Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

iOS 8.1


  • Please log in to reply
1010 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#616   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2014 - 15:59

επισης τι διαφορα εχει αν κανουμε set up as new και μετα περασουμε μια μια τις εφαρμογες απο το να κανουμε set up as new και μετα να επαναφερουμε back up και απο το να πατησουμε επαναφορα απο backup κατευθειαν?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#617   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/10/2014 - 16:24

επισης τι διαφορα εχει αν κανουμε set up as new και μετα περασουμε μια μια τις εφαρμογες απο το να κανουμε set up as new και μετα να επαναφερουμε back up και απο το να πατησουμε επαναφορα απο backup κατευθειαν?

Η ουσία του Set Up As New είναι να περάσεις ο,τι έχεις απο την αρχή στη συσκευή.

 

Εφόσον μετά επαναφέρεις Backup, δε κάνεις As New.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#618   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 24/10/2014 - 16:26

εχει παρατηρησει κανεις το εξης λαγκ? οταν γραφεις ενα μηνυμα και εκεινη τη στιγμη λαμβανεις καποιο αλλο, το πληκτρολογιο κολλαει για 1-2 δευτερα. ετυχε να λαμβανω συνεχομενα imessage εκεινη τη στιγμη. ειμαι στην 8.1με iphone 6 και το εχει παρατηρησει και αλλος ενας φιλος 



#619   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1,553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 24/10/2014 - 16:32

Η ουσία του Set Up As New είναι να περάσεις ο,τι έχεις απο την αρχή στη συσκευή.

Εφόσον μετά επαναφέρεις Backup, δε κάνεις As New.


Νίκο εγώ έκανα set up as new αλλά μετά πάτησε use iCloud (δεν έκανα επαναφορά ) αλλά μόνο του το iCloud μου πέρασε σημειώσεις και επαφές

#620   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,754 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2014 - 16:37

επισης τι διαφορα εχει αν κανουμε set up as new και μετα περασουμε μια μια τις εφαρμογες απο το να κανουμε set up as new και μετα να επαναφερουμε back up και απο το να πατησουμε επαναφορα απο backup κατευθειαν?

οπως λεει ο Νικος και πανω σε αυτο που ρωτας...

 

η διαφορα σε ολα ειναι μια .Επαναφερεις το back up η oχι.Αρα στην πρωτη αποπειρα restore που κανουμε σε μη jb συσκευη που μας δουλευει καλα ειναι με backup που παιρνουμε πριν το restore.

Aν δουλευει οκ τοτε κανενα προβλημα ...αν ομως παρατηρουμε καποιο προβλημα τοτε αναγκαστικα παμε σε set up as new χωρις backup.

 

 

Νίκο εγώ έκανα set up as new αλλά μετά πάτησε use iCloud (δεν έκανα επαναφορά ) αλλά μόνο του το iCloud μου πέρασε σημειώσεις και επαφές

ετσι πρεπει αν προκειται για επαφες και σημειωσεις μονο.



#621   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1,553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 24/10/2014 - 16:41

οπως λεει ο Νικος και πανω σε αυτο που ρωτας...

η διαφορα σε ολα ειναι μια .Επαναφερεις το back up η oχι.Αρα στην πρωτη αποπειρα restore που κανουμε σε μη jb συσκευη που μας δουλευει καλα ειναι με backup που παιρνουμε πριν το restore.
Aν δουλευει οκ τοτε κανενα προβλημα ...αν ομως παρατηρουμε καποιο προβλημα τοτε αναγκαστικα παμε σε set up as new χωρις backup.


ετσι πρεπει αν προκειται για επαφες και σημειωσεις μονο.


Ναι σημειώσεις επαφές ημερολόγιο Safari υπομνήσεις τίποτα αλλο

#622   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2014 - 16:42

Η ουσία του Set Up As New είναι να περάσεις ο,τι έχεις απο την αρχή στη συσκευή.

 

Εφόσον μετά επαναφέρεις Backup, δε κάνεις As New.

 

ναι και ποια η διαφορα τι κερδιζουμε αν κανουμε set ap as new? απο το backup αν πουμε οτι θα κατεβασουμε ακριβως τις ιδιες εφαρμογες?



#623   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,754 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2014 - 16:45

Ναι σημειώσεις επαφές ημερολόγιο Safari υπομνήσεις τίποτα αλλο

καπως ετσι το κανω και εγω...αν παρακαμψεις κατα την διαρκεια του set up as new το να δωσεις apple id τοτε δεν σου περναει ουτε αυτα το icloud .Τα περνας μετα βεβαια



#624   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1,553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 24/10/2014 - 16:45

καπως ετσι το κανω και εγω...αν παρακαμψεις κατα την διαρκεια του set up as new το να δωσεις apple id τοτε δεν σου περναει ουτε αυτα το icloud .Τα περνας μετα βεβαια


Εγώ έβαλα το Apple ID αλλά οκ δεν έγινε κάτι που τα κέρασε από τώρα;

#625   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1,553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 24/10/2014 - 16:50

καπως ετσι το κανω και εγω...αν παρακαμψεις κατα την διαρκεια του set up as new το να δωσεις apple id τοτε δεν σου περναει ουτε αυτα το icloud .Τα περνας μετα βεβαια


Εγώ έβαλα το Apple ID αλλά οκ δεν έγινε κάτι που τα κέρασε από τώρα;

#626   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2014 - 16:54

Τι κερδιζουμε με το set up as new σε σχεση με το backup αν πουμε οτι θα περασουμε ακριβως τις ιδιες εφαρμογες εν τελει; Επισης στην εφαρμογη μαιλ μου φπρτωνει συνεχεια πανω δεξια το κυκλακι τι παιζει;;

#627   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/10/2014 - 16:56

Νίκο εγώ έκανα set up as new αλλά μετά πάτησε use iCloud (δεν έκανα επαναφορά ) αλλά μόνο του το iCloud μου πέρασε σημειώσεις και επαφές

Σκοπός είναι εφόσον θες να κάνεις καθαρή εγκατάσταση, να μην επαναφέρεις απο πουθενά Backup.

 

Η εν/ποίηση στους διακόπτες δεν επηρεάζει κάπου.

 

ναι και ποια η διαφορα τι κερδιζουμε αν κανουμε set ap as new? απο το backup αν πουμε οτι θα κατεβασουμε ακριβως τις ιδιες εφαρμογες?

Καθαρή εγκατάσταση είναι. Υποχρεωτικό για Backup με JB. Διαφορετκά μπορείς να το επαναφέρεις.

 

Οι εφαρμογές σου δε χάνονται. Είναι στη βιβλιοθήκη του iTunes και στο Purchased.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#628   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1,553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 24/10/2014 - 16:59

Σκοπός είναι εφόσον θες να κάνεις καθαρή εγκατάσταση, να μην επαναφέρεις απο πουθενά Backup.

Η εν/ποίηση στους διακόπτες δεν επηρεάζει κάπου.

Καθαρή εγκατάσταση είναι. Υποχρεωτικό για Backup με JB. Διαφορετκά μπορείς να το επαναφέρεις.

Οι εφαρμογές σου δε χάνονται. Είναι στη βιβλιοθήκη του iTunes και στο Purchased.


Νίκο αυτό λέω οι επαφές και οι σημειώσεις δεν θεωρούνται back up νομίζω αφού δεν επαναφέρω κάποιο .plist από εφαρμογή ή tweak

#629   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2014 - 17:15

Δεν λεω για jailbreak.. Ποια ειναι η διαφορα επι της ουσιας απο τη στιγμη που θα ξανα περασω ολες τις εφαρμογες που εχω και στο back up? τι διαφορα εχει μια μια απο το backup ? τι κερδιζω;

#630   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1,553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 24/10/2014 - 17:17

Δεν λεω για jailbreak.. Ποια ειναι η διαφορα επι της ουσιας απο τη στιγμη που θα ξανα περασω ολες τις εφαρμογες που εχω και στο back up? τι διαφορα εχει μια μια απο το backup ? τι κερδιζω;


Το back up θα περάσει και αποθηκευμένα preferences και .plists ένα με καθαρό αυτά δεν περνιουνται

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες