Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 25 ψήφοι

Και το όνομα αυτού... evasi0n...!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
1525 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 01/02/2013 - 00:49

με το Jb του ATV3 δεν τους νοιαζει να ασχοληθει κανεις? η απλα δεν μπορουν?


προφανώς δεν μπορουν..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   ichicco

ichicco

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Twitter:@niko_chicco_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/02/2013 - 00:52

αντε να δουμε τι θα δουμε μας κανουν πλακα ρε !!!!!δωσε ρε το jailbreak στο λαο σου !!!αμην .....!!!στο τελοσ θα ξεχασουμε πια tweek να βαλουμε..........!!

Τελευταία επεξεργασία από: ichicco, 01/02/2013 - 00:53


#168   fotsid

fotsid

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/02/2013 - 02:07

Κι ένα κιλό γατοτροφή για τη Kiki από εμένα.

#169   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 01/02/2013 - 03:20

καπου ειχα διαβασει οτι επειδη τρεχει πολυ λιγες εφαρμογες ειναι δυσκολο να βρουν καποιο κενο ασφαλειας για να τρεξει exploit.

με το Jb του ATV3 δεν τους νοιαζει να ασχοληθει κανεις? η απλα δεν μπορουν?



#170   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/02/2013 - 10:17

Καλημέρα σε όλους.

Αν έχω κάνει OTA αναβάθμιση του iPhone 5 σε iOS 6.1, θα έχω πρόβλημα να κάνω JB;;;

#171   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 01/02/2013 - 10:18

Καλημέρα σε όλους.

Αν έχω κάνει OTA αναβάθμιση του iPhone 5 σε iOS 6.1, θα έχω πρόβλημα να κάνω JB;;;



ναι

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#172   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/02/2013 - 10:29

Καλημέρα σε όλους.

Αν έχω κάνει OTA αναβάθμιση του iPhone 5 σε iOS 6.1, θα έχω πρόβλημα να κάνω JB;;;


Θα εχεις θεμα αν θελησεις να κανεις Downgrade και χρειαστεις τα SHSH,με το Jailbreak αυτο καθ'αυτο δεν θα εχεις προβλημα.
Αν κανεις αναβαθμιση απο ΟΤΑ δεν θα έχεις SHSH,γιατι διαφορετικα SHSH έχει οταν εχεις κανει μεσω ΟΤΑ και διαφορετικα μεσω restore απο iΤunes.




Τελευταία επεξεργασία από: winnie74, 01/02/2013 - 10:37

My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


#173   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/02/2013 - 11:39

Θα εχεις θεμα αν θελησεις να κανεις Downgrade και χρειαστεις τα SHSH,με το Jailbreak αυτο καθ'αυτο δεν θα εχεις προβλημα.
Αν κανεις αναβαθμιση απο ΟΤΑ δεν θα έχεις SHSH,γιατι διαφορετικα SHSH έχει οταν εχεις κανει μεσω ΟΤΑ και διαφορετικα μεσω restore απο iΤunes.


Σε ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιστική απάντησή σου. Για ποιο λόγο να θελήσω να κάνω downgrade;; Οπότε καταλαβαίνω ότι ουσιαστικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μετά από OTA αναβάθμιση, αφού το θέμα downgrade ελάχιστους θα απασχολεί!....
Σωστά;;;

#174   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/02/2013 - 11:50

Σε ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιστική απάντησή σου. Για ποιο λόγο να θελήσω να κάνω downgrade;; Οπότε καταλαβαίνω ότι ουσιαστικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μετά από OTA αναβάθμιση, αφού το θέμα downgrade ελάχιστους θα απασχολεί!....
Σωστά;;;

Λαθος :)

Με τον ορο downgrade εννουμε τη μεταβαση σε οποιοδηποτε iOS δεν υπογραφεται πια απο την apple, ειτε αυτο ειναι νεοτερο ειτε παλιοτερο απο αυτο που εχεις την εκαστοτε στιγμη στο τηλεφωνο σου, ειτε το ιδιο.
Οποτε πχ εισαι σε 6.1 JB ενω εχει κυκλοφορησει το ios7, και χρειαζεται να κανεις restore για καποιο προβλημα που σου παρουσιαστηκε. Εαν δεν εχεις δυνατοτητα για downgrade δε θα μπορεσεις να παραμεινεις σε 6.1 μετα το restore.Οποτε πας αναγκαστικα σε ios7 και τελος το JB.

Εν κατακλειδι εαν σε ενδιαφερει το JB η δυνατοτητα downgrade ειναι ζωτικης σημασιας ;)


#175   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 01/02/2013 - 11:56

Σε ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιστική απάντησή σου. Για ποιο λόγο να θελήσω να κάνω downgrade;; Οπότε καταλαβαίνω ότι ουσιαστικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μετά από OTA αναβάθμιση, αφού το θέμα downgrade ελάχιστους θα απασχολεί!....
Σωστά;;;


Δεν νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα για να κάνουμε downgrade. Tα παιδεία θα έχουν κάνει λογικά καλή δουλεία . Ειδικά στο 5 τι SHSH να έχουμε με το 6.0.1 το πήραμε .....
Έχω δίκιο αν λέω λάθος κάποιος να μου πεί

#176   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/02/2013 - 12:03

Λαθος :)

Με τον ορο downgrade εννουμε τη μεταβαση σε οποιοδηποτε iOS δεν υπογραφεται πια απο την apple, ειτε αυτο ειναι νεοτερο ειτε παλιοτερο απο αυτο που εχεις την εκαστοτε στιγμη στο τηλεφωνο σου, ειτε το ιδιο.
Οποτε πχ εισαι σε 6.1 JB ενω εχει κυκλοφορησει το ios7, και χρειαζεται να κανεις restore για καποιο προβλημα που σου παρουσιαστηκε. Εαν δεν εχεις δυνατοτητα για downgrade δε θα μπορεσεις να παραμεινεις σε 6.1 μετα το restore.Οποτε πας αναγκαστικα σε ios7 και τελος το JB.

Εν κατακλειδι εαν σε ενδιαφερει το JB η δυνατοτητα downgrade ειναι ζωτικης σημασιας ;)


Και πάλι πολύ φασαρία κάνετε για το τίποτα πιστεύω. Αν θέλω να έχω πάντα συσκευή που να είναι Jailbroken, απλά δεν αναβαθμίζω στην επόμενη έκδοση iOS αν δεν έχει βγει και για αυτή την έκδοση το JB. Δηλαδή δεν πάω σε iOS 7, για παράδειγμα, αν δεν έχει βγει το JB για το iOS 7. Και τελείωσε το θέμα, τόσο απλά. Τώρα για την μικρή περίπτωση να έχω πρόβλημα σοβαρό και να χρειαστεί να κάνω restore την συσκευή, θα το ρισκάρω. Και αν βγει iOS 6.2, τότε το κάνω από iTunes, όπως προτείνετε, και στο μέλλον δεν θα έχω κανένα πρόβλημα.

Τελευταία επεξεργασία από: Kostas75, 01/02/2013 - 12:06


#177   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/02/2013 - 12:04

Δεν νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα για να κάνουμε downgrade. Tα παιδεία θα έχουν κάνει λογικά καλή δουλεία . Ειδικά στο 5 τι SHSH να έχουμε με το 6.0.1 το πήραμε .....
Έχω δίκιο αν λέω λάθος κάποιος να μου πεί

Στο τελευταιο JB tool ( 5.1.1) δεν υπηρχε δυνατοτητα για downgrade σε καποιες συσκευες, οποτε πιθανον και τωρα να εχουμε το ιδιο θεμα.Εξαλλου σχετικη οδηγια ανακοινωθηκε απο την ιδια την ομαδα που ασχολειται με το JB.

Επισης ξαναλεω οτι δεν εχει σημασια που το πηρες με 6.0.1 το iphone...Το downgrade αφορα ακομα και την παραμονη της συσκευης σου στο ιδιο ios μετα απο restore.
Χρειαζεσαι λιγο διαβασμα :P


#178   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 01/02/2013 - 12:04

Σήμερα έχουμε πιθανότητες να ανέβει καθόλου ή θα παραμείνει 68% ;

#179   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/02/2013 - 12:06

Και πάλι πολύ φασαρία κάνετε για το τίποτα πιστεύω. Αν θέλω να έχω πάντα συσκευή που να είναι Jailbroken, απλά δεν αναβαθμίζω στην επόμενη έκδοση iOS αν δεν έχει βγει και για αυτή την έκδοση το JB. Δηλαδή δεν πάω σε iOS 7, για παράδειγμα, αν δεν έχει βγει το JB για το iOS 7. Και τελείωσε το θέμα, τόσο απλά.

Παντα υπαρχει η πιθανοτητα να κολλησει το τηλεφωνο σου για οποιοδηποτε λογο....εαν συμβει αυτο και χρειαστεις restore εαν εχεις αναβαθμισει με OTA ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙΣ ΣΕ 6.1

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 01/02/2013 - 12:06


#180   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 01/02/2013 - 12:09

Στο τελευταιο JB tool ( 5.1.1) δεν υπηρχε δυνατοτητα για downgrade σε καποιες συσκευες, οποτε πιθανον και τωρα να εχουμε το ιδιο θεμα.Εξαλλου σχετικη οδηγια ανακοινωθηκε απο την ιδια την ομαδα που ασχολειται με το JB.

Επισης ξαναλεω οτι δεν εχει σημασια που το πηρες με 6.0.1 το iphone...Το downgrade αφορα ακομα και την παραμονη της συσκευης σου στο ιδιο ios μετα απο restore.
Χρειαζεσαι λιγο διαβασμα :P


οκ τώρα το ξεκαθάρισα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες