Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Samsung Galaxy S4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
883 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#721   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/03/2013 - 09:06

ρε λεγετε οτι θελετε, τα σοβαρα κ αξιοπιστα επαγγελματικα μηχανηματα ειναι τα apple, οποιος διαφωνει ας μας πει...πες μου ανταγωνιστη σε mac,macbook...τι να λεμε τωρα...ετσι κ τα κινητα ειναι αλλο το ενα αλλο το αλλο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#722   jimmorrison

jimmorrison

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2013 - 10:39

εγω λοιπον θα πρωτοτυπησω.το iphone το εχω και για μοστρα.και πειτε μου οτι δεν σας ενδιαφερει να πουλατε μουρη.πειτε μου οτι τα ρουχα σας δεν σας ενδιαφερει να ειναι μουρατα.οτι το αμαξι σας δεν το θελετε μουρατο.πειτε μου οτι δεν αγοραζετε επωνυμο ρολοι αλλα ενα των 5 ευρω απο μαυρο(ξερετε,την ιδια δουλεια κανουν.το φτηνο μαλιστα καθοτι εχει ενα μονο κουμπι τα κανει ολα πιο ευκολα και πιο απλα). κι εγω λοιπον γουσταρω που δεν εχω ενα πολυ καλο κινητο αλλα εχω το iphone

Τελευταία επεξεργασία από: jimmorrison, 22/03/2013 - 10:40


#723   jastonas

jastonas

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Twitter:@jastonas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/03/2013 - 10:47

Θέλω να βρω έναν που το γύρισε από Android σε iOS. Είμαι περίεργος γιατί δεν είναι συχνό φαινόμενο -και αν γίνεται ποτέ-.
Εξαιρούνται κοριτσάκια που πήραν το xperia mini και κάποια στιγμή ο μπαμπάς τους τους έδωσε το iPhone 5.

To engadget μιλάει για satisfaction και εννοείται πως το iPhone τα καταφέρνει καλύτερα γιατί μιλάμε για μια premium συσκευή ενώ το android περιλαμβάνει την κάθε μπούρδα μέσα που έχει κυκλοφορήσει.


εγω λοιπον θα πρωτοτυπησω.το iphone το εχω και για μοστρα.και πειτε μου οτι δεν σας ενδιαφερει να πουλατε μουρη.πειτε μου οτι τα ρουχα σας δεν σας ενδιαφερει να ειναι μουρατα.οτι το αμαξι σας δεν το θελετε μουρατο.πειτε μου οτι δεν αγοραζετε επωνυμο ρολοι αλλα ενα των 5 ευρω απο μαυρο(ξερετε,την ιδια δουλεια κανουν.το φτηνο μαλιστα καθοτι εχει ενα μονο κουμπι τα κανει ολα πιο ευκολα και πιο απλα). κι εγω λοιπον γουσταρω που δεν εχω ενα πολυ καλο κινητο αλλα εχω το iphone


Και εγώ πλέον ντρέπομαι λίγο με τον εαυτό μου. Πριν πουλήσω το Galaxy S3 για να πάρω Nexus 4, σκεφτόμουν όλες αυτές τις φορές που μου λέγανε άσχετοι non-geeks σε καφετέριες κτλ "ουάου φίλε.. αυτό είναι το S3 το τετραπύρηνο;;;"

Τελευταία επεξεργασία από: jastonas, 22/03/2013 - 10:51


#724   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/03/2013 - 12:03

Θέλω να βρω έναν που το γύρισε από Android σε iOS. Είμαι περίεργος γιατί δεν είναι συχνό φαινόμενο -και αν γίνεται ποτέ-.
Εξαιρούνται κοριτσάκια που πήραν το xperia mini και κάποια στιγμή ο μπαμπάς τους τους έδωσε το iPhone 5.


Τον βρήκες, ρώτα με :)
Επίσης αν ασχοληθείς λίγο και διαβάσεις το forum (εκτός bla bla) θα βρεις αρκετά posts μελών που αναφέρουν ότι έρχονται από android και είναι το πρώτο τους iPhone.
Ενδεχομένως να είναι και περισσότεροι αυτοί που φεύγουν από iOS για να δοκιμάσουν το android κάτι που δείχνει πόσο open minded είναι αλλά πρέπει να λάβουμε και υπόψη μας την μεγάλη βελτίωση που είχε σαν λειτουργικό ενώ πριν από αυτό ο μόνος σοβαρός αντίπαλος της apple ήταν η RIM.

Καλό είναι ο κάθε χρήστης να δοκιμάζει διάφορα λειτουργικά προκειμένου να καταλήξει σε αυτό που είναι καλύτερο για τον ίδιο αλλά και να μπορεί να εκφέρει και άποψη σε τέτοιου είδους συζητήσεις καθώς έχουμε διαβάσει πολλά άκυρα εδώ μέσα από χρήστες (οπαδούς θα έλεγα) και των 2 λειτουργικών.

#725   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/03/2013 - 13:03

Θέλω να βρω έναν που το γύρισε από Android σε iOS. Είμαι περίεργος γιατί δεν είναι συχνό φαινόμενο -και αν γίνεται ποτέ-.
Εξαιρούνται κοριτσάκια που πήραν το xperia mini και κάποια στιγμή ο μπαμπάς τους τους έδωσε το iPhone 5.

To engadget μιλάει για satisfaction και εννοείται πως το iPhone τα καταφέρνει καλύτερα γιατί μιλάμε για μια premium συσκευή ενώ το android περιλαμβάνει την κάθε μπούρδα μέσα που έχει κυκλοφορήσει.




Και εγώ πλέον ντρέπομαι λίγο με τον εαυτό μου. Πριν πουλήσω το Galaxy S3 για να πάρω Nexus 4, σκεφτόμουν όλες αυτές τις φορές που μου λέγανε άσχετοι non-geeks σε καφετέριες κτλ "ουάου φίλε.. αυτό είναι το S3 το τετραπύρηνο;;;"


Μία από τα ίδια. Είχα πάρει το GS3 και το έδωσα πριν καν κλείσω μήνα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#726   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/03/2013 - 13:18

Σαφως το engadget.com δεν ειναι τοσο εγκριτο τεχνολογικο site οσο το mytalk ή καπως ετσι.
Σαφως οι συγγραφεις των αρθρων του engadget δε χαιρουν της παγκοσμιας εκτιμησης που χαιρει ο χρηστης tamtakos.

Παρολα αυτα ας διαβασουμε μια ταπεινη ερευνα που δημοσιευσε αυτο το αμφιβολου αξιοπιστιας site σχετικα με την ικανοποιηση των χρηστων απο τις διαφορες εταιρειες.

http://www.engadget....sfaction-is-up/

Μια προσφορα του νεοσυσταθεντος club: #free_ntnskrds


Για να καταλαβεις ποσο ανιδεος και ασχετος εισαι... Ειδες εσυ κανα επιστημονικο πορισμα για να πεις αν ειναι εγκριτο το site η οχι? Σε δεκα σημεια λεω οτι ΕΓΩ σαν ενας μεσος χρηστης θετω καποια προτερηματα και περιμενω ΑΝ εχετε απαντησεις να τα αντικρουσετε. Για αυτο και το site λεει απο το χρηστη tamtakos. Δεν ειπα ποτε κοιταξτε τι διαβασα σε αυτο το site. Ουτε ειναι καμια μελετη.

Παρε θεση ντε αν μπορεις σε αυτα που γραφω. Με επιχειρηματα ομως, οχι δεν μπορεις αλλιως και σου φταινε τα sites και η ορθογραφια.

Το site το επελεξα για δυο λογους. Πρωτον για να ειναι ουδετερο. Ουτε iphonehellas ουτε androidhellas. Επισης δεν επελεξα μεγαλα τεχνολογικα sites οπως insomnia, techfan, myphone γιατι δεν μπορεις να κανεις αναρτηση στο μπλογκ τους παρα μονο στο φορουμ τους. Μηπως επρεπε για να το αναρτησω σε μπλογκ να το στειλω στο τρομακτικο (καταγγελιων),enikos.gr (πολιτικο) ή στο μακελειο (πολιτικο).

Τελευταία επεξεργασία από: tamtakos, 22/03/2013 - 13:23


#727   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/03/2013 - 14:19

κατά την γνώμη μου δεν πρέπει να είμαστε κολλημένοι και να περνούμε κάθε τόσο νέα κινητά πχ Iphone 3 4 5 ή galaxy s2 s3 s4 γιατί προέχουν άλλα.

#728   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/03/2013 - 14:19

Για να καταλαβεις ποσο ανιδεος και ασχετος εισαι... Ειδες εσυ κανα επιστημονικο πορισμα για να πεις αν ειναι εγκριτο το site η οχι? Σε δεκα σημεια λεω οτι ΕΓΩ σαν ενας μεσος χρηστης θετω καποια προτερηματα και περιμενω ΑΝ εχετε απαντησεις να τα αντικρουσετε. Για αυτο και το site λεει απο το χρηστη tamtakos. Δεν ειπα ποτε κοιταξτε τι διαβασα σε αυτο το site. Ουτε ειναι καμια μελετη.

1)Ειμαι ασχετος, δεν το κρυβω... ;) Η επαγγελματικη μου ενασχοληση δεν εχει καμια σχεση με την πληροφορικη.
Παντως σιγουρα δεν το παιζω προφητης του iOS οπως εσεις κανετε με το android.

2)Τα επιχειρηματα σου ειναι χιλιοειπωμενα, οποτε το αρθρο σου δεν προσφερει τιποτα ουσιαστικο στην κουβεντα.
Αν διαβασεις τα αναλογα τοπικ εδω μεσα θα βρεις οτι τα ιδια συμπερασματα με τα δικα σου ( bluetooth, radio, copy-paste) ανακυκλωνονται συνεχως, οποτε τι ακριβως προσεφερες στη συζητηση αναρωτιεμαι...

3) Η ερευνα δημοσιευτηκε απο την JD POWER , εταιρεια κολοσσο στη δημιουργια ερευνων σχετικα με την ικανοποιηση χρηστων απο διαφορες συσκευες, αυτοκινητα, κτλ
Αφορα δειγμα 10.000 χρηστων και οχι την προσωπικη γνωμη ενος χρηστη, οποτε μαλλον πρεπει να τη λαβουμε ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ υποψην απο οτι μια αναρτηση στο mytalk ή το myphone ή το IPH.

Δεν προσπαθω να σε πεισω οτι το iOS ειναι καλυτερο απο το android για τις αναγκες σου, εσυ γιατι προσπαθεις να με πεισεις οτι το android ειναι ανωτερο;;
Ελπιζω να διαβασες τη μελετη...αναφερει οτι η ικανοποιηση των iOS users ειναι " among the best", ενω των android users "about average"
Αληθεια θεωρεις οτι αυτο δεν ειναι απαντηση στο ερωτημα γιατι iOS και οχι android?

Εν τελει σεβομαι τη γνωμη σου , δεχομαι οτι το android σου προσφερει πολλα παραπανω απο το iOS, εσυ γιατι δε δεχεσαι οτι σε δειγμα χιλιαδων καταναλωτων αποδεικνυεται οτι οι χρηστες apple ειναι περισσοτερο ικανοποιημενοι απο εσας;


#free_ntnskrtds

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 22/03/2013 - 14:23


#729   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/03/2013 - 14:41

Ρε σε αυτα που λεω εσυ προσωπικα εχεις επιχειρηματα να με αντικρουσεις? Αυτο λεω. Ασε τα site και τις ερευνες. Λεω 4-5 πραγματα στο αρθρο. Εχειςαπαντησεις? Μαλλον οχι.


Τελευταία επεξεργασία από: tamtakos, 22/03/2013 - 14:43


#730   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/03/2013 - 14:47

Ρε σε αυτα που λεω εσυ προσωπικα εχεις επιχειρηματα να με αντικρουσεις? Αυτο λεω. Ασε τα site και τις ερευνες. Λεω 4-5 πραγματα στο αρθρο. Εχειςαπαντησεις? Μαλλον οχι.

Ρωτηθηκαν 10.000 χρηστες, γιατι επιμενεις να ενδιαφερεσαι για τη γνωμη μου;


#731   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 22/03/2013 - 14:52

Ρε σε αυτα που λεω εσυ προσωπικα εχεις επιχειρηματα να με αντικρουσεις? Αυτο λεω. Ασε τα site και τις ερευνες. Λεω 4-5 πραγματα στο αρθρο. Εχειςαπαντησεις? Μαλλον οχι.

Μην τρελλαινεσαι ρε φιλε, αν ο ανθρωπος γουσταρει iphone τελος, τι να τον πεις?? Παρε android συσκευη γιατι ειναι καλυτερη?? Τι επιχειρηματα ψαχνεις, ειναι χιλιοειπωμενα αυτα, προφανως κατι του αρεσει στο ios λογισμικο και στην συσκευη του που τον κανει να θελει να μεινει εκει, γιατι φανατιζεσαι?? Τζαμπα αναλωνομαστε στις ιδιες συζητησεις καθε φορα...

#732   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/03/2013 - 15:03

Ρωτηθηκαν 10.000 χρηστες, γιατι επιμενεις να ενδιαφερεσαι για τη γνωμη μου;


Σαφως το engadget.com δεν ειναι τοσο εγκριτο τεχνολογικο site οσο το mytalk ή καπως ετσι.
Σαφως οι συγγραφεις των αρθρων του engadget δε χαιρουν της παγκοσμιας εκτιμησης που χαιρει ο χρηστης tamtakos.

Παρολα αυτα ας διαβασουμε μια ταπεινη ερευνα που δημοσιευσε αυτο το αμφιβολου αξιοπιστιας site σχετικα με την ικανοποιηση των χρηστων απο τις διαφορες εταιρειες.

http://www.engadget....sfaction-is-up/

Μια προσφορα του νεοσυσταθεντος club: #free_ntnskrds


Γιατι εδω με ειρωνευεσαι προσωπικα, οτι χαιρω παγκοσμιας εκτιμησης κλπ. Και εξακολουθω να επιμενω, μπορεις να με αντικρουσεις με επιχειρηματολογια σε αυτα που γραφω? Αν οχι πες το μου και το τελειωνουμε εδω.



#733   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/03/2013 - 15:03

Απλά κάποιους δεν τους αφορούν τα παραπάνω που (ενδεχομένως) μπορεί να κάνει μια android συσκευή. Όταν παίρνεις ένα κινητό παίρνεις ένα κινητό. Δεν παίρνεις ούτε αεροπλάνο, ούτε φέρι μποτ ούτε ανεμόπτερο. Θέλεις να κάνει καλά κάποια πράγματα και αξιόπιστα. Τα κάνει; Ωραία, τους καλύπτει...
Όποιος θέλει ελευθερία και πειράματα με rom πάει σε android και καλά κάνει.

Αναρτημένη εικόνα


#734   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/03/2013 - 15:06

Μην τρελλαινεσαι ρε φιλε, αν ο ανθρωπος γουσταρει iphone τελος, τι να τον πεις?? Παρε android συσκευη γιατι ειναι καλυτερη?? Τι επιχειρηματα ψαχνεις, ειναι χιλιοειπωμενα αυτα, προφανως κατι του αρεσει στο ios λογισμικο και στην συσκευη του που τον κανει να θελει να μεινει εκει, γιατι φανατιζεσαι?? Τζαμπα αναλωνομαστε στις ιδιες συζητησεις καθε φορα...


Ειναι χιλιοειπωμενα αλλα ποσες φορες εχεις ακουσει εδω μεσα να λενε "τι παραπανω εχει το android.Περιμενιυμε να μας πειτε". Ε λοιπον τους γραφω και αντι να με αντικρουουν, τους φταιει το site, μου δειχνουν κατι στατιστικα απο ερευνες κλπ.

Επι τουτου εχετε απαντησεις? Εγω ποτε δεν ειπα τι να παρει ο καθενας. Σου ειπα γιατι εστειλα το αρθρο.

Τελευταία επεξεργασία από: tamtakos, 22/03/2013 - 15:08


#735   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/03/2013 - 15:09

Μην τρελλαινεσαι ρε φιλε, αν ο ανθρωπος γουσταρει iphone τελος, τι να τον πεις?? Παρε android συσκευη γιατι ειναι καλυτερη?? Τι επιχειρηματα ψαχνεις, ειναι χιλιοειπωμενα αυτα, προφανως κατι του αρεσει στο ios λογισμικο και στην συσκευη του που τον κανει να θελει να μεινει εκει, γιατι φανατιζεσαι?? Τζαμπα αναλωνομαστε στις ιδιες συζητησεις καθε φορα...

stefano εμεις προσωπικα εχουμε ερθει σε κοντρα προσφατα αλλα τωρα μιλησες 1000% σωστα...

Δεν προσπαθω να αποδειξω την ανωτεροτητα του iOS
Αντιθετως πιστευω οτι ενα high end κινητο αποκλειεται να μην ειναι αξιοπιστο.

Πριν λιγο καιρο σκεφτομουν να παρω το Nexus 4. Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λογος που δεν το πηρα ηταν οι 5"( αβολο για εμενα).
Ουτε για το smoothness εχω αμφιβολιες, ουτε για τις επιδοσεις του, ουτε για το store( εξαλλου οι εφαρμογες που καθημερινα χρησιμοποιω ειναι πολυ λιγες).
Απλα αυτα τα επιχειρηματα που γραφει ο tamtakos ειναι χιλιογραμμενα εδω και αλλου.Αυτος νομιζει οτι ανακαλυψε τον τροχο.

Κι ετσι για απαντηση παρεθεσα μια ερευνα που δε σηκωνει αμφισβητηση( οχι για το καλο ή το κακο λογισμικο αλλα για την αισθηση ικανοποιησης του χρηστη)
Δηλαδη ειναι κακο που δε με ενδιαφερει το bt ή το dragndop?
Εχουν υπαρξει φορες που ηθελα ενα αρχειο απο ενα φιλο και δε μπορεσα να το παρω την ιδια στιγμη, αλλα δεν ειναι το κριτηριο μου αυτο... sorry κιολας.

Χαρειτε τις συσκευες-παιχνιδια σας αλλα αφηστε κι εμας να χαρουμε τα δικα μας παιχνιδια χωρις να θεωρειτε οτι ειμαστε προβατα ή υπνοι;)

#keep_ntnskrds_under_probation

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 22/03/2013 - 15:11


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες