Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Samsung Galaxy S4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
883 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#736   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/03/2013 - 15:18

Απλά κάποιους δεν τους αφορούν τα παραπάνω που (ενδεχομένως) μπορεί να κάνει μια android συσκευή. Όταν παίρνεις ένα κινητό παίρνεις ένα κινητό. Δεν παίρνεις ούτε αεροπλάνο, ούτε φέρι μποτ ούτε ανεμόπτερο. Θέλεις να κάνει καλά κάποια πράγματα και αξιόπιστα. Τα κάνει; Ωραία, τους καλύπτει...
Όποιος θέλει ελευθερία και πειράματα με rom πάει σε android και καλά κάνει.


ΣΕΒΑΣΤΟΤΑΤΟ ΑΥΤΟ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ.

Εγω ξαναλεω πηρα θεση στο αν κανει καποια πραγματα παραπανω το ανδροιντ. Το οποιο τα κανει. Σε αυτο κολλησα, οχι στο τι θα παρει ο καθενας.

Παραδειγμα για να το κανω πιο λιανα. Σε μια συζητηση για το αν μια μερσεντες εχει παραπανω τεχνολογια απο ενα λαντα, δεχεσαι σαν απαντηση "ρε φιλε εγω γουσταρω το λαντα, εσενα πιο το προβλημα σου"? Μαγκια σου που θες το λαντα αλλα μην ομως αναιρεις οτι η μερσεντες εχει παραπανω τεχνολογια. Αυτο εννοω.

Ας παραδεχτει καποιος οτι οντως το ανδροιντ εχει παραπανω ευκολιες κλπ και ας πει οτι προτιμαει το iphone για τους δικους του λογους. Αυτο το σεβομαι λεω 1000%


Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 22/03/2013 - 15:27


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#737   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 22/03/2013 - 15:18

Ειναι χιλιοειπωμενα αλλα ποσες φορες εχεις ακουσει εδω μεσα να λενε "τι παραπανω εχει το android.Περιμενιυμε να μας πειτε". Ε λοιπον τους γραφω και αντι να με αντικρουουν, τους φταιει το site, μου δειχνουν κατι στατιστικα απο ερευνες κλπ.

Επι τουτου εχετε απαντησεις? Εγω ποτε δεν ειπα τι να παρει ο καθενας. Σου ειπα γιατι εστειλα το αρθρο.

Αυτοι που κανουν τετοιες ερωτησεις συνηθως ή επικαλουνται συνεχεια ποιοτητες κατασκευης και διαφορες ιστοριες, απλα ειναι trolls που στην ουσια δεν εχουν κατι να σου πουν... οι συνειδητοποιημενοι χρηστες ξερουν κ τα θετικα, και τα αρνητικα του εκαστοτε λογισμικου ή συσκευης που χρησιμοποιουν... ξερω οτι το appstore ειναι πολυ πιο σοβαρο απο το playstore... οτι ios=σταθεροτητα, οτι κανει πολυ καλυτερη διαχειριση μνημης απο οτι το android... τα ξερω αυτα, δεν μπορω να κατσω κ να τα σχολιασω αρνητικα, τοτε ναι, θα ειμαι troll... οπως μας ειπε χτες ο αλλος για την ποιοτητα κατασκευης... ενταξει ρε abramovic, εμεις ειμαστε φτωχαδακια κ κυκλοφορουμε με πλαστικα, τι να κανουμε τωρα δηλαδη??

#738   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/03/2013 - 15:24

Επειδή τώρα διάβασα τον jastonas που είπε αν υπάρχει ένας χρήστης που το γύρισε από android σε iOS έχω να του πω κι εγώ την εμπειρία μου.
Πριν το 5 είχα το 4S και τον τελευταίο καιρό είχα παράλληλα και ένα SG3 (όχι δικό μου αλλά το δούλεψα αρκετά κυρίως για δουλειά όμως και κάποιες μετρήσεις όχι για καθημερινότητα).
Όσο καιρό δούλευα επάνω του ήμουνα ικανοποιημένος από την ποιότητα της οθόνης(αν και τα χρώματα όντως είναι υπερκορεσμένα αλλά αυτό συνηθίζεται με τον καιρό), τα πλαστικά κι αυτά δεν τα λέω εγώ σαν επιχείρημα γιατί και στο 5 τώρα πλαστικό πιάνω με τη θήκη που έχω, δεν ασχολήθηκα να βάλω ROMs κτλ γιατί έπρεπε το κινητό να είναι clean γιατί έπρεπε να φτιάξω κάτι πάνω σ αυτό.
Η γενική μου εντύπωση λοιπόν μετά από κανά μήνα ψαξίματος ήταν η εξής συνοψισμένη στα παρακάτω σημεία:
  • Δύσχρηστα μενού για καθημερινή χρήση αρκετά, δε μιλάω για τα δικά μου δεδομένα γιατί δεν είμαι μέσος χρήστης. Οι συσκευές android σε επίπεδα human-computer interaction είναι λίγο πίσω ακόμα. Προσοχή η δυσχρηστία δεν είναι κάτι υποκειμενικό, υπάρχει ολόκληρος κλάδος έρευνας γι αυτό.
  • Πολύ μεγάλο μέγεθος για τα δικά μου δεδομένα.
  • Μ άρεσαν τα διάφορα widgets και τα toggles που βρίσκω μόνο με Jailbreak στο iPhone αλλά δεν μ άρεσε το σχετικό lag που έβλεπες όταν ενεργοποιούσες 2-3 widget σε κάποια οθόνη.
  • 3 φορές προσπάθησα να στείλω κάτι με bluetooth από ένα HTC One και στο τέλος κοβόταν η σύνδεση για κάποιο λόγο. Το ίδιο και με επανεκκινήσεις. Αυτό το λέω για να καταλάβετε ότι η bluetooth δικτύωση δεν είναι ότι πιο αξιόπιστο για μεταφορά δεδομένων.
  • Καλή διάρκεια μπαταρίας, καλύτερη από του iPhone.
  • Πολύ χειρότερα υλοποιημένες και με lags εφαρμογές. Δε θα μιλήσω για έλλειμμα εφαρμογών πλέον στο Play Store γιατί είναι αρκετές αλλά και αυτές που βρίσκονται εκεί δεν είναι τόσο καλά τεσταρισμένες και υλοποιημένες όσο του iOS. Πολλές εφαρμογές κόλλαγαν ξαφνικά μετά από λίγο. Αυτό βέβαια οφείλεται στο γεγονός ότι το android είναι λειτουργικό Ν συσκευών και δε γίνεται ένας developer να τις έχει όλες οπότε λογικά και τα κρασαρίσματα και τα lags κτλ.
Για όλα αυτά λοιπόν ενώ θα μπορούσα να αγοράσω ένα SG3 με 2GB ram όπως ήταν κι αυτό που είχα, πήρα iPhone 5 και δεν το μετάνιωσα.

Αναρτημένη εικόνα


#739   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 22/03/2013 - 15:25

To γράφω για τελευταία φορά:

Ποστ με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη που μπορεί να ανάψουν τα αίματα (άσχετε, ανίδεε, βλάκα κλπ) θα αφαιρούνται ΑΜΕΣΑ χωρίς να υπολογίζεται το περιεχόμενο του υπόλοιπου ποστ.

Γράφετε πολιτισμένα και πάντα με σεβασμό προς τον συνομιλητή σας. Η διαφορά απόψεων δεν είναι ανάγκη να εκφράζεται με προσβολές.

#740   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 22/03/2013 - 15:40

Επειδή τώρα διάβασα τον jastonas που είπε αν υπάρχει ένας χρήστης που το γύρισε από android σε iOS έχω να του πω κι εγώ την εμπειρία μου.
Πριν το 5 είχα το 4S και τον τελευταίο καιρό είχα παράλληλα και ένα SG3 (όχι δικό μου αλλά το δούλεψα αρκετά κυρίως για δουλειά όμως και κάποιες μετρήσεις όχι για καθημερινότητα).
Όσο καιρό δούλευα επάνω του ήμουνα ικανοποιημένος από την ποιότητα της οθόνης(αν και τα χρώματα όντως είναι υπερκορεσμένα αλλά αυτό συνηθίζεται με τον καιρό), τα πλαστικά κι αυτά δεν τα λέω εγώ σαν επιχείρημα γιατί και στο 5 τώρα πλαστικό πιάνω με τη θήκη που έχω, δεν ασχολήθηκα να βάλω ROMs κτλ γιατί έπρεπε το κινητό να είναι clean γιατί έπρεπε να φτιάξω κάτι πάνω σ αυτό.
Η γενική μου εντύπωση λοιπόν μετά από κανά μήνα ψαξίματος ήταν η εξής συνοψισμένη στα παρακάτω σημεία:

  • Δύσχρηστα μενού για καθημερινή χρήση αρκετά, δε μιλάω για τα δικά μου δεδομένα γιατί δεν είμαι μέσος χρήστης. Οι συσκευές android σε επίπεδα human-computer interaction είναι λίγο πίσω ακόμα. Προσοχή η δυσχρηστία δεν είναι κάτι υποκειμενικό, υπάρχει ολόκληρος κλάδος έρευνας γι αυτό.
  • Πολύ μεγάλο μέγεθος για τα δικά μου δεδομένα.
  • Μ άρεσαν τα διάφορα widgets και τα toggles που βρίσκω μόνο με Jailbreak στο iPhone αλλά δεν μ άρεσε το σχετικό lag που έβλεπες όταν ενεργοποιούσες 2-3 widget σε κάποια οθόνη.
  • 3 φορές προσπάθησα να στείλω κάτι με bluetooth από ένα HTC One και στο τέλος κοβόταν η σύνδεση για κάποιο λόγο. Το ίδιο και με επανεκκινήσεις. Αυτό το λέω για να καταλάβετε ότι η bluetooth δικτύωση δεν είναι ότι πιο αξιόπιστο για μεταφορά δεδομένων.
  • Καλή διάρκεια μπαταρίας, καλύτερη από του iPhone.
  • Πολύ χειρότερα υλοποιημένες και με lags εφαρμογές. Δε θα μιλήσω για έλλειμμα εφαρμογών πλέον στο Play Store γιατί είναι αρκετές αλλά και αυτές που βρίσκονται εκεί δεν είναι τόσο καλά τεσταρισμένες και υλοποιημένες όσο του iOS. Πολλές εφαρμογές κόλλαγαν ξαφνικά μετά από λίγο. Αυτό βέβαια οφείλεται στο γεγονός ότι το android είναι λειτουργικό Ν συσκευών και δε γίνεται ένας developer να τις έχει όλες οπότε λογικά και τα κρασαρίσματα και τα lags κτλ.
Για όλα αυτά λοιπόν ενώ θα μπορούσα να αγοράσω ένα SG3 με 2GB ram όπως ήταν κι αυτό που είχα, πήρα iPhone 5 και δεν το μετάνιωσα.

Πολυ αντικειμενικη αποψη, ωραιο ποδτ... παντως οσων αφορα την ram, 2gb ειναι ιδανικα για android, αρκετα....

#741   jastonas

jastonas

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Twitter:@jastonas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/03/2013 - 16:39

Επειδή τώρα διάβασα τον jastonas που είπε αν υπάρχει ένας χρήστης που το γύρισε από android σε iOS έχω να του πω κι εγώ την εμπειρία μου. Πριν το 5 είχα το 4S και τον τελευταίο καιρό είχα παράλληλα και ένα SG3 (όχι δικό μου αλλά το δούλεψα αρκετά κυρίως για δουλειά όμως και κάποιες μετρήσεις όχι για καθημερινότητα). Όσο καιρό δούλευα επάνω του ήμουνα ικανοποιημένος από την ποιότητα της οθόνης(αν και τα χρώματα όντως είναι υπερκορεσμένα αλλά αυτό συνηθίζεται με τον καιρό), τα πλαστικά κι αυτά δεν τα λέω εγώ σαν επιχείρημα γιατί και στο 5 τώρα πλαστικό πιάνω με τη θήκη που έχω, δεν ασχολήθηκα να βάλω ROMs κτλ γιατί έπρεπε το κινητό να είναι clean γιατί έπρεπε να φτιάξω κάτι πάνω σ αυτό. Η γενική μου εντύπωση λοιπόν μετά από κανά μήνα ψαξίματος ήταν η εξής συνοψισμένη στα παρακάτω σημεία:

  • Δύσχρηστα μενού για καθημερινή χρήση αρκετά, δε μιλάω για τα δικά μου δεδομένα γιατί δεν είμαι μέσος χρήστης. Οι συσκευές android σε επίπεδα human-computer interaction είναι λίγο πίσω ακόμα. Προσοχή η δυσχρηστία δεν είναι κάτι υποκειμενικό, υπάρχει ολόκληρος κλάδος έρευνας γι αυτό.
  • Πολύ μεγάλο μέγεθος για τα δικά μου δεδομένα.
  • Μ άρεσαν τα διάφορα widgets και τα toggles που βρίσκω μόνο με Jailbreak στο iPhone αλλά δεν μ άρεσε το σχετικό lag που έβλεπες όταν ενεργοποιούσες 2-3 widget σε κάποια οθόνη.
  • 3 φορές προσπάθησα να στείλω κάτι με bluetooth από ένα HTC One και στο τέλος κοβόταν η σύνδεση για κάποιο λόγο. Το ίδιο και με επανεκκινήσεις. Αυτό το λέω για να καταλάβετε ότι η bluetooth δικτύωση δεν είναι ότι πιο αξιόπιστο για μεταφορά δεδομένων.
  • Καλή διάρκεια μπαταρίας, καλύτερη από του iPhone.
  • Πολύ χειρότερα υλοποιημένες και με lags εφαρμογές. Δε θα μιλήσω για έλλειμμα εφαρμογών πλέον στο Play Store γιατί είναι αρκετές αλλά και αυτές που βρίσκονται εκεί δεν είναι τόσο καλά τεσταρισμένες και υλοποιημένες όσο του iOS. Πολλές εφαρμογές κόλλαγαν ξαφνικά μετά από λίγο. Αυτό βέβαια οφείλεται στο γεγονός ότι το android είναι λειτουργικό Ν συσκευών και δε γίνεται ένας developer να τις έχει όλες οπότε λογικά και τα κρασαρίσματα και τα lags κτλ.
Για όλα αυτά λοιπόν ενώ θα μπορούσα να αγοράσω ένα SG3 με 2GB ram όπως ήταν κι αυτό που είχα, πήρα iPhone 5 και δεν το μετάνιωσα.


Ξέμεινα από "μου αρέσει" :lol:

Πολυ αντικειμενικη αποψη, ωραιο ποδτ... παντως οσων αφορα την ram, 2gb ειναι ιδανικα για android, αρκετα....


Όντως. Αλλά εδώ πρέπει να δώσουμε respect στο iOS που μπορεί να μην έχει "πραγματικό" multitasking, αλλά τρέχει γρήγορα και με λίγη ραμ! Αλλά άλλο θέμα αυτό..

Άντε, πότε θα γυρίσουμε στην συζήτηση για S4;

Θα πάρετε με Snapdragon ή θα περιμένετε Exynos; Πιστεύω πως για τον Exynos θα υπάρχει πολύ μικρός αριθμός και θα αργήσουμε να βρούμε απόθεμα στην ελλάδα, ακόμα και μέσα από ξένα site.

#742   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 22/03/2013 - 18:19

ΣΕΒΑΣΤΟΤΑΤΟ ΑΥΤΟ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ.

Εγω ξαναλεω πηρα θεση στο αν κανει καποια πραγματα παραπανω το ανδροιντ. Το οποιο τα κανει. Σε αυτο κολλησα, οχι στο τι θα παρει ο καθενας.

Παραδειγμα για να το κανω πιο λιανα. Σε μια συζητηση για το αν μια μερσεντες εχει παραπανω τεχνολογια απο ενα λαντα, δεχεσαι σαν απαντηση "ρε φιλε εγω γουσταρω το λαντα, εσενα πιο το προβλημα σου"? Μαγκια σου που θες το λαντα αλλα μην ομως αναιρεις οτι η μερσεντες εχει παραπανω τεχνολογια. Αυτο εννοω.

Ας παραδεχτει καποιος οτι οντως το ανδροιντ εχει παραπανω ευκολιες κλπ και ας πει οτι προτιμαει το iphone για τους δικους του λογους. Αυτο το σεβομαι λεω 1000%



Θα στο θεσω διαφορετικα με τα αυτοκινητα για να καταλαβεις τι εννουσα οταν μιλαγαμε και ελεγες περι λυσεων...Εχεις ενα χιουνται των 15.000 ευρω το οποιο σου ειναι υπερπληρες με ενσωματωμενο gps, κοσολα cd-player με usb δυνατοτητα, οθονη 4 inch, δυνατοτητα αναπαραγωγης ταινιων κ.λ.π..Απο την αλλη εχεις μερσεντες με απλο cd-player...Ειναι σαν να λες εσυ τωρα οτι το χιουνται ειναι καλυτερο γιατι εχει ολα αυτα τα καλουδια και η μερσεντες οχι και ενω ο ιδιοκτητης σου λεει οτι δεν τα χρειαζομαι και δεν μ ενδιαφερουν εσυ να επιμενεις οτι ειναι χαζος γιατι δεν πηρε το χιουνται...Κανενας δεν σου ειπε οτι το android δεν ειναι πιο ευκολο στην σποστολη αρχειων κ.λ.π..Αλλα εχουμε το iphone γιατι μας βολευει καπου αλλου και εαν ποτε χρειαστουμε αρχειο εχουμε τον τροπο να το παρουμε...Δεν ειναι κριτηριο ουτε το bt ουτε το αλουμινιο του iphone 5...Κριτηριο ειναι το μεγεθος για μερικους, οθονη για αλλους,ασφαλεια για αλλους , σταθεροτητα για αλλους, παραμετροποιηση για αλλους..

Υ.Γ:Για να μην υπαρχει παρεξηγηση η συγκριση χιουνται-μερσεντες δεν αντθκατοπτιζει το s4-iphone 5...

#743   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/03/2013 - 18:52

Θα στο θεσω διαφορετικα με τα αυτοκινητα για να καταλαβεις τι εννουσα οταν μιλαγαμε και ελεγες περι λυσεων...Εχεις ενα χιουνται των 15.000 ευρω το οποιο σου ειναι υπερπληρες με ενσωματωμενο gps, κοσολα cd-player με usb δυνατοτητα, οθονη 4 inch, δυνατοτητα αναπαραγωγης ταινιων κ.λ.π..Απο την αλλη εχεις μερσεντες με απλο cd-player...Ειναι σαν να λες εσυ τωρα οτι το χιουνται ειναι καλυτερο γιατι εχει ολα αυτα τα καλουδια και η μερσεντες οχι και ενω ο ιδιοκτητης σου λεει οτι δεν τα χρειαζομαι και δεν μ ενδιαφερουν εσυ να επιμενεις οτι ειναι χαζος γιατι δεν πηρε το χιουνται...Κανενας δεν σου ειπε οτι το android δεν ειναι πιο ευκολο στην σποστολη αρχειων κ.λ.π..Αλλα εχουμε το iphone γιατι μας βολευει καπου αλλου και εαν ποτε χρειαστουμε αρχειο εχουμε τον τροπο να το παρουμε...Δεν ειναι κριτηριο ουτε το bt ουτε το αλουμινιο του iphone 5...Κριτηριο ειναι το μεγεθος για μερικους, οθονη για αλλους,ασφαλεια για αλλους , σταθεροτητα για αλλους, παραμετροποιηση για αλλους..

Υ.Γ:Για να μην υπαρχει παρεξηγηση η συγκριση χιουνται-μερσεντες δεν αντθκατοπτιζει το s4-iphone 5...


και γιατί βάζεις τα iphone ως mercedes??? και τα android ότι είναι σε χαμηλότερη κατηγορία? να σου πω πως το iphone 5 είναι smartaki που το οδηγούνε κοπέλες και κάτι μοδατοι με γυαλί τζαμαρία... ενώ τα android είναι e46 πισωκουνα.

#744   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 22/03/2013 - 19:04

Την τελευταία φορά που κοίταξα είδα το ποστ να λέγεται Samsung s4 και όχι vs!οποτε αυτοί που γουστάρουν το Samsung ας συζητήσουν για το τηλέφωνο!τωρα το να παρομοιαζεται τηλέφωνα με αμάξια το θεωρώ τελείως άκυρο!

#745   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 22/03/2013 - 19:19

και γιατί βάζεις τα iphone ως mercedes??? και τα android ότι είναι σε χαμηλότερη κατηγορία? να σου πω πως το iphone 5 είναι smartaki που το οδηγούνε κοπέλες και κάτι μοδατοι με γυαλί τζαμαρία... ενώ τα android είναι e46 πισωκουνα.


Ακριβως οπως το πες...Το iphone 5 smartaki BRABUS και το samsung E46 1600 που αγκομαχαει στην ανηφορα...Επειδη μαλλον ομως σιγουρα δεν καταλαβες θα σου εξηγησω...Εαν τα ελεγα και τα 2 μερσεντες δεν θα μπορουσα να σου πω για το παραδειγμα γιατι της ιδιας κατηγοριας αυτοκινητα οταν το ενα εχει καλυτερο εξοπλισμο ειναι ΠΑΝΤΑ ακριβοτερο...Ενταξει τωρα;

Και επειδη εχω βαρεθει ρε φιλαρακι ατομα της νοοτροπιας σου το iphone το εχουν γκομενες και μοδατοι αντε να σου κανω την χαρη...Ειμαι ελιτιστης, τα σκαω και θελω να εχω υο μηλαρακι γιατι μ αρεσει να πουλαω μουρη και να ειμαι in...Εχω μεγαλη τσεπη και το δειχνω...Οκ;

Αυτη η απαντηση ειναι ΜΟΝΟ για σενα γιατι παρα την επισημανση οτι δεν ΥΠΟΝΟΟΥΣΑ ΤΙΠΟΤΑ για το s4 εσυ απο ολο το ποστ αυτο σχολιασες...Εαν ειναι δυνατον ρε φιλε..


Υ.Γ: Επισης ΟΥΔΕΠΟΤΕ εχω πει οτι το s4 ειναι μουφα...Ειναι κινηταρα με ενα μειονεκτημα ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ...Το android...Απο εδω κσι περα θα απαντω σε σοβαρα οπως του stefano23....

Τελευταία επεξεργασία από: Panos1985, 22/03/2013 - 19:25


#746   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/03/2013 - 19:26

Ακριβως οπως το πες...Το iphone 5 smartaki BRABUS και το samsung E46 1600 που αγκομαχαει στην ανηφορα...Επειδη μαλλον ομως σιγουρα δεν καταλαβες θα σου εξηγησω...Εαν τα ελεγα και τα 2 μερσεντες δεν θα μπορουσα να σου πω για το παραδειγμα γιατι της ιδιας κατηγοριας αυτοκινητα οταν το ενα εχει καλυτερο εξοπλισμο ειναι ΠΑΝΤΑ ακριβοτερο...Ενταξει τωρα;

Και επειδη εχω βαρεθει ρε φιλαρακι ατομα της νοοτροπιας σου το iphone το εχουν γκομενες και μοδατοι αντε να σου κανω την χαρη...Ειμαι ελιτιστης, τα σκαω και θελω να εχω υο μηλαρακι γιατι μ αρεσει να πουλαω μουρη και να ειμαι in...Εχω μεγαλη τσεπη και το δειχνω...Οκ;

Αυτη η απαντηση ειναι ΜΟΝΟ για σενα γιατι παρα την επισημανση οτι δεν ΥΠΟΝΟΟΥΣΑ ΤΙΠΟΤΑ για το s4 εσυ απο ολο το ποστ αυτο σχολιασες...Εαν ειναι δυνατον ρε φιλε..


άσε μας με την αυτόματη μολυβοθυκη. e46 m3 csl που ειναι το note 2

Τελευταία επεξεργασία από: billmw, 22/03/2013 - 19:26


#747   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 22/03/2013 - 19:34

αν εσυ δεν το βρισκεις πολυπλοκο στην σημερινη εποχη με τοσες εφαρμογες.για wifi transfer, τι να σου πω.... χακερ δεν χρειαζεται να εισαι για να δουλεψεις itunes, αλλα ειναι τουλαχιστον βλακωδης ο τροπος λειτουργιας του..... αυτο λεμε, οχι οτι δεν κανεις την δουλεια σου.. αυτο ελειπε, να μην μπορεις να κανεις κ την δουλεια σου...


Ειπα οτι δεν ειναι πολυπλοκο που να χρειαζεται ειδικες γνωσεις για να περασεις κατι..Φυσικα και υπαρχουν ευκολοτεροι τροποι..Να μου πεις με πειραζει ο περιορισμος του να χρησιμοποιω itunes να σου πω οκ..Αλλα οχι στην κατασταση που αναφερθηκε...

Συγγνωμη για την αργοπορια απαντησης απλα τωρα ειδα το ποστ σου..

άσε μας με την αυτόματη μολυβοθυκη. e46 m3 csl που ειναι το note 2


Αντε ενα τελευταιο ποστ για σενα...Το note ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΗΤΟ...Ειναι PHTABLET οπως το ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ Η SAMSUNG...Οποτε εαν θες αυτη την συγκριση τοτε συγκρινε την e46 csl με Ferrari enzo...

#748   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/03/2013 - 19:38

Θα στο θεσω διαφορετικα με τα αυτοκινητα για να καταλαβεις τι εννουσα οταν μιλαγαμε και ελεγες περι λυσεων...Εχεις ενα χιουνται των 15.000 ευρω το οποιο σου ειναι υπερπληρες με ενσωματωμενο gps, κοσολα cd-player με usb δυνατοτητα, οθονη 4 inch, δυνατοτητα αναπαραγωγης ταινιων κ.λ.π..Απο την αλλη εχεις μερσεντες με απλο cd-player...Ειναι σαν να λες εσυ τωρα οτι το χιουνται ειναι καλυτερο γιατι εχει ολα αυτα τα καλουδια και η μερσεντες οχι και ενω ο ιδιοκτητης σου λεει οτι δεν τα χρειαζομαι και δεν μ ενδιαφερουν εσυ να επιμενεις οτι ειναι χαζος γιατι δεν πηρε το χιουνται...Κανενας δεν σου ειπε οτι το android δεν ειναι πιο ευκολο στην σποστολη αρχειων κ.λ.π..Αλλα εχουμε το iphone γιατι μας βολευει καπου αλλου και εαν ποτε χρειαστουμε αρχειο εχουμε τον τροπο να το παρουμε...Δεν ειναι κριτηριο ουτε το bt ουτε το αλουμινιο του iphone 5...Κριτηριο ειναι το μεγεθος για μερικους, οθονη για αλλους,ασφαλεια για αλλους , σταθεροτητα για αλλους, παραμετροποιηση για αλλους..

Υ.Γ:Για να μην υπαρχει παρεξηγηση η συγκριση χιουνται-μερσεντες δεν αντθκατοπτιζει το s4-iphone 5...



Δεν παει ετσι φιλε. Δεν συγκρινουμε xperia mini με phone. Στο παραδειγμα σου ταιριαζει πιο πολυ σαν να εχουμε ας πουμε μια bmw διλιτρη των 300 ιππων, υπερπληρες με ενσωματωμενο gps, κοσολα cd-player με usb δυνατοτητα, οθονη 4 inch, δυνατοτητα αναπαραγωγης ταινιων και πολλα ακομα εξτρα στο αμαξι.. Και μια μερσεντες 2λιτρη 300 ιππων με απλο cd-player.

Τελευταία επεξεργασία από: tamtakos, 22/03/2013 - 19:39


#749   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 22/03/2013 - 19:40

Δεν παει ετσι φιλε. Δεν συγκρινουμε xperia mini με phone. Στο παραδειγμα σου ταιραιαζει πιο πολυ σαν να εχουμε ας πουμε μια bmw διλιτρη των 300 ιππων, υπερπληρες με ενσωματωμενο gps, κοσολα cd-player με usb δυνατοτητα, οθονη 4 inch, δυνατοτητα αναπαραγωγης ταινιων κ.λ.π.. Και μια μερσεντες 2λιτρη 300 ιππων με απλο cd-player.


Εστω ετσι...Πιστευω να καταλαβες ομως τι εννουσα.....

#750   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/03/2013 - 19:43

Αντε ενα τελευταιο ποστ για σενα...Το note ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΗΤΟ...Ειναι PHTABLET οπως το ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ Η SAMSUNG...Οποτε εαν θες αυτη την συγκριση τοτε συγκρινε την e46 csl με Ferrari enzo...


ααααααααααααααχαχαχχαχαχχαχαχαχαχααααααααααααααααααααααααχχχχαχαχαχαχχαχααχαχαχαχα ferrari enzo λέει αχχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχααχα τότε note 2 bugatti veyron.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες