Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

H Apple παρουσιάζει το CarPlay για την χρήση του iPhone στο αυτοκίνητο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
333 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2024 - 16:58

Παιδιά κάθε εταιρία έχει πλατφόρμες για κάθε μοντέλο, δυστυχώς δεν παίρνουν αναβαθμίσεις, όταν περνάνε στην νεότερη προσθέτουν πράγματα. Εσκεμμένα το κάνουν για να υπάρχει βελτίωση μόνο στο νέο μοντέλο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ έχω το Troc 2021 τεκ πακ και έχω ασύρματο carplay και έχει audi Q2/Q3 του 2021 που δεν έχουν. Τι να λέμε. Που υποτίθεται τα audi είναι αρκετά πιο πάνω σαν ποιότητα από τα vw



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 22/06/2024 - 11:35

Εγώ έχω το Troc 2021 τεκ πακ και έχω ασύρματο carplay και έχει audi Q2/Q3 του 2021 που δεν έχουν. Τι να λέμε. Που υποτίθεται τα audi είναι αρκετά πιο πάνω σαν ποιότητα από τα vw



Οι μάρκες που απευθύνονται στο ευρύ κοινό προωθούν τον εξοπλισμό για να πουλάνε… στις premium ο εξοπλισμός πληρώνεται… δεν γίνετε να έχεις ποιότητα κύλησης και κατασκευής άριστη κλπ με πλήρες εξοπλισμό… όλες οι εταιρίες έχουν σκοπό το κέρδος… άλλο xiaomi και άλλο apple…


Sent from my iPhone using Tapatalk

#318   billviper

billviper

    iPH Elite Poster

  • 1.924 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/06/2024 - 07:55

Είδα ότι στο νέο carplay δίνει τη δυνατότητα να παίρνείς ειδοποιήσεις και στο κινητό. (Επιλεγόμενο). Ios 18 apple car play και υπάρχει βίντεο από τον hotshottek που το δείχνει. Απλά δεν καταλαβαίνω αν κάνει αυτό που θέλει ο Βασίλης.

Αυτό είναι το βίντεο; https://www.youtube....h?v=HodjusGw4ok

 

Γιατί αυτό που βλέπω είναι ότι απλά έχει αλλάξει το animation των notifications.



#319   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 25/06/2024 - 13:03

Ναι. Δες στο 1.01 λεπτό. Έχει 3 επιλογές. Silent mode το λέει και εξηγεί (αν καταλαβαίνω καλά) ότι σου off σου έρχονται οι ειδοποιήσεις και στο κινητό/ρολόι.

#320   billviper

billviper

    iPH Elite Poster

  • 1.924 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/07/2024 - 08:23

Ναι. Δες στο 1.01 λεπτό. Έχει 3 επιλογές. Silent mode το λέει και εξηγεί (αν καταλαβαίνω καλά) ότι σου off σου έρχονται οι ειδοποιήσεις και στο κινητό/ρολόι.

Απ' ότι φαίνεται θα κάνει - επιτέλους - το αυτονόητο. Αλλά επειδή Apple περιμένω πρώτα να το δω live.. :rolleyes:



#321   rstoned

rstoned

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 08/07/2024 - 14:06

Έχω κλείσει ραντεβού για service την άλλη βδομάδα, θα το ρωτήσω να δω τι θα μου πούνε. Αν και δεν έχω πολλές ελπίδες.

Στο service  μου είπαν ότι δεν γίνεται εργοστασιακή αναβάθμιση για να δέχεται ασύρματο carplay :mellow:
 



#322   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 14/07/2024 - 20:54

Πάντως μην το ζηλεύετε το ασύρματο apple carplay γιατί το δικό μου Hyundai i10 που το έχει κάνει πολλές φορές αποσυνδέσεις και δεν μπορείς να το ξανά συνδέσεις , πρέπει να σταματήσεις το αμάξι να σβήσεις κινητήρα και τα πάντα και μετά να τα ξαναβάλεις μπρος. Είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό όταν έχεις βάλει τους χάρτες να σε πάνε κάπου που δεν ξέρεις και ξαφνικά να εξαφανίζεται γιατί αποσυνδέθηκε το κινητό. Σαν το καλώδιο δεν έχει. Και το κλασικό η Hyundai λέει φταιει η apple η δε apple λέει είναι πρόβλημα της Hyundai. Σαν το καλώδιο δεν έχει σίγουρα πράγματα

Τελευταία επεξεργασία από: leonnino, 14/07/2024 - 20:56


#323   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 14/07/2024 - 22:50

Πάντως μην το ζηλεύετε το ασύρματο apple carplay γιατί το δικό μου Hyundai i10 που το έχει κάνει πολλές φορές αποσυνδέσεις και δεν μπορείς να το ξανά συνδέσεις , πρέπει να σταματήσεις το αμάξι να σβήσεις κινητήρα και τα πάντα και μετά να τα ξαναβάλεις μπρος. Είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό όταν έχεις βάλει τους χάρτες να σε πάνε κάπου που δεν ξέρεις και ξαφνικά να εξαφανίζεται γιατί αποσυνδέθηκε το κινητό. Σαν το καλώδιο δεν έχει. Και το κλασικό η Hyundai λέει φταιει η apple η δε apple λέει είναι πρόβλημα της Hyundai. Σαν το καλώδιο δεν έχει σίγουρα πράγματα


Προφανώς και είναι θέμα της Hyundai.. Δεν έχω βέβαια τέτοιο αμάξι για να σε βοηθήσω, αλλά ψάξε με ποιον τρόπο γίνεται reset το multimedia της. πχ στα bmw με το connecteddrive αν πατήσεις το powerbutton που είναι και ο ήχος (ροδέλα) μαζι, για 30 δευτερόλεπτα, τότε κάνει restart. Βρες στο Ίντερνετ μήπως στα αυτοκινητιστικά φόρουμ λένε τίποτα

#324   billviper

billviper

    iPH Elite Poster

  • 1.924 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/07/2024 - 08:05

Πάντως μην το ζηλεύετε το ασύρματο apple carplay γιατί το δικό μου Hyundai i10 που το έχει κάνει πολλές φορές αποσυνδέσεις και δεν μπορείς να το ξανά συνδέσεις , πρέπει να σταματήσεις το αμάξι να σβήσεις κινητήρα και τα πάντα και μετά να τα ξαναβάλεις μπρος. Είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό όταν έχεις βάλει τους χάρτες να σε πάνε κάπου που δεν ξέρεις και ξαφνικά να εξαφανίζεται γιατί αποσυνδέθηκε το κινητό. Σαν το καλώδιο δεν έχει. Και το κλασικό η Hyundai λέει φταιει η apple η δε apple λέει είναι πρόβλημα της Hyundai. Σαν το καλώδιο δεν έχει σίγουρα πράγματα

Δεν υπάρχει λόγος κάποιος να μην εμπιστεύεται το wireless CarPlay. Το πρόβλημα σου που οφείλεται ξεκάθαρα στη Hyundai δε μπορεί να γενικευθεί και να γίνει πρόβλημα όλων.

 

Θα κάνεις είτε κάποιο hard reboot όπως ανέφερε παραπάνω ο YAz είτε θα περιμένεις update από την πλευρά των Κορεατών.



#325   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/07/2024 - 11:01

Σε ι20 του 21 όλα τέλεια με το ασύρματο. Έχει γίνει αναβάθμιση του λειτουργικού όμως πιο πριν 1/10 φορές μπορεί να είχα θέμα. Τώρα όλα τέλεια.

#326   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 22/07/2024 - 17:20

Σου στέλνω σε φωτογραφία την έκδοση που έχει το δικό μου. Μπορείς να μου στείλεις σε φωτογραφία την έκδοση του δικού σου για να πάω στην Hyundai να μου το αναβαθμίσουν; Γιατί βαριούνται και συνέχεια μου λένε δεν έχει ενημέρωση

quote name="s0t0spower" post="2091707" timestamp="1721120495"]Σε ι20 του 21 όλα τέλεια με το ασύρματο. Έχει γίνει αναβάθμιση του λειτουργικού όμως πιο πριν 1/10 φορές μπορεί να είχα θέμα. Τώρα όλα τέλεια.[/quote]

Συνημμένα αρχεία



#327   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.721 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 23/07/2024 - 08:44

Καλημέρα. Δεν έχω Hyundai αλλά βρήκα αυτό εδώ. Ρίξε μια ματιά.



#328   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/07/2024 - 09:19

https://ibb.co/mh7WhYc



Παλιά είχα και θέμα με το wifi. Το έκλεινα και κόλλαγε το σύστημα του car play. Με την αναβάθμιση όλα οκ. Απλά εσύ βλέπω έχεις το ac3 αλλά μου φαίνεται ίδια η πηγή. Την αναβάθμιση την έκανα μόνος μου με κάποιες οδηγίες από το ιντερνετ

#329   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 23/07/2024 - 11:41

Αυτό νομίζω ισχύει μόνο για ioniq

quote name="Paris1986" post="2091727" timestamp="1721717046"]Καλημέρα. Δεν έχω Hyundai αλλά βρήκα αυτό εδώ. Ρίξε μια ματιά.[/quote]

#330   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 23/07/2024 - 11:48

Με εδώ είναι το θέμα. Πως στα κομμάτια το κάνεις

https://ibb.co/mh7WhYc
Παλιά είχα και θέμα με το wifi. Το έκλεινα και κόλλαγε το σύστημα του car play. Με την αναβάθμιση όλα οκ. Απλά εσύ βλέπω έχεις το ac3 αλλά μου φαίνεται ίδια η πηγή. Την αναβάθμιση την έκανα μόνος μου με κάποιες οδηγίες από το ιντερνετ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες