Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

iOS 9.2 - 9.3.3 Jailbreak [Γενική συζήτηση]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3273 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2896   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/07/2016 - 06:59

Έκανα hard reset και έστρωσε τώρα. Περίεργο δν μου το είχε ξανακάνει. Να το περάσω όμως αυτο έτσι κ αλλιώς;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Μου το έκανε και εμένα εχθές αυτό και όπως και στην δική σου περίπτωση με hard reset έφτιαξε.

Κρατάω και το tip του Νίκου (αχρείαστο να είναι) και βλέπουμε...


Τελευταία επεξεργασία από: taigetos, 29/07/2016 - 06:59


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2897   zarko11

zarko11

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/07/2016 - 17:28

Μια βοήθεια...
Λίγο την σελίδα που έχει την βοήθεια για jb από το κινητό απευθείας, αν γίνετε παρακαλώ?
Βασικά μπορούμε ακόμη από το κινητό η καλύτερα από pc.
Ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2898   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2016 - 17:31

Μια βοήθεια...
Λίγο την σελίδα που έχει την βοήθεια για jb από το κινητό απευθείας, αν γίνετε παρακαλώ?
Βασικά μπορούμε ακόμη από το κινητό η καλύτερα από pc.
Ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μόνο από το PC πλέον ακολουθώντας τα βήματα του 1ου post εδώ (Chinese version)


Big things have small beginnings

#2899   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/07/2016 - 17:32

Μια βοήθεια...
Λίγο την σελίδα που έχει την βοήθεια για jb από το κινητό απευθείας, αν γίνετε παρακαλώ?
Βασικά μπορούμε ακόμη από το κινητό η καλύτερα από pc.
Ευχαριστώ.

Τέλος απο Safari. Μέσω PC θα κάνεις τη διαδικασία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2900   Dev1l

Dev1l

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 29/07/2016 - 18:10

Τέλος απο Safari. Μέσω PC θα κάνεις τη διαδικασία

Και εγώ όταν προσπάθησα προχθες από safari μεσω του iphone δεν μπορούσα να κάνω δουλειά, μόλις ακολούθησα τον οδηγό μεσω pc έφτιαξε!

Οπότε είμαι και εγώ ακόμα ένας ευτυχισμένος κάτωχος jailbreak στο SE μου με 9.3.3!



#2901   Andreas24

Andreas24

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/07/2016 - 19:23

Αξίζει η μετάβαση σε 5s απο 8.4 jb σε 9.3.3 jb?

Απο διάφορα βίντεο που έχω δει έχει λίγα κολήματα στην νεότερη έκδοση αλλά είναι και ενα κλίκ πιο αργό..

Έχω μερικές φορές που με πετάει σε safe mode αλλα γενίκα είναι καλά.



#2902   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/07/2016 - 19:24

Φίλε μου δυστυχώς δεν αξίζει μονο και μονο για τον τροπο του jb.


Sent from my iPad using Tapatalk

#2903   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/07/2016 - 19:57

Αξίζει η μετάβαση σε 5s απο 8.4 jb σε 9.3.3 jb?

Απο διάφορα βίντεο που έχω δει έχει λίγα κολήματα στην νεότερη έκδοση αλλά είναι και ενα κλίκ πιο αργό..

Έχω μερικές φορές που με πετάει σε safe mode αλλα γενίκα είναι καλά.

Μη κάνεις το λάθος.. Μπορείς εκεί να πάρεις Backup και να τρέξεις Cydia Eraser.

 

Αν θεωρείς πως έχεις προβλήματα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2904   Kolokythas

Kolokythas

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/07/2016 - 03:29

Έκανα jailbreak Δευτέρα και στις 27 του μήνα έστειλα στον developer του Lylac μήνυμα για να αγοράσω την εφαρμογή του μιας και δεν μπορούμε να κάνουμε αγορές στο cydia ακόμα. Όταν όμως μπήκα στο paypal για να του στείλω χρήματα μου ζήτησε να αλλάξω κωδικό γιατί κάποιος από Πεκίνο προσπάθησε να συνδεθεί. Σήμερα είδα και άλλους 2-3 στο reddit να αναφέρουν παρόμοια πράγματα. Είχε κανεις σας κάτι παρόμοιο;



#2905   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2016 - 12:03

Ερωτηση παιδια.Κατεβαζω θεμα απο το cydia και παω να το φορτωσω με winterboard.Παροτι μετα το respring φορτωνει το θεμα και τα εικονιδια κανονικα,η συσκευη μπαινει σε Safe mode με το κλασσικο μαυρο backround αλλα με τα εικονιδια του θεματος που επελεξα.



#2906   apollonio

apollonio

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/07/2016 - 12:22

Καλησπερα! Εχω μια ερωτηση. Μεσα στο cydia στο μενου με τις εγκατεστημενα tweaks που εχω βλεπω και αλλα επιπλεον που δεν τα εχω εγκαταστησει. μηπως μπαινουν σαν ´συμπληρωματικα ´ για την ομαλη λειτουργια των tweaks που εγκαθιστω ή να τα σβησω;

#2907   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/07/2016 - 12:38

Έκανα jailbreak Δευτέρα και στις 27 του μήνα έστειλα στον developer του Lylac μήνυμα για να αγοράσω την εφαρμογή του μιας και δεν μπορούμε να κάνουμε αγορές στο cydia ακόμα. Όταν όμως μπήκα στο paypal για να του στείλω χρήματα μου ζήτησε να αλλάξω κωδικό γιατί κάποιος από Πεκίνο προσπάθησε να συνδεθεί. Σήμερα είδα και άλλους 2-3 στο reddit να αναφέρουν παρόμοια πράγματα. Είχε κανεις σας κάτι παρόμοιο;

Η θέση του Saurik για το όλο θέμα.

 

 

I don't particularly like the concept of installing the 25PP tool (edit: this sentence used to say "trust", but I think that was confusing), as Chinese companies tend to have software that is pretty intrusive and even "combative" against competitor's software, and in general I am concerned about the way people do signature stuff (as it is just so much easier to do the signing on a server...) which is why I worked so hard to make Impactor be able to do all the signing and communication locally. That said, 25PP's profit model would probably benefit from local signature work, so I can see them having the existing expertise and taking the time to do that "correctly". (And a lot of my concerns about this sort of software are from threats that would manifest as something more diabolical than "they stole a small of money from my PayPal account", and even might end up coming from the Chinese government and not some specific company.)

 

I will also say I trust Pangu a lot... but I don't know if the Chinese version of their app was only touched by them. I bet the English one was their work only, though you are downloading it from 25PP, which opens some issues: do you trust the employees at 25PP with control over their servers? I would say that it would be dumb to do quickly be trying to attack people rather than racking up more credentials before anyone becomes suspicious. You have to remember that there are millions of people who jailbreak. And Pangu specifically listed this subreddit on their website as a place to talk to people about their issues, so we are going to be seeing tons of people. Do we really have evidence that this is an issue with the jailbreak process as opposed to a string of random attacks that are being noticed here because we are all being extremely suspicious this week?

 

If anything, I bet there was just some website, maybe it was even one we all use more often than other people (like reddit! ;P) which was hacked in some way, and people were sharing passwords between there and PayPal, and that hack just happens to have happened at about the same time the jailbreak came out.

 

Ερωτηση παιδια.Κατεβαζω θεμα απο το cydia και παω να το φορτωσω με winterboard.Παροτι μετα το respring φορτωνει το θεμα και τα εικονιδια κανονικα,η συσκευη μπαινει σε Safe mode με το κλασσικο μαυρο backround αλλα με τα εικονιδια του θεματος που επελεξα.

Βεβαιώσους πως το θεμα υποστηρίζει τη συσκευή σου και iOS 9.

 

Καλησπερα! Εχω μια ερωτηση. Μεσα στο cydia στο μενου με τις εγκατεστημενα tweaks που εχω βλεπω και αλλα επιπλεον που δεν τα εχω εγκαταστησει. μηπως μπαινουν σαν ´συμπληρωματικα ´ για την ομαλη λειτουργια των tweaks που εγκαθιστω ή να τα σβησω;

Αρκετά Tweaks έχουν κάποια πρόσθετα τα οποία και δεν πειράζεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2908   Andreas24

Andreas24

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/07/2016 - 12:47

Φίλε μου δυστυχώς δεν αξίζει μονο και μονο για τον τροπο του jb.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι, να υποθέσω για το οτι χάνετε μετα απο την επανεκκινηση λές,απλά έχει μια διαδικασία παραπάνω.

Μη κάνεις το λάθος.. Μπορείς εκεί να πάρεις Backup και να τρέξεις Cydia Eraser.

 

Αν θεωρείς πως έχεις προβλήματα.

Οκ.Σε ευχαριστώ!Θα μείνω έτσι.

Τα προβλήματα πέρα αυτα που με πετάνε σε safe mode έχουν να κάνουν και με την κεραία και άρα την κάλυψη του δικτύου,εκει μου κάνει θέματα..



#2909   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/07/2016 - 13:27

Τι σου κάνει ακριβώς?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2910   Andreas24

Andreas24

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/07/2016 - 19:32

Τι σου κάνει ακριβώς?

Λοιπόν, κυρίως στο ξεκλέιδωμα πολλές φορές με το αποτύπωμα με πετάει σε safe mode, μερικές φορές δεν αναγωρίζει το αποτύπωμα κάν.

Με το δίκτυο τώρα, δεν λειτουργεί σωστά η κεραία δεν ξέρω αλλα έχει θέμα με το σήμα και ας έχω 3 κουκίδες δεν ακούγομαι δείχνει οτι έχει ενώ υπολειτουργεί δεν νομίζω να είναι hardware σε τσεκαρισμένα σημεία με φουλ σήμα ιδίας εταιρείας δίπλανα τηλέφωνα...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες