Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3G Unlock "Yellowsn0w"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
271 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   konXnos

konXnos

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2009 - 12:19

Quote

γεια σας παιδες,

σκεφτομαι να αγορασω ενα iphone 3g απο αγγλια. εχω ηδη ενα 2g αλλα θελω να παρω το καινουριο λογω 3g και internet. εχω vodafone και θελω να ρωτησω αν με την 0.9.8. θα μπορεσει να λειτουργησει?? και για να περασω την 2.2 θα χρησιμοποιησω custom ipsw με shift+restore ετσι ωστε να μην αλλαξει το baseband επειδη πλεον στο itunes δεν μπορω να κατεβασω την 2.2. αλλα μονο την 2.2.1. ευχαριστω για την βοηθεια...


φιλε καλημερα,

αν χερεισ οτι η συσκευη τρεχει με baseband 2.28 τοτε δεν θα εχεισ προβλημα unlock. εγω παρέλαβα την προηγουμενη εβδομαδα το τηλεφωνο από αγγλία brand new και δυστηχώς τρεχει με την 2.30, και έχω μπει σε διαδικασια αναμονης μέχρι η dev team  να δώσει το soft unlock για την 2.30. θα σου πρότεινα εφ'οσον είσαι σε Vodafone να το παρεισ από ελλαδα που είναι και factory unlocked.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   albert77

albert77

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2009 - 14:49

Καλησπέρα για μια ακόμα φορά...Ήθελα να κάνω μια ερώτηση...Πριν 2 εβδομάδες μου έφεραν το iphone 3g version 2.2 απο Αγγλία και φυσικά είναι κλειδωμένο..Είμαι συνδρομητής cosmote και σήμερα πήρα τηλ. να ρωτήσω αν μπορούν να μου το ξεκλειδώσουν και να μου περάσουν το λογισμικο τους..Η τηλεφωνήτρια με μια φυσικότητα μου είπε "βεβαίως"!!!Μπορείτε να πάτε σε ένα κατάστημα Γερμανός και να σας το κάνουν...Η ερώτηση μου τώρα λοιπόν είναι η τηλεφωνήτρια κατάλαβε τι της έλεγα και μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο ή σκέφτοταν τι ωραία την γ....ε ο γκομενέος το ΣΚ και έλεγε οτι της έρχονταν???Δηλ. το επιχείρησε κάποιος άλλος αυτό το ερώτημα και αν ναι πήρε την ίδια απάντηση???Ευχαριστώ προκαταβολικά...   

#183   konXnos

konXnos

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2009 - 14:59

φιλε καλησπερα,

και εγω συνδρομητης στην cosmote ειμαι... και θα ηθελα να ξερω αν γινεται αυτο.

για  την ιστορια πριν απο μερες ειχα μιλησει σε φιλη που ειναι στην Vodafone και πηρα αρνητική απάντηση.

περιεργο μου φαινεται.

αν βγαλεισ ακρη .... post it.

#184   MaRkUs_

MaRkUs_

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/03/2009 - 20:23

παιδιά κανείς για βοήθεια???εμένα είναι απο ελλάδα....το έβαλα στο itunes και μου βγάζει update 2.2.1 τι κάνω τώρα???δεν μπορώ να καταλάβω τπτ πως το κάνω unlock....κάποιος απο Msn για βοήθεια υπάρχει????
βασικά όλλα οκ....εγώ έκανα χαζομάρα....έβαλα την κάρτα wind και δούλεψε κανονικά.....
τώρα κάτι άλλο το jailbrake πως γίνεται????:Χ
btw update δεν έχω κάνει ακόμα...είναι 02.22.07


#185   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/03/2009 - 20:25

Quote

Σημείωση: Η είδηση δεν αναφέρεται/ενδιαφέρει όσους προμηθεύτηκαν το iPhone 3G από την Vodafone GR (καθώς είναι ήδη unlocked) παρόλα αυτά αποτελεί ευχάριστο νέο για όσους έχουν προμηθευτεί το iPhone 3G από άλλες χώρες όπου και πωλείται SIM locked.



#186   MaRkUs_

MaRkUs_

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/03/2009 - 20:30

Quote

παιδιά κανείς για βοήθεια???εμένα είναι απο ελλάδα....το έβαλα στο itunes και μου βγάζει update 2.2.1 τι κάνω τώρα???δεν μπορώ να καταλάβω τπτ πως το κάνω unlock....κάποιος απο Msn για βοήθεια υπάρχει????

βασικά όλλα οκ....εγώ έκανα χαζομάρα....έβαλα την κάρτα wind και δούλεψε κανονικά.....

τώρα κάτι άλλο το jailbrake πως γίνεται????:Χ

btw update δεν έχω κάνει ακόμα...είναι 02.22.07

02,11,07 sorry:X

#187   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 27/03/2009 - 21:15

Quote

Quote

Σημείωση: Η είδηση δεν αναφέρεται/ενδιαφέρει όσους προμηθεύτηκαν το iPhone 3G από την Vodafone GR (καθώς είναι ήδη unlocked) παρόλα αυτά αποτελεί ευχάριστο νέο για όσους έχουν προμηθευτεί το iPhone 3G από άλλες χώρες όπου και πωλείται SIM locked.
?καταλαβες μηπως τη σου ειπε ο sepsis??

#188   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 31/03/2009 - 23:32

yellowsn0w repo hiccup! For time being, please add this Cydia source if you want to install yellowsn0w: http://apt9.ihazsupper.com

#189   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/04/2009 - 14:33

Πότε θα βγει unlock για v2.2.1; Γνωρίζει κανείς;

Edit: Greeklish to Greek


#190   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/04/2009 - 14:51

Κατά 99,9% δεν γίνεται. Περιμένουμε αναβαθμίσεις

#191   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/04/2009 - 23:14

καλησπερα . εμενα δεν δουλευει ουτε η yesssim εχςω 2,2,1 εκδοση . δουλευε στην προηγουμενη μηπως ξερεις καποιοσ να μου πει τι να κανω? ευχαριστω

#192   Looper31

Looper31

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2009 - 20:25

Καλησπερα.....Γνωριζει καποιος ποτε μπορει να υπαρξει unlock gia to 2.2.1??

#193   Looper31

Looper31

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2009 - 23:03

Σας παρακαλω ρε παιδια απο 2.2.1 μπορω να το κανω 2.2 οπως το ειχα??

#194   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/04/2009 - 23:05

Έχει αναφερθεί πολλάκις.

ΟΧΙ και στα δύο σου ερωτήματα

#195   apmos

apmos

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2009 - 23:18

Quote

Καλησπέρα για μια ακόμα φορά...Ήθελα να κάνω μια ερώτηση...Πριν 2 εβδομάδες μου έφεραν το iphone 3g version 2.2 απο Αγγλία και φυσικά είναι κλειδωμένο..Είμαι συνδρομητής cosmote και σήμερα πήρα τηλ. να ρωτήσω αν μπορούν να μου το ξεκλειδώσουν και να μου περάσουν το λογισμικο τους..Η τηλεφωνήτρια με μια φυσικότητα μου είπε "βεβαίως"!!!Μπορείτε να πάτε σε ένα κατάστημα Γερμανός και να σας το κάνουν...Η ερώτηση μου τώρα λοιπόν είναι η τηλεφωνήτρια κατάλαβε τι της έλεγα και μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο ή σκέφτοταν τι ωραία την γ....ε ο γκομενέος το ΣΚ και έλεγε οτι της έρχονταν???Δηλ. το επιχείρησε κάποιος άλλος αυτό το ερώτημα και αν ναι πήρε την ίδια απάντηση???Ευχαριστώ προκαταβολικά...   


Μπαρούφες σου έλεγε η τηλεφωνήτρια. Φυσικά και δεν το ξεκλειδώνει ο Γερμανός, ούτε ο Ιταλός, ούτε κανείς.

Αν έχεις 2.2 (και όχι 2.2.1) ξεκλειδώνει με yellowsnow.

Εμείς που είμαστε με 2.2.1 και baseband 2.30 περιμένουμε αναγκαστικά....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες