Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

SOS dead iphone 6 jb 8.1 pangu 1.2.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
99 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/11/2014 - 18:37

Κι εγώ αντιμετώπισα παρόμοιο πρόβλημα σε windows 8.1. Δοκίμασε να κατεβάσεις το τελευταίο Java update. Εμένα έτσι δούλεψε και συνέχισε μετά...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   DangerousBlade

DangerousBlade

    iPH Addict

  • 648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2014 - 18:37

Δοκίμασες σε PC με Windows 7?? Είχα παρόμοιο πρόβλημα αλλά το έβαλα στο PC σε DFU και μετά το έκανα restore από το Pangu Tool. Δοκίμασε όμως σε windows 7. Πήγαινε σε ένα φίλο σου στο κάτω κάτω και δοκίμασε το.

ok...



#48   DangerousBlade

DangerousBlade

    iPH Addict

  • 648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2014 - 20:08

had the same problem with my 4s ... the only way to fix it was to disconnect the battery for 1 min ( carefull if u still have warranty ) 

αν δεν ηταν φρεσκο θα το δοκιμαζα:/



#49   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2014 - 20:09

had the same problem with my 4s ... the only way to fix it was to disconnect the battery for 1 min ( carefull if u still have warranty ) 

αν δεν ηταν φρεσκο θα το δοκιμαζα:/

Πέρασες κάποιο tweak που δεν ήταν συμβατό??



#50   DangerousBlade

DangerousBlade

    iPH Addict

  • 648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2014 - 20:14

oxi perasa mono 4-5 pou ola legan simvata



#51   DangerousBlade

DangerousBlade

    iPH Addict

  • 648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2014 - 20:18


 

 
 
Hardware fault, try leaving your phone on charge overnight and try it again in the morning. Most likely battery issue.
βρηκα αυτα για την ωρα 


#52   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2014 - 20:21

oxi perasa mono 4-5 pou ola legan simvata

δηλ δεν γνωρίζεις πώς το έπαθε?? DFU mode δοκιμάσες? boot loop στο μήλο είσαι? 

Πρός ενημέρωση , αν πέρασες τίποτα cracked μπορεί να το brikares..


Τελευταία επεξεργασία από: nickolaou, 08/11/2014 - 20:24


#53   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/11/2014 - 20:26

Βέβαια έχεις εγγύηση έτσι; Αν δεν ανοίξει όπως σου λένε δεν θα μπορεί να το ανοίξει ούτε το σερβις. Εμένα έτσι μου άλλαξαν μπρικαρισμενο ipad 2 εντός εγγύησης

legit


#54   DangerousBlade

DangerousBlade

    iPH Addict

  • 648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2014 - 20:28

δεν κανει bootloop ουτε αντιδρα καθε φορα που παταω τα κουμπιααν το βαλω στην πριζα τοτε αναβει αλλα οχι παντα. 
οταν λεω αναβει εννοω οτι γινεται μια φωτεινη μαυρη οθονη τιποτα παραπανω. αν δοκιμασω να κανω hard reset  απο αυτο το σημειο δεν γινεται απλα σβηνει. dfu δεν βλεπω το itunes σημα, απλα οταν ανοιξει η μαυρη οθονη στο itunes μ βγαζει ρεστορε παταω restore me 2diforetika (kai to apple ipsw pou katevainei apo to itunes) αλλα κολαει στο WAITING FOR IPHONE  οπως στο βιντεο π εβαλα. την ωρα που φτανει σε αυτο το σημειο ακουγεται ο ηχος των windows που αποσυνδεεται και δεν ξανασυνδεεται αρα γ αυτο δεν το βλεπει. διαβασα καπου την στιγμη που βγαινει να το βαλω παλι se dfu αλλα δεν γινεται.. απο το πρωι που διαβαζω , διαβαζω κατι για nand και να αφησω την μπαταρια να τελειωσει, και πως αυτο το προβλημα το ειχαν και ωρισ jb



#55   DangerousBlade

DangerousBlade

    iPH Addict

  • 648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2014 - 20:28

Βέβαια έχεις εγγύηση έτσι; Αν δεν ανοίξει όπως σου λένε δεν θα μπορεί να το ανοίξει ούτε το σερβις. Εμένα έτσι μου άλλαξαν μπρικαρισμενο ipad 2 εντός εγγύησης

αν το παω και δουν οτι εχει jb?



#56   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/11/2014 - 20:30

Εδώ Καλό είναι να πάρεις κι άλλες απόψεις, αλλά εγώ όταν είχα πάει δεν μπορούσαν να το δουν. Απλά είχε white screen of death. Κάπως έτσι το έλεγαν. Πλέον όμως δεν ξέρω καλά την jb
Σκηνή για να σου πω τι παίζει.

legit


#57   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2014 - 20:32

δεν κανει bootloop ουτε αντιδρα καθε φορα που παταω τα κουμπιααν το βαλω στην πριζα τοτε αναβει αλλα οχι παντα. 
οταν λεω αναβει εννοω οτι γινεται μια φωτεινη μαυρη οθονη τιποτα παραπανω. αν δοκιμασω να κανω hard reset  απο αυτο το σημειο δεν γινεται απλα σβηνει. dfu δεν βλεπω το itunes σημα, απλα οταν ανοιξει η μαυρη οθονη στο itunes μ βγαζει ρεστορε παταω restore me 2diforetika (kai to apple ipsw pou katevainei apo to itunes) αλλα κολαει στο WAITING FOR IPHONE  οπως στο βιντεο π εβαλα. την ωρα που φτανει σε αυτο το σημειο ακουγεται ο ηχος των windows που αποσυνδεεται και δεν ξανασυνδεεται αρα γ αυτο δεν το βλεπει. διαβασα καπου την στιγμη που βγαινει να το βαλω παλι se dfu αλλα δεν γινεται.. απο το πρωι που διαβαζω , διαβαζω κατι για nand και να αφησω την μπαταρια να τελειωσει, και πως αυτο το προβλημα το ειχαν και ωρισ jb

Δοκίμασε πάλι dfu αλλά σε άλλη θύρα usb ή σε άλλο υπολογιστή. Αν τίποτα hard reset και αν δεις μήλο πίεσε το volume + για 2-5λεπτά. Aν τίποτα πάλι δοκίμασε να κάνεις update στο itunes...



#58   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2014 - 20:39

Το δοκίμασες το reiboot?

#59   DangerousBlade

DangerousBlade

    iPH Addict

  • 648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2014 - 20:39

Δοκίμασε πάλι dfu αλλά σε άλλη θύρα usb ή σε άλλο υπολογιστή. Αν τίποτα hard reset και αν δεις μήλο πίεσε το volume + για 2-5λεπτά. Aν τίποτα πάλι δοκίμασε να κάνεις update στο itunes...

ολα αυτα εγιναν εκτος απο το αλλο pc, αλλα νμζ ειναι προβλημα του κινητου
 

 

Εδώ Καλό είναι να πάρεις κι άλλες απόψεις, αλλά εγώ όταν είχα πάει δεν μπορούσαν να το δουν. Απλά είχε white screen of death. Κάπως έτσι το έλεγαν. Πλέον όμως δεν ξέρω καλά την jb
Σκηνή για να σου πω τι παίζει.

δεν ειχες πει οτι ειναι jb φανταζομαι



#60   DangerousBlade

DangerousBlade

    iPH Addict

  • 648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2014 - 20:40

Το δοκίμασες το reiboot?

ναι απλα σβηνει η οθονη τελειως



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες