Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με το WiFi


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   fortuloco

fortuloco

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 00:15

για σας παιδια..εχω το εξης προβλημα¨το iphone μ συνδεεται στο modem μ το οποιο ειναι ασυρματο βαζοντας τον κωδικο..μολις βαζω τον κωδικο συνεεται κ πανω αριστερα στην οθονη διχνει οτι ειναι συνδεδεμενο κ οι γραμουλεσ του σηματος ειναι full..παρολα αυτα οταν παταω το safari μ βγαζει προβλημα οτι δν μπορει να συνδεθει στο ιντερνετ..γνωριζει κανεισ πωσ μπορω να το λυσω? thanks

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   eliask29

eliask29

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 13:47

για σας παιδια..εχω το εξης προβλημα¨το iphone μ συνδεεται στο modem μ το οποιο ειναι ασυρματο βαζοντας τον κωδικο..μολις βαζω τον κωδικο συνεεται κ πανω αριστερα στην οθονη διχνει οτι ειναι συνδεδεμενο κ οι γραμουλεσ του σηματος ειναι full..παρολα αυτα οταν παταω το safari μ βγαζει προβλημα οτι δν μπορει να συνδεθει στο ιντερνετ..γνωριζει κανεισ πωσ μπορω να το λυσω? thanks


Η επιλογή για EDGE σύνδεση είναι ενεργή?

#3   fortuloco

fortuloco

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 20:37

Η επιλογή για EDGE σύνδεση είναι ενεργή?

τι ειναι το edge? σημειωση οτι το εχω καρτοκινητο κ οχι με συνδεση

#4   fortuloco

fortuloco

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 20:44

για σας παιδια..εχω το εξης προβλημα¨το iphone μ συνδεεται στο modem μ το οποιο ειναι ασυρματο βαζοντας τον κωδικο..μολις βαζω τον κωδικο συνεεται κ πανω αριστερα στην οθονη διχνει οτι ειναι συνδεδεμενο κ οι γραμουλεσ του σηματος ειναι full..παρολα αυτα οταν παταω το safari μ βγαζει προβλημα οτι δν μπορει να συνδεθει στο ιντερνετ..γνωριζει κανεισ πωσ μπορω να το λυσω? thanks
το ειχα ξαναpostarei αλλα δν ειχα μεγαλη ανταποκριση!

#5   fortuloco

fortuloco

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 22:50

κανενας ρε παιδια?

#6   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 10/12/2009 - 23:02

@fortuloco

έχει ιντερνετ στο router??? προσπάθησε ένα Reset network settings!!

#7   fortuloco

fortuloco

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2009 - 01:10

@fortuloco

έχει ιντερνετ στο router??? προσπάθησε ένα Reset network settings!!

εκανα reset newtwork settings..εκανα restart το modem..μεχρι π αποσυνδεσα ολα τα καλωδια κ τα ξανασυνδεσα αλλα τπτ.διχνει οτι ειναι συνδεδεμενο με full σημα ομοσ δν μαπινει στο internet..να σημειωσω οτι το phone το εχω καρτοκινητο κ πωσ επεισης εχω συνδεθει πολλεσ φορες σε αλλα modem τα οποια δν εχουν password..

#8   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 11/12/2009 - 01:16

εκανα reset newtwork settings..εκανα restart το modem..μεχρι π αποσυνδεσα ολα τα καλωδια κ τα ξανασυνδεσα αλλα τπτ.διχνει οτι ειναι συνδεδεμενο με full σημα ομοσ δν μαπινει στο internet..να σημειωσω οτι το phone το εχω καρτοκινητο κ πωσ επεισης εχω συνδεθει πολλεσ φορες σε αλλα modem τα οποια δν εχουν password..


δυστυχώς δεν έχω κάτι παραπάνω να πω.... αν γνωρίζει κάποιος άλλος .. :(

#9   asavvop

asavvop

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/12/2009 - 09:52

1.δοκιμασε μηπως καταλαθος εχει εφαρμοστει καποιο mac filtering στα πρωτοκολλα του router σου και δεν το εχεις παρει χαμπαρει

2.γενικως φιλε μ κυκλοφορει ενα γνωστο bug του 3g για το wifi οταν εχεις κανεις jailbreak με το blakra1n. δοκιμασε να καταργησεις τον κωδικο στο ασυρματο δικτυο σου και να μπεις με το iphone σαν ειναι ελευθερο τι δικτυο. εαν μπει σημαινει οτι εχεις το γνωστο bug. η λυση που προτεινω ειναι η εξης να βαλεις με restore την 3.0 και οχι την 3.1.2 και να κανεις jailbreak με το redsnow γιατι μεχρι στιγμης για το bug αυτο δεν εχει βρεθει λυση και νομιζω πως ουτε προκειτε αφου απο οτι φαινεται ειναι προβλημα της apple.

Τελευταία επεξεργασία από: asavvop, 11/12/2009 - 09:55


#10   fortuloco

fortuloco

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2009 - 13:27

1.δοκιμασε μηπως καταλαθος εχει εφαρμοστει καποιο mac filtering στα πρωτοκολλα του router σου και δεν το εχεις παρει χαμπαρει

2.γενικως φιλε μ κυκλοφορει ενα γνωστο bug του 3g για το wifi οταν εχεις κανεις jailbreak με το blakra1n. δοκιμασε να καταργησεις τον κωδικο στο ασυρματο δικτυο σου και να μπεις με το iphone σαν ειναι ελευθερο τι δικτυο. εαν μπει σημαινει οτι εχεις το γνωστο bug. η λυση που προτεινω ειναι η εξης να βαλεις με restore την 3.0 και οχι την 3.1.2 και να κανεις jailbreak με το redsnow γιατι μεχρι στιγμης για το bug αυτο δεν εχει βρεθει λυση και νομιζω πως ουτε προκειτε αφου απο οτι φαινεται ειναι προβλημα της apple.

την 3 εχω ετσι κ αλλιωσ γτ την θεωρω καλυτερη..αλλα θα ξανακανω το jb με redsn0w κ θα διξει..ευχαριστω

#11   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/12/2009 - 14:46

Τα δυο θεματα ενωθηκαν. Μην δημιουργεις δυο ιδια θεματα, το οτι δεν πηρες απαντηση δεν ειναι δικαιολογια για να δημιουργησεις νεο

Just like underwear, passwords should be changed often...





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες