Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

αλλαγη cover - ξεκολλημενη οθονη


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1   isset1988

isset1988

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2016 - 11:00

Καλημέρα παιδιά!  :D

 

Έχω ένα iphone 5 με ξεκολλημενη οθονη (αν και η οθόνη δουλεύει αψογα). Θελω να το φτιαξω για να το χαρισω στον αδερφο μου.

 

Θα ηθελα μιας και εχει πολλες γρατζουνιες απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη του να του αλλαξω ολο το cover μπρος πισω. Ισως και το σασί και το κουμπι κλειδωματος.

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει να βρω ολα εκεινα τα ανταλλακτικα που θα χρειαστω για να το κανω σαν καινουριο; 

Εχω βρει tutorials στο ifixit και πιανουν τα χερια μου!

 

Το πηγα εξω και ειπαν οτι θα κολλησουν την οθονη, αλλα οχι μονο δεν την κολλησαν αλλα φαινεται και χειροτερα.

 

Καθε βοηθεια καλοδεχουμενη. 

Ευχαριστω!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6,775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 11/03/2016 - 11:37

Καλημέρα παιδιά!  :D

 

Έχω ένα iphone 5 με ξεκολλημενη οθονη (αν και η οθόνη δουλεύει αψογα). Θελω να το φτιαξω για να το χαρισω στον αδερφο μου.

 

Θα ηθελα μιας και εχει πολλες γρατζουνιες απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη του να του αλλαξω ολο το cover μπρος πισω. Ισως και το σασί και το κουμπι κλειδωματος.

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει να βρω ολα εκεινα τα ανταλλακτικα που θα χρειαστω για να το κανω σαν καινουριο; 

Εχω βρει tutorials στο ifixit και πιανουν τα χερια μου!

 

Το πηγα εξω και ειπαν οτι θα κολλησουν την οθονη, αλλα οχι μονο δεν την κολλησαν αλλα φαινεται και χειροτερα.

 

Καθε βοηθεια καλοδεχουμενη. 

Ευχαριστω!

Το να αλλαξεις το καπακι πισω ειναι πολυ ακριβη επισκευη και δεν νομιζω οτι αξιζει πλεον για το 5αρι, θα σου βγει οσο να παρεις μεταχειρισμενο 5αρι αριστο.

 

Φτιαξε το θεμα με την οθονη σε ενα τεχνικο, και βαλε μια ομορφη θηκη που να καλυπτει την πλατη και τελειωσες






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες