Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Οι Καρτέλες του iPhone 3GS


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   BASDA

BASDA

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2009 - 22:12

Γεια σας,,,μια σημαντικη παρατηρηση...ειναι δυνατον να υπαρχουν μονο 11 καρτελες για τα εικονιδια? αυτη τη στιγμη εχω ξεπερασει τα 150 προγραμματα/παιχνιδια και καποια δε τα δειχνει καν τα εικονιδια...μονο μεσω της αναζητησης. υπαρχει καποιο trick για αυτο το προβλημα? Αν βαλω την εφαρμογη που δημιουργει φακελους και βαζεις εκει μεσα τα εικονιδια που θες θα εχω προβληματα γενικα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/11/2009 - 22:22

Όχι φίλε μου κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις, ίσα ίσα που είναι και καλύτερα..Βάλε λοιπον το categories άφοβα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#3   BASDA

BASDA

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2009 - 22:31

να'σαι καλα φιλε μου :) Ειναι κριμα παντως που υπαρχει αυτος ο περιορισμος!

Τι διαφορα εχει το Categories με το CategoriesSB ???

#4   vagelakis8

vagelakis8

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 24/11/2009 - 03:41

Αν θελεις παραπανω απο 11 καρτελες παρε μια factory app απο την 1 σελιδα π.χ. και συρτη προς το τελος και θα σου δημιουργήσει και 12 και με τν ιδιο τροπο και 13-14....

** Σε περιπτωση που δεν θελεις το categories..που πιστευω οτι θα ηταν καλυτερη λυση μιας και εχεις τοσες πολες εφαρμογες.

Τελευταία επεξεργασία από: IPH, 17/12/2009 - 02:43
To σχόλιο συγχωνεύτηκε


#5   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2009 - 09:15

...όσες φορές και να το έκανα και να χάθηκαν οι factory apps στην άβυσσο...δεν μου την εμφάνισε ποτέ την επόμενη σελίδα... :(

#6   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 24/11/2009 - 17:37

Αν βάλεις το orbit, η κάποια άλλη εφαρμογή, αυτό το πρόβλημα, θα εξαφανιστεί.
Θα μπορείς να βλέπεις όλες τις καρτέλες και να επιλέγεις όποια θέλεις , με την μία.
Επίσης θα βλέπεις ότι κάπου στην μέση, θα εμφανίζονται αρκέτες καρτέλες και όχι μόνο οι δώδεκα. :D

#7   nikap4

nikap4

    iPH Contributor

  • 1.582 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 24/11/2009 - 17:46

CategoriesSB το περνας για να τρεχουν γρηγορα οι Categories

#8   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2009 - 18:02

Εγώ, όπως και κάποιοι προηγούμενοι, σου προτείνω να βάλεις το Categories και το CategoriesSB ώστε να κατηγοριοποιείς τις εφαρμογές σου και να μη χρειάζεται να γυρνάς σελίδες, εκτός και αν προτιμάς το Orbit ή το OverBoard (Preview των σελίδων-καρτέλων).

#9   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 24/11/2009 - 19:17

ειναι δυνατον να υπαρχουν μονο 11 καρτελες για τα εικονιδια? αυτη τη στιγμη εχω ξεπερασει τα 150 προγραμματα/παιχνιδια...


Προφανώς η Apple όταν έφτιαχνε το iPhone δεν είχε στο μυαλό της τους χρήστες που καταπίνουν τα σπασμένα σαν καραμέλες, και θεώρησε αρκετή την ύπαρξη 11 καρτελών, ήτοι 176 εφαρμογών στο σύνολο. Οπότε ναι, είναι δυνατόν να υπάρχουν μόνο 11 καρτέλες, απλά και μόνο επειδή ξεπερνάει τα όρια του λογικού το να έχεις πάνω απο 176 εφαρμογές...

#10   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 24/11/2009 - 21:38

Γνωρίζω έναν φίλο μου που δεν έχει jailbreak και έχει παραπάνω από 176 εφαρμογές αγορασμένες ... Γιαυτό το έχεις να πεις ? Χωρίς παρεξήγηση ;)

Εγώ πάλι θα έλεγα πως είναι σωστό από την μεριά της Apple γιατί δεν είναι δυνατόν να φορτώνει στο Springboard όσες εφαρμογές περνά κάποιος στο κινητό του προσθέτοντας απεριόριστες σελίδες - μέχρι να γεμίσει το κινητό από χωρητικότητα . Εξάλλου ένα απλό Search Αρκεί..Εξάλλου για τους περισσότερους αρκούν οι σελίδες αυτές.

#11   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 24/11/2009 - 22:19

Έχω να πω ότι ο τύπος έχει ξεφύγει. Είναι απλά αδύνατον να χρησιμοποιεί κανείς ΟΛΕΣ αυτές τις εφαρμογές. Για να φτάσει κανείς στο σημείο να αγοράσει και να εγκαταστήσει περισσότερες απο 176 εφαρμογές στο iPhone του, προφανώς έχει κάποιου είδους ψαχαναγκαστική διαταραχή (η φωνή στο κεφάλι του που του λέει "αγόρασε, αγόρασε"...)

#12   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 24/11/2009 - 22:24

Χαχαχαχαααχαχααχαχαχα είσαι φοβερός ! ;)

#13   dimni

dimni

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2009 - 03:10

Ίσως λίγο καθυστερημενα και χωρις να το χω δοκιμασει μπορεις να κατεβασεις ένα utility απο Cydia και να κανεις το springboard μεχρι και 7*7 εικονιδια (αν δεν κανω λαθος)... Ετσι "συμμαζεύεται" η εκταση των εφαρμογων...

#14   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2009 - 09:39

(ξαναγράφω αυτά που έγραψα και το άλλο τόπικ για τις οθόνες, μπας και βρω μια απάντηση)
Καλά τα Χριστούγεννα...Πολλά δωρεάν παιχνίδια...Πάρα πολλά...και ακόμα παλεύω να εμφανίσω πάνω από 11 οθόνες... >:(
Ερώτηση:
έχει κανείς καταφέρει, χωρίς jb, με 3.1.2 έκδοση, 3GS παραπάνω από 11 οθόνες? αν ναι, πως?
δοκίμασα να πετάξω όλα τα εικονίδια στο "χάος", πάλι τίποτα! :(
Και τώρα με τα δωρέαν...+ αυτά που έχω αγοράσει...ή τουλάχιστον, αν υπάρχει ένα app που να κάνει λίστα με το τι apps έχεις μέσα! Γιατί που να θυμάμαι όλα τα ονόματα για να τα ψάχνω! Απορώ γιατί δεν το έχουν φτιάξει αυτό ακόμα και μας περιορίζουν στις 11....απορώ... έλεος!

#15   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2009 - 16:55

...μόνος μου περνάω το δράμα... χαχαχααα... Είναι κανείς εδώ?? :unsure:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες