Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 19 ψήφοι

[Οδηγός] Υποβάθμιση Carrier Settings σε Cosmote/Vodafone (Επιστροφή του 3G διακόπτη/Καλύτερη μπαταρία)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1920 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1411   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2014 - 09:36

μπορεί καποιος να βαλει  τα στοιχεία του original αρχειου vodafon μιας και σςν το εχω κρατήσει και τωρα δεν εχω καθόλου δεδομενα εχω κανει αρκετες φορες την διαδικασια αλλα για καποιο λογο δεν δουλευει σε μενα. εχω δοκιμάσει και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου αλλα δεν βοήθησε. Καμια ιδιεα παιδια ? Οποιοσδήποτε τροπος ευπροσδεκτος



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1412   polteris

polteris

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/11/2014 - 10:08

χωρις jailbreak η μονη λυση που βρηκα και δουλευει ειναι αυτη η εφαρμογη http://install.diawi.com/H9kCD9 ειναι το αντιστοιχο irosetool για ios 8.1 χειροκινητη αλλαγη 3g - 2g. Αν εχεις ομως επιλεγμενο το 3g σε περιοχη που δν εχει καλυψη δν θα γυρισει μονο του σε 2g. Πρεπει να γινει χειροκινητα η αλλαγη απο την εφαρμογη. Επισης μονο με restore φευγει η εφαρμογη αυτη.

Ωραίο αυτο. Δουλεύει μια χαρα και προσωπικά με βολεύει πολύ μιας και χρησιμοποιώ mobile wifi και τα δεδομένα τα χρειάζομαι μόνο το Σουκου για συγκεκριμένο σκοπό οποτε 2g forever :D



#1413   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 02/11/2014 - 12:20

Σε όσους δεν εμφανίζεται το LTE και βγαίνει μόνο 3g κάντε το εξής από 2g πρώτα ενεργοποίηση 3G και μετά ενεργοποίηση LTE

#1414   Andyno

Andyno

    iPH Member

  • 328 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/11/2014 - 13:19

μπορεί καποιος να βαλει τα στοιχεία του original αρχειου vodafon μιας και σςν το εχω κρατήσει και τωρα δεν εχω καθόλου δεδομενα εχω κανει αρκετες φορες την διαδικασια αλλα για καποιο λογο δεν δουλευει σε μενα. εχω δοκιμάσει και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου αλλα δεν βοήθησε. Καμια ιδιεα παιδια ? Οποιοσδήποτε τροπος ευπροσδεκτος


Έχεις pm

#1415   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.434 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/11/2014 - 13:31

Να ρωτησω παιδια κατι.Αυτο δεν μπορουμε να το κανουμε και στην ios7?Γιατι εχω κανει αυτο που λεει στομpost 944,αλλα ετσι εχεις μονο 2g ή 3g!
4g δε μπορω να εχω.
Αρα παιζει αυτο το κολπακι στην7;

#1416   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 02/11/2014 - 14:06

Τροπο γιανα βαλουμε συντομευση 3G στο action menu βρηκαμε????Καμια επιφωτηση?



#1417   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.882 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/11/2014 - 14:39

Τίποτα ακόμα δεν έχει και το activator 3G να το βάζαμε από εκεί

#1418   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 02/11/2014 - 14:59

Τίποτα ακόμα δεν έχει και το activator 3G να το βάζαμε από εκεί

 

Δεν ξέρω αν έχει νόημα αυτό, αλλά εγώ έστειλα στον dev του CC Settings email μέσα από το Cydia και του ζήτησα να το δει το θέμα και να προσθέσει έναν διακοπτη αν μπορεί.

Ίσως αν στέλναμε σε όλους τους dev με τα σχετικά tweaks να είχε κάποιο αποτέλεσμα.

Πάντως στο 7.0.6 εμένα το CC Toggles που χρησιμοποιούσα είχε 3G διακόπτη. Λογικά αν / όταν αποφασίσει να το κάνει update ο dev του για 8.x, θα δούμε τι παίζει.

 

Πάντως αν όλα ήταν τόσο απλά δεν θα έπρεπε και το flipControlCenter του Rpetrich να σου ειχε βγάλει άμεσα 3G διακόπτη;


Τελευταία επεξεργασία από: stark, 02/11/2014 - 15:00


#1419   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 02/11/2014 - 15:09

Δεν ξέρω αν έχει νόημα αυτό, αλλά εγώ έστειλα στον dev του CC Settings email μέσα από το Cydia και του ζήτησα να το δει το θέμα και να προσθέσει έναν διακοπτη αν μπορεί.

Ίσως αν στέλναμε σε όλους τους dev με τα σχετικά tweaks να είχε κάποιο αποτέλεσμα.

Πάντως στο 7.0.6 εμένα το CC Toggles που χρησιμοποιούσα είχε 3G διακόπτη. Λογικά αν / όταν αποφασίσει να το κάνει update ο dev του για 8.x, θα δούμε τι παίζει.

 

Πάντως αν όλα ήταν τόσο απλά δεν θα έπρεπε και το flipControlCenter του Rpetrich να σου ειχε βγάλει άμεσα 3G διακόπτη;

Φιλε μου αυτο πιστευω κ εγω, ισως επειδη καναμε το κολπακι κ προσθεσαμε 2g οι εφαρμογες τυπου cctogles κτλ ακομα κ αν εχουν 3g on off toggle σε εμας μπορει να μην τον εμφανιζει γιατι επισημα δεν εχουμε 2g.

Εχω στειλει στο twitter κ εγω σε ολους να προσθεσουν διακοπτακι αλλα τιποτα :(


iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#1420   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 02/11/2014 - 15:11

Φιλε μου αυτο πιστευω κ εγω, ισως επειδη καναμε το κολπακι κ προσθεσαμε 2g οι εφαρμογες τυπου cctogles κτλ ακομα κ αν εχουν 3g on off toggle σε εμας μπορει να μην τον εμφανιζει γιατι επισημα δεν εχουμε 2g.

Εχω στειλει στο twitter κ εγω σε ολους να προσθεσουν διακοπτακι αλλα τιποτα :(

Κι εγώ κάτι τέτοιο έχω στο μυαλό μου.

Οτι δηλαδή το 3G toggle "δεν προβλέπεται" σε μας οπότε ίσως να μην μπορούν οι εφαρμογές αυτές να το δουν και να εμφανίσουν τον αντίστοιχο διακόπτη...

Μακάρι να κάνουμε λάθος και να βρεθεί λύση.


Τελευταία επεξεργασία από: stark, 02/11/2014 - 15:12


#1421   tzalavrag

tzalavrag

    iPH Addict

  • 827 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2014 - 15:19

Δεν ξέρω αν έχει νόημα αυτό, αλλά εγώ έστειλα στον dev του CC Settings email μέσα από το Cydia και του ζήτησα να το δει το θέμα και να προσθέσει έναν διακοπτη αν μπορεί.
Ίσως αν στέλναμε σε όλους τους dev με τα σχετικά tweaks να είχε κάποιο αποτέλεσμα.
Πάντως στο 7.0.6 εμένα το CC Toggles που χρησιμοποιούσα είχε 3G διακόπτη. Λογικά αν / όταν αποφασίσει να το κάνει update ο dev του για 8.x, θα δούμε τι παίζει.

Πάντως αν όλα ήταν τόσο απλά δεν θα έπρεπε και το flipControlCenter του Rpetrich να σου ειχε βγάλει άμεσα 3G διακόπτη;

το flipcontrolcenter εχρι διακοπτη LTE.. Τι γινεται αυτο ειναι το 3g και το απλο 3g? άρα το μόνο π μενει ειναι διακόπτης 2g?

#1422   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 02/11/2014 - 16:04

7ωρες αναμονη 2ωρες και 38 λεπτα χρηση 94% μπαταρια!ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ειναι.....Και παλι μπραβο στο παλικαρι



#1423   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 02/11/2014 - 16:07

Και εγώ έχω δει μεγάλη βελτίωση.....

#1424   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 02/11/2014 - 16:21

Παιδια το NCsettings το δοκιμασε κανεις αν κανει την δουλεια μας η δεν υποστηριζετε απο την 8,1?



#1425   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/11/2014 - 16:26

χωρις jailbreak η μονη λυση που βρηκα και δουλευει ειναι αυτη η εφαρμογη http://install.diawi.com/H9kCD9 ειναι το αντιστοιχο irosetool για ios 8.1 χειροκινητη αλλαγη 3g - 2g. Αν εχεις ομως επιλεγμενο το 3g σε περιοχη που δν εχει καλυψη δν θα γυρισει μονο του σε 2g. Πρεπει να γινει χειροκινητα η αλλαγη απο την εφαρμογη. Επισης μονο με restore φευγει η εφαρμογη αυτη.

Οχι εννοούσα αν υπάρχει περίπτωση να γίνει χωρίς jb όπως παλιά με το αρχείακι που το περνούσαμε μέσω iTunes και εμφάνιζε τον διακόπτη .γιατι ειναι τόσο δύσκολο να γίνει ξανα έτσι;

RF forever


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 24

0 μέλη, 24 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες