Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η οικονομικότερη σύνδεση κινητής


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
63 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   afterthought

afterthought

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 21/01/2013 - 15:34

Data Usage ειναι μια εφαρμογη απο app store για την μετρηση των δεδομενων, τοσο wifi οσο και 3g.


και τι κάνεις με αυτή την εφαρμογη?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 21/01/2013 - 18:23

Σου μετραει μεσα σε μια χρονικη περιοδο ποσα ΜΒ εχεις καταναλωσει, ειτε σε 3g, ειτε σε wifi και σε ενα οριο που εχεις βαλει σε ειδοποιει ωστε να μη τα ξεπερασεις...
Το wi-fi, καλα, ειναι δωρεαν, μονο για στατιστικους λογους αν θες το κοιτας.
Το 3g ομως, εγω πχ που εχω 500 ΜΒ, το εχω βαλει να με ειδοποιει οταν παει στα 470. Ετσι, ΠΟΤΕ δεν το ξεπερναω.

#33   blondie

blondie

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/01/2013 - 16:06

Μα εγω μιλάω για λεπτά προς όλους! αρα είτε της cosmote, είτε της vodafon, είτε της wind, την ίδια αξία έχουν :) Και θεωρώ πως 35 ευρώ (με την online προσφορά) για 1000 λεπτά, 100 sms και 1 GB είναι σούπερ!
Οσον αφορά στο σήμα της Wind, Οκ στην Αθήνα ζω και δεν έχω κανένα πρόβλημα, αλλά και τελευταία που πήγα κάπου κοντά στο Βόλο μια χαρά έπιανε, εκεί που παλίοτερα έκανε νερά...


Για κάποιον που μιλάει πολυ (αλλά κάνει και πολλές αριθμητικά κλήσεις) και θέλει και πολυ νετ, είναι ότι καλύτερο...Ποιο άλλο συμβόλαιο έχει τέτοιες παροχές με 35 euro??? ασε που αν εχεις και σταθερο στη wind παιρνεις και επιπλέον εκπτωση... Αν πάλι μιλας πολύ αλλά δεν κάνεις τόσες πολλές κλήσεις (και άρα η τριλεπτη χρέωση που είναι στανταρ στα καρτοκινητά δεν σε χαλαει τόσο), το F2G είναι μονόδρομος γιατί με πχ 20- κάτι ευρώ έχεις 800 λεπτά, 130 sms και 1 GB!!!!

#34   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2013 - 15:55

Για κάποιον που μιλάει πολυ (αλλά κάνει και πολλές αριθμητικά κλήσεις) και θέλει και πολυ νετ, είναι ότι καλύτερο...Ποιο άλλο συμβόλαιο έχει τέτοιες παροχές με 35 euro??? ασε που αν εχεις και σταθερο στη wind παιρνεις και επιπλέον εκπτωση... Αν πάλι μιλας πολύ αλλά δεν κάνεις τόσες πολλές κλήσεις (και άρα η τριλεπτη χρέωση που είναι στανταρ στα καρτοκινητά δεν σε χαλαει τόσο), το F2G είναι μονόδρομος γιατί με πχ 20- κάτι ευρώ έχεις 800 λεπτά, 130 sms και 1 GB!!!!


Συμφωνώ απόλυτα. Αυτό της Wind είναι μακράν το πιο συμφέρον πακέτο, όπως και να το δεις. Άσε που τα πέρι Vodafone και λοιπών μου φαίνονται αστεία - ιδίως με την ποιότητα του δικτύου που προσφέρουν.

#35   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/01/2013 - 18:44

Πληρώνεις το αναπόσβευστο ποσό της επιδότησης. Βγαίνει ανάλογα με τη διάρκεια του συμβολαίου, τους μήνες που έχεις κάτσει στο συμβόλαιο και το αν έχεις πάρει επιδότηση συσκευής ή έκπτωση στο πάγιο.
Η απόσβεση της επιδότησης ξεκινάει στον 6ο μήνα αν πρόκειται για 12μηνο συμβόλαιο, στον 12 για 18μηνο κτλ

Εγώ λοιπόν που το καλοκαίρι πήγα από μία εταιρεία σε μια άλλη χωρίς επιδότηση ή έκπτωση στο πάγιο και τώρα θέλω να πάω στη Wind, τι θα πληρώσω; Γιατί δεν μου προσφέρθηκε τίποτα για ν' αλλάξω εταιρεία, άρα μπορώ ανα πάσα στιγμή, κάνω λάθος;

Τελευταία επεξεργασία από: Lotte, 29/01/2013 - 18:44


#36   gfilippas

gfilippas

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Twitter:@Charlesfrise
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 29/01/2013 - 19:05

Δε νομιζω να πληρωσεις κατι.Αν εισαι voda παρε 1227 να σου πουν

#37   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/01/2013 - 19:13

Δεν είμαι Voda (quizz: σε ποια εταιρεία είμαι; )

Τελευταία επεξεργασία από: Lotte, 29/01/2013 - 19:18


#38   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 29/01/2013 - 19:38

Εγώ λοιπόν που το καλοκαίρι πήγα από μία εταιρεία σε μια άλλη χωρίς επιδότηση ή έκπτωση στο πάγιο και τώρα θέλω να πάω στη Wind, τι θα πληρώσω; Γιατί δεν μου προσφέρθηκε τίποτα για ν' αλλάξω εταιρεία, άρα μπορώ ανα πάσα στιγμή, κάνω λάθος;


Είσαι σίγουρος ότι δεν πήρες καμία επιδότηση ούτε έκπτωση στο πάγιο? Σκόπιμα δεν πήρες? Γιατί συνήθως σπάνια κάνουν συμβόλαιο χωρίς να υπάρχει μια τέτοια δέσμευση. Αν δεν έχεις λάβει πάντως κάτι τέτοιο εννοείται μπορείς να φύγεις όποτε θες.

#39   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2013 - 08:10

Εγώ λοιπόν που το καλοκαίρι πήγα από μία εταιρεία σε μια άλλη χωρίς επιδότηση ή έκπτωση στο πάγιο και τώρα θέλω να πάω στη Wind, τι θα πληρώσω; Γιατί δεν μου προσφέρθηκε τίποτα για ν' αλλάξω εταιρεία, άρα μπορώ ανα πάσα στιγμή, κάνω λάθος;


Όντως μπορείς να φύγεις ανά πάσα στιγμή. Πριν το κάνεις διάλεξε το καλύτερο πακέτο για εσένα, αν και μεταξύ μας θα έχεις σίγουρα χαμηλότερες τιμές από την Cosmote, όποιο πακέτο Wind και αν επιλέξεις ;)

#40   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2013 - 13:20

Όντως μπορείς να φύγεις ανά πάσα στιγμή. Πριν το κάνεις διάλεξε το καλύτερο πακέτο για εσένα, αν και μεταξύ μας θα έχεις σίγουρα χαμηλότερες τιμές από την Cosmote, όποιο πακέτο Wind και αν επιλέξεις ;)


Κοίτα να δεις. Έκπτωση δεν πήρα σε τίποτα γιατί δεν μου την προσέφεραν. Τότε ήμουν τελείως στούρνος μ' αυτά, αλλά τώρα έχω αρχίσει και το ψάχνω και βλέπω τι βλακείες έκανα. Ωστόσο για μένα, αυτή τη στιγμή, το μοναδικό πακέτο που πραγματικά αξίζει είναι αυτό εδώ και, ναι, είναι της Wind.

#41   jonakas

jonakas

    iPH Enthousiast

  • 500 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2013 - 14:00

Εγω είμαι στην Cosmote στο προγράμμα 55 και έχω 220 λεπτα προς τρίτους και750 mb...και με πειρανε για επιδότηση με το ίδιο προγράμμα συν 220 προς τρίτους και 750 mg επιπλέον δώρο για πάντα...δηλαδή θα 440 λεπτα προς τρίτους και 1,500 g απλα μου είπε για 140 ΕΥΡΩ ΚΑΙ περιμένω να με πάρουν τηλ να μου το ανεβάσουν...πως το βλέπετε;

#42   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2013 - 14:19

Εγω είμαι στην Cosmote στο προγράμμα 55 και έχω 220 λεπτα προς τρίτους και750 mb...και με πειρανε για επιδότηση με το ίδιο προγράμμα συν 220 προς τρίτους και 750 mg επιπλέον δώρο για πάντα...δηλαδή θα 440 λεπτα προς τρίτους και 1,500 g απλα μου είπε για 140 ΕΥΡΩ ΚΑΙ περιμένω να με πάρουν τηλ να μου το ανεβάσουν...πως το βλέπετε;


Βρε καλέ μου άνθρωπε με μπερδεύεις, μία γράφεις mb, μία mg, μία g, αλλά τέλος πάντων πες πως βγάζω άκρη μ' αυτό, λείπουν κάτι ρήματα στο κείμενό σου και δεν θέλω να βγάζω συμπεράσματα. Τα 140 ευρώ που σου είπαν τι ακριβώς είναι; Επιδότηση; Πόσα ευρώ δίνεις το μήνα για το Cosmote 55; Και, γενικά, προσπάθησε να μην λες τη φράση "για πάντα" γιατί τίποτα δεν διαρκεί για πάντα (είπα να το φιλοσοφήσω λίγο).

Τελευταία επεξεργασία από: Lotte, 07/02/2013 - 14:22


#43   jonakas

jonakas

    iPH Enthousiast

  • 500 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2013 - 14:30

140 ευρώ επιδότηση μου είπανε και τους είπα ειναι λίγα γιατι είχα πάγιο 85 και με το ΦΠΑ πλήρωνα 100 τουλάχιστον 1χρονο..περιμένω τηλ για μου δώσουν κάτι καλύτερο...τωρα είμαι στο 55

Απλα μου διπλασιαζουν της ομιλίας τα λεπτα κ το giga,επισης αυτη είπε για πάντα ψέματα γιατι να πω μεχρι τις 16 Φεβρουάριου να το κάνω...

Αν δεν καταλαβαίνεις εσυ μην απαντας απλα τα πράγματα και γράφω απο το κινητο στο οποίο γίνονται κ λάθη...

#44   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/02/2013 - 14:52

140 ευρώ επιδότηση μου είπανε και τους είπα ειναι λίγα γιατι είχα πάγιο 85 και με το ΦΠΑ πλήρωνα 100 τουλάχιστον 1χρονο..περιμένω τηλ για μου δώσουν κάτι καλύτερο...τωρα είμαι στο 55

Απλα μου διπλασιαζουν της ομιλίας τα λεπτα κ το giga,επισης αυτη είπε για πάντα ψέματα γιατι να πω μεχρι τις 16 Φεβρουάριου να το κάνω...

Αν δεν καταλαβαίνεις εσυ μην απαντας απλα τα πράγματα και γράφω απο το κινητο στο οποίο γίνονται κ λάθη...


Με τετοια παγια χτυπας απο 300αρα και πανω για πλακα.. Αν σου κανουν σουξου μουξου πες τους δεν θελω θα φυγω και τραβα κανε απλα μια αιτηση φορητοτητας.
Μετα θα σε παρουν τηλ και ολα θα εχουν αλλαξει για να σε κρατησουν.

#45   jonakas

jonakas

    iPH Enthousiast

  • 500 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2013 - 15:10

Οκ σε ευχαριστώ φιλαράκι για την απάντηση!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες