Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Samsung Galaxy S4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
883 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#751   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 22/03/2013 - 19:47

ααααααααααααααχαχαχχαχαχχαχαχαχαχααααααααααααααααααααααααχχχχαχαχαχαχχαχααχαχαχαχα ferrari enzo λέει αχχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχααχα τότε note 2 bugatti veyron.



Το να συγκρινεις iphone 5 ενα ΚΙΝΗΤΟ με το note 2 ενα PHTABLET ( δεν ανηκει στην κατηγορια την ιδια) ειναι σαν να συγκρινεις bmw με enzo...Πιο απλα δεν μπορω να στο πω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#752   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/03/2013 - 19:51

Το να συγκρινεις iphone 5 ενα ΚΙΝΗΤΟ με το note 2 ενα PHTABLET ( δεν ανηκει στην κατηγορια την ιδια) ειναι σαν να συγκρινεις bmw με enzo...Πιο απλα δεν μπορω να στο πω...


κοιτά πάρε το iphonaki σου και πήγαινε για καφέ αλλά γυάλισε το πριν πας

#753   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 22/03/2013 - 19:53

κοιτά πάρε το iphonaki σου και πήγαινε για καφέ αλλά γυάλισε το πριν πας


Εννοειται....Θα πουλαω μουρη...Θα παρω και δευτερο να πουλαω πιο πολυ...

#754   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/03/2013 - 20:03

Εννοειται....Θα πουλαω μουρη...Θα παρω και δευτερο να πουλαω πιο πολυ...


παρε και κανα κινεζο να σε βγαζει φωτος

#755   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 22/03/2013 - 20:11

παρε και κανα κινεζο να σε βγαζει φωτος


Δεν μπορω τα φλας της δημοσιοτητας αλλο...Καληνυχτα σου..

#756   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/03/2013 - 20:14

ναι τα θολά φλας των iphone.

#757   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 22/03/2013 - 20:16

ρε καρντασια που τη βρισκετε την ορεξη??

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 22/03/2013 - 20:17


#758   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/03/2013 - 20:43

πάντως εγώ όπου πάω παίρνω το note 2 οι άλλοι iphone και ένα laptop.

#759   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/03/2013 - 21:02

Μία από τα ίδια. Είχα πάρει το GS3 και το έδωσα πριν καν κλείσω μήνα.


αλοιμονο σου πια.! moderator στο iphonehellas εισαι. πλακα μας κανεις και εσυ?

Απλά κάποιους δεν τους αφορούν τα παραπάνω που (ενδεχομένως) μπορεί να κάνει μια android συσκευή. Όταν παίρνεις ένα κινητό παίρνεις ένα κινητό. Δεν παίρνεις ούτε αεροπλάνο, ούτε φέρι μποτ ούτε ανεμόπτερο. Θέλεις να κάνει καλά κάποια πράγματα και αξιόπιστα. Τα κάνει; Ωραία, τους καλύπτει...
Όποιος θέλει ελευθερία και πειράματα με rom πάει σε android και καλά κάνει.


αντε παλι τα ιδια.! παλι λαθος το θετεις. δεν παει σε android οποιος γουσταρει μονο πειραματα με ρομ και ελευθερια. παραπληροφορεις. οτι παει και για αυτα ναι! συν ολα τα αλλα και πολυ περισοτερα απο αυτα που παιρνουν καποιοι το ιος !

#760   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/03/2013 - 21:12

Επειδή τώρα διάβασα τον jastonas που είπε αν υπάρχει ένας χρήστης που το γύρισε από android σε iOS έχω να του πω κι εγώ την εμπειρία μου.
Πριν το 5 είχα το 4S και τον τελευταίο καιρό είχα παράλληλα και ένα SG3 (όχι δικό μου αλλά το δούλεψα αρκετά κυρίως για δουλειά όμως και κάποιες μετρήσεις όχι για καθημερινότητα).
Όσο καιρό δούλευα επάνω του ήμουνα ικανοποιημένος από την ποιότητα της οθόνης(αν και τα χρώματα όντως είναι υπερκορεσμένα αλλά αυτό συνηθίζεται με τον καιρό), τα πλαστικά κι αυτά δεν τα λέω εγώ σαν επιχείρημα γιατί και στο 5 τώρα πλαστικό πιάνω με τη θήκη που έχω, δεν ασχολήθηκα να βάλω ROMs κτλ γιατί έπρεπε το κινητό να είναι clean γιατί έπρεπε να φτιάξω κάτι πάνω σ αυτό.
Η γενική μου εντύπωση λοιπόν μετά από κανά μήνα ψαξίματος ήταν η εξής συνοψισμένη στα παρακάτω σημεία:

  • Δύσχρηστα μενού για καθημερινή χρήση αρκετά, δε μιλάω για τα δικά μου δεδομένα γιατί δεν είμαι μέσος χρήστης. Οι συσκευές android σε επίπεδα human-computer interaction είναι λίγο πίσω ακόμα. Προσοχή η δυσχρηστία δεν είναι κάτι υποκειμενικό, υπάρχει ολόκληρος κλάδος έρευνας γι αυτό.
  • Πολύ μεγάλο μέγεθος για τα δικά μου δεδομένα.
  • Μ άρεσαν τα διάφορα widgets και τα toggles που βρίσκω μόνο με Jailbreak στο iPhone αλλά δεν μ άρεσε το σχετικό lag που έβλεπες όταν ενεργοποιούσες 2-3 widget σε κάποια οθόνη.
  • 3 φορές προσπάθησα να στείλω κάτι με bluetooth από ένα HTC One και στο τέλος κοβόταν η σύνδεση για κάποιο λόγο. Το ίδιο και με επανεκκινήσεις. Αυτό το λέω για να καταλάβετε ότι η bluetooth δικτύωση δεν είναι ότι πιο αξιόπιστο για μεταφορά δεδομένων.
  • Καλή διάρκεια μπαταρίας, καλύτερη από του iPhone.
  • Πολύ χειρότερα υλοποιημένες και με lags εφαρμογές. Δε θα μιλήσω για έλλειμμα εφαρμογών πλέον στο Play Store γιατί είναι αρκετές αλλά και αυτές που βρίσκονται εκεί δεν είναι τόσο καλά τεσταρισμένες και υλοποιημένες όσο του iOS. Πολλές εφαρμογές κόλλαγαν ξαφνικά μετά από λίγο. Αυτό βέβαια οφείλεται στο γεγονός ότι το android είναι λειτουργικό Ν συσκευών και δε γίνεται ένας developer να τις έχει όλες οπότε λογικά και τα κρασαρίσματα και τα lags κτλ.
Για όλα αυτά λοιπόν ενώ θα μπορούσα να αγοράσω ένα SG3 με 2GB ram όπως ήταν κι αυτό που είχα, πήρα iPhone 5 και δεν το μετάνιωσα.


1) δυσχρηστο μενου το gs3! λιγο ντροπη δεν βλαπτει...
2) το πολυ μεγαλο μεγεθος ειναι και παλι σχετικο. σε ολους τους τομεις. επισης το μεγαλο μεγεθος σημαινει ομως και καλυτερη ορατοτητα στα παντα.
3) lag στο gs3!! και παλι λιγο ντροπη....δεν βλαπτει
4) αληθεια ολοι εμεις που ειχαμε και εχουμε την ιδια συσκευη, γιατι δεν ειχαμε ποτε ομως προβλημα με το bluetooth.! ισως τα προβληματα ως δια μαγειας τα εχουν μονο οι αντικειμενικοι χρηστες των iphones!
5) σωστος, αλλα θα ελεγα οχι απλως ενα καλυτερη μπαταρια, αλλα η μερα με την νυχτα! οπως το λες ο αλλος καταλαβαινει οτι ειναι μονο λιγο καλυτερη. οταν μεταξυ τους σε αποδοση δεν εχουν σχεση!
6) κρασαρισματα και κολληματα σε εφαρμογες και play store, ρε τι αλλο θα ακουσουμε.!! επισης δεν ειπες οτι ενω εσεις του ιος, που σας πιανει τον κ@λο η apple και πληρωνεται σχεδον ολες τις εφαρμογες, εμεις τις εχουμε δωρεαν και με πολυ καλυτερο interface! οπως ας πουμε το whatsapp!

#761   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/03/2013 - 21:17

1) δυσχρηστο μενου το gs3! λιγο ντροπη δεν βλαπτει...
2) το πολυ μεγαλο μεγεθος ειναι και παλι σχετικο. σε ολους τους τομεις. επισης το μεγαλο μεγεθος σημαινει ομως και καλυτερη ορατοτητα στα παντα.
3) lag στο gs3!! και παλι λιγο ντροπη....δεν βλαπτει
4) αληθεια ολοι εμεις που ειχαμε και εχουμε την ιδια συσκευη, γιατι δεν ειχαμε ποτε ομως προβλημα με το bluetooth.! ισως τα προβληματα ως δια μαγειας τα εχουν μονο οι αντικειμενικοι χρηστες των iphones!
5) σωστος, αλλα θα ελεγα οχι απλως ενα καλυτερη μπαταρια, αλλα η μερα με την νυχτα! οπως το λες ο αλλος καταλαβαινει οτι ειναι μονο λιγο καλυτερη. οταν μεταξυ τους σε αποδοση δεν εχουν σχεση!
6) κρασαρισματα και κολληματα σε εφαρμογες και play store, ρε τι αλλο θα ακουσουμε.!! επισης δεν ειπες οτι ενω εσεις του ιος, που σας πιανει τον κ@λο η apple και πληρωνεται σχεδον ολες τις εφαρμογες, εμεις τις εχουμε δωρεαν και με πολυ καλυτερο interface! οπως ας πουμε το whatsapp!

Οκ αντικειμενικέ χρήστη Android. Ντρέπομαι πολύ είναι η αλήθεια που εξέφερα την άποψή μου.
Τυχαίο το ότι συμφώνησες μόνο σ αυτό που υπερτερεί το SG3 ε;

Αναρτημένη εικόνα


#762   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/03/2013 - 21:23

Οκ αντικειμενικέ χρήστη Android. Ντρέπομαι πολύ είναι η αλήθεια που εξέφερα την άποψή μου.
Τυχαίο το ότι συμφώνησες μόνο σ αυτό που υπερτερεί το SG3 ε;


καθολου τυχαιο φυσικα. αφου σε ολα τα αλλα που επισης υπερτερει μας τα εβγαλες οπως ηθελες. ασε ρε φιλε. οπως ειχες και εσυ οπως λες gs3, ειχαμε και εμεις ολη την σειρα των iphones και ipad και ξερουμε.! βεβαια το ipad το εχω ακομα, αλλα οχι για πολυ μαλλον.

#763   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/03/2013 - 21:26

Για ΜΕΝΑ και για τις ανάγκες μου που είναι ένα smartphone, σ αυτά που είπα πάνω με καλύπτει περισσότερο το iPhone.Το ίδιο περισσότερο θα με κάλυπτε και ένα iPhone 4.Οι επεξεργαστές και οι ram δε μου λένε τίποτα.

Αναρτημένη εικόνα


#764   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/03/2013 - 21:29

Οκ αντικειμενικέ χρήστη Android. Ντρέπομαι πολύ είναι η αλήθεια που εξέφερα την άποψή μου.
Τυχαίο το ότι συμφώνησες μόνο σ αυτό που υπερτερεί το SG3 ε;


δεν ειπαμε να μην λες την αποψη σου, αλλα να μην παραπληροφορεις. οπως τα κρασαρισματα σε bluetooth και σε playstore και εφαρμογες.!! και μπορω να στο αποδειξω οτι δεν μασαει το κινητο και δεν κρασαρει ακομα και σε πολυ δυσκολες συνθηκες οποτε θελεις ! ενω το iphone φυσικα, αυτο το αψεγαδιαστο λειτουργικο δεν εχει κρασαρισματα. που ουτε και εγω θυμαμαι μετα απο jb ποσες φορες εκανα στην διαρκεια της ημερας hard reset. για αυτο σου λεω, ασε τα ξερουμε.

Για ΜΕΝΑ και για τις ανάγκες μου που είναι ένα smartphone, σ αυτά που είπα πάνω με καλύπτει περισσότερο το iPhone.Το ίδιο περισσότερο θα με κάλυπτε και ένα iPhone 4.Οι επεξεργαστές και οι ram δε μου λένε τίποτα.


συμφωνω. πες απλα οτι με καλυπτει αυτη η απλη συσκευουλα οπως ειναι το iphone και θα το καταλαβω, και θα το σεβαστω.

#765   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/03/2013 - 21:31

δεν ειπαμε να μην λες την αποψη σου, αλλα να μην παραπληροφορεις. οπως τα κρασαρισματα σε bluetooth και σε playstore και εφαρμογες.!! και μπορω να στο αποδειξω οτι δεν μασαει το κινητο και δεν κρασαρει ακομα και σε πολυ δυσκολες συνθηκες οποτε θελεις ! ενω το iphone φυσικα, αυτο το αψεγαδιαστο λειτουργικο δεν εχει κρασαρισματα. που ουτε και εγω θυμαμαι μετα απο jb ποσες φορες εκανα στην διαρκεια της ημερας hard reset. για αυτο σου λεω, ασε τα ξερουμε.

Αυτό που είπα με το lag το διαπίστωσα ιδίοις όμμασι και χωρίς πολύ μεγάλη χρήση. Δεν παραπληροφορώ κανέναν εγώ. Λέω στην αρχή ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ.
Και για το bluetooth ξαναλέω το έκανε 3 συνεχόμενες φορές..

Αν σε JB θέλεις κάθε μέρα hard reset μάλλον δεν ξέρεις τι κάνεις και βάζεις σπασμένα tweaks κτλ. Εγώ σε JB έχω να κάνω hard reset κανά μήνα.
Επίσης κατά τα δικά σας πρότυπα συγκρίνουμε clean συσκευές γιατί με JB το iPhone κάνει πολλά απ αυτά που κάνει και το Sg3.Όχι όποτε μας συμφέρει σύγκριση με JB κι όποτε δε μας συμφέρει με clean συσκευές..
ΕΣΥ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙΣ όταν λες ότι κρασάρει το iPhone με JB αντίθετα.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 22/03/2013 - 21:31

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες