Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 6 Plus battery drain


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
168 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/01/2015 - 18:36

Δλδ όταν το έβγαζες από την πρίζα 100% έλεγε 0 λεπτά οπότε προλάβαινες δεν προλάβαινες να πατήσεις μια φορά το home button.. :D

:lol:  :lol:  :lol:


Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 23/01/2015 - 18:41

Δλδ όταν το έβγαζες από την πρίζα 100% έλεγε 0 λεπτά οπότε προλάβαινες δεν προλάβαινες να πατήσεις μια φορά το home button.. :D

:lol:  :lol:  :lol:

Βασικά προβληματίστηκα επειδή πότε δεν είχα κάτσει να ψάξω αυτό το θέμα της μπαταρίας σε κανένα iPhone που είχα.

 

Έβλεπα πολλά τηλέφωνα να έχουνε θέμα με την μπαταρία και είπα να το ψάξω. Το τηλέφωνο το φορτίζω από την USB του Η/Υ

Και κάνει αρκετές ώρες να φορτίζει (δεν με πειράζει αυτό), Αλλά τυχαία ανοίγω μετά την πλήρη φόρτιση, την χρήση της μπαταρίας και βλέπω 47 λεπτά αναμονής όπα λέω τι γίνετε ΔΕΝ ήξερα ότι η αναμονή δείχνει τον χρόνο που πέρασε από την ώρα που σταμάτησε η φόρτιση! Εγώ νόμιζα το αντίθετο, ότι είναι ο χρόνος που απομένει στο τηλέφωνο για να κλείσει... και τρελάθηκα! 

 

Ρε παιδιά ένταξή δεν το ήξερα γράψτε λάθος!


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 23/01/2015 - 18:43

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#63   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/01/2015 - 18:43

Βασικά προβληματίστηκα επειδή πότε δεν είχα κάτσει να ψάξω αυτό το θέμα της μπαταρίας σε κανένα iPhone που είχα.

 

Έβλεπα πολλά τηλέφωνα να έχουνε θέμα με την μπαταρία και είπα να το ψάξω. Το τηλέφωνο το φορτίζω από την USB του Η/Υ

Και κάνει αρκετές ώρες να φορτίζει (δεν με πειράζει αυτό), Αλλά τυχαία ανοίγω μετά την πλήρη φόρτιση, την χρήση της μπαταρίας και βλέπω 47 λεπτά αναμονής όπα λέω τι γίνετε ΔΕΝ ήξερα ότι η αναμονή δείχνει τον χρόνο που πέρασε από την ώρα που σταμάτησε η φόρτιση! Εγώ νόμιζα το αντίθετο, ότι είναι ο χρόνος που απομένει στο τηλέφωνο για να κλείσει... και τρελάθηκα! 

 

Ρε παιδιά ένταξή δεν το ήξερα γράψτε λάθος!

Σε λάθος iphone έπιασες το θέμα με τη μπαταρία !! :)


Αναρτημένη εικόνα


#64   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/01/2015 - 18:44

Βασικά προβληματίστηκα επειδή πότε δεν είχα κάτσει να ψάξω αυτό το θέμα της μπαταρίας σε κανένα iPhone που είχα.

 

Έβλεπα πολλά τηλέφωνα να έχουνε θέμα με την μπαταρία και είπα να το ψάξω. Το τηλέφωνο το φορτίζω από την USB του Η/Υ

Και κάνει αρκετές ώρες να φορτίζει (δεν με πειράζει αυτό), Αλλά τυχαία ανοίγω μετά την πλήρη φόρτιση, την χρήση της μπαταρίας και βλέπω 47 λεπτά αναμονής όπα λέω τι γίνετε ΔΕΝ ήξερα ότι η αναμονή δείχνει τον χρόνο που πέρασε από την ώρα που σταμάτησε η φόρτιση! Εγώ νόμιζα το αντίθετο, ότι είναι ο χρόνος που απομένει στο τηλέφωνο για να κλείσει... και τρελάθηκα! 

 

Ρε παιδιά ένταξή δεν το ήξερα γράψτε λάθος!

 

IEVK23n.jpg


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#65   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 23/01/2015 - 18:45

Μα εδώ είναι το θέμα ΔΕΝ είχα ποτέ μα ποτέ με κανένα iPhone πρόβλημα στην μπαταρία! 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#66   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/01/2015 - 20:00

Παιδιά βάλτε το batterylife η το ibuckbot αν δεν υπάρχει jailbreak κα7 δες τις τιμές από κει

#67   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 23/01/2015 - 20:32

Βασικά προβληματίστηκα επειδή πότε δεν είχα κάτσει να ψάξω αυτό το θέμα της μπαταρίας σε κανένα iPhone που είχα.

Έβλεπα πολλά τηλέφωνα να έχουνε θέμα με την μπαταρία και είπα να το ψάξω. Το τηλέφωνο το φορτίζω από την USB του Η/Υ
Και κάνει αρκετές ώρες να φορτίζει (δεν με πειράζει αυτό), Αλλά τυχαία ανοίγω μετά την πλήρη φόρτιση, την χρήση της μπαταρίας και βλέπω 47 λεπτά αναμονής όπα λέω τι γίνετε ΔΕΝ ήξερα ότι η αναμονή δείχνει τον χρόνο που πέρασε από την ώρα που σταμάτησε η φόρτιση! Εγώ νόμιζα το αντίθετο, ότι είναι ο χρόνος που απομένει στο τηλέφωνο για να κλείσει... και τρελάθηκα!

Ρε παιδιά ένταξή δεν το ήξερα γράψτε λάθος!


Darkoulis να το φορτιζεις απο πριζα. Θα εντυπωσιαστεις απο το ποσο γρηγορα φορτιζει! Τζαμπα ταλαιπωρεισαι χωρις να κερδιζεις κατι. Το ιδιο ισχυει και για ολα τα υπολοιπα που κανεις, κλεισιμο κινητου, hard resets κτλ. Σταματα τους ψυχαναγκασμους και απολαυσε το κινητο σου μη σε παρει και σε σηκωσει!! :P

You'll Never Walk Alone


#68   damianos2

damianos2

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 23/01/2015 - 20:58

Καλημέρα σε όλους.

Πριν μερικές μέρες αγόρασα καινούργιο iPhone 6 Plus για τον μόνο λόγο ότι έχει καλύτερη μπαταρία από το 5S που είχα. Λοιπόν μέχρι στιγμής έχω απογοητευτεί πλήρως. Να σημειώσω ότι το τηλέφωνο είναι jb με 2-3 tweaks και στην 8.1.2

Σας παραθέτω και ένα screenshot για να δείτε.

attachicon.gifimage.jpg

Φιλε παρη εχω ακριβος το ιδιο προβλημα με το δικο σου σε 4S μετα απο restore που εκανα και χωρις κανενα προβλημα με την μπαταρια προηγουμενος ... εκανα καμια 5 restore και δεν εφτιαξε το προβλημα αν πας και αλλαξεις μπαταρια και λυθει το προβλημα σου γινετε να μου στηλεις και εμενα ενα μηνυμα για να αλλαξω και εγω γιατι υποψιαζομουν οτι μπορει να φταιει η οθονη του κινητου μου για την καταναλωση και δεν με συνφερει να να ρισκαρω καποια αλλαγη αν δεν ειμαι σιγουρος

*μετα απο παρατηρηση που εκανα ειδα οτι τελεικα το προβλημα σου δεν ειναι ιδιο ακριβος με το δικο μου , αρα δεν χρειαζεται να μου στηλεις ουτε μηνυμα ουτε τπτ :D ευχαριστω εκ τον προτερων


Τελευταία επεξεργασία από: damianos2, 23/01/2015 - 21:05


#69   Georgered

Georgered

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 23/01/2015 - 21:20

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1422040838.824161.jpg   102,51KB   39 λήψεις

Πάρτε και από μένα μια φωτό!

#70   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/01/2015 - 19:23

Λοιπόν σημερινά screen-shoot από το τηλέφωνο που έβλεπα την χρήση που έκανα. Έχει τελικά θέμα η μπαταρία ναι η όχι;

 

a1blIp7.pngvtKUSCD.pngsQVDqro.png


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#71   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/01/2015 - 19:38

Λοιπόν σημερινά screen-shoot από το τηλέφωνο που έβλεπα την χρήση που έκανα. Έχει τελικά θέμα η μπαταρία ναι η όχι;

a1blIp7.pngvtKUSCD.pngsQVDqro.png

Το χεις λιώσει το πουλί, χαχα
Μια χαρα εισαι

#72   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/01/2015 - 19:45

Ναι το άτομο ABT το έχω στο 163 επίπεδο :S τρέλα μιλάμε! Πολύ κάψιμο! Βέβαια έχω στο 40% την φωτεινότητα και στο 30% τον ήχο κλειστά τα Data 3G/4G μόνο το wifi ανοίγω που και που.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#73   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 24/01/2015 - 20:40

Λοιπόν σημερινά screen-shoot από το τηλέφωνο που έβλεπα την χρήση που έκανα. Έχει τελικά θέμα η μπαταρία ναι η όχι;

a1blIp7.pngvtKUSCD.pngsQVDqro.png

plus εχεις;δεν ειναι φυσιολογικα τα επιπεδα..3 ωρες χρησης και 1%...

#74   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/01/2015 - 21:00

plus εχεις;δεν ειναι φυσιολογικα τα επιπεδα..3 ωρες χρησης και 1%...

Ναι το Plus έχω. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Εντάξει μου αρέσει να παίζω με το τηλέφωνο αλλά μου φαίνεται ότι η μπαταρία όντως δεν κρατάει αυτό που περίμενα.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#75   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/01/2015 - 21:01

plus εχεις;δεν ειναι φυσιολογικα τα επιπεδα..3 ωρες χρησης και 1%...

Καλα παίξε εσυ ΑΒΤ 3.30 ωρες σερί κ τα ξαναλέμε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες