Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Το iOS 8.2 θα γίνει διαθέσιμο την Δευτέρα 9 Μαρτίου. Ιδού τι περιέχει!


  • Please log in to reply
459 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21,640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 10/03/2015 - 12:50

Εβαλα link.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2,287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/03/2015 - 12:56

Εβαλα link.

Thanx. Απλα ελεγα μηπως εβρισκα την παλια εφαρμογη... Θα ακολουθησω λοιπον την νεα. Ευχαριστω



#228   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21,640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 10/03/2015 - 12:58

Thanx. Απλα ελεγα μηπως εβρισκα την παλια εφαρμογη... Θα ακολουθησω λοιπον την νεα. Ευχαριστω

 

Ο dev του protube στο Cydia ειναι αυτος που εφτιαξε αυτο που σου εβαλα πιο πισω.

 

Δεν ξερω αλλη.



#229   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3,898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 10/03/2015 - 13:01

Thanx. Απλα ελεγα μηπως εβρισκα την παλια εφαρμογη... Θα ακολουθησω λοιπον την νεα. Ευχαριστω

 

 

Μην την κατεβασεις διοτι στο update 2.1.1 που εχει κανει εχει αφαιρεσει την δυνατοτητα να σωζεις τα βιντεο σουκαι να μπορεις να τα παιζεις offline. Μονο στο cydia θα βρεις ατοφια την εφαρμογη



#230   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2,287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/03/2015 - 13:03

Ο dev του protube στο Cydia ειναι αυτος που εφτιαξε αυτο που σου εβαλα πιο πισω.

 

Δεν ξερω αλλη.

Και προφανως απεσειρε την προηγουμενη. Γιαυτο και δεν την βρησκω στις εφαρμογες μου στο apple store που ειχα ολα τα χρονια κατεβασει. (δεν τοχα jb οταν την ειχα κατεβασει  πιο παλια και μαλιστα δωρεαν). Ευχαριστω πολυ και σορυ για το off topic



#231   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2,287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/03/2015 - 13:04

Μην την κατεβασεις διοτι στο update 2.1.1 που εχει κανει εχει αφαιρεσει την δυνατοτητα να σωζεις τα βιντεο σουκαι να μπορεις να τα παιζεις offline. Μονο στο cydia θα βρεις ατοφια την εφαρμογη

thanχ φιλε. Στο τσακ να εφευγε το 3ευρω! Νασαι καλα  :)



#232   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/03/2015 - 13:17

Με πρόλαβε πήγα να σε ενημερώσω κ εγω . Μην την κατεβάσεις ....

#233   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/03/2015 - 13:33

εγώ καταλάθως εκανα update απλό από itunes.. Να ρβτήσω, να μείνω έτσι ή ξανα απ την αρχή και μετά επαναφορά backup?


Καλό θε ήταν να προχωρήσεις σε Restore.

Ειδικά τώρα που είσαι στην αρχή.

Νίκο, ερώτηση γιατί δεν είμαι σίγουρος. Έχω το 6+, με 8.1 πάνω του, για να περάσω το 8.2 με restore ή σαν update? Δε με νοιαζει το jb.

Αν είναι με restore, κρατάω back up, και μετά iTunes Alt + Restore? Δε θυμάμαι καλά τη διαδικασία για καθαρό install. Να έχω κλειστό το iPhone?


Με Restore ναι. Απλά με Alt πατημένο και επιλέγεις το IPSW. Τίποτα άλλο.

Backup επαναφέρεις μετά.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#234   Panagiotis477

Panagiotis477

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/03/2015 - 13:41

Έκανα OTA την αναβάθμιση χθες και το κινητό πετάει πάλι. Όχι ότι στην 8.1.3 είχα πρόβλημα, αλλά όταν πχ ήμουν στην 6η αρχική και πατούσα το home button για να με πάει πάλι στην πρώτη, δεν γινόταν και πολύ ομαλά. Να μπω στο θέμα τώρα.

Κάθε φορά που έκανα την αναβάθμιση με επαναφορά, όταν άνοιγε το κινητό δεν πατούσα το επαναφορά ως νέο, αλλά το άλλο που λέει από backup.

Λάθος το έκανα τόσο καιρό;

Σήμερα που θα έχω χρόνο το απόγευμα, σκέφτηκα να την ξαναπεράσω μέσω iTunes κάνοντας restore. Πρέπει να είναι restore as new; Αν ναι, μετά θα μπορέσω τουλάχιστον να επαναφέρω από backup επαφές και μηνύματα;



#235   giotatz

giotatz

    iPH Enthousiast

  • 525 μηνύματα
  • Twitter:@Panaiotatz
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/03/2015 - 13:44

Καλό θε ήταν να προχωρήσεις σε Restore.

Ειδικά τώρα που είσαι στην αρχή.


Με Restore ναι. Απλά με Alt πατημένο και επιλέγεις το IPSW. Τίποτα άλλο.

Backup επαναφέρεις μετά.

ωραία, πάω για restore. Να ρωτήσω μόνο, εγώ που τώρα ειμαι χωρίς jb, κάνω backup μαζί με αντιγραφο στις εφαρμογές; και το επαναφέρω όλο πάλι πίσω μαζι με αυτες μετά έτσι; Και κάτι ακόμα ίσως λίγο off topic αλλά για να μην ανοίγω ολόκληρο θεμα για κάτι μικρό. Έχω κατεβάσει κάποιες εφαρμογές που όταν τις εγκατέστησα ήταν δωρεαν για λίγο και μετά ξαναπλήρωνες κανονικα. Αν αυτές τις διαγράψω κάποια στογμή ή κανω restore & set up as new και τις χάσω θα μπορώ να τις ξαναβάλω χωρίς να πληρώσω έτσι;

Τελευταία επεξεργασία από: giotatz, 10/03/2015 - 13:49.


#236   psarakis07

psarakis07

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/03/2015 - 13:58

Αναλόγως το πάροχο. Αν είναι CDMA θες JB.

Αν δεν έχεις λοιπόν κάποιο πρόβλημα, μείνε εκεί. Για το Mini δεν είναι και ο,τι καλύτερο το iOS 8.

Ειδικά στον Safari.

Πως θα ξερω αν ειναι cdma ή gsm;στην σελιδα της apple γραφει οτι:το μοντελο A1387(cdma)

                                                                                                                             A1387(GSM)

Αρα τι κανώ;πως θα δω τι ειναι τελικα;



#237   psarakis07

psarakis07

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/03/2015 - 14:10

Πως θα ξερω αν ειναι cdma ή gsm;στην σελιδα της apple γραφει οτι:το μοντελο A1387(cdma)

                                                                                                                             A1387(GSM)

Αρα τι κανώ;πως θα δω τι ειναι τελικα;

στην 8.1.3 λειτουργει κανονικα το τηλεφωνο!



#238   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 10/03/2015 - 14:11

Φιλε ερωτηση!! Ειχα καποτε κατεβασει εφαρμογη PROTUBE! Την ειχα απο το ios 7 σε 5 και μετα 5s ολα κομπλε. Στο 6αρι λοποιν παιρνωντας την 8 (ειμαι non JB) εχω χασει την εφαρμογη και δεν μπορω να την βρω ΠΟΥΘΕΝΑ!! Ειναι εφαρμογη που κατεβαζεις μουσικη (ακομα και ολοκληρο cd σε μορφη mp3 απο το Youtube και μετα μπορεις και την ακους online). Υπαρχει και το SOUNDLOADER αλλα κατ εμε καμμια σχεση, Σε ρωταω λοιπον που στο καλο θα την βρω (μπας και παιζει να την εχουν βγαλει απο το επισημο apple store οι απατεωνες)

Ευχαριστω εκ των προτερωωων  :)

Ολες τις εφαρμογες που θελω να μη χασω τις εχω κρατησει στο iTunes και τις βλεπεις στην καρτελα των εφαρμογων. Αν δεν τη βρισκεις εκει και την εχουν αφαιρεσει απο App Store δυστυχως την εχασες. Εγω εχω παντως μια που λεγεται McTube Pro που απο οτι βλεπω τωρα ουτε αυτη παιζε στο store πια. Αν σου στειλω το .apk με mail και το ριξεις στο δικο σου itunes θα μπορεις αραγε να το περασεισ στο δικο σου κινητο??? Ας μας πει καποιος αν γινεται και αν ναι στο στελνω



#239   great

great

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Twitter:@great_vc
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/03/2015 - 14:38

αμα δεν την έχεις αγοράσει εσύ δεν θα εμφανιζετε στο apps στο itunes οπότε δεν μπορει να περάσει ακόμα και αν έχει το .apk αρχείο

 

 

@great_vc



#240   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2,287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/03/2015 - 14:51

Ολες τις εφαρμογες που θελω να μη χασω τις εχω κρατησει στο iTunes και τις βλεπεις στην καρτελα των εφαρμογων. Αν δεν τη βρισκεις εκει και την εχουν αφαιρεσει απο App Store δυστυχως την εχασες. Εγω εχω παντως μια που λεγεται McTube Pro που απο οτι βλεπω τωρα ουτε αυτη παιζε στο store πια. Αν σου στειλω το .apk με mail και το ριξεις στο δικο σου itunes θα μπορεις αραγε να το περασεισ στο δικο σου κινητο??? Ας μας πει καποιος αν γινεται και αν ναι στο στελνω


Μπερδεμα το κοβω! Ναι την ειχα αγορασει αλλα την εβγαλαν. Θα ψαξω το απογεμα απο το σπιτι πιο χαλαρα κ αν δεν τοτε σου στελνω inbox μπας κ βρω κ γω κατι αντιστοιχο φιλε. Ευχαριστω!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες