Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 19 ψήφοι

[Οδηγός] Υποβάθμιση Carrier Settings σε Cosmote/Vodafone (Επιστροφή του 3G διακόπτη/Καλύτερη μπαταρία)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1920 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#871   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 17/07/2014 - 09:31

Δε νομίζω να είναι έτσι παιδιά γιατί στην 7.0.4 με την υποβάθμιση των carrier η εναλλαγή γινόταν αυτόματα!δεν πειραζεις κάτι εσύ!

κανεις λαθος :)

Aν δεν εβαζες το αρχειο του Αγγελου (δηλαδη ειχες διακποτη LTE και data )εκλεινες το LTE και πλεον μονιμα ησουν με 3g ενεργοποιημενο και ας εκλεινες και το data 

Hσουν voice δηλαδη , μονιμα σε 3g (οποτε τεραστια καταναλωση και ιδιως σε περιοχες με χαλια καλυψη , ακομη χειροτερη καταναλωση και φυσικα ακτινοβολια)

Πριν βαλουμε το αρχειo του αγγελου ( το 2g πλεον παπαλα απο την apple ) δεν υπηρχε ....

Mε το αρχειο του Αγγελου , γινεται αυτο που ανεφερα σε πιο πισω ποστ μου 

:)


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 17/07/2014 - 09:32

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#872   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 17/07/2014 - 09:34

κανεις λαθος :)
Aν δεν εβαζες το αρχειο του Αγγελου (δηλαδη ειχες διακποτη LTE και data )εκλεινες το LTE και πλεον μονιμα ησουν με 3g ενεργοποιημενο και ας εκλεινες και το data
Hσουν voice δηλαδη , μονιμα σε 3g (οποτε τεραστια καταναλωση και ιδιως σε περιοχες με χαλια καλυψη , ακομη χειροτερη καταναλωση και φυσικα ακτινοβολια)
Πριν βαλουμε το αρχει του αγγελου 2g πλεον παπαλα απο την apple
Mε το αρχειο του Αγγελου , γινεται αυτο που ανεφερα πιο πισω
:)


Ναι αυτο γινόταν χωρίς το αρχείο του αγγελου!!με το αρχείο του,την υποβάθμιση δηλαδή,έφευγε το 4g και είχες πάλι data-3G και η εναλλαγή της γραμμής εκεί που δεν είχε σήμα γινόταν αυτόματα όπως παλιά!δηλαδη δεν το πηγαινες εσύ στα data από 3G αλλά γυρναγε μόνο του!!

#873   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 17/07/2014 - 09:38

αν είναι έτσι βουρ για irose 

Μανο , το irose κανει την ιδια ακριβως δουλεια με το αρχειο του αγγελου , απλα για να βγει θελει restore 

Eνω με του αγγελου , μπορουσες εαν ηθελες να ξανα περασεις τον διακοπτη LTE (θα γυρναγες στην αρχικη κατασταση με μονιμο 3g)

Bεβαια οποτε ηθελες (παλι με το αρχειο του Αγγελου), χωρις να χασεις το jailbreak ξανα γυρναγες στο 3g-2g που ειμαι εγω τωρα στην 7.0.4 

Δηλαδη με λιγα λογια στην 7.1.2 που εισαι τωρα εαν βαλεις irose(θα κανεις μια χαρα την δουλεια σου) απλα εαν θες να το βγαλεις , πας για restore (δηλαδη χανεις jailbreak) 

Eσυ αποφασιζεις 


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#874   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.882 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/07/2014 - 09:39

Πάω για εγκατάσταση σας ευχαριστώ :rolleyes:  



#875   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 17/07/2014 - 09:40

Ναι αυτο γινόταν χωρίς το αρχείο του αγγελου!!με το αρχείο του,την υποβάθμιση δηλαδή,έφευγε το 4g και είχες πάλι data-3G και η εναλλαγή της γραμμής εκεί που δεν είχε σήμα γινόταν αυτόματα όπως παλιά!δηλαδη δεν το πηγαινες εσύ στα data από 3G αλλά γυρναγε μόνο του!!

στο ξανα λεω .

Για να μπεις σε 2g και με το αρχειο του Αγγελου , πρεπει να κλεισεις διακοπτη 3g ειδαλως θα εισαι μονιμα 3g (δεν γινεται αυτοματα αυτο )

Σου μιλαω για voice κατασταση (κλεινεις 3g διακοπτη για να πας σε 2g) ειδαλως θα εχεις μονιμα ενεργοποιημένο 3g και ως αποτελεσμα χαλια σημα και καταναλωση :)


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 17/07/2014 - 09:42

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#876   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 17/07/2014 - 09:43

στο ξανα λεω .
Για να μπεις σε 2g και με το αρχειο του Αγγελου , πρεπει να κλεισεις διακοπτη 3g ειδαλως θα εισαι μονιμα 3g (δεν γινεται αυτοματα αυτο )


Αυτο σίγουρα δεν το είχα προσέξει γιατί όπως προειπα εχω καλο σήμα στην περιοχή μου και δεν εχω δει ποτέ data(E) στη status bar μου!δεν αντιλέγω για κάτι που δεν ξέρω!ευχαριστω που το διευκρινισες γιατί όντως δεν το ήξερα!!

#877   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/07/2014 - 10:31

για το irose τι γνώμη έχετε?


Παίζει μια χαρά απλά έχει το μοναδικό πρόβλημα μη αυτόματης μεταφορας απο 3G σε 2G οπως είπαν κ τα παιδιά.
Επίσης δν δουλεύει σε ios8 μιας κ το εχω τεσταρει.Δεν ανοιγει καν.

#878   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.882 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/07/2014 - 10:33

μόλις κατέβασα όλα οκ φουλ σήμα ξανά <_<  



#879   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 17/07/2014 - 12:32

Μια χαρά ειναι το irose το έχω δυο μήνες δουλεύει άψογα .....

#880   aggelos81

aggelos81

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/07/2014 - 15:24

Αυτο που δεν κάνει το irose είναι η αυτόματη εναλλαγή σε 2g αν αφήσεις τον διακόπτη 3g ανοιχτό συνεπώς σε τέτοια περίπτωση μένεις χωρίς σήμα. Δηλαδή αν αφήσεις τον διακόπτη 3g ανοιχτό και βρεθείς σε περιοχή μόνο με 2g σήμα το κινητό δεν ψάχνει για το 2g και σε αφήνει χωρίς σήμα. Πρέπει να απενεργοποιήσεις χειροκίνητα τον διακόπτη 3g για να πιάσει σήμα πάλι!

Hint: Next Sunday will be a fun day :)

Τελευταία επεξεργασία από: aggelos81, 17/07/2014 - 15:24


#881   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 17/07/2014 - 15:38

Αυτο που δεν κάνει το irose είναι η αυτόματη εναλλαγή σε 2g αν αφήσεις τον διακόπτη 3g ανοιχτό συνεπώς σε τέτοια περίπτωση μένεις χωρίς σήμα. Δηλαδή αν αφήσεις τον διακόπτη 3g ανοιχτό και βρεθείς σε περιοχή μόνο με 2g σήμα το κινητό δεν ψάχνει για το 2g και σε αφήνει χωρίς σήμα. Πρέπει να απενεργοποιήσεις χειροκίνητα τον διακόπτη 3g για να πιάσει σήμα πάλι!

Hint: Next Sunday will be a fun day :)

Αγγελε γεια σου :)

Eιχαμε  μια απορια το πρωι .

Στην τωρινη κατασταση με το δικο σου αρχειο στην 7.0.4 , σε voice κατασταση εαν αφησω ανοιχτο το 3g διακοπτη δεν θα πεσει αυτοματα σε 2g οταν δεν εχει καλυψει 3g 

Ετσι δεν ειναι ?

Πρεπει και τωρα να κλεισω τον διακοπτη 3g για να παω σε 2g κατασταση 

Καλα δεν τα λεω , η κανω λαθος ?

Υ.Γ (τονιζω σε voice κατασταση)

:)


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#882   aggelos81

aggelos81

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/07/2014 - 15:40

Σε οποιαδήποτε κατάσταση και εάν είναι, εάν δεν έχει δίκτυο 3g θα γυρίσει σε 2g όταν έχεις ανοιχτό το διακόπτη 3g αλλιώς μόνο 2g

#883   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 17/07/2014 - 15:44

Σε οποιαδήποτε κατάσταση και εάν είναι, εάν δεν έχει δίκτυο 3g θα γυρίσει σε 2g όταν έχεις ανοιχτό το διακόπτη 3g αλλιώς μόνο 2g

οκ τωρα το καταλαβα , αρα και ανοιχτο να ξεχασω το 3g διακοπτη δεν τρεχει θεμα και με την καταναλωση 

Σε ευχαριστω πολυ 

 

Υ.Γ 

Το κραταω αυτο :P    Hint: Next Sunday will be a fun day  :)


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#884   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 17/07/2014 - 15:45

Αγγελε εγω οταν ειχα βαλει το αρχειο σου σε iphone 5 jb ios 7.0.6 και ειχα 3g σημα και με περνανε τηλεφωνο με πεταγε τελειως απο το internet ,εχω συνδεση vodafone.



#885   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.882 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/07/2014 - 16:47

Υπάρχει τρόπος να εχω τo irose στο cc ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες