Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Apple Watch πολυ ντόρος για το τιποτα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
144 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/03/2016 - 18:06

Συγνώμη, αλλα το σύστημα δόνησης της Garmin σε σχέση με αυτό του apple watch, είναι απλα πρωτόγονο. Άσε που δεν έχει το integration που έχει (αναμενόμενα) το watch με το iphone.

η αδιαβροχοποιηση του apple watch σε σχεση με του fenix 3 ειναι απλα πρωτογονο...η ανθεκτικοτητα δε (αστο γιατι εδω εχει πολυ πλακα) απο αυτονομια μπαταριας;;;1000 χρονια μπροστα....απο gps με χαρτες δικους του και οχι με την αναγκη του iphone?απο σχεδιασμο;;
Αν συνεχισω θα κουραστω να γραφω οποτε καλα ειναι μεχρι εδω...και στα λεει καποιος που οτι βγαζει το μηλο τρεχει...αλλα αυτο το ρολοι μπααααααα δεν κανει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 17/03/2016 - 18:07

Όπως παντα οι τσιχαντ της Apple προσπαθούν τα μειονεκτήματα να τα κάνουν τουλάχιστον ασήμαντα αν όχι πλεονέκτημα ,η αυτονομία ειναι ΧΑΛΙΑ τέλεια και παύλα ,τώρα αν κάποιος συμβιβάζεται κανένα πρόβλημα παλι όμως ειναι χάλια ,μη αποδεκτή ,ειδικα για Apple ,κλείνοντας και εγω με ρολόι κοιμάμαι

#93   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/03/2016 - 20:16

η αδιαβροχοποιηση του apple watch σε σχεση με του fenix 3 ειναι απλα πρωτογονο...η ανθεκτικοτητα δε (αστο γιατι εδω εχει πολυ πλακα) απο αυτονομια μπαταριας;;;1000 χρονια μπροστα....απο gps με χαρτες δικους του και οχι με την αναγκη του iphone?απο σχεδιασμο;;
Αν συνεχισω θα κουραστω να γραφω οποτε καλα ειναι μεχρι εδω...και στα λεει καποιος που οτι βγαζει το μηλο τρεχει...αλλα αυτο το ρολοι μπααααααα δεν κανει.

Γιατί συγκρίνεις άσχετα πράγματα; Το Apple Watch είναι certified water resistant όχι water proof (παρότι κάποιοι το έβαλαν σε πισίνα για μισή ώρα χωρίς πρόβλημα).
Επίσης όντως δεν έχει αυτόνομο gps γιατί η αυτονομία δεν θα αρκούσε πάνω από μερικές ώρες. Βλέπεις, αν θες να έχει το smart watch ισχυρό επεξεργαστή με retina οθόνη, wifi/BT, force touch κλπ σε μικρές διαστάσεις πρέπει να κανείς κάποιους συμβιβασμούς (Τουλάχιστον για την ώρα).
Αν θες να πάρεις κάτι πολύ πιο απλό για συγκεκριμένες χρήσεις, υπάρχουν πολλές επιλογές.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#94   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/03/2016 - 20:19

Όπως παντα οι τσιχαντ της Apple προσπαθούν τα μειονεκτήματα να τα κάνουν τουλάχιστον ασήμαντα αν όχι πλεονέκτημα ,η αυτονομία ειναι ΧΑΛΙΑ τέλεια και παύλα ,τώρα αν κάποιος συμβιβάζεται κανένα πρόβλημα παλι όμως ειναι χάλια ,μη αποδεκτή ,ειδικα για Apple ,κλείνοντας και εγω με ρολόι κοιμάμαι


Όπως πάντα θα υπάρχουν αυτοί που δεν μπορούν να κατανοήσουν τι συζητάμε και προτιμούν να μπουρδολογουν...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#95   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/03/2016 - 20:33

Γιατί συγκρίνεις άσχετα πράγματα; Το Apple Watch είναι certified water resistant όχι water proof (παρότι κάποιοι το έβαλαν σε πισίνα για μισή ώρα χωρίς πρόβλημα).
Επίσης όντως δεν έχει αυτόνομο gps γιατί η αυτονομία δεν θα αρκούσε πάνω από μερικές ώρες. Βλέπεις, αν θες να έχει το smart watch ισχυρό επεξεργαστή με retina οθόνη, wifi/BT, force touch κλπ σε μικρές διαστάσεις πρέπει να κανείς κάποιους συμβιβασμούς (Τουλάχιστον για την ώρα).
Αν θες να πάρεις κάτι πολύ πιο απλό για συγκεκριμένες χρήσεις, υπάρχουν πολλές επιλογές.


Sent from my iPhone using Tapatalk

εννοειτε οτι δεν προσπαθω να σου πω κατι για το apple watch και αν εσενα σου αρεσει εμενα μου περισσευει κιολας! :)  στα εγραψα ολα αυτα(τα λιγα γιατι ειναι κι αλλα) επειδη βρηκες να θιξεις το συστημα δονησης κτλ...και τα δυο smartwatch ειναι στο μεταξυ δεν ειναι ασχετα πραγματα..τωρα μερικες απαντησεις τις εδωσες και μονος σου( Επίσης όντως δεν έχει αυτόνομο gps γιατί η αυτονομία δεν θα αρκούσε πάνω από μερικές ώρες) wifi-bluetooth εχει και το αλλο....τελος παντων πολυ το αναλυσαμε!να το χαρεις το ρολογακι σου!



#96   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/03/2016 - 20:47

Ευχαριστώ για τις ευχές. Απλά το ότι και τα δυο ανήκουν στην κατηγορία smart watches δεν σημαίνει πως είναι εξίσου έξυπνα και ικανά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#97   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 17/03/2016 - 20:55

Εγώ είμαι κάτοχος ενός Apple Watch Sport 42mm και από περιέργεια googlαρα να διαβάσω για το fenix 3 που υποστηρίζουν αρκετοί εδώ μέσα. Τι σχέση έχουν τα δυο ρολόγια μεταξύ τους δεν μπορώ να καταλάβω. Σχεδόν καμία. Έχουν κάποια κοινά χαρακτηριστικά τα οποία βέβαια άλλα τα κάνει καλύτερα το fenix και άλλα το Apple Watch. Αν ήμουν επαγγελματίας αθλητής με προπονήσεις και στην φύση, φυσικά και θα προτιμούσα το fenix. Τώρα που απλά γυμνάζομαι 4 φορές την εβδομάδα σε γυμναστήριο και καμία φορά σε στάδιο απλό τρεξιματάκι, το Apple Watch μου είναι υπέρ αρκετό τόσο με την μαμά εφαρμογή που έχει όσο και με το Runtastic το οποίο χρησιμοποιώ αρκετά συχνά καθώς έχω και το κινητό μαζί μου για να ακούω μουσική. Άρα μιλάμε για 2 τελείως διαφορετικά ρολόγια με απλά κάποια "κοινά" σημεία.


Sent from my iPad using Tapatalk

#98   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 17/03/2016 - 21:08

Όπως παντα οι τσιχαντ της Apple προσπαθούν τα μειονεκτήματα να τα κάνουν τουλάχιστον ασήμαντα αν όχι πλεονέκτημα ,η αυτονομία ειναι ΧΑΛΙΑ τέλεια και παύλα ,τώρα αν κάποιος συμβιβάζεται κανένα πρόβλημα παλι όμως ειναι χάλια ,μη αποδεκτή ,ειδικα για Apple ,κλείνοντας και εγω με ρολόι κοιμάμαι

 

Φιλε μου επειδη  διαβασα τα ποστ σου στο συγκριμένο τοπικ, να σου θεσω μια ερώτηση βλέποντας τον προφιλ σου;

 

Το 6S σου βγαζει πανω απο μερα;; Και αν ναι ποσο δλδ...μιάμιση;; Το ιδιο βγαζω και εγω με το ρολοι. (42 ανοξδ.ατσα.)

 

Το θεωρεις λοιπον φισιολογικο ενα τηλ. 800ευρω, να βγαζει μια μερα, ενω το ρολοι 3 φορες μικροτερο, που δεν ειναι και αυτόνομο (απο σύνδεση εννοώ), να βγαζει 2 με 3 μερες;;

 

Μηπως εχετε μπερδέψει μερικοι περα απο τις αναγκες και τις προτεραιότητες, που φυσικα ειναι διφορετικες για τον καθενα, λιγο και την τεχνολογια;

 

Περιμένετε δλδ απο μια εταιρια, που το τηλ. της αποδεδειγμένα εδω και χρονια βγαζει βαρια βαρια 1,5 μερα, να σας βγαλει ενα ρολοι με την πρωτη που να κραταει 3 μερες ας πουμε;;

 

Πως ρε παιδια;; Αν το ξερανε δεν θα αρχιζαν με το τηλ. πρωτα που ειναι και το προιον φαρος;; 

 

Τι απαιτήσεις ειναι αυτες; Και με ποια λογικη κραζετε και βρισκεται παρολογο το ρολοι, και θεωρείται επιεικώς κοροϊδία για οσους το αγορασαν, αλλα εσεις απο την άλλη συνεχίζετε να αγοράζετε τηλ 800€ που κραταει μια μερα με φουλ απασχόληση!! 

 

Κάποιοι απο εμας δεν εχουν καταλαβει κατι καλα μου φαίνεται.

 

 

Επισης μην συγκρινεται ανόμοια πράγματα. Ουτε με Garmin συγκρίνεται, ουτε με Rolex, ουτε καν με ενα φθηνο Watch. Ειναι μια κατηγορια απο μονο του, και φτιάχτηκε για εναν και μονο λογο.

Να σιγονταρει το iPhone. Αυτο και τιποτα αλλο.

 

Δεν σας αρεσει, δεν σας κανει, το προσπερνάτε. 

 

Οχι να βγαλετε ολο τον κοσμο χαζο γιατι δεν βρισκεται εσεις καποια σημαντική λειτουργία.

Το ιδιο θα ελεγαν κάποιοι και για το τηλ. σας, το Ρολεξ σας, την μερσεντες, αουντι σας και ου το καθ'εξης.

 

Μην τρελαθουμε....


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 17/03/2016 - 21:16

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#99   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 17/03/2016 - 21:24

Φιλε μου επειδη διαβασα τα ποστ σου στο συγκριμένο τοπικ, να σου θεσω μια ερώτηση βλέποντας τον προφιλ σου;

Το 6S σου βγαζει πανω απο μερα;; Και αν ναι ποσο δλδ...μιάμιση;; Το ιδιο βγαζω και εγω με το ρολοι. (42 ανοξδ.ατσα.)

Το θεωρεις λοιπον φισιολογικο ενα τηλ. 800ευρω, να βγαζει μια μερα, ενω το ρολοι 3 φορες μικροτερο, που δεν ειναι και αυτόνομο (απο σύνδεση εννοώ), να βγαζει 2 με 3 μερες;;

Μηπως εχετε μπερδέψει μερικοι περα απο τις αναγκες και τις προτεραιότητες, που φυσικα ειναι διφορετικες για τον καθενα, λιγο και την τεχνολογια;

Περιμένετε δλδ απο μια εταιρια, που το τηλ. της αποδεδειγμένα εδω και χρονια βγαζει βαρια βαρια 1,5 μερα, να σας βγαλει ενα ρολοι με την πρωτη που να κραταει 3 μερες ας πουμε;;

Πως ρε παιδια;; Αν το ξερανε δεν θα αρχιζαν με το ρολοι,. πρωτα που ειναι και το προιον φαρος;;

Τι απαιτήσεις ειναι αυτες; Και με ποια λογικη κραζετε και βρισκεται παρολογο το ρολοι, και θεωρείται επιεικώς κοροϊδία για οσους το αγορασαν, αλλα εσεις απο την άλλη συνεχίζετε να αγοράζετε τηλ 800€ που κραταει μια μερα με φουλ απασχόληση!!

Καποιος απο εμας δεν εχει καταλαβει κατι καλα μου φαίνεται....

Αν ψάξεις παλιά μου ποστ γράφω οτι η μπαταρία του 6 - s ειναι απαράδεκτη για iPhone ,απο κει και πέρα όμως δεν ξερω ποιος τα έχει μπερδέψει παντως το ρολόι το φοράω όταν κοιμάμαι ,το τηλ όχι ,φορτιζω το κινητό μου στο γραφείο αν χρειαστεί και μάλιστα είτε φορτίσω είτε όχι κάθεται στο ίδιο ακριβως σημείο ,όμως το ξαναλέω για κατι που θεωρείται ναυαρχίδα όπως το 6 η μπαταρία ειναι απαράδεκτη .παμε παλι στο ρολοι ,αν θεωρείται το ρολόι ναυαρχίδα στα smart ρολογια τότε ειναι τουλάχιστον αστεία τα χαρακτηριστικά που έχει ( τονίζω το είχα 10 μέρες και χάρηκα πολυ που βρηκα αγοραστή ) αν απλα ειναι ενα ρολόι της σειράς είτε επειδη ειναι το πρώτο είτε για άλλο λόγο τότε δεν υπάρχει θέμα συζητήσεις ,τοπ προϊόν παντως δεν ειναι και ας ειναι Apple και ας ειναι Porsche

Τελευταία επεξεργασία από: SLK200GR, 17/03/2016 - 21:27


#100   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 17/03/2016 - 21:41

Ειναι απαραδεκτη, το αγόρασες ομως!

 

Σε εμποδίζει κατι να φορτώνεις και το ρολοι διπλα στο τηλ οταν εισαι στο γραφειο;; Πιάνει χωρο; 

 

 Εγω δεν κοιμάμαι με το ρολοι γιατι με ενοχλει. Οπως και πολυς κοσμος παω στοίχημα.

 

Ετερον εκατερον. 

 

Δεν κρίνεται ενα ρολόι, η ενα προϊόν απο εμας σαν μοναδα, αλλα σαν συνολο. 

 

Και οι πωλήσεις του στο συνολο, και παγκοσμίως, δείχνουν οτι το προϊόν τα πηγε περισσότερο απο καλα.

 

Απο εκει και περα εγω και εσυ μπορουμε να το αναλύουμε μεχρι μεθαυριο χωρις καμια απολύτως σημασια. 

 

Προφανως γιατι και οι δυο μας θα εμμείνουμε στις αποψεις μας, και το πιο βασικο δεν προκειται να αλλαξει τα ηδη θετικα αποτελεσματα (πωλησεις) που εχει επιτύχει μεχρι στιγμης. 

 

Χρειάζεται καλυτέρευση;

Σιγουρα, συνεχομενη, οπως ολα τα προιοντα, και οπως και εμεις οι άνθρωποι.

 

Δεν θα περασω μια ζωη ομως περιμένοντας πότε και αν καλυτερεύσει να το παρω. 

 

Μην μπαίνουμε σε τρελα τρυπάκια τωρα. 

 

Δεν ειναι και τις ηλικίας μας.  

 

Να περιμενω εγω αν σε δυο χρονια βγαλει καλυτερο ρολοι η αππλ, για να το δοκιμασω, η αγοράσω!

 

Και μεχρι τοτε να με εχει βρει κανα έμφραγμα...!

 

Δεν ξερω γιατι τα κανετε τα απλά δύσκολα.

 

Τοση βαρεμάρα πλεον...;;


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#101   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.748 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2016 - 23:26

τωρα εγω που λεω οτι ειναι μια χαρα η μπαταρια του 6/s μαλλον δεν ξερω τι λεω ε?



#102   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 18/03/2016 - 03:00

Άλλο το τηλέφωνο άλλο το ρολόι ! Αυτό έλειπε ! Να φορτίσω κάθε μέρα και το ρολόι......

Για την ιστορία το 6s μου πάει 3 μέρες , μια και δεν το έχω όλη την ώρα στα χέρια μου.....

#103   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 18/03/2016 - 09:30

Πάντως είναι αλήθεια ότι το μάρκετινγκ έκανε πολλούς να πιστεύουν ότι θα ήταν το ρολόι του Star Trek, γι αυτό και απογοητεύτηκαν

Θα συμφωνησω κ εγω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#104   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 18/03/2016 - 11:05

Η προσωπική μου επαφή ήταν με ένα lg g watch R. Πολύ όμορφο σαν ρολόι και συνεργαζόταν άψογα με το lg G3 που είχα. Το πούλησα όταν πήρα το iPhone για 3 λόγους. Χρειαζόταν φόρτιση κάθε 1 1/2 μέρα. Είμαι από τους ανθρώπους που δεν βγάζω το ρολόι μου ποτέ. Θέλω να έιναι αδιάβροχο και το φοράω πάντα. ακόμα και στο μπάνιο. Δυστυχώς ούτε το Apple Watch δίνει αυτή την δυνατότητα. Ακόμα μια αυτό θέλει φόρτισης κάθε μέρα. Επίσης δεν συνεργαζόταν με το iPhone όσο θα ήθελα. Τελικά Κατσέλης να πάρω ένα Cogito και είμαι κατενθουσιασμένος. Μετράει βήματα και έχω ειδοποιήσεις για τα πάντα στο ρολόι. Με ειδοποιεί εάν ξεχάσω το κινητό και η αυτονομία του είναι ένας χρόνος. Επίσης η μπαταρία του αλλάζει πολύ εύκολα και δεν χρειάζεται φόρτιση. Επιπλέον είναι αδιάβροχο ακόμα και για θάλασσα και δεν το βγάζω ποτέ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 18/03/2016 - 11:07


#105   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 18/03/2016 - 11:06

082a617d1aa0209d71de99550fc1ca9c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες