα, όλο αυτο που θέλω να πω οτι εχει την δυνατότητα να κάνει αλλαγές η apple που πραγματικα να τους κολλήσουν όλους στον τοίχο. Υπάρχουν ιδέες και νομίζω οτι πολλα μπορούν να βελτιωθούν.


Και ιδέες πρέπει να υπάρχουν και flexibility σε κάποιες και καλά αρχές τους πρέπει να υπάρχουν.
Όλοι αυτό θέλουμε.

Αναρτημένη εικόνα


#139   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/10/2012 - 16:51

Πολλά πρέπει να βελτιωθούν πλέον.. Ανανέωση χρειάζεται σε όλα τα επίπεδα.

Το να είσαι εγκλωβισμένος αλλά και να πηγαίνεις εκ του ασφαλούς, σου δίνει μια ασφάλεια, αλλά ως εκεί.

Για 'μένα, όλα ξεκινούν απο το αγοραστικό κοινό. Όταν λοιπόν δεν έχει απαιτήσεις, και συμβιβάζεται, γιατί πολύ απλά ανήκει σε ένα ποσοστο που το μόνο που ξέρει είναι τα Check in στο FB, άντε και καμιά φωτογραφία και iMessage, δεν μπορεί να υπάρξει καμία αλλαγή και σε τίποτα.

Ευτυχώς το τελευταίο δίμηνο υπάρχει μια αλλαγή σκέψεις σε πολλούς, που ζητάνε το κάτι παραπάνω και γίνονται απαιτητικοι. Επιτέλους. Σε αυτό βέβαια συνέβαλε και η Apple με την αποτυχία που λέγεται iOS 6 και χάρτες.

Μακάρι οι όποιες αλλαγές να είναι όντως ριζικές και με αποτέλεσμα..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#140   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/10/2012 - 16:55

δε μπορει ρε φιλε τη μια να εκθειαζουμε την ευκολια χρησης του ios σε σχεση με το ανδροιδ και οταν ερχομαστε στο θεμα connectivity το itunes (που η χρηση του ειναι απαραιτητη) να το θεωρουμε οχι και τοσο δυσκολο..δε στεκει

Δεν μπορεί όμως και να μιλάμε για την ευκολία συνδεσιμότητας του android και όταν ερχόμαστε στο θέμα χρήσης του αυτού καθεαυτού τηλεφώνου να λέμε "εντάξει δεν είναι και τόσο δύσκολο"...

Βλέπεις ότι μία η άλλη είναι?

μιλαμε για το 90 τοις εκατο των χρηστων ;)

Ελπίζω να μην εννοείς ότι το 90% των χρηστών έχει Windows γιατί είσαι λάθος. Τουλάχιστον όχι πλέον.

#141   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:14

Δεν μπορεί όμως και να μιλάμε για την ευκολία συνδεσιμότητας του android και όταν ερχόμαστε στο θέμα χρήσης του αυτού καθεαυτού τηλεφώνου να λέμε "εντάξει δεν είναι και τόσο δύσκολο"...

Βλέπεις ότι μία η άλλη είναι?


Ελπίζω να μην εννοείς ότι το 90% των χρηστών έχει Windows γιατί είσαι λάθος. Τουλάχιστον όχι πλέον.

εαν δεν ειναι 90 να πω 80?τεσπα..ειναι αρκετα περισσοτεροι οπως και να χει!!
Μια ή αλλη?really? ειναι τοσο "δυσκολο" να χρησιμοποιεις το android κινητο οσο δυσκολο και εκνευριστικο ειναι στη χρηση του το itunes??
Καπου τα χεις μπλεξει

#142   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:29

εαν δεν ειναι 90 να πω 80?τεσπα..ειναι αρκετα περισσοτεροι οπως και να χει!!
Μια ή αλλη?really? ειναι τοσο "δυσκολο" να χρησιμοποιεις το android κινητο οσο δυσκολο και εκνευριστικο ειναι στη χρηση του το itunes??
Καπου τα χεις μπλεξει

Είναι τόσο δύσκολο να καταλάβεις τι πρέπει να κάνεις με τους task manager για να μη σου εξανεμίζεται η μπαταρία, ναι.

Και εαν μετά από τόσο καιρό χρήσης θεωρείς ακόμα το iTunes δύσκολο τότε μάλλον κάτι δεν έχεις καταλάβει σωστά.

Και όσο για το 80 που λες δε νομίζω ότι ούτε τόσο είναι...

#143   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:39

Είναι τόσο δύσκολο να καταλάβεις τι πρέπει να κάνεις με τους task manager για να μη σου εξανεμίζεται η μπαταρία, ναι.

Και εαν μετά από τόσο καιρό χρήσης θεωρείς ακόμα το iTunes δύσκολο τότε μάλλον κάτι δεν έχεις καταλάβει σωστά.

Και όσο για το 80 που λες δε νομίζω ότι ούτε τόσο είναι...

τα windows ειναι συντριπτικα περισσοτερα..πιθανοτατα πανω απο 80 tοις εκατο..και επειδη αναφερεσαι προσωπικα..το itunes ξερω να το χρησιμοποιω..το εψαξα μονος μου και καταφερα να δω τι παιζει..αλλα παλι σου λεω οτι αυτο δε το κανει ευκολο και οχι εκνευριστικο!

#144   chrisan9os

chrisan9os

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Twitter:@chrisan9os
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:satttos

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:28

O Scott Forstall απολύεται εσκεμμένα απο την apple για να δουλέψει σαν κρυφός πράκτορας εναντία στην google ( android ) και να την καταστρέψει έτσι ώστε να υπάρχει μονοπώλιο από την apple!! ωραίο σενάριο :P ..

ας σοβαρευτούμε ρε παιδιά ..

από την στιγμή που ο cook είναι στην κυριαρχία η apple αργά η γρήγορα θα πέσει..

με μεγάλη μου λύπη το λέω αυτό αλλά μετά τον θάνατο του steve απλά δεν είναι η apple που όλοι ξέραμε..

η apple δεν καινοτομεί ουτε στο HW ουτε στο IOS μετα τον steve!!

Τελευταία επεξεργασία από: Vasilis, 30/10/2012 - 23:43


#145   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:30

O Scott Forstall απολύεται εσκεμμένα απο την apple για να δουλέψει σαν κρυφός πράκτορας εναντία στην google ( android ) και να την καταστρέψει έτσι ώστε να υπάρχει μονοπώλιο από την apple!! ωραίο σενάριο :P ..ας σοβαρευτούμε ρε παιδιά ..
από την στιγμή που ο cook είναι στην κυριαρχία η apple αργά η γρήγορα θα πέσει..
με μεγάλη μου λύπη το λέω αυτό αλλά μετά τον θάνατο του steve απλά δεν είναι η apple που όλοι ξέραμε..
η apple δεν καινοτομεί ουτε στο HW ουτε στο IOS μετα τον steve!!


Καλώς τον !!! Πάρε νουμερο και μπες στην σειρά και 'συ !

#146   chrisan9os

chrisan9os

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Twitter:@chrisan9os
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:satttos

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:37

Καλώς τον !!! Πάρε νουμερο και μπες στην σειρά και 'συ !


αχχαχαχαχχαχαχ!!!! αυτο θα κανω!! :P

#147   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:38

αχχαχαχαχχαχαχ!!!! αυτο θα κανω!! :P

Μην σπρώχνεστε !!!

#148   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/10/2012 - 01:56

Πάλι αρχίζω να χανω τα τελευταία μηνύματα....

Το nexus 4 δεν θα ειναι τούμπανο, μέχρι στιγμής εχει βγει σε μια κομμένη έκδοση χωρίς 4g/lte, με 8γιγα μονο μνημη. μονο καλο δεν το λες. με τετοια μνημη δε παει μακρια. εχει μόνο καλη οθόνη, αλλα κάνει 350 ευρώ με την ισοτιμία τώρα. Τώρα αν βγει μετά και σε έκδοση τούμπανο οκ, τώρα το galaxy nexus υπήρχε σε 4-5 διαφορετικές εκδόσεις. Νομίζω οτι εκεί ποντάρει το google να πουλήσει σε όλους. Τεσπα για αυτο το λέω nsxbass, τούμπανο δεν το λες ακόμα στη τώρα φάση :P


Φίλε μου καλό θα είναι να μην παραπληροφορείς τον κόσμο...
Η έκδοση του Nexus 4 με 8GB μνήμης θα κοστίζει 299$ , δηλαδή με τη σημερινή ισοτιμία , 230 ευρώ.
Η έκδοση του Nexus 4 με 16GB μνήμης θα κοστίζει 349$ , δηλαδή 269 ευρώ.

Ελλάδα θα έχουν λογικά 299 και 349 ευρώ αν κρίνω από τις αγγλικές τιμές...

Στα 399 ευρώ κοστίζει το iphone 3GS των 8GB.
Στα 429 ευρώ κοστίζει το iphone 4 των 8GB.
Στα 629 ευρώ κοστίζει το iphone 4s των 16GB.

Και εσύ μιλάς για κουτσουρεμένη συσκευή λόγω μη ύπαρξης LTE σε μια χώρα όπως η Ελλάδα όπου δεν υπάρχει unlimited πακέτο internet...

Στην ουρά και εσύ την παρασκευή με τα 739 ευρουδάκια στο χέρι λοιπόν...

Γράφτηκαν τόσες σελίδες από το τελευταίο μου ποστ και δε βρέθηκε ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ να μας πει ποιες είναι αυτές οι απίστευτες εφαρμογές που υπάρχουν στο ios και αποσιάζουν στο android.

Συνεχίστηκαν όμως οι γενικότητες περί ευκολίας χρήσης και απλότητας.

Παιδιά έχω το iphone 4s και το galaxy nexus δίπλα μου και τώρα που τα ΜΥΡΙΖΩ νομίζω ότι έχετε δίκιο.
Το iphone 4s έχει μια διαφορετική ΜΥΡΩΔΙΑ , νιώθεις έναν αέρα νεανικό , ελεύθερο και καθαρό.
Αν δεν έχεις τη συσκευή στα χέρια σου να τη μυρίσεις από κοντά δεν μπορείς να νιώσεις τη διαφορετικότητα και τη μοναδικότητα που έχει δημιουργήσει η apple.


Nexus που σας χρειάζετε....

Τελευταία επεξεργασία από: Looter, 31/10/2012 - 01:57


#149   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.754 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2012 - 02:34

Να δω ποτε θα καταλαβετε οτι δεν υπαρχει μεγαλυτερη μ@@@@α απο το να προσπαθειτε να πεισετε ενα ατομο που να ξοδεψει τα λεφτα του.
Εγω γουσταρω iphone και εκει γουσταρω να χωνω τα φραγκα.Εσεις γουσταρετε Nexus,Trexus.Prixus,S3,S4,S17,Note,Cote,Pote.Tα χωνετε εκει και καλα κανετε αφου αυτο γουσταρετε.Αφηστε και εμας να γουσταρουμε οπως θελουμε....δεν θελουμε συμβουλους στα 5 φραγκα που διαθετουμε ρε μαγκες.
Εχει καταντησει κουραστικο να μας πεισετε να αγορασουμε με τα λεφτα μας αυτο που θελετε εσεις.
Τα εχουμε εμπεδωσει...οτιδηποτε μη apple κανει παπαδες.Εμεις ομως δεν γουσταρουμε τους παπαδες αλλα τις σεξυ γκομενες.Εχετε καμμια τετοια?Οχι...οταν βρειτε ελατε παλι απο το μαγαζακι και ισως πειστουμε.

#150   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 31/10/2012 - 02:39

Εγώ γουστάρω iPhone αλλά να χώνω και λίγο...Είμαι σοβαρά γιατρέ;

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες