Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Apple @ WWDC 2016


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
608 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2016 - 22:40

δεν μιλαμε για hardware αλλα για software,μα αυτη ειναι η μαγεια της edge οθονης,διαφορετικα περνεις το απλο s7.οσο για τα widgets δεν εισαι υποχρεωμενος να τα εχεις ολα στην οθονη σου, μιλησαμε για την edge οθονη και σου εδειξα τι μπορεις να βαλεις για γρηγορη προσβαση.μεγαλα παιδια ειμαστε ο καθενας οπως το ευχαριστιεται και νομιζει αυτος ποιο ειναι το καλυτερο για τα δικα του θελω.ελευθερη αγορα εχουμε και ο καθενας περνει το καλυτερο για αυτον.


Δεν διαφωνώ. Αν θα έπαιρνα Galaxy, θα έπαιρνα το απλό, γιατί δεν βρίσκω και πάλι χρησιμότητα στην edge.
Αυτό θα ηταν το καλύτερο για την τσέπη μου.

Χαίρομαι πάντως που εσύ μπορείς να κάνεις ότι κάνεις στην edge, και επιπλέον αυτό σε ευχαριστεί.

Δεν παίζει κάτι τέτοιο να προυσιαστεί μεθαύριο. Υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα που μπορεί να κάνει σε επίπεδο λογισμικού η Apple για να ολοκληρωθεί ακόμα περισσότερο ως λειτουργικό σύστημα αλλά και να δέσει με το υπόλοιπα οικοσύστημα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/06/2016 - 23:20

Ρε σεις ανοιξτε ενα τοπικ samsung s7edge VS iphone 6s plus.θα εχει γουστο ειναι σιγουρο!

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 11/06/2016 - 23:21


#108   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/06/2016 - 23:49

Ρε σεις ανοιξτε ενα τοπικ samsung s7edge VS iphone 6s plus.θα εχει γουστο ειναι σιγουρο!

Θες να δεις τα θετικά του S7 Edge για να το χτυπήσεις , ε;


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#109   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/06/2016 - 23:50

Θες να δεις τα θετικά του S7 Edge για να το χτυπήσεις , ε;

την εχω πει την αποψη μου πολλακις πανο....αν ειχε ιος αυτο θα ειχα στα χερια μου τωρα που μιλαμε.αλλα δεν εχει!

#110   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 12/06/2016 - 00:22

την εχω πει την αποψη μου πολλακις πανο....αν ειχε ιος αυτο θα ειχα στα χερια μου τωρα που μιλαμε.αλλα δεν εχει!


Φίλε μου το iOS δεν ειναι φετίχ ,εγω ακόμα γελάω με τον φόβο να μεταπηδησω σε android

#111   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/06/2016 - 00:24

Φίλε μου το iOS δεν ειναι φετίχ ,εγω ακόμα γελάω με τον φόβο να μεταπηδησω σε android

σε ios*..τα μπερδεψες!

#112   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 12/06/2016 - 00:29

σε ios*..τα μπερδεψες!


Δεν μπερδεύτηκα ,καλα το είπα

#113   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 12/06/2016 - 00:29

Φίλε μου το iOS δεν ειναι φετίχ ,εγω ακόμα γελάω με τον φόβο να μεταπηδησω σε android

Το ios δεν είναι φετίχ.

 

Το Apple ecosystem όμως (ειδικά για εμάς που έχουμε και mac) είναι πιο πλήρες με το ios παρά με οποιαδήποτε άλλη τυχαία συσκευή.

 

Το λέω και το ξαναλέω και ας φαίνεται γραφικό. Όταν τραβάω μια φωτογραφία και μόλις ανοίξω τον υπολογιστή μου είναι στη θέση της και έτοιμη να την επεξεργαστώ, αυτό είναι ευκολία.

 

Και όχι, δεν θέλω μεσοβέζικες λύσεις όπως είναι το dropbox, το drive και όλες οι άλλες cloud εφαρμογές.

 

Δεν θα αναλύσω όλα τα υπόλοιπα (π.χ. πιο καλογραμμένες εφαρμογές κλπ λόγω του μικρού όγκου συσκευών) 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#114   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/06/2016 - 00:30

Απλα η προχειροτητα του αντροιντ δεν με εχει πεισει ακομα να αφησω την απλοτητα του ιος!(π.χ οτι κανεις με μια κινηση στο ιος στο αντροιντ θελεις δυο για την ιδια κινηση!)
Πραγματικα ομως η σαμσουγκ εχει βγαλει πολυ πιο ομορφα τηλ απο την apple αυτο ειναι γεγονος!

#115   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/06/2016 - 00:38

Δεν μπερδεύτηκα ,καλα το είπα

κατσε να στο φτιαξω για να βγαλουμε ακρη.
Εγω ακομα γελαω με..."τον φοβο να μεταπηδησω σε αντροιντ"..οποτε και το καταλαβαινω καλυτερα..
Παντως ναι,επειδη εγω το εχω κανει δυο φορες με κατι galaxy s4 και κατι LG G2 οχι μονο γυρισα τρεχοντας στο 5-5s τοτε αλλα εχασα και λεφτα το κερατο μου μεσα....
Αρα ναι,εγω εχω "τον φοβο" γιατι εχω καει και δεν θελω να ξανακαω!

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 12/06/2016 - 00:39


#116   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 12/06/2016 - 00:41

Το ios δεν είναι φετίχ.
 
Το Apple ecosystem όμως (ειδικά για εμάς που έχουμε και mac) είναι πιο πλήρες με το ios παρά με οποιαδήποτε άλλη τυχαία συσκευή.
 
Το λέω και το ξαναλέω και ας φαίνεται γραφικό. Όταν τραβάω μια φωτογραφία και μόλις ανοίξω τον υπολογιστή μου είναι στη θέση της και έτοιμη να την επεξεργαστώ, αυτό είναι ευκολία.
 
Και όχι, δεν θέλω μεσοβέζικες λύσεις όπως είναι το dropbox, το drive και όλες οι άλλες cloud εφαρμογές.
 
Δεν θα αναλύσω όλα τα υπόλοιπα (π.χ. πιο καλογραμμένες εφαρμογές κλπ λόγω του μικρού όγκου συσκευών)
7 iMac εχω δεν θα πω για αλλα Apple μηχανήματα που κατέχω ,τι θελεις να κανεις σημερα (αυριο μπορεί να αλαξει αυτο ) γραφιστικά βιντεο .?βουρ στα Mac ,ταινίες ,τραγούδια κτλ βουρ αλλου ,ναι το Icloud ειναι μοναδικό σημερα καμία σχέση με τιποτα άλλο ομως στο καλογραμμένες εφαρμογές εχω ένσταση ,στο iOS δεν δούλεψε σωστά το Rachio και το canary στο σαμμυ 7 χωρις κανένα πρόβλημα ,μιλάω για εφαρμογές που δεν ειναι φτηνές
.



#117   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 12/06/2016 - 00:48

Δεν παίζει ρόλο πόσα μηχανήματα έχεις. Μπράβο σου, να τα εκατοστήσεις.

 

Ο καθένας έχει τη δική του οπτική στο συγκεκριμένο θέμα. 

 

Εγώ το ios δεν θα το άλλαζα ακόμα και αν το μονο iPhone που κυκλοφορούσε ήταν ακόμα στις 4 ίντσες.

 

Εσύ βολεύτηκες με το S7 και μαγκιά σου. 

 

Μπορεί να είναι η ομορφότερη συσκευή που κυκλοφορεί, αλλά αυτά που εγώ θέλω από μια συσκευή δεν μου τα προσφέρει με τον τρόπο που θέλω, όπως εσένα δεν σου τα προσφέρει το οποιοδήποτε iPhone. 

 

Ξεκίνα λοιπόν για μένα από το να αντιληφθείς ότι ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες και τον ικανοποιεί διαφορετική συσκευή.

 

Στη συνέχεια μπορεί να σταματήσεις να εκθειάζεις μια συσκευή που δεν αφορά το forum μας σε όποιο τόπικ βρεθείς.

 

Ας κλείσουμε εδώ το offtopic μιας και δεν μας φταίνε όσοι διαβάζουν το θέμα. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#118   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/06/2016 - 00:55

Μα γιαυτο λεω να ανοιξει ενα VS γιατι μολις σηκωθει ο νικος θα τα σβυσει!

#119   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2016 - 10:43

Όχι αδερφέ μου ,προτιμώ ανορθόγραφα παρά greekenglish


Το οθωνη είναι greekenglish? αλλά όταν δεν έχεις επίπεδο μπορείς να βιάζεις την ελληνική γλώσσα όσο θες και να νομίζεις ότι έχεις δίκιο.

#120   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/06/2016 - 11:47

θα ηθελα να ξερω αν δεν ειχε ορθογραφια το κινητο σας ποσοι απο εσας δεν θα εκαναν λαθος στην ορθογραφια,μη κρινετε ινα μη κριθητε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες