Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] To iPhone νεκρώθηκε


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   apapagia

apapagia

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2009 - 22:54

Αγαπητοί χρήστες καλησπέρα.
Εχω από τον Αύγουστο το 3GS. Επί αρκετό καιρό προσπαθώ να χρησιμοποιήσω hands free, όμως μετά από λίγες συνομιλίες, ο συνομιλητής μου έκανε παράπονα πως δε με άκουγε καλά. Μετά από αγορά 15 περίπου hands free, αποφάσισα σήμερα να πάρω ένα blue tooth της i tech που μου είπαν πως δουλεύει ικανοποιητικά με το iphone και δε σε πετάει έξω.
Μετά από 3 ώρες όμως ξαφνικά το κινητό έσβησε πλήρως. Το κάλεσα και έδειξε ότι καλεί αλλά ούτε ακουγόταν, ούτε έδειχνε κάτι στη μάυρη πλέον οθόνη. Αποφάσισα να βγάλω τη κάρτα και να τη ξαναβάλω αλλά τώρα τίποτα. Τώρα ούτε καλεί, ούτε δείχνει σημάδια ζωής.
Έχετε καμία ιδέα τι να του κάνω? Το συσχετίζετε με το blue tooth?
Πιστεύετε πως κάτι έκαιγε τις κάψουλες από τα μικρόφωνα των hands free και για αυτό μετά από λίγο δεν ακούγονταν καλά?
Παρακαλώ βοηθήστε με.

Αρης

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:47

παταγε το homε button και το on -off κουμπί αρκετά δευτερολεπτα και κάποια στιγμή θα πάρει μπρός . Δεν έχει να κάνει με τα μικρόφωνα . Μήπως φοράς τo παλιό 3.0 firmware ; . Το να σβήνει η οθόνη και να δείχνει οτι καλεί ηταν γνωστό bug της 3.0 , 3.01 . και εγώ το είχα και μετά απο αναβάθμιση λύθηκε.

#3   apapagia

apapagia

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:57

Οταν λέμε αρκετά τι εννοούμε? Το έχω κρατήσει κάπου 30 δευτερόλεπτα. Μήπως εννοείς και τα 2 ταυτόχρονα? Το firmware πρέπει να είναι το 3.02.

#4   apapagia

apapagia

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:59

Ευχαριστώ πολύ φίλε, τα κράτησα πατημένα ταυτόχρονα και πήρε. Καλές γιορτές!!!

#5   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 18/12/2009 - 00:34

ρε παιδια το εχουμε 1000 φορες το iphone ειναι πολυ σκληρο για να πεθανει τοσο ευκολα πρεπει να κανει βουτια η να φαει τουμπα μη ταραζαστε αμεσως




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες