Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 21 ψήφοι

Θήκη για iPhone 6/6S & 6/S Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7605 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1906   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/12/2014 - 13:52

Όχι,όχι δεν είναι δικές μου οι φωτογραφίες.

 

Για το σπάσιμο της MIME,ο κάτοχος έγραψε ότι άρχισε να σπάει και γι'αυτό την άλλαξε.

 

Αν και αυτό της orzly βγάινει σε καλή τιμή και καλύπτει μεγαλύτερη επιφάνεια,διαβάζω στο amazon αρκετές κακές κριτικές.

Οι περισσοτερες εταιρειες εχουν και γυαλια edge to edge οπως το γυαλι της Orzly πχ που λες. Ακομα και η MIME που ειναι οντως ακριβη εχει και αυτη edge to edge μονο που δεν ειναι η Feather+ που εδειξες πριν(αυτη ειναι η πιο λεπτη και οχι απο ακρη σε ακρη) αλλα η Ghost glass(Color)

Σε καθε περιπτωση ειναι ακριβη αλλα θα τα εσκαγα μονο για τη Feather+  λογω μικρου παχους του γυαλιου και για να ειμαι σιγουρος με τις θηκες αν δεν ηθελα να ψαχνω αν και ποια ειναι συμβατη.

Γενικα επικρατει ενα σχετικο κομφουζιο με τις προστασιες σε ολα τα φορουμ....εχουμε αναφερει τις περισσοτερο δημοφιλεις εδω,ειναι θεμα τυχης τι θα σου καθησει αλλα και καλης τοποθετησης

Οσοι εχουν θηκες με χειλος που βγαινει πανω απο την επιφανεια της οθονης πιθανο με καποιες edge to edge να αντιμετωπισουν προβλημα οποτε καλο ειναι να το ψαχνουν πρωτα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1907   man8os

man8os

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iMac 21.5 , macbook 12

Δημοσίευση 14/12/2014 - 14:34

έμενα βρε παιδιά που μου ήρθε  τις mime h feather+  για το 6 την πέρασα κ την άλλη μέρα διαπίστωσα ένα χτυπηματάκι κ ένα ελαφρυ ράγισμα διπλά στο power botton ,

 

δεν θυμάμαι να χτύπησε κάπου.. πως έγινε η που χτύπησε ...άγνωστο..

 

 

πήρα κ τη ghost για το 5 τις ίδιας εταιρίας κ κάνει καλύτερη εφαρμογή σε όλη την οθόνη του κινητού από την feather sto 6


Τελευταία επεξεργασία από: man8os, 14/12/2014 - 14:38


#1908   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/12/2014 - 15:24

έμενα βρε παιδιά που μου ήρθε  τις mime h feather+  για το 6 την πέρασα κ την άλλη μέρα διαπίστωσα ένα χτυπηματάκι κ ένα ελαφρυ ράγισμα διπλά στο power botton ,

 

δεν θυμάμαι να χτύπησε κάπου.. πως έγινε η που χτύπησε ...άγνωστο..

 

 

πήρα κ τη ghost για το 5 τις ίδιας εταιρίας κ κάνει καλύτερη εφαρμογή σε όλη την οθόνη του κινητού από την feather sto 6

 

Οι περισσοτερες εταιρειες εχουν και γυαλια edge to edge οπως το γυαλι της Orzly πχ που λες. Ακομα και η MIME που ειναι οντως ακριβη εχει και αυτη edge to edge μονο που δεν ειναι η Feather+ που εδειξες πριν(αυτη ειναι η πιο λεπτη και οχι απο ακρη σε ακρη) αλλα η Ghost glass(Color)

Σε καθε περιπτωση ειναι ακριβη αλλα θα τα εσκαγα μονο για τη Feather+  λογω μικρου παχους του γυαλιου και για να ειμαι σιγουρος με τις θηκες αν δεν ηθελα να ψαχνω αν και ποια ειναι συμβατη.

Γενικα επικρατει ενα σχετικο κομφουζιο με τις προστασιες σε ολα τα φορουμ....εχουμε αναφερει τις περισσοτερο δημοφιλεις εδω,ειναι θεμα τυχης τι θα σου καθησει αλλα και καλης τοποθετησης

Οσοι εχουν θηκες με χειλος που βγαινει πανω απο την επιφανεια της οθονης πιθανο με καποιες edge to edge να αντιμετωπισουν προβλημα οποτε καλο ειναι να το ψαχνουν πρωτα

εστειλες φωτο στην MIME να δεις τι θα σου πουν? Λογικα πρεπει να σου στειλουν αλλη



#1909   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/12/2014 - 15:37

Γυαλί και απο την Otterbox με -20%.Και εδώ πάντως δεν έχουμε να κάνουμε με edge-to-edge.

 

otterboxalphaglasstouchid.png

 

otterboxalphaglassprivacy.png

 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1910   man8os

man8os

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iMac 21.5 , macbook 12

Δημοσίευση 14/12/2014 - 15:43

εστειλες φωτο στην MIME να δεις τι θα σου πουν? Λογικα πρεπει να σου στειλουν αλλη

δεν έστειλα όχι...δεν νομίζω να στείλουν άλλη γιατί μπορεί να το χτύπησα κ εγώ κάπου κ να μη το πήρα χαμπάρι... λες να στείλω?

 

να είναι αστοχία υλικού? τι να πω...το βραδάκι που γύρισα κ ήρθε το δέμα την εφάρμοσα...την άλλη μέρα το πρόσεξα...τώρα τι έγινε...δεν έχω ιδέα 


Τελευταία επεξεργασία από: man8os, 14/12/2014 - 15:46


#1911   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/12/2014 - 16:01

δεν έστειλα όχι...δεν νομίζω να στείλουν άλλη γιατί μπορεί να το χτύπησα κ εγώ κάπου κ να μη το πήρα χαμπάρι... λες να στείλω?

 

να είναι αστοχία υλικού? τι να πω...το βραδάκι που γύρισα κ ήρθε το δέμα την εφάρμοσα...την άλλη μέρα το πρόσεξα...τώρα τι έγινε...δεν έχω ιδέα 

το εχεις τραβηξει φωτο?...αν εχεις αποδεικτικο στοιχειο και τους πεις φυσικα και οτι εχεις αγορασει και την ghost και εισαι πελατης κλπ κλπ θα στην αλλαξουν.Δοκιμασε,δεν χανεις τιποτα



#1912   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/12/2014 - 22:50

http://mod-3.com/?gc...CFarKtAodkjsAcw

Καθόλου καλά  :P



#1913   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 969 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/12/2014 - 23:43

μαλλον ετσι ειναι δεν στελνουν sena ελλαδα πια αν θελω ομως να αγορασω μεσω forward2me απο usa στην αγγλια και μετα σε μενα βαζω

 

τελικα α ν θελω να αγορασω απο usa και να σταλλει αγγλια και μετα εδω βαζω 

 

 

name=d*****
York House 
number=3*****
city=Preston,

posti code=PR3****

country=United Kingdom
T: 01995 606070

 

και billing τα κανονικα μου στοιχεια?

 

η κανω λαθος ?



#1914   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/12/2014 - 23:45

Θα σου ερθει μετα 15£+ για να στο στείλουν ..

#1915   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 969 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/12/2014 - 00:07

ναι το ξερω αλλα ειμαι μεταξυ της sena και μιας απο beyzacases και μαλλον προς τα εκει θα παω γιατι οντως η διαδικασια ειναι χρονοβορα μεσω

forward2me ασε ποθ δεν την εχω ξανακανει και δεν ξερω αν την κανω σωστα 



#1916   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/12/2014 - 00:32

Η Beyza δεν έχει αντίπαλο. Καλές τις Sena αλλά όταν βάζεις δίπλα τη Beyza, σταματάει η όποια κουβέντα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1917   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 969 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/12/2014 - 09:16

τελικα επικοινωνησα με την sena και το ολο προβλημα απο οτι καταλαβα ειναι οτι πολλοι που παραγελνανε απο εκει δεν πληρωνανε οταν ερχοταν το αντικειμενο και αυτο γιατι τους ερχοταν τουλαχιστον 50% ποιο ακριβο απο οτι εβλεπαν στο site αυτο συνεβαινε γιατι η FedEx χρεωνε 2 φορες τα εξοδα αποστολης 

παρακατω θα βαλω τις απαντησεις της sena 

 

<<

sena_logo.JPG

Christian (SenaCases)

Dec 14 18:03

Hello,

Thank you for the interest in our products. Greece has initiated a new customs and taxation policy on it's citizens, and we closed down shipping to this destination. Customers are being taxed 100 to 125% of the value of the goods.

We cannot absorb these fees, or the implications of customers refusing shipments over this taxation.

Sincerely,

Christian
Sena Cases >>

 

Christian (SenaCases)

Dec 14 22:41

Hello Dimos,

I will definitely look into this. Please understand that the last thing we want to do is lose business, but when we have customers from Greece refusing packages, and failing to pay customs and duties, it is a money loser for us. Return fees add up to almost $80 dollars each time there is a refusal. We bill $12.99, and are being billed twice this from Fed Ex.

Sincerely,

Christian
Sena Cases >>

 

ειπαν οτι θα το δουν μηπως αλλαξουν εταιρεια αποστολης οποτε παμε για την αλλη ελπιζω να ειναι καλη γιατι τις sena τις ειχα βολευτει παρα πολυ 


Τελευταία επεξεργασία από: dimosx, 15/12/2014 - 09:18


#1918   ipager

ipager

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/12/2014 - 11:33

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση ... Έχω θήκη με κάλυψη από μπροστά κανονικά . Πιστεύετε οτι πρέπει να πάρω και  screen protector;; Στο παλιό μ (το 5) δεν είχα βάλει και δεν είχε ούτε μια γρατσουνιά.

Συγκεκριμένα εγώ την θήκη σαν γυαλί την είχα στο 5 (spigen) αλλά δεν ξέρω νομίζω μου χαλάει κάπως την αίσθηση όταν το χειρίζομαι.... 


Τελευταία επεξεργασία από: ipager, 15/12/2014 - 11:36


#1919   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/12/2014 - 16:06

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση ... Έχω θήκη με κάλυψη από μπροστά κανονικά . Πιστεύετε οτι πρέπει να πάρω και  screen protector;; Στο παλιό μ (το 5) δεν είχα βάλει και δεν είχε ούτε μια γρατσουνιά.

Συγκεκριμένα εγώ την θήκη σαν γυαλί την είχα στο 5 (spigen) αλλά δεν ξέρω νομίζω μου χαλάει κάπως την αίσθηση όταν το χειρίζομαι.... 

την προστασια μπροστα την βαζουμε οχι μονο για γρατσουνιες αλλα και μηπως σωσει την οθονη απο καμμια περιεργη πτωση.Τωρα και να μην βαλεις....αν εχεις καποια θηκη που ειναι οντως προστατευτικη παιρνεις το ρισκο :mellow:.Λογικα δεν θα εχεις προβλημα με νορμαλ χρηση



#1920   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 15/12/2014 - 16:14

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1418652875.114857.jpg   258,92KB   49 λήψεις
Καλησπερα μόλις παρέλαβα την shumuri εντυπώσεις σε λίγο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 33

0 μέλη, 33 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες