Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iOS 9.0.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
273 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2015 - 17:53

Ποιος τρομοκράτησε ποιον;ΕΣΥ ειπες για τις γνωστοποιήσεις οτι δεν ειναι θέμα λειτουργικού απλα εμείς δεν ψάχνουμε.. Τελικά εμείς δεν ψάχνουμε η ειναι θέμα λειτουργικού; Εγω λεω οτι ειναι ένα κλικ πιο αργό δεν είπα ποτέ οτι σέρνεται μην βάζεις λόγια που δεν έχω πει. Με τις γνωστοποιήσεις τι γινεται; Ειναι ρύθμιση τελικά αυτός ο αχταρμάς;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/10/2015 - 18:02

Ποιος τρομοκράτησε ποιον;ΕΣΥ ειπες για τις γνωστοποιήσεις οτι δεν ειναι θέμα λειτουργικού απλα εμείς δεν ψάχνουμε.. Τελικά εμείς δεν ψάχνουμε η ειναι θέμα λειτουργικού; Εγω λεω οτι ειναι ένα κλικ πιο αργό δεν είπα ποτέ οτι σέρνεται μην βάζεις λόγια που δεν έχω πει. Με τις γνωστοποιήσεις τι γινεται; Ειναι ρύθμιση τελικά αυτός ο αχταρμάς;


Γινεται οτι δεν ψάχνεις.

Δεν τα εχει κατηγοριοποιημενα, αλλα μπορείς ρυθμισεις > ειδοποιησεις > να επιλέξεις ενα app και να το βάλεις στο off.

Τα apps ειναι αλφαβητικα πια στο iOS 9 (τουλάχιστον αυτό βλέπω στο iPad και διαβάζω online).

Αλλά φυσικά. Bug ειναι και αυτό.

Πέτα τον αχταρμά στον τοίχο, να ηρεμησει ο αχταρμάς.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#153   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/10/2015 - 18:33

Ρε παιδια εσεις οι 2-3 που εχετε σοβαρο προβλημα και κραζετε ολη μερα για το ιος9 για την apple κτλ κτλ....πηγαινετε να τα πουλησετε (μιας και σε αυτο ειναι καλη η apple απο εμπορικοτητα τουλαχιστον)βαλτε τα λεφτα καβατζα και παρτε ενα αλλο οτιδηποτε νομιζετε οτι ειναι καλυτερο και ξενιαστε μια για παντα!!!μην μας κουραζεται γιατι και εμεις ειναι κριμα να τα διαβαζουμε ολα αυτα.δεν μας λυπαστε καθολου;καντε αυτη την κινηση και θα ηρεμησουμε και εμεις και εσεις!!!!αντε και καλες αγορες να εχετε!

#154   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 04/10/2015 - 18:34

Ευχαριστω. Αυτό ακριβώς λέω. 

 

Εχω βαρεθεί να διαβάζω "ένα τσικ πιο αργό". Νέα μονάδα μέτρησης lag ανακαλύψαμε.

 

Σορρυ για τον εκνευρισμό, αλλά καταντάει κουραστικό από κάποια στιγμή και μετά.

Σε παρακαλω. Το τσικ είναι πολύ σοβαρή μονάδα μέτρησης. Μην την ειρωνεύεσαι. Η αντίστοιχη πιο γρήγορη είναι το "φςςςς" και η πιο αργή η "ΤαΖαΜουΑργά". 


Whatsapp doc?

#155   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/10/2015 - 18:35

Σε παρακαλω. Το τσικ είναι πολύ σοβαρή μονάδα μέτρησης. Μην την ειρωνεύεσαι. Η αντίστοιχη πιο γρήγορη είναι το "φςςςς" και η πιο αργή η "ΤαΖαΜουΑργά".


Ξεχνας το "φσσσιτ μπόινγκ" και θα σε μαλώσω.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#156   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 04/10/2015 - 18:40

Μονο εσυ και ο απο πάνω τόσα προβλήματα.

Δεν ειδα άλλον να παραπονιέται και να γκρινιάζει 24/7.

Αλλά μάλλον δεν ειναι power users οι άλλοι, έχουν το κινητο για την καφετέρια, σωστα;

Τέλος πάντων.

Εσείς κάντε ότι θέλετε, δικές σας συσκευές ειναι, εσείς αποφασίζετε.

Αλλά σταματήστε επιτέλους αυτή τη γκρινια.

Το καταλάβαμε. Έχετε πρόβλημα με το iOS 9.

Είτε είναι ενα τσιπ πιο αργό, είτε έχει φοβερά bugs (σε εσάς ξαναλέω, γιατι κανένας άλλος δεν είδα να έχει τόσα προβληματα μαζεμένα).

Ότι και να κάνετε στα πλαίσια της κοινότητας εδώ, το πολύ να τρομοκρατήσετε μερικούς χρήστες οτι θα σέρνεται η συσκευή τους (που δεν θα σενρεται) και να τους αναγκάσετε να μην αναβαθμισουν.

Eγώ νομίζω ότι όλο αυτό είναι μεν ψυχολογικό αφενός, αλλά αφετέρου ίσως δεν το ψάξανε να διαβάσουν ότι υπήρχαν προβλήματα και σκαλώματα αρκετές φορές με ΟΤΑ αναβάθμιση οπότε να το κάνουν μια και καλή ένα restore/setup as new να τελειώνει η υπόθεση. 


Whatsapp doc?

#157   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2015 - 18:40

Γινεται οτι δεν ψάχνεις.

Δεν τα εχει κατηγοριοποιημενα, αλλα μπορείς ρυθμισεις > ειδοποιησεις > να επιλέξεις ενα app και να το βάλεις στο off.

Τα apps ειναι αλφαβητικα πια στο iOS 9 (τουλάχιστον αυτό βλέπω στο iPad και διαβάζω online).

Αλλά φυσικά. Bug ειναι και αυτό.

Πέτα τον αχταρμά στον τοίχο, να ηρεμησει ο αχταρμάς.

αρα τι δεν ψάχνω ακριβως;

#158   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/10/2015 - 18:45

Eγώ νομίζω ότι όλο αυτό είναι μεν ψυχολογικό αφενός, αλλά αφετέρου ίσως δεν το ψάξανε να διαβάσουν ότι υπήρχαν προβλήματα και σκαλώματα αρκετές φορές με ΟΤΑ αναβάθμιση οπότε να το κάνουν μια και καλή ένα restore/setup as new να τελειώνει η υπόθεση.


Κανουν as new νομίζω. Πιο πολύ θεωρω ότι ειναι θέμα πως θα σου κάτσει κάτι απο την αρχη στο μυαλό.

Π.χ. Αν δω μια νεα φερραρι (λέμε τωρα) και μου φανεί άσχημη απο την αρχή (που δεν παίζει, αλλα για το παράδειγμα βολεύει), ότι βελτιώσεις και να μου πεις οτι έχει, πάντα θα τη βλέπω άσχημη.

αρα τι δεν ψάχνω ακριβως;


Δεν ψάχνεις να δεις τι γίνεται και τι αλλαγές έχει το iOS. Νομίζεις οτι ειναι όλα αχταρμάς επειδή απλά ειναι αλφαβητικά αντί να ειναι χωρισμένα σε active/inactive και κατηγορείς την Apple για κάτι που εσύ δεν πρόσεξες. Κάνω κάτι λάθος στο συλλογισμό μου;

Το Google δεν δαγκώνει, ειναι φίλος μας και εργαλείο.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#159   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/10/2015 - 18:53

Eπίσης, όταν γυρίσεις το Sort by σε manually, τότε μπορείς να βάζεις εσύ τα notifications σε ότι σειρά θες.

 

Συγκεκριμένα, μόλις πατήσεις edit αλλάζει το view και σε αφήνει να βάλεις τις εφαρμογές σε ότι σειρά θες, και όταν τελειώσεις και πατήσεις done, τις ξαναβάζει αλφαβητικά όπως ήταν ώστε να μπορείς να βρεις και να επεξεργαστείς ότι θες (κρατώντας όμως στο NC τη σειρά που έθεσες πριν).

 

Φοβερό;


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#160   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2015 - 23:38

Εμενα απλα με βολεύει καλύτερα οπως ήταν πριν ! Active inactive και μόνο αυτο σχολίασα.

#161   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2015 - 01:24

Καλημέρα μας!
Είμαι με 9.0.1 και δεν μου βγάζει με τίποτα την αναβάθμιση μέσω OTA ότι κι αν κάνω...τι να κάνω δηλαδή...κανένα restart...δεν έχω και πολλές επιλογές! Βαριέμαι πάλι μέσω iTunes....
Καμία ιδέα;;;

Παλιά έβγαινε μια αναβάθμιση και αμέσως την έβλεπα σαν επιλογή...τι κόλλημα είμαι αυτό δεν μπορώ να καταλάβω! Παρεπιπτόντως...ούτε την 9.0.1 μου είχε βγάλει και πήγα πάλι μέσω iTunes αλλά τώρα δεν....

Τι λέτε;; Υπάρχει κάτι που δεν ξέρω μπας και τη δω να κάνω την αναβάθμιση επιτέλους!
(Με iPhone 6 Plus είμαι)

#162   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/10/2015 - 01:43

Καλημέρα μας!
Είμαι με 9.0.1 και δεν μου βγάζει με τίποτα την αναβάθμιση μέσω OTA ότι κι αν κάνω...τι να κάνω δηλαδή...κανένα restart...δεν έχω και πολλές επιλογές! Βαριέμαι πάλι μέσω iTunes....
Καμία ιδέα;;;

Παλιά έβγαινε μια αναβάθμιση και αμέσως την έβλεπα σαν επιλογή...τι κόλλημα είμαι αυτό δεν μπορώ να καταλάβω! Παρεπιπτόντως...ούτε την 9.0.1 μου είχε βγάλει και πήγα πάλι μέσω iTunes αλλά τώρα δεν....

Τι λέτε;; Υπάρχει κάτι που δεν ξέρω μπας και τη δω να κάνω την αναβάθμιση επιτέλους!
(Με iPhone 6 Plus είμαι)

Πήγαινε απο γενικά - πληροφορίες και τσέκαρε ξανά αν θα σου βγάλει το Pop-up.

 

Διαφορετικά, επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#163   dimprio

dimprio

    iPH User

  • 178 μηνύματα

Δημοσίευση 05/10/2015 - 08:08

Να πω και γω την γνώμη μου μιας και είχα γύρισει από iOS 9.0 σε 8.4.1 . Μόλις βγήκε και η 9.0.2 και διάβασα καλά σχόλια την πέρασα από πάνω . Ούτε restore ούτε τπτ. Το κινητό πάει μπάλα! Η τελευταία αναβάθμιση είναι πολύ γρήγορη πια. Για restore με βλέπω στην 9.1

#164   stepar10

stepar10

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα

Δημοσίευση 05/10/2015 - 12:31

Είναι απαραίτητο να γίνει restore? το προτείνει η εταιρία; Ευχαριστω

#165   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 05/10/2015 - 14:42

Συνήθως εγώ κάνω απο iTunes μονο τα major update δηλαδή απο 8 σε 9 η απο 9 σε 9.1 τα υπόλοιπα του στυλ 8.4 σε 8.4.1 ή απο 9 σε 9.0.1/9.0.2 με ota και ποτέ δεν είχα θέμα...

Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες