Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εμβολιασμός Σκύλου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
55 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   jimisv

jimisv

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/05/2014 - 17:57

Και είναι γύρο στα 50 ευρώ μαζί με την επίσκεψη διάβασα;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/05/2014 - 18:17

Θα ρωτήσεις κτηνίατρο ...

#48   jimisv

jimisv

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/05/2014 - 18:20

Θα ρωτήσεις κτηνίατρο ...

ΟΚ να σαι καλα !



#49   jimisv

jimisv

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 28/07/2014 - 23:31

Καλησπέρα στην παρέα και καλό ξημέρωμα να έχουμε!

 

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα λέω να σας ρωτήσω εδώ! Πριν καμιά εβδομάδα του έβαλα το chip και συμπλήρωσε ο γιατρός τα στοιχεία του σκύλου μου και παρατήρησα ότι αντί να μου δώσει το αντίγραφο (το κίτρινο χαρτί) που γράφει πάνω τα στοιχεία του μου έδωσε το άσπρο το γνήσιο και μου το σύρραψε πάνω στο βιβλιάριο του. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα που έχω το γνήσιο χαρτί του μπλοκ; 



#50   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/07/2014 - 03:43

Καλησπέρα στην παρέα και καλό ξημέρωμα να έχουμε!

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα λέω να σας ρωτήσω εδώ! Πριν καμιά εβδομάδα του έβαλα το chip και συμπλήρωσε ο γιατρός τα στοιχεία του σκύλου μου και παρατήρησα ότι αντί να μου δώσει το αντίγραφο (το κίτρινο χαρτί) που γράφει πάνω τα στοιχεία του μου έδωσε το άσπρο το γνήσιο και μου το σύρραψε πάνω στο βιβλιάριο του. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα που έχω το γνήσιο χαρτί του μπλοκ;


Όχι καμία διαφορά δεν έχει άλλωστε το νόημα του chip και η σωστή λειτουργεία του είναι μόνο αν και εφόσον ο κτηνίατρος πέρασε τα στοιχεία ηλεκτρονικά ( πολύ αμφιβάλω) έτσι όταν περαστεί από το scanner να δείξει τα στοιχεία.

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#51   jimisv

jimisv

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/07/2014 - 14:04

Όχι καμία διαφορά δεν έχει άλλωστε το νόημα του chip και η σωστή λειτουργεία του είναι μόνο αν και εφόσον ο κτηνίατρος πέρασε τα στοιχεία ηλεκτρονικά ( πολύ αμφιβάλω) έτσι όταν περαστεί από το scanner να δείξει τα στοιχεία.

Εσύ περίμενα ότι θα απαντήσεις να σου πω την αλήθεια! :D Γιατί πολύ αμφιβάλεις; Αφού μου είπε ο άνθρωπος πότε θα τα στείλει και σε πόσες μέρες να πάρω τηλέφωνο να δω αν τα καταχώρησαν. Γιατί είσαι τόσο δύσπιστος; :huh:



#52   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/07/2014 - 14:40

γιατί 9 στους 10 κτηνιάτρους δεν την κάνουν ποτέ αυτήν την διαδικασία τώρα αν ο συγκεκριμένος είναι ο 1 οκ δεν τον ξέρω τον άνθρωπο, μακάρι να είναι έτσι.


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#53   jimisv

jimisv

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/07/2014 - 14:48

Ο συγκεκριμένος κάνει αυτό που πρέπει όσες φορές έχω πάει με έχει βοηθήσει, τώρα για το chip θα δούμε αν και δεν πιστεύω να λέει ψέματα. Αν και στην Ελλάδα είναι άχρηστο ακόμα το chip κατά την γνώμη μου



#54   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2014 - 15:08

Αχρηστο είναι όσο δεν το καθιερώνουμε εμείς οι ίδιοι ,,,

Πρόσφατα στη Κρήτη κουμπάρος μου βρηκε το κλεμενο  ροντβαιλερ του μετά από έφοδο της αστυνομίας σε κυνομαχίες, όταν ο κτηνίατρος που κλήθηκε από τις φιλοζωικές σκάναρε το chip και τον ειδοποίησε να πάει να τον πάρει



#55   jimisv

jimisv

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/07/2014 - 15:15

Αχρηστο είναι όσο δεν το καθιερώνουμε εμείς οι ίδιοι ,,,

Πρόσφατα στη Κρήτη κουμπάρος μου βρηκε το κλεμενο  ροντβαιλερ του μετά από έφοδο της αστυνομίας σε κυνομαχίες, όταν ο κτηνίατρος που κλήθηκε από τις φιλοζωικές σκάναρε το chip και τον ειδοποίησε να πάει να τον πάρει

Χαίρομαι που ακούω κάτι τέτοιο. Είμαι και εγώ Κρήτη και εδώ πέρα που είμαι δεν σκανάρουν πρώτα να δουν αν έχουν chip και μετά να εμβολιάσουν κτλ ούτε σε εμένα ούτε σε κανένα φίλο μου. Για αυτό είπα ότι είναι άχρηστο επίσης και για αυτό που είπε ο vanni δεν στέλνουν ορισμένοι καν τα στοιχεία



#56   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2014 - 15:53

Θέλουν κλωτσιες αδελφέ για να μάθουν να κάνουν το αυτονόητο ...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες