Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

iOS 9.2 - 9.3.3 Jailbreak [Γενική συζήτηση]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3273 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2881   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/07/2016 - 17:31

Όχι δεν χρειάζεσαι restore άμα όλα λειτουργούν ρολόι. Έκανες Jb από Safari;
 
Το Stashing μεταφέρει/εγκαθιστά τα Tweaks στο Private Partition που έχει "άφθονο" χώρο

Τελικά αυτό το stashing δουλεύει σωστά να το περάσουμε ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2882   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2016 - 17:35

Τελικά αυτό το stashing δουλεύει σωστά να το περάσουμε ?

Αν και εφόσον σου ελευθερώνει χώρο, ευπρόσδεκτο είναι. :)


Big things have small beginnings

#2883   Gikaras

Gikaras

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2016 - 17:41

εμενα ρε παιδια δεν γινεται τιποτα απο το μεσημερι παιδευομαι και κολλαει στο σημειο μετα απο εκει που ζηταει την επαλήθευση εικονας.. κανει ποση ωρα εκει και μετα βγαζει εικονα και καλα που κλαει ο υπολογιστης .. τι να κανω? 

(iphone 6s)



#2884   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/07/2016 - 18:51

Κάνε το από safari είναι πολύ πιο γρήγορα και εύκολα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2885   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 27/07/2016 - 20:40

Ναι η Apple στο δίνει το iOS 10. Οι κινέζοι όμως ή οποισδήποτε άλλος δίνει JB, δεν είναι Apple. Πρέπει λίγο να το διαχωρίσεις αυτό στο μυαλό σου.

 

Μιλάμε για ευπάθειες στο λειτουργικό. Το να βρεθεί Exploit πλέον και να εφαρμοστεί σε όλες τις συσκευές δεν είναι εύκολο. Τα πράγματα έχουν αλλάξει.

 

Το συγκεκριμένο βέβαια μπορεί να γίνει Ported σε 32bit, είναι όμως πολύ ασταθές και θα έχει μόνο προβλήματα.

 

Και το πιο βασικό. Μιλάς για ανθρώπους που δεν είναι υποχρεωμένοι απο κανέναν να δώσουν JB. Δε το χρωστάνε, ούτε τους έχει πληρώσει κανείς για να απαιτεί.

 

Και εσύ τώρα απο όλα αυτά καταλαβαίνεις πως σε στέλνουν για αγορά νέας συσκευής(!).

 

Θέμα επιλογών είναι όλα. Όποιον τον "χαλάει" η όλη κατάσταση, κοιτάζει αλλού και βρίσκει την υγειά του.

Μαλλον δεν καταλαβες πως το ειπα ή μαλλον εγω δεν ξερω να διατυπωνω τις αποριες any way ειμαι ηδη αλλου και την εχω βρει την υγεια μου και εκει θα μεινω.


Knowledge Is Power


#2886   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/07/2016 - 22:08

Μαλλον δεν καταλαβες πως το ειπα ή μαλλον εγω δεν ξερω να διατυπωνω τις αποριες any way ειμαι ηδη αλλου και την εχω βρει την υγεια μου και εκει θα μεινω.

σε ξαναρωτησα και στο ποστ που εκανες....που πηγες θα μας πεις;σε ποια συσκευη βρηκες την υγεια σου;

#2887   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 27/07/2016 - 22:24

σε ξαναρωτησα και στο ποστ που εκανες....που πηγες θα μας πεις;σε ποια συσκευη βρηκες την υγεια σου;


Υγεια και να μπαινεις να διαβαζεις για jailbreak εστω και "εγκυκλοπαιδικα"? Δυσκολο... (γενικα το λεω ειναι πολλες οι παρομοιες περιπτωσεις)

You'll Never Walk Alone


#2888   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 27/07/2016 - 22:28

σε ξαναρωτησα και στο ποστ που εκανες....που πηγες θα μας πεις;σε ποια συσκευη βρηκες την υγεια σου;

Για αρχη ειχα παρει ενα με 110€ το Lg G4c να δω αν το Android απο τοτε που ειχα ενα HTC με 2.2.3 αν εχει σοβαρεψει η αλλαγη εγινε απο iPhone 5 που ειχα τοτε (πριν 6 μηνες σχεδον).Το Lg το πηρα με 5.0.2 και σε 1 βδομαδα ειχε παρει το 6.Τα spec του ειναι αυτα ( εχω βαλει και αυτο που εχω τωρα φυσικα εχω δουλεψει για μια βδομαδα και 6/6s iPhone) σε σχεση με αυτο που ειχα σχεδον ιδια δεν ειχα παραπονο. Αφου ειδα οτι ειμαι οκ με αυτο πηρα προσφατα το Nexus 5X για μενα μετα απο 8 χρονια με iPhone απο το 2008 πρωτη φορα δεν μου ελειψε καθολου.Συν οτι ειμαι προγραμματιστης σπορ που το ειχα παρατησει και τωρα λογο οτι ειναι απιστευτα ευκολο να γραψεις εφαρμογη σε Android με σχετικα λιγες γνωσεις το κανω και για να βγαλω και λεφτα. Αλλα καθαρα απο χομπι δεν παω να βγαλω εκατομμυρια.Τωρα αν θα αλλαξω γνωμη αγνωστο για την ωρα με τιποτα.(Σορυ δεν ειχα δει οτι με ρωτησες)


Knowledge Is Power


#2889   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/07/2016 - 22:31

Για αρχη ειχα παρει ενα με 110€ το Lg G4c να δω αν το Android απο τοτε που ειχα ενα HTC με 2.2.3 αν εχει σοβαρεψει η αλλαγη εγινε απο iPhone 5 που ειχα τοτε (πριν 6 μηνες σχεδον).Το Lg το πηρα με 5.0.2 και σε 1 βδομαδα ειχε παρει το 6.Τα spec του ειναι αυτα ( εχω βαλει και αυτο που εχω τωρα φυσικα εχω δουλεψει για μια βδομαδα και 6/6s iPhone) σε σχεση με αυτο που ειχα σχεδον ιδια δεν ειχα παραπονο. Αφου ειδα οτι ειμαι οκ με αυτο πηρα προσφατα το Nexus 5X για μενα μετα απο 8 χρονια με iPhone απο το 2008 πρωτη φορα δεν μου ελειψε καθολου.Συν οτι ειμαι προγραμματιστης σπορ που το ειχα παρατησει και τωρα λογο οτι ειναι απιστευτα ευκολο να γραψεις εφαρμογη σε Android με σχετικα λιγες γνωσεις το κανω και για να βγαλω και λεφτα. Αλλα καθαρα απο χομπι δεν παω να βγαλω εκατομμυρια.Τωρα αν θα αλλαξω γνωμη αγνωστο για την ωρα με τιποτα.(Σορυ δεν ειχα δει οτι με ρωτησες)

εκτιμω οτι σε 2 μηνες που θα ξεκινησει το απιστευτο λαγκ και θα σου ερχεται να το πεταξεις στον τοιχο θα πας για iphone παλι.το ιδιο ειχα κανει παλαιοτερα και εγω αλλα τελικα δεν αντεξα πανω απο δυο μηνες!μακαρι να σου κανει και να ησυχασεις!

#2890   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 27/07/2016 - 22:32

Υγεια και να μπαινεις να διαβαζεις για jailbreak εστω και "εγκυκλοπαιδικα"? Δυσκολο... (γενικα το λεω ειναι πολλες οι παρομοιες περιπτωσεις)

εχω ακομα ενα iPad 4 το οποιο θα παρει δρομο και αυτο...επισης το φορουμ εχει και αλλα τμηματα ναι το κυριο μερος ασχολείται με Apple αλλα εχει και αλλα θεματα μεσα...επισης λεγεται ενημερωση το οτι δεν εχεις στην κατοχη σου καποια συσκευη δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να μαθενεις τι κανει ο "εχθρος" το ρητο λεει "Εχε τους φιλους σου κοντα και τους εχθρους σου κοντυτερα" (αστειακι χαχαχα πλακα κανω)


Knowledge Is Power


#2891   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 27/07/2016 - 22:34

εκτιμω οτι σε 2 μηνες που θα ξεκινησει το απιστευτο λαγκ και θα σου ερχεται να το πεταξεις στον τοιχο θα πας για iphone παλι.το ιδιο ειχα κανει παλαιοτερα και εγω αλλα τελικα δεν αντεξα πανω απο δυο μηνες!μακαρι να σου κανει και να ησυχασεις!

θα σου πω σε δυο μηνες εδω θα 'μαι δεν παω πουθενα αλλα ειμαι πραγματικα εκστασιασμένος με την συσκευη φυσικα ουτε λογος δεν λεω οτι ειναι καλυτερη απο iPhone 6s/Plus το λιγοτερο θα ημουν ασχετος αν το ελεγα αλλα...αλλα....για την ωρα ειμαι εκει και βλεπουμε.


Knowledge Is Power


#2892   apollonio

apollonio

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/07/2016 - 23:27

Κατι και απο εμενα....

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.png   725,88KB   70 λήψεις


#2893   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 29/07/2016 - 01:08

Παιδιά εμένα γιατί δν μου ανοίγουν οι υπηρεσίες τοποθεσίας;! Το βάζω on κ μόλις πάω πίσω κλείνουν!
iOS 9.3.2 jb

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: sonic13, 29/07/2016 - 01:08


#2894   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/07/2016 - 01:21

Πέρασε lib location απο Cydia.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2895   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 29/07/2016 - 01:32

Έκανα hard reset και έστρωσε τώρα. Περίεργο δν μου το είχε ξανακάνει. Να το περάσω όμως αυτο έτσι κ αλλιώς;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες