Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

3G - EDGE WiFi


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jameira

jameira

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2009 - 12:54

Συνάδελφοι γεια χαρά,
Έχω ένα iPhone 3GS Jailbroken και έχω εγκαταστήσει το SBSETTINGS.
Από όσο ξέρω το 3G και το EDGE είναι για την μεταφορά δεδομένων, αυτό που δεν ξέρω είναι κατά πόσο επηρεάζουν αυτές οι ρυθμίσεις το τηλεφωνικό σήμα και τη επίπτωση έχει στην μπαταρία!
Επίσης ρε παιδιά είστε ευχαριστημένοι με το σήμα του GPS (Navigon);Εμένα μέσα στην πόλη μου χάνει το σήμα συνέχεια.
Μήπως ξέρετε πως μπορώ να ενισχύσω το σήμα (εκτός από το car-kit του TOM-TOM);
Φοβερό site και forum παιδιά συνεχίστε την καλή δουλειά μπράβο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2009 - 00:21

Τα 3G και EDGE δεν επηρεαζουν αισθητα το σημα, αλλα η απενεργοποιηση τους βοηθαει στην μεγαλυτερη διαρκεια της μπαταριας. Το μονο που μπορεις να κανεις για το gps ειναι να εχεις τη συσκευη σου κατω απο το τζαμι για να βλεπει ουρανο

Just like underwear, passwords should be changed often...


#3   jameira

jameira

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2009 - 00:44

Τα 3G και EDGE δεν επηρεαζουν αισθητα το σημα, αλλα η απενεργοποιηση τους βοηθαει στην μεγαλυτερη διαρκεια της μπαταριας. Το μονο που μπορεις να κανεις για το gps ειναι να εχεις τη συσκευη σου κατω απο το τζαμι για να βλεπει ουρανο

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση morpheusgr.
Όσο για το GPS πάντα κάτω από το τζάμι είναι, απλά από ότι μου έχουν πει μέσα στα στενά της πόλης το σήμα αντανακλά διάφορες επιφάνειες και μπερδεύεται ο δέκτης (κεραία του iPhone).
Αυτό που ρωτάω αν κάποιος ξέρει να μας πει είναι αν υπάρχει για το iPhone extra κεραία ώστε να δυναμώσει την λήψη. Έχω δει στο internet κάτι αντίστοιχο για τα GPS αυτοκινήτου.

#4   Spirou

Spirou

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 24/11/2009 - 11:12

Αυτό που ρωτάω αν κάποιος ξέρει να μας πει είναι αν υπάρχει για το iPhone extra κεραία ώστε να δυναμώσει την λήψη. Έχω δει στο internet κάτι αντίστοιχο για τα GPS αυτοκινήτου.


Φιλαρακο μαλλον απιθανο αυτο που θες... :blink:

#5   jameira

jameira

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2009 - 12:53

Φιλαρακο μαλλον απιθανο αυτο που θες... :blink:

Spirou φαντάζομαι πως όντος είναι πολύ δύσκολο κάτι τέτοιο σκέφτηκα όμως πως αφού κάτι τέτοιο έχει υλοποιήσει ο TOMTOM με το car-kit ίσως και κάποιος άλλος να έχει φτιάξει κάτι πιο απλό.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες