Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Samsung Galaxy S4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
883 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#706   afanoulis

afanoulis

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:nikiforosvin

Δημοσίευση 21/03/2013 - 16:49

Νομίζω αυτό είναι κάτι που μπορεί να σου τύχει στην καθημερινότητα. Το παράδειγμα του γιατρού που το χρησιμοποιεί για εξετάσεις, αυτό είναι μεμονωμένο και εξειδικευμένο.


να μου τυχει στην καθημερινοτητα?
ποσες φορες? 1-2 σε 10 χρονια και αν?
οπως ειπα ειναι κατι που ευκολα θα βρεθουν πολλοι που θα επιβεβαιωσουν οτι μπορουν να το κανουν.

Η διαφορα με τον γιατρο ειναι πως για εκεινον ειναι η καθημερινοτητα του, ασχετα αν ειναι εξειδικευμενο και μεμονωμενο και δεν ενδιαφερει τους περισσοτερους,
το δικο σου παραδειγμα δεν μπορει να ειναι καθημερινοτητας αφου και σε σενα αναφερεις οτι ετυχε μια φορα το 2010 να βρεθεις καπου που μονο εσυ ειχες συσκευη που μπορουσε να κανει κατι...
δεν μπορεις να πεισεις καποιος για κατι που σου ετυχε εκει θελω να καταληξω.
αν ηταν κομματι της δουλειας η hobby σου τοτε θα μπορουσες να αναφερεις πολλα επιχειρηματα και να μιλουσες σε αλλη βαση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#707   jastonas

jastonas

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Twitter:@jastonas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/03/2013 - 17:01

Έχετε δίκιο. Απλά πλέον εμένα είναι η καθημερινότητα μου αυτή. Δηλαδή σαν να ξεκλείδωσε ένα "achievement" και τώρα αφού ξέρω ότι μπορώ να το κάνω, έχουν γίνει και γίνονται συνεχώς παρόμοια πράγματα..

#708   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/03/2013 - 18:04

Ρε παιδιά το έχω γράψει πάααααααρα πολλές φορές. Το itunes το "δουλεύεις" μία φορά και μετά τα κάνει όλα για σένα. Μην τρελαίνεστε τώρα και μου βάζετε στα - του iphone το itunes. Εμένα προσωπικά μου έχει λύσει τα χέρια. Έχω τακτοποιημένα όλα μου τα άλμπουμς μουσικής με τις playlists τους, όλα τους φακέλους με τις φωτογραφίες μου και κάθε φορά πατάω ένα συγχρονισμό και τελείωσε το θέμα. Δηλαδή εσάς τι σας πειράζει? Ωραίο το drag n drop αλλά ας πούμε λίγο τα πράγματα με τ' όνομά τους. Η διαδιακασία για να βάλεις ένα .mp3 στο Iphone είναι ίδια με αυτή του android, απλά στο iphone πρέπει ν'ανοίξεις το itunes. Επειδή κι εκεί drag n drop είναι ;)


τι τακτοποιημενα μωρε? playlist φωτογραφιες με αλμπουμς και ιστοριες για αγριους.! και να σου περναει αλμπουμς να μην μπορεις να σβυσεις επιτοπου οτι θελεις στο iphone και παει λεγοντας.! δηλαδη δεν ειναι πολυ πιο ωραιο να εχεις φακελους με ονομασιες ειτε ειναι φωτογραφιες ειτε τραγουδια η οτιδηποτε αλλο τελος παντων και με απλες διαδικσιες drag an drop να κανεις οτι γουσταρεις??? δηλαδη ετσι δεν ειναι οργανωμενα? μια χαρα ειναι. και καμια ιδια διασικασια δεν ειναι να περασεις τραγουδια στο iphone. και μονο που αναφερεις οτι πρεπει να ανοιξεις itunes, ΤΕΛΟΣ.! η συγκεκριμενη οργανωση απο το itunes ειναι για συγκεκριμενες κοινωνιες φτιαγμενη οπως ας πουμε η αμερικανικη κοινωνια, που δεν θελει να εχει τιποτα κρυφο απο κανεναν, και επισης η συντηρητικουρα να ξεχειλιζει απο παντου. τι να λεμε τωρα. εμεις ως λαος γουσταρουμε ρε παιδι μου να ειμαστε πιο χυμα, πιο ελευθεροι. πως να στο πω? μας ταιριαζει γενικα πιο πολυ η φιλοσοφια του adnroid.

#709   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 21/03/2013 - 21:02

Ακριβώς όπως τα λέει παραπάνω το παλικάρι. Αν κάτσω να σκεφτώ που μπορεί να με χρειαστεί το τηλ τότε την κάτσαμε την βάρκα. Αυτά δεν είναι κριτήρια αγοράς κινητού. Άμα είναι την επόμενη φορά που θα πάρω κινητό θα πάρω το χ,ψ galaxy που είναι σκέτη πλαστικούρα οπότε ΑΝ μου πέσει κάποια στιγμή να μην κλαίω το αλουμίνιό μου και να πάω ν' αλλάξω το κάπακι με 5€.

Ρε φιλαρακι, επειδη αυτη την καραμελα με την ποιοτητα κατασκευης την ακουω συνεχεια και εχει κουρασει πολυ, πριν το iphone τι ειχες?? Κανενα nokia 8800 gold? Πηγαινεις σε επαγγελματικα γευματα με rolex ρολογακι στο χερι και μια porsche 911 cabrio να σε περιμενει στο παρκινγκ?? Ξαφνικα σας χαλασε το πλαστικο και το γυρισατε σε αλουμινιο?? Στην περιπτωση του iphone5 παρε κ ενα γυαλοχαρτο παντως, οταν αρχισει να γδερνεται να το κανεις brush metal, γιατι εχετε τεραστια ποιοτητα κατασκευης στις συσκευες σας... ελεος....Θελω να δω διαφημιση με τον αντιχειρα στο iphone6 που θα εχει συμφωνα με τις φημες μεγαλη οθονη, και τι θα λετε για το οικονομικο iphone που θα βγει με πολυανθρακικο πλαστικο, οπως του s3 και του note2.. ξερω, θα εχει ριζες αλουμινιου μεσα ε??

#710   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/03/2013 - 21:11

Ρε φιλαρακι, επειδη αυτη την καραμελα με την ποιοτητα κατασκευης την ακουω συνεχεια και εχει κουρασει πολυ, πριν το iphone τι ειχες?? Κανενα nokia 8800 gold? Πηγαινεις σε επαγγελματικα γευματα με rolex ρολογακι στο χερι και μια porsche 911 cabrio να σε περιμενει στο παρκινγκ?? Ξαφνικα σας χαλασε το πλαστικο και το γυρισατε σε αλουμινιο?? Στην περιπτωση του iphone5 παρε κ ενα γυαλοχαρτο παντως, οταν αρχισει να γδερνεται να το κανεις brush metal, γιατι εχετε τεραστια ποιοτητα κατασκευης στις συσκευες σας... ελεος....Θελω να δω διαφημιση με τον αντιχειρα στο iphone6 που θα εχει συμφωνα με τις φημες μεγαλη οθονη, και τι θα λετε για το οικονομικο iphone που θα βγει με πολυανθρακικο πλαστικο, οπως του s3 και του note2.. ξερω, θα εχει ριζες αλουμινιου μεσα ε??


πολύ καλά τα λες.

#711   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/03/2013 - 22:39

Ρε φιλαρακι, επειδη αυτη την καραμελα με την ποιοτητα κατασκευης την ακουω συνεχεια και εχει κουρασει πολυ, πριν το iphone τι ειχες?? Κανενα nokia 8800 gold? Πηγαινεις σε επαγγελματικα γευματα με rolex ρολογακι στο χερι και μια porsche 911 cabrio να σε περιμενει στο παρκινγκ?? Ξαφνικα σας χαλασε το πλαστικο και το γυρισατε σε αλουμινιο?? Στην περιπτωση του iphone5 παρε κ ενα γυαλοχαρτο παντως, οταν αρχισει να γδερνεται να το κανεις brush metal, γιατι εχετε τεραστια ποιοτητα κατασκευης στις συσκευες σας... ελεος....Θελω να δω διαφημιση με τον αντιχειρα στο iphone6 που θα εχει συμφωνα με τις φημες μεγαλη οθονη, και τι θα λετε για το οικονομικο iphone που θα βγει με πολυανθρακικο πλαστικο, οπως του s3 και του note2.. ξερω, θα εχει ριζες αλουμινιου μεσα ε??


ΑΨΟΓΟΣ

http://www.mytalk.gr...id-και-όχι-ios/

Τι απαντατε σε αυτα? γιατι ρωτατε για διαφορες.

#712   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 21/03/2013 - 23:03

Αλλα για να μην λετε οτι κραζουμε τα iphone και φοραμε παρωπιδες, αν βγει αυτη η πατεντα σε καποιο επομενο iphone, θα ειναι σουπερ...

http://www.phonebuff...ropped-protect/

#713   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/03/2013 - 23:21

Καλά εσείς δε νιώθετε καθόλου, τζάμπα μπήκα στη διαδικασία να γράψω. Κράξ'τε όσο θέλετε itunes, iphone, apple. Εμείς είμαστε καθυστερημένοι και γουστάρουμε να παίρνουμε τις μ@λ@κίες. Αρκετά έγραψα κιόλας! Εσείς που είστε όλοι ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ και τα θέλετε όλα χύμα όπως λέτε μην παίρνετε Iphone. Δεν μπορεί να γράψει κανένας εδώ μέσα για iphone, θα πέσει φωτιά να τον κάψει. Εεεεεεε ρε βάσανα που έχετε μερικοί!

#714   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/03/2013 - 23:29

Απο επιχειρηματα τιποτα ομως... αχχαχααχαχαχαα

#715   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 21/03/2013 - 23:46

Καλά εσείς δε νιώθετε καθόλου, τζάμπα μπήκα στη διαδικασία να γράψω. Κράξ'τε όσο θέλετε itunes, iphone, apple. Εμείς είμαστε καθυστερημένοι και γουστάρουμε να παίρνουμε τις μ@λ@κίες. Αρκετά έγραψα κιόλας! Εσείς που είστε όλοι ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ και τα θέλετε όλα χύμα όπως λέτε μην παίρνετε Iphone. Δεν μπορεί να γράψει κανένας εδώ μέσα για iphone, θα πέσει φωτιά να τον κάψει. Εεεεεεε ρε βάσανα που έχετε μερικοί!

Ασφαλως θα ξερεις οτι ολα τα μελη που πηγανε σε android συσκευες, παλαιοτερα ειχανε iphone, ή συνεχιζουν να εχουν ακομη... οποτε, δυσκολακι καποιος να ειπε οτι οποιος παιρνει iphone ειναι μ@λ@κ@ς...

#716   jastonas

jastonas

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Twitter:@jastonas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/03/2013 - 00:28

Ασφαλως θα ξερεις οτι ολα τα μελη που πηγανε σε android συσκευες, παλαιοτερα ειχανε iphone, ή συνεχιζουν να εχουν ακομη... οποτε, δυσκολακι καποιος να ειπε οτι οποιος παιρνει iphone ειναι μ@λ@κ@ς...


Ισχύει.......

#717   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/03/2013 - 02:29

http://www.mytalk.gr/2013/03/γιατί-android-και-όχι-ios/

Τι απαντατε σε αυτα? γιατι ρωτατε για διαφορες.

Σαφως το engadget.com δεν ειναι τοσο εγκριτο τεχνολογικο site οσο το mytalk ή καπως ετσι.
Σαφως οι συγγραφεις των αρθρων του engadget δε χαιρουν της παγκοσμιας εκτιμησης που χαιρει ο χρηστης tamtakos.

Παρολα αυτα ας διαβασουμε μια ταπεινη ερευνα που δημοσιευσε αυτο το αμφιβολου αξιοπιστιας site σχετικα με την ικανοποιηση των χρηστων απο τις διαφορες εταιρειες.

http://www.engadget....sfaction-is-up/

Μια προσφορα του νεοσυσταθεντος club: #free_ntnskrds




#718   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 22/03/2013 - 02:43

Σαφως το engadget.com δεν ειναι τοσο εγκριτο τεχνολογικο site οσο το mytalk ή καπως ετσι.
Σαφως οι συγγραφεις των αρθρων του engadget δε χαιρουν της παγκοσμιας εκτιμησης που χαιρει ο χρηστης tamtakos.

Παρολα αυτα ας διαβασουμε μια ταπεινη ερευνα που δημοσιευσε αυτο το αμφιβολου αξιοπιστιας site σχετικα με την ικανοποιηση των χρηστων απο τις διαφορες εταιρειες.

http://www.engadget....sfaction-is-up/

Μια προσφορα του νεοσυσταθεντος club: #free_ntnskrds

Αν δεν δω ποιστοποιηση και πτυχια απο MIT ΔεΝ ισχυει καμια ερευνα....!!
Τι θα βασιστουμε σε ερευνες απο μερικα blogs .. Που ο καθε αγραμματος γραφει οτι θελει?
Αν ειναι δυνατον...!!

(Δικα σου λογια ειναι αυτα... Να ξες...)!


#719   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/03/2013 - 02:55

Αν δεν δω ποιστοποιηση και πτυχια απο MIT ΔεΝ ισχυει καμια ερευνα....!!
Τι θα βασιστουμε σε ερευνες απο μερικα blogs .. Που ο καθε αγραμματος γραφει οτι θελει?
Αν ειναι δυνατον...!!

(Δικα σου λογια ειναι αυτα... Να ξες...)!

Α ρε Livas, ολα ετοιμα τα θελεις...
Τα στοιχεια της ερευνας ειναι γραμμενα κατω απο το γραφημα

Για περισσοτερες πληροφοριες σου παραθετω τα παρακατω link

http://translate.goo...com/m/translate
http://www.jdpower.com/
http://en.wikipedia...._and_Associates

#free_ntnskrds

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 22/03/2013 - 03:11


#720   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/03/2013 - 03:13

Thanx Mark ;)
Οταν κατι ειναι λαθος οφειλουμε να το παραδεχτουμε... Για εμενα μιλαω και για το edit που δεν προλαβα να κανω

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 22/03/2013 - 03:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες