Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 21 ψήφοι

Θήκη για iPhone 6/6S & 6/S Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7605 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1051   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/11/2014 - 20:48

Χτύπησα την silicone σε κόκκινο της apple από apple store Γλασκώβης 25£
Πολύ καλή, ωραία από μέσα και καλή προστασία

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1052   BetaTester

BetaTester

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 15/11/2014 - 21:52

.......... .Aυτη της Moshi δειχνει να μαζευει καλυτερες κριτικες (την εχουμε αναφερει παλι)

 

Υπάρχει και το iPhone 6 CP+ Anti-Explosion Glass από την Nillkin. Καλύπτει και αυτό όλο το τηλέφωνο. Έχει γίνει και κάποιο review εδώ μεταξύ Moshi και Nillkin (Ξεκινήστε να διαβάζετε από το #39 post και κάτω).

 

Υπάρχει και για αγορά από Ebay με περίπου 10€ :

 

iPhone 6:    http://www.ebay.com/...958741240&rt=nc    

iPhone 6 Plus:   http://www.ebay.com/...353&rk=1&rkt=4



#1053   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2014 - 22:05

Υπάρχει και το iPhone 6 CP+ Anti-Explosion Glass από την Nillkin. Καλύπτει και αυτό όλο το τηλέφωνο. Έχει γίνει και κάποιο review εδώ μεταξύ Moshi και Nillkin (Ξεκινήστε να διαβάζετε από το #39 post και κάτω).

 

Υπάρχει και για αγορά από Ebay με περίπου 10€ :

 

iPhone 6:    http://www.ebay.com/...958741240&rt=nc    

iPhone 6 Plus:   http://www.ebay.com/...353&rk=1&rkt=4

μακρια απο της Nikkin του ebay αν διαβασετε προσεκτικα γιατι πεφτει πολυ μαιμου. Θελει καλο ψαξιμο.Ειναι καλη εταιρεια αυτη παντως και καλη η προστασια

Τωρα οσο για την Moshi δυστυχως αν εξαιρεσεις κατι antiglare κομματια στο ebay που υπαρχουν,κατα Ευρωπη τιποτα ακομα


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 15/11/2014 - 22:05


#1054   BetaTester

BetaTester

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 15/11/2014 - 22:35

μακρια απο της Nikkin του ebay αν διαβασετε προσεκτικα γιατι πεφτει πολυ μαιμου. Θελει καλο ψαξιμο.Ειναι καλη εταιρεια αυτη παντως και καλη η προστασια

Τωρα οσο για την Moshi δυστυχως αν εξαιρεσεις κατι antiglare κομματια στο ebay που υπαρχουν,κατα Ευρωπη τιποτα ακομα

 

Ναι, το είχα υπ' όψιν μου αυτό. Αν πας όμως στο τέλος σε κάθε ένα από τα link που παρέθεσα πιο πάνω, θα δεις ότι ο τύπος αναφέρει ότι είναι γνήσιο το προϊόν, σε σχέση με αυτόν εδώ που δεν αναφέρει τίποτα.

 

Τώρα, πως θα καταλάβει κάποιος εάν είναι γνήσια, δεν ξέρω. Μάλλον τυχερά είναι αυτά. Κάνεις παραγγελία και πας στο site της Nillkin και δοκιμάζεις ένα Anti-fake Checking. ;) ;)


Τελευταία επεξεργασία από: BetaTester, 15/11/2014 - 22:40


#1055   Dejang

Dejang

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/11/2014 - 22:57

Ναι βγήκε πρόσφατα της iLoome η οποία καλύπτει όλη την οθόνη, με ένα περιμετρικό μαύρο περίβλημα.

 

 

Πάντως με βάση το video review ίσως να έχει θεματάκι με κάποιες θήκες, λόγω του περιγράμματος το συγκεκριμένο protector

 

Επειδή μέχρι σήμερα δεν έχω χρησιμοποιησει ποτέ glass αλλά μόνο ζελατίνες, η αίσθηση της glass type προστασίας πως είναι στην αφή και την αποκριση της οθόνης? ΓΙατί σε κάποια video review τους είδα να τις "πετανε" στο τραπέζι απο μικρό ύψος και να ακούγεται σε καθαρό πλαστικό. Τουλάχιστον η μεμβράνη είναι αρκετά πιο λεπτή και δεν ξεχωρίζει τόσο.

Εγω την εχω απο την αρχη χωρις κανενα προβλημα. Με θηκη ultra hybrid της spiegen.



#1056   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2014 - 23:10

Ναι, το είχα υπ' όψιν μου αυτό. Αν πας όμως στο τέλος σε κάθε ένα από τα link που παρέθεσα πιο πάνω, θα δεις ότι ο τύπος αναφέρει ότι είναι γνήσιο το προϊόν, σε σχέση με αυτόν εδώ που δεν αναφέρει τίποτα.

 

Τώρα, πως θα καταλάβει κάποιος εάν είναι γνήσια, δεν ξέρω. Μάλλον τυχερά είναι αυτά. Κάνεις παραγγελία και πας στο site της Nillkin και δοκιμάζεις ένα Anti-fake Checking. ;) ;)

ετσι ειναι...να σου πω την αληθεια δεν τα ανοιξα τα λινκ απλα θυμηθηκα τα σχολια που εχουν κανει.Συμφωνα με τα reviews στο συγκεκριμενο ,εστω λιγα ,λενε οτι ειναι καλη η Nikkin οποτε ισως μια δοκιμη λογω τιμης δεν θα ηταν ασχημη.Βεβαια την ειχαμε ποσταρει και αυτη παλια αλλα μαλλον δεν την εχει παρει κανεις εως τωρα να μας πει εντυπωσεις



#1057   touristas13

touristas13

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2014 - 13:10

Καλημερα,

 

Ειδα σε κατι Posts οτι πολλοι δεν βρισκουν τις δερματινες θηκες - μια βολτα που εκανα στο isquare στο Riverwest στον Κηφισο ειχε διαθεσιμες πολλες σε ολα τα χρωματα



#1058   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2014 - 13:12

Έβγαλα χτες την κλασσική Puro των 0.3 mm για να καθαρίσω λίγο το κινητό από μέσα (είχε πιάσει σκονίτσες κλπ) και εντελώς συμπτωματικά, την ακούμπησα σε μια κόλλα Α4 και είδα ότι έχει ήδη κιτρινίσει μέσα σε ένα μήνα! Τρελό ξενέρωμα... Το πρόβλημά μου είναι ότι θέλω οπωσδήποτε διάφανη-ημιδιάφανη θήκη και αντίστοιχα λεπτή, αλλά μου φαίνεται, όλες τα ίδια χάλια θα γίνονται μετά από λίγο καιρό, ε; Και το χειρότερο είναι πως για πρώτη φορά, μόλις βγάλω τη θήκη αρχίζω να νιώθω ανασφάλεια ότι θα μου πέσει το κινητό απ'τα χέρια. Είναι η πρώτη θήκη που κατάφερα να κρατήσω για τόσο πολύ, μόνο και μόνο λόγω του καλύτερου grip, συνήθως τις πετάω σε μια βδομάδα. Με βλέπω να τη βγάζω και να προσπαθήσω να συνηθίσω την γλιστερή αίσθηση του iPhone χωρίς θήκη...



#1059   airthanos69

airthanos69

    iPH Contributor

  • 1.107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 16/11/2014 - 13:25

Έβγαλα χτες την κλασσική Puro των 0.3 mm για να καθαρίσω λίγο το κινητό από μέσα (είχε πιάσει σκονίτσες κλπ) και εντελώς συμπτωματικά, την ακούμπησα σε μια κόλλα Α4 και είδα ότι έχει ήδη κιτρινίσει μέσα σε ένα μήνα! Τρελό ξενέρωμα... Το πρόβλημά μου είναι ότι θέλω οπωσδήποτε διάφανη-ημιδιάφανη θήκη και αντίστοιχα λεπτή, αλλά μου φαίνεται, όλες τα ίδια χάλια θα γίνονται μετά από λίγο καιρό, ε; Και το χειρότερο είναι πως για πρώτη φορά, μόλις βγάλω τη θήκη αρχίζω να νιώθω ανασφάλεια ότι θα μου πέσει το κινητό απ'τα χέρια. Είναι η πρώτη θήκη που κατάφερα να κρατήσω για τόσο πολύ, μόνο και μόνο λόγω του καλύτερου grip, συνήθως τις πετάω σε μια βδομάδα. Με βλέπω να τη βγάζω και να προσπαθήσω να συνηθίσω την γλιστερή αίσθηση του iPhone χωρίς θήκη...

και εμενα σε 15 μερες εχει το κιτρινακι της :(



#1060   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2014 - 13:29

και εμενα σε 15 μερες εχει το κιτρινακι της :(

Φαντάσου τι έχει να γίνει σε 2-3 μήνες :(



#1061   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/11/2014 - 23:03

Προφανώς και πήραμε όλοι την puro για κανα 2-3 μήνες μέχρι να βγει καμία καλή θήκη..η να βγουν καλές θήκες σε καταστήματα..οι δερμάτινες και οι σιλικονατες της Apple αργούν σε απόθεμα..κάτσε να φέρουν και τις spigen σε καλή τιμή..όπως τις έχει τα seven..εγώ προσωπικά για προσωρινή λύση την πήρα..άσε που ενδιαφέρει για mophie με έξτρα μπαταρία και έξτρα αποθηκευτικό χώρο μιας και πήρα 16αρι και θα έχω πρόβλημα..

#1062   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2014 - 01:55

και μια λεπτη ,με all around προστασια θηκη απο την Ringke στα 13 ευρω με μεταφορικα.Εχει πολυ καλες κριτικες σε γενικες γραμμες και αξιζει αν δεν θελει καποιος να δωσει πολλα χρηματα.Περιλαμβανει προστασια η οποια λογικα θα ειναι ψιλομαπα αλλα ποτε δεν ξερεις.

Βγαινει σε πολλα σχεδια οποτε ριξτε μια ματια

 

71-i6utWmIL._SL1500_.jpg


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 17/11/2014 - 01:58


#1063   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2014 - 08:16

Προφανώς και πήραμε όλοι την puro για κανα 2-3 μήνες μέχρι να βγει καμία καλή θήκη..η να βγουν καλές θήκες σε καταστήματα..οι δερμάτινες και οι σιλικονατες της Apple αργούν σε απόθεμα..κάτσε να φέρουν και τις spigen σε καλή τιμή..όπως τις έχει τα seven..εγώ προσωπικά για προσωρινή λύση την πήρα..άσε που ενδιαφέρει για mophie με έξτρα μπαταρία και έξτρα αποθηκευτικό χώρο μιας και πήρα 16αρι και θα έχω πρόβλημα..

Προσωπικά δεν την πήρα για προσωρινή, μια χαρά μου φάνηκε για μόνιμη θήκη, αφού θέλω να είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά στην αίσθηση και την όψη του γυμνού τηλεφώνου... Πόσο καλύτερη ποιότητα να βρεις σε αυτό το πάχος και υλικό;
Το μόνο της πρόβλημα είναι ότι κιτρινίζει αλλά υποψιάζομαι ότι αυτού του τύπου οι θήκες (ημιδιάφανες σιλικόνης) πάντα κιτρινίζουν μετά από κάποιο καιρό...

#1064   Driver3

Driver3

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/11/2014 - 08:41

Φανταζομαι η λευκη θα εχει κιτρινησει. Γιατι εχω την μαυρη puro πανω απο ενα μηνα και δεν εχει καμια διαφορα ειναι οπως την αγορασα.

#1065   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.092 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 17/11/2014 - 08:43

και μια λεπτη ,με all around προστασια θηκη απο την Ringke στα 13 ευρω με μεταφορικα.Εχει πολυ καλες κριτικες σε γενικες γραμμες και αξιζει αν δεν θελει καποιος να δωσει πολλα χρηματα.Περιλαμβανει προστασια η οποια λογικα θα ειναι ψιλομαπα αλλα ποτε δεν ξερεις.

Βγαινει σε πολλα σχεδια οποτε ριξτε μια ματια

 

71-i6utWmIL._SL1500_.jpg

Σίγουρα καλύτερη προστασία παρέχει από την Puro που έχω και εγώ, αλλά δε μου αρέσουν τα χρώματα! (έχω το ασημί)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες