Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Παλαβη Ερωτηση


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 18/12/2009 - 21:24

Καλησπερα σε ολους σας.Απο αυριο θα ειμαι(επιτελους Παναγιτσα μου),στο νεο-καινουριο σπιτι μου :D .
Ολα καλα ολα αψογα ολα τελεια αλλα ενα θεμα μου ΜΑΥΡΙΖΕΙ την ψυχη.Πρεπει να ξεχασω για 40 περιπου μερες το internet.Toσο μου ειπαν απο την forthnet οτι θελουν για τη μεταφορα της γραμμης.Ελεγα λοιπον οτι εφοσον εχω το data plan θα κανω χρηση του tethering.Ελα σου ομως που ενω σε ΟΛΟ το κτιριο μεσα-εξω πανω κατω ακομα και κατω που ειναι ο καυστηρας το 3g ειναι FULL μολις μπω στο σπιτι και κλεισω την πορτα πισω μου ΤΣΑΚ τελος ΟΛΑ.Iσα που εχω 2 γραμμες σημα gprs που και αυτο χανεται σε ορισμενα σημεια.
Και φτανω επιτελους στην παλαβη ερωτηση.
Υπαρχει καπου καποιος τροπος ή καποιο αξεσουαρ που θα μπορουσα να το συνδεσω στο iphone π.χ ενα docking station το οποιο θα λειτουργει σαν εχτρα κεραια και θα ενισχυει το σημα ή κατι κατι κατι.Δεν θα χαρω το νεο μου σπιτι και θα φταιει αυτο :mellow: :mellow:
Αυτα και μην με πειτε παλαβο με αυτο που ρωτησα.
Καλο σας βραδυ!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 18/12/2009 - 22:55

@nickliki1

Δεν νομίζω πως μπορείς να λύσεις το πρόβλημά σου... Επειδή το έχω ψάξει, σε πολλές περιοχές(ακόμα μερικά τετραγωνικά μέτρα) υπάρχει ανεπάρκεια κάλυψης σήματος λόγω κενού η άλλων παραγόντων για τις οποίες γίνεται έλεγχος μεν από τις εταιρίες που διαπιστώνουν το κενό σήματος, από την άλλη δε, αν δεν υπάρχει μεγάλος αριθμός κλήσεων/παραπόνων δεν ενεργούν αναλόγως. Κοινώς εγώ στο σπίτι μου δεν έχω σήμα 3G ενώ έξω από αυτό πιάνει Full. :(

Update: και για το 3G όπως ρώτησα δεν μπορούν να σου δώσουν κανέναν ενισχυτή ή επιπρόσθετη κεραία απο εταιρίες.. Τώρα δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις κάποια "πατέντα". Πάντως εμένα μου είπαν πως "μπακαλίστικοι τρόποι" δεν ενδείκνυνται ούτε προτείνονται από την εταιρία! :D

Τελευταία επεξεργασία από: AlexK, 18/12/2009 - 22:58


#3   drspeed

drspeed

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2009 - 23:18

Βάλε μία κεραία όπως αυτή που είναι για τα carkit στο μπαλκόνι με την ανάλογη βάση για το κινητό και θα πιάνεις τα πάντα.Και πρώτα από όλα δές αν υπάρχει wifi στην γειτωνιά σου πχ από κάποια καφετέρια που συνήθως τα έχουν ανοιχτά ή στην χειρότερη δώσε 10€ σε κανέναν γείτωνα για να σου δώσει για λίγο καιρό σήμα

#4   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 18/12/2009 - 23:19

@nickliki1

Δεν νομίζω πως μπορείς να λύσεις το πρόβλημά σου... Επειδή το έχω ψάξει, σε πολλές περιοχές(ακόμα μερικά τετραγωνικά μέτρα) υπάρχει ανεπάρκεια κάλυψης σήματος λόγω κενού η άλλων παραγόντων για τις οποίες γίνεται έλεγχος μεν από τις εταιρίες που διαπιστώνουν το κενό σήματος, από την άλλη δε, αν δεν υπάρχει μεγάλος αριθμός κλήσεων/παραπόνων δεν ενεργούν αναλόγως. Κοινώς εγώ στο σπίτι μου δεν έχω σήμα 3G ενώ έξω από αυτό πιάνει Full. :(

Update: και για το 3G όπως ρώτησα δεν μπορούν να σου δώσουν κανέναν ενισχυτή ή επιπρόσθετη κεραία απο εταιρίες.. Τώρα δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις κάποια "πατέντα". Πάντως εμένα μου είπαν πως "μπακαλίστικοι τρόποι" δεν ενδείκνυνται ούτε προτείνονται από την εταιρία! :D

Να εισαι καλα ρε φιλε Αlex για αλλη μια φορα.Ηξερα πως δεν γινεται να παιζει κατι αλλα ειπα μεσα μου μπας και.......αλλα μαλλον δεν κοινως τον πουλο.
Και εχω και τη γυναικα μου να μου λεει απο την αλλη να μου λεει<<Αμαν πως κανεις ετσι που δεν εχει και 3g,σιγα το πραμα το σοβαρο.
Ασε που μου φαινεται το Iphone Αχρηστο χωρις 3g <_<

#5   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 19/12/2009 - 00:12

Σε καταλαβαίνω απόλυτα :( και εγώ στο προηγούμενο σπίτι μου τα ίδια ... και χειρότερα .. δεν είχα ούτε σήμα.. τώρα που μετακόμισα στην όμορφη Θεσσαλονίκη μπορώ και απολαμβάνω(?) τις γρήγορες ταχύτητες του 3G!

#6   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 19/12/2009 - 00:51

Ρε παιδιά γιατί οταν πήγα να κάνω κοινή χρήση Ίντερνετ με USB στο λάπτοπ εξαφανίστηκε η εντολή; Μπαίνω ρυθμίσεις/ γενικά/ δυκτιο/ κ δεν είναι πουθενά αυτό για να δώσω Ίντερνετ από το iphone στο λαπτοτ! Τι έγινε !




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες