Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

iOS 8.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1010 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#646   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 24/10/2014 - 18:39

Αν κάνεις OTA update, τα όποια προβληματάκια είχε το λειτουργικό σου πριν, παραμένουν.

 

Αν επαναφέρεις backup ολόκληρο, είτε από iTunes είτε από iCloud, δεν σου επαναφέρει μόνο επαφές, σημειώσεις, κλπ, αλλά και κομμάτια / αρχεία του λειτουργικού που για χ, ψ λόγους ήταν ή είχαν γίνει προβληματικά.

 

Αντιθέτως αν κάνεις restore και set up as new, και απλά ανοίξεις τους διακόπτες του iCloud, τότε το λειτουργικό σου είναι 100% "καινούρια", καθαρή εγκατάσταση και απλά από το iCloud επαναφέρονται οι επαφές, οι σημειώσεις, κλπ. Επίσης σε αυτή την περίπτωση και οι εφαρμογές που θα εγκαταστήσεις από το iTunes, είναι "καθαρές", μπαίνουν στο κινητό χωρίς να έχουν μεταφέρει τυχόν προβλήματα.

 

Σου τα περιέγραψα με πολύ απλό τρόπο και φαντάζομαι σου είναι πιο ξεκάθαρο τώρα, σωστά;

 

 

Μα και χειροκινητα τα παντα θα επαναφερω και εγω..τι διαφορα εχει επι της ουσιας δλδ για να καταλαβω..σαν να κανω οτα δλδ ;


Τελευταία επεξεργασία από: stark, 24/10/2014 - 18:41


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#647   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:06

Ναι τωρα ετσι οπως το περιεγραψες καταλαβα τι παιζει...



#648   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:21

... Επίσης σε αυτή την περίπτωση και οι εφαρμογές που θα εγκαταστήσεις από το iTunes, είναι "καθαρές", μπαίνουν στο κινητό χωρίς να έχουν μεταφέρει τυχόν προβλήματα.....

Οι εφαρμογές όμως θα είναι απο την αρχή σωστά; Ένα παιχνίδι δηλαδή δεν θα έχει τα επίπεδα που είχες φτάσει ας πούμε.

Τελευταία επεξεργασία από: koumbouni, 24/10/2014 - 19:23


#649   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.754 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:29

Όταν ανοίγω τους σελιδοδείκτες και ψάχνω να βρώ αυτόν που θέλω να χρησιμοποιήσω, υπάρχει λάγκ στο σκρόλ.

 

μηπως εχεις μεγαλωσει τη γραμματοσειρα του ipad απο τις ρυθμισεις? Παντως μολις τσεκαρα ενα mini πρωτης γενιας και σκρολαρει κανονικα στον Safari με αρκετους σελιδοδεικτες που εχει



#650   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1.553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:30

Αν κάνεις OTA update, τα όποια προβληματάκια είχε το λειτουργικό σου πριν, παραμένουν.

Αν επαναφέρεις backup ολόκληρο, είτε από iTunes είτε από iCloud, δεν σου επαναφέρει μόνο επαφές, σημειώσεις, κλπ, αλλά και κομμάτια / αρχεία του λειτουργικού που για χ, ψ λόγους ήταν ή είχαν γίνει προβληματικά.

Αντιθέτως αν κάνεις restore και set up as new, και απλά ανοίξεις τους διακόπτες του iCloud, τότε το λειτουργικό σου είναι 100% "καινούρια", καθαρή εγκατάσταση και απλά από το iCloud επαναφέρονται οι επαφές, οι σημειώσεις, κλπ. Επίσης σε αυτή την περίπτωση και οι εφαρμογές που θα εγκαταστήσεις από το iTunes, είναι "καθαρές", μπαίνουν στο κινητό χωρίς να έχουν μεταφέρει τυχόν προβλήματα.

Σου τα περιέγραψα με πολύ απλό τρόπο και φαντάζομαι σου είναι πιο ξεκάθαρο τώρα, σωστά;


Stark εγώ όπως είπα και κάνω έκανα ρεστορε και set up as new και έβαλα χρήση iCloud και μου τα επανέφερε (επαφές κτλπ) μόνο του το iCloud

#651   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:35

Οι εφαρμογές όμως θα είναι απο την αρχή σωστά; Ένα παιχνίδι δηλαδή δεν θα έχει τα επίπεδα που είχες φτάσει ας πούμε.

 

Αυτό δεν το γνωρίζω να σου πω την αλήθεια, καθότι δεν έχει τύχει να ασχοληθώ με παιχνίδια.

 

Κάποιες εφαρμογές πάντως  (π.χ. password safe wallets, messengers, κλπ) έχουν είτε επιλογή για backup των data τους στο iCloud (οπότε όταν την εγκαταστήσεις καθαρή από την αρχή, μετά πας μέσα στα settings της εφαρμογής και απο κει κατεβάζεις το backup που είχαν ανεβάσει στο iCloud - βλεπε Whatsapp), ενώ άλλες όπως το 1Key έχουν λειτουργία οι ίδιες, με την οποία κρατάς backup των δεδομένων τους στο pc σου και μετά την καθαρή εγκατάστασή τους, μπορείς πάλι μέσα από την ίδια την εφαρμογή να κάνεις restore αυτά τα data τους από το PC.


Τελευταία επεξεργασία από: stark, 24/10/2014 - 19:37


#652   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:36

Stark εγώ όπως είπα και κάνω έκανα ρεστορε και set up as new και έβαλα χρήση iCloud και μου τα επανέφερε (επαφές κτλπ) μόνο του το iCloud

 

Δεν διαφωνώ σε κάτι... τι εννοείς ; :huh: :)



#653   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1.553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:37

Δεν διαφωνώ σε κάτι... τι εννοείς ; :huh: :)


Είναι κομπλέ εννοώ;; :Ρ

#654   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:38

Είναι κομπλέ εννοώ;; :Ρ

Ναι, κομπλέ. Κι εγώ έτσι κάνω μετά απο set up as new :)



#655   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1.553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:39

Ναι, κομπλέ. Κι εγώ έτσι κάνω μετά απο set up as new :)


Αλλά εμένα μου τους είχε ανοιχτούς τους διακόπτες στο iCloud δεν χρειάστηκε να τους ανοίξω χειροκίνητα

#656   Paolokom

Paolokom

    iPH Addict

  • 632 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:40

Αλλά εμένα μου τους είχε ανοιχτούς τους διακόπτες στο iCloud δεν χρειάστηκε να τους ανοίξω χειροκίνητα

επειδη εβαλες στην αρχη το id που στο ζητουσε γι αυτο.



#657   TrankLL

TrankLL

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:41

Σε 4ς πως πάει η 8.1; Την έχει περάσει κανείς;



#658   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1.553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:43

επειδη εβαλες στην αρχη το id που στο ζητουσε γι αυτο.

. Άρα είναι καθαρή η εγκατάσταση της 8.1;

#659   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:43

. Άρα είναι καθαρή η εγκατάσταση της 8.1;

Αν έκανες set up as new και μετά απλά άνοιξες ή είχες ανοικτούς τους διακόπτες, τοτε ναι είσαι πεντακάθαρος :P



#660   giwrgakis89

giwrgakis89

    iPH Contributor

  • 1.553 μηνύματα
  • Twitter:@georgetsop
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:tsoparos

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:56

Αν έκανες set up as new και μετά απλά άνοιξες ή είχες ανοικτούς τους διακόπτες, τοτε ναι είσαι πεντακάθαρος :P


Το set up as new το πάτησα από τα iTunes και μετά continue και όχι από την συσκευή. Δεν παίζει ρόλο ε; :Ρ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες