Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Το iOS 8.2 θα γίνει διαθέσιμο την Δευτέρα 9 Μαρτίου. Ιδού τι περιέχει!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
459 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 06/03/2015 - 15:08

Καλα κανεις και ψαχνεσαι! Κ εγω ετσι ειμαι... και διαβαζω πολλα απο τα ποστ εδω χωρις απαραιτητα να σχολιαζω - απλα για εκμαθηση. Ειλικρινα μου κανει εντυπωση αυτο για τα πολλα bugs που αναφερεις. Το ios 7 εδωσε πολλα καινουργια πραγματα που απο καιρο ελειπαν απο τα non-jb iphone. Αλλα θεωρω οτι το 8, που για μενα δεν ηταν και η επανασταση, δεν εδωσε περαν του αρχικου 8.1.1 αλλα θεματα τοσο σοβαρα (κατ εμε παντα - προσωπικη αποψη). Σιγουρα βελτιωσεις παιρνει αλλα δεν μπορω να δεχτω αφου ησουν ex-android οτι εκει τα κολληματα δεν ηταν 100πλασια? Οπως παντως ξαναειπα εχθρος του καλου το καλυτερο...

ναι δεν μπορω να πω ομως εχω ενα δυο bugs ok στα android ειχα περισσοτερα δεν ειναι σκεπτικό αυτο να μην εχω κανενα!!!εδω καναν update για τον pgyer και το moviebox κι ολα οσα τα κατεβαζεις χωρις jb!!!σοβαρα δεν εχει ελπίζω να μην κανει ποτε απλα περιμενω οτι καλυτερο απο την Apple και σε πολλα πραγματα
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/03/2015 - 15:16

ναι δεν μπορω να πω ομως εχω ενα δυο bugs ok στα android ειχα περισσοτερα δεν ειναι σκεπτικό αυτο να μην εχω κανενα!!!εδω καναν update για τον pgyer και το moviebox κι ολα οσα τα κατεβαζεις χωρις jb!!!σοβαρα δεν εχει ελπίζω να μην κανει ποτε απλα περιμενω οτι καλυτερο απο την Apple και σε πολλα πραγματα


Μαζι σου φιλος! Αλλα ακομη κ σε ταμπλετ, υπολογιστες κτλ κτλ ολα τρωνε κολληματα. Ακομη κ αυτοκινητα ανακαλουντε λογω προβληματων στα ηλεκτρονικα τους τι να περιμενεις απο τηλεφωνα που ενω παλια τα ειχαμε μονο για ομιλια αντε κ κανα sms τωρα μονο ψωμι δεν φτιαχνουν. Η τεχνολογια σαφως προχωραει κ καθε τι καινουργιο θελει το χρονο του. Απλα τονios κατ εμε ειναι σταθερο κ γιαυτο το λογο εγω προσωπικα απο το 2g μεχρι κ το 6αρι δεν φευγω. Και ας ειναι πιο περιορισμενων δυνατοτητων σε σχεση με αλλα λειτουργικα που εχουν πιο πολλες δυνατοτητες αλλα τρωνε συχνα κολληματα

#48   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 06/03/2015 - 15:24

Μαζι σου φιλος! Αλλα ακομη κ σε ταμπλετ, υπολογιστες κτλ κτλ ολα τρωνε κολληματα. Ακομη κ αυτοκινητα ανακαλουντε λογω προβληματων στα ηλεκτρονικα τους τι να περιμενεις απο τηλεφωνα που ενω παλια τα ειχαμε μονο για ομιλια αντε κ κανα sms τωρα μονο ψωμι δεν φτιαχνουν. Η τεχνολογια σαφως προχωραει κ καθε τι καινουργιο θελει το χρονο του. Απλα τονios κατ εμε ειναι σταθερο κ γιαυτο το λογο εγω προσωπικα απο το 2g μεχρι κ το 6αρι δεν φευγω. Και ας ειναι πιο περιορισμενων δυνατοτητων σε σχεση με αλλα λειτουργικα που εχουν πιο πολλες δυνατοτητες αλλα τρωνε συχνα κολληματα

σωστα τα λες κι εγω μαζι σου ειμαι απλα εαν εχει bugs επειδη ειναι συσκευη να μην μιλαμε να μην το πουμε επειδη ετσι ειναι οι συσκευες;;;;εγω θα τα λεω γιατι πιστευω οτι ετσι θα γίνουν καλύτεροι οπως και οι dev που εγω αγοραζω της εφαρμογες τους εαν θελω καποια οσο και να χει περιμενω να τρεχουν κι οχι κολλήματα και bugs κι απο κει διαφορετικα τους στελνω email και στην συνεχεια ζητάω τα χρηματα μου πισω απο την Apple να αγορασω κατι αλλο κατι καλυτερο!!!ειναι περίεργο πραγμα μια συσκευη μπορει για χίλιους λογους να μην λειτουργεί σωστα το χω ψάξει οσο δεν παει και τωρα παλι με την 8.2 θα το ψάξω ξανα ευχομαι να αξιζει πραγματικα οσα εχω δει στο youtube φαινεται Κάλι τωρα θα δειξει
Rafael Nadal

#49   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/03/2015 - 15:36

σωστα τα λες κι εγω μαζι σου ειμαι απλα εαν εχει bugs επειδη ειναι συσκευη να μην μιλαμε να μην το πουμε επειδη ετσι ειναι οι συσκευες;;;;εγω θα τα λεω γιατι πιστευω οτι ετσι θα γίνουν καλύτεροι οπως και οι dev που εγω αγοραζω της εφαρμογες τους εαν θελω καποια οσο και να χει περιμενω να τρεχουν κι οχι κολλήματα και bugs κι απο κει διαφορετικα τους στελνω email και στην συνεχεια ζητάω τα χρηματα μου πισω απο την Apple να αγορασω κατι αλλο κατι καλυτερο!!!ειναι περίεργο πραγμα μια συσκευη μπορει για χίλιους λογους να μην λειτουργεί σωστα το χω ψάξει οσο δεν παει και τωρα παλι με την 8.2 θα το ψάξω ξανα ευχομαι να αξιζει πραγματικα οσα εχω δει στο youtube φαινεται Κάλι τωρα θα δειξει


Μα για αυτο παντα καλοπιστα κ καλοπροαιρετα ειμαστε εδω για να ψαχνομαστε, να παραπονιομαστε με προβληματα συσκευων ή λειτουργικων για να βελτιωνοντε οι υπηρεσιες που ουτως ή αλλως πληρωνουμε πολλες φορες ακριβα! Αναμενουμε λοιπον την 8.2 αν κ γνωμη μου τιποτα το θεαματικο δεν θα δουμε. Απο 9 και βαλε... Καλο απογευμα :)

#50   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 06/03/2015 - 15:39

ενταξει τωρα λιγοι θα μπορουσαν να μεινουν στο ios 6 και συνηθως ειναι αυτοι που δεν πολυασχολουνται απλα ετυχε να παρουν iphone



#51   panos027

panos027

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:PANOYKLAS027

Δημοσίευση 06/03/2015 - 16:21

Για μπαταρια ακουστηκε κατι ? ευχαριστω !



#52   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 06/03/2015 - 19:34

Για μπαταρια ακουστηκε κατι ? ευχαριστω !

ποτε δεν λενε για μπαταρια, αν εχουν κανει κατι καλυτερο θα το δουμε οταν βγει


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#53   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/03/2015 - 19:43

Μπαταριαααα;;; Χλωμο παιδες. Δεν πιστευω να αλλαξει τιποτα κ θαμαστε μονιμα με φορτιστες στα χερια. Power bank, εξτρα μπαταριες κτλ κτλ. Κατ εμε ειναι το μεγαλο προβλημα των iphone. Μακαρι σε επομενο μοντελο να αξιωθει να βαλει μεγαλυτερη μπαταρια (3000mA πχ) κ θα σταματησουμε να κουβαλαμε καλωδια και βλακειες.
Βρε μηπως ομως ειναι ολα θεμα μαρκετιγκ για να πουλαει κ αξεσουαρ το κουπερτινο?? :-p

Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 06/03/2015 - 19:44


#54   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/03/2015 - 22:37

Μπαταριαααα;;; Χλωμο παιδες. Δεν πιστευω να αλλαξει τιποτα κ θαμαστε μονιμα με φορτιστες στα χερια. Power bank, εξτρα μπαταριες κτλ κτλ. Κατ εμε ειναι το μεγαλο προβλημα των iphone. Μακαρι σε επομενο μοντελο να αξιωθει να βαλει μεγαλυτερη μπαταρια (3000mA πχ) κ θα σταματησουμε να κουβαλαμε καλωδια και βλακειες.
Βρε μηπως ομως ειναι ολα θεμα μαρκετιγκ για να πουλαει κ αξεσουαρ το κουπερτινο?? :-p

η απαντηση σε αυτο που λες για τη μπαταρια....δικιο εχεις.

http://techblog.gr/m...l-battery-9876/

 

:(


Τελευταία επεξεργασία από: venos, 06/03/2015 - 22:37

discord.gg/ajkUM8J

#55   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/03/2015 - 22:44

η απαντηση σε αυτο που λες για τη μπαταρια....δικιο εχεις.
http://techblog.gr/m...l-battery-9876/
 
:(


Σωστος ο venos!! Ολα ειναι θεμα μαρκετιγκ για μενα! Δεν τα φτιαχνουν τυχαια ετσι... Οπως κ για τον ιδιο λογο φαγανε τα 32g και αφησαν αντι αυτου τα ελαχιστα 16g (ασχετο με το 8.2 βεβαια)
(Κ σευχαριστω και για τα site φιλε venos! Δουλεουν super :) )

#56   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/03/2015 - 23:12

(Κ σευχαριστω και για τα site φιλε venos! Δουλεουν super :) )

Πολυ χαιρομαι.
;)
discord.gg/ajkUM8J

#57   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2015 - 20:11

φιλε οταν κανεις καποιο update συνηθως πας προς το καλυτερο κι οχι προς το χειρότερο αυτος ειναι κι ο λόγος του update να διορθώσεις μικροπροβλήματα της υπάρχουσας ρομ κι οχι για να ανοίξεις καινουργεια!!!!μπες δες λιγο στο youtube iphone 5 η iPhone 4s με ios 6 iOS 7 και ios 8 πως παει πιο γρήγορα κι οσο για το πια ειναι πιο σταθερή ξερουμε ολοι μας αυτες η ρομ εχουν περασει σε ΟΛΟΥΣ απο τα χερια μας

 

Και γιατι δεν εμεινες με την 6.1.3?

Και αντε εκανες το λαθος μια φορα και την πατησες.

Μετα γιατι πηγες απο την 7.1.2 που ηταν καλη στην 8?

Το δυς εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου λεγαν.

Αν και απο οτι διαβαζω αδημωνεις να πας και στην 8.2 (το τρεις εξ αμαρτειν τι λενε?) και ειμαι σιγουρος οτι θα περασεις και το iOS 9 τον Σεπτεμβρη...

Αραγε για την apple γκρινιαζεις ή για το οτι την πατας για το ιδιο θεμα +2 χρονια τωρα και θες και να επιμεινεις ευλαβικα στο ιδιο σου λαθος??



#58   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/03/2015 - 21:14

Ρε παιδιά βλέπω σε πάρα πολλά post για θέματα μπαταρίας. Ποτέ δεν είχα θέμα μπαταρίας με καθαρή και σωστή αναβάθμιση του iOS σε κανένα iPhone. Την κατανάλωση αυξάνουν τα διάφορα background tasks που μπορεί να τρέχουν σε κάθε iOS version by default, κάποιος που γνωρίζει λίγα βασικά πράγματα και θέλει κυρίως αυτονομία στο iPhone του, μπορεί να απενεργοποιήσει πολλά background tasks και να κερδίσει έτσι πολύ μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας. Επίσης προσοχή στα tweaks που εγκαθιστάτε αν έχετε κάνει JB, να είσαστε σίγουροι τι κάνουν και πως λειτουργούν για να μην αυξάνουν σημαντικά την κατανάλωση της μπαταρίας. Αυτά αν θυμάται και κάνει κανείς συνήθως δεν θα έχει πρόβλημα με μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας του iPhone του. Μην ψάχνετε για "δράκους" και "μάγισσες" αν δεν υπάρχουν.



#59   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/03/2015 - 23:27

Και γιατι δεν εμεινες με την 6.1.3?
Και αντε εκανες το λαθος μια φορα και την πατησες.
Μετα γιατι πηγες απο την 7.1.2 που ηταν καλη στην 8?
Το δυς εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου λεγαν.
Αν και απο οτι διαβαζω αδημωνεις να πας και στην 8.2 (το τρεις εξ αμαρτειν τι λενε?) και ειμαι σιγουρος οτι θα περασεις και το iOS 9 τον Σεπτεμβρη...
Αραγε για την apple γκρινιαζεις ή για το οτι την πατας για το ιδιο θεμα +2 χρονια τωρα και θες και να επιμεινεις ευλαβικα στο ιδιο σου λαθος??


καταρχην φιλε μου η μισές εφαρμογες δεν παιζουν στο ios 6 δευτερων ελπίζεις και λες αλλο το ios 7 και δευτερων αλλο το ios 8 και τρίτων που ξερεις οτι δεν ειχα jb εκανα καποια βλακεία κι αναγκαστικά επρεπε να παω στο ios 8!!!τριτο δεν γκρινιάζω συζήτηση κανουμε κι ο καθενας λεει την γνωμη του γι αυτο άλλωστε ειναι το forum!!!συζητας διαβάζεις ακους γνώμες για την 8.2 απο παιδια που την εχουν περασει ως beta κι αν διάβαζες καλα εχω πει πιο πανω οτι η χειρότερη αναβαθμιση που εχει παρει το τηλεφωνο μου ειναι η 8.1.3 αυτα
Rafael Nadal

#60   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/03/2015 - 23:29

καταρχην φιλε μου η μισές εφαρμογες δεν παιζουν στο ios 6 δευτερων ελπίζεις και λες αλλο το ios 7 και δευτερων αλλο το ios 8 και τρίτων που ξερεις οτι δεν ειχα jb εκανα καποια βλακεία κι αναγκαστικά επρεπε να παω στο ios 8!!!τριτο δεν γκρινιάζω συζήτηση κανουμε κι ο καθενας λεει την γνωμη του γι αυτο άλλωστε ειναι το forum!!!συζητας διαβάζεις ακους γνώμες για την 8.2 απο παιδια που την εχουν περασει ως beta κι αν διάβαζες καλα εχω πει πιο πανω οτι η χειρότερη αναβαθμιση που εχει παρει το τηλεφωνο μου ειναι η 8.1.3 αυτα

οι εφαρμογες μπορουν να παιξουν σε iOS 6 αρκει να την κατεβασεις στο itunes απο το Pc και μετα να την περασεις στην συσκευη.θα σου περασει παλιοτερη εκδοση για να παιζει σε iOS 6.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες