Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Apple Watch Series 2: Ταχύτερο, με GPS και αδιάβροχο!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2212 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1411   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 07/11/2016 - 01:13

Μετά από διάφορες δοκιμές που έκανα ενώ δούλεψε αρχικά μόνο με το WiFi, μόλις ξεσύνδεσα το iPhone από το Wifi του σπιτιού σταμάτησε και το ρολόι να έχει σύνδεση με το τηλέφωνο και θέλει μόνο Bluetooth..

Είναι κάπως περίεργη η όλη κατάσταση και για μένα μόνο με το Bluetooth πιστεύω έχει την απόλυτη σύνδεση το ρολόι με το τηλέφωνο..

Το σύνδεσα και πάλι στο Wifi το iPhone αλλά και πάλι δεν συνδέεται το ρολόι. Έκανα και Restart αλλά και πάλι τίποτα...


Εγώ δν μπαίνω καν στα settings του ρολογιού. Απλά ανοίγω wifi κλείνω Bluetooth (από control center). Και λειτουργεί άψογα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1412   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 07/11/2016 - 01:14

Εγώ δν μπαίνω καν στα settings του ρολογιού. Απλά ανοίγω wifi κλείνω Bluetooth (από control center). Και λειτουργεί άψογα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ωραία! Όσο είσαι συνδεδεμένος με το Wifi στα Settings μπαίνεις κανονικά ?

 

 

Και εμένα δούλεψε αλλά μόλις έφυγα από Wifi του σπιτιού χάθηκε και η σύνδεση με το ρολόι... 

 

 

Update:

 

Μου ξανά δούλεψε και μπαίνει και στα Settings μόνο με σύνδεση WiFi.. Το δόντι το μπλε είναι κλειστό...

 

Θα κάνω μια δοκιμή και έξω τελικά κάποια στιγμή χωρίς να είναι το iPhone σε κανένα WiFi..

 

Πάντως όπως και να έχει την πρώτη φορά όταν ανάβεις το ρολόι θέλει το Bluetooth να ανοίξεις αλλιώς δεν πας πουθενά ..


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 07/11/2016 - 01:21

@CaLi@


#1413   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 07/11/2016 - 01:17

Ωραία! Όσο είσαι συνδεδεμένος με το Wifi στα Settings μπαίνεις κανονικά ?

Όχι το ζητάει να έχω ενεργοποιημενα και Bluetooth και wifi αλλά για ποιο λόγο να μπεις στα settings?! Και αυτό που παρατήρησα είναι όταν είσαι μόνο με Bluetooth οι ειδοποιήσεις θα σου έρθουν μόνο όταν έχεις κλειδωμένο το κινητό ενώ με wifi (χώρις Bluetooth) και στα δυο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1414   al3xis

al3xis

    iPH Member

  • 314 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2016 - 01:18

Το ρολόι μπαίνει αυτόματα σε ΓΝΩΣΤΑ(από το iphone) wifi δίκτυα.. Δεν συνδέεται δηλαδή με το iphone μέσω wifi..αλλά απευθείας με το ρούτερ...(εφόσον έχει συνδεθεί προηγουμένως το iphone..)



#1415   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 07/11/2016 - 01:29

Όχι το ζητάει να έχω ενεργοποιημενα και Bluetooth και wifi αλλά για ποιο λόγο να μπεις στα settings?! Και αυτό που παρατήρησα είναι όταν είσαι μόνο με Bluetooth οι ειδοποιήσεις θα σου έρθουν μόνο όταν έχεις κλειδωμένο το κινητό ενώ με wifi (χώρις Bluetooth) και στα δυο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το ζήτημα δεν είναι γιατί θέλω να μπω στα Settings το θέμα είναι να καταλάβουμε τι γίνεται.. Και εμένα αυτό έγραψε πως θέλει και τα δύο αλλά του πατάω Cancel και δουλεύεις κανονικά τελικά ..

 

Και ναι οι ειδοποιήσεις σε ζαλίζουν και στα 2.. 

 

Το μπλε δόντι είναι μονόδρομος νομίζω, αλλιώς κάπου το χάνει...

 

Το ρολόι μπαίνει αυτόματα σε ΓΝΩΣΤΑ(από το iphone) wifi δίκτυα.. Δεν συνδέεται δηλαδή με το iphone μέσω wifi..αλλά απευθείας με το ρούτερ...(εφόσον έχει συνδεθεί προηγουμένως το iphone..)

Κάτι τέτοιο κατάλαβα και εγώ. Και τώρα που το λες κάπου το είχε πάρει το μάτι μου αυτό στο Support της Apple 

 

 

ΕDIT:

Apple Support

 


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 07/11/2016 - 01:31

@CaLi@


#1416   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 07/11/2016 - 01:35

Άρα μέσα στο σπίτι με wifi έξω με Bluetooth και ήμαστε κομπλέ. Γιατί να τα έχεις κ τα δυο ανοιχτά κ να ξοδεύεις μπαταρία;! ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1417   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 07/11/2016 - 01:48

Άρα μέσα στο σπίτι με wifi έξω με Bluetooth και ήμαστε κομπλέ. Γιατί να τα έχεις κ τα δυο ανοιχτά κ να ξοδεύεις μπαταρία;! ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kάπως έτσι αν θες...

 

Αλλά αυτό το διπλό χτύπημα είναι χτύπημα κάτω από την μέση . :P


@CaLi@


#1418   idimpo

idimpo

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/11/2016 - 09:01

Καλημερα σε ολους. Μολις απεκτησα και εγω το series 2... 42 sport black! Εχετε λινκ απο amazon ή ebay για αγορα link bracelet black; αντιγραφη βεβαιως αλλα οσο ποιοτικοτερο γινεται!

#1419   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2016 - 09:29

Εμένα χωρίς bt με wifi ανοιχτό στο σπίτι δεν συνδέεται με το κινητό


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#1420   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2016 - 10:23

Εμένα χωρίς bt με wifi ανοιχτό στο σπίτι δεν συνδέεται με το κινητό


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν καταλαβαίνω καλά αυτό που λες, είναι λογικό γιατί με bluetooth συνδέεται με το κινητό.



#1421   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2016 - 10:25

Παιδιά όλα τα stainless steel είναι πιο ακριβά και στα first generation και στα series 2 ?
Ακόμη και τα sport ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ναι σε ολα τα μοντελα ειναι ποιο ακριβα.

Να κανω μια χαζη ερωτηση,εκτός απο συνδεση με μπλε δοντι μπορω να το συνδέσω και μεσω wifi με απομακρυσμενη συνδεση? Πχ στο gear s2 που ειχα αν ειχα ξεχασει το κινητο σπιτι και ηταν συνδεμενο σε wifi και εγω ειμουν εξω και επιανα wifi στο ρολοι εκανε συνδεση με το κινητο




Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: PoluxGreece, 07/11/2016 - 10:29


#1422   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/11/2016 - 10:47

Για να το ξεκαθαρίσουμε. Η BT σύνδεση κινητού με ρολόι καταρχήν είναι dedicated και κάνει wake πάντα το ρολόι πχ σε ειδοποιήσεις και σε κλήσεις. Λειτουργεί περίπου όπως το ΒΤ ακουστικό. Ωστόσο, και παρά τις βελτιώσεις σε μεγάλο όγκο δεδομένων έχει ανάγκη το wi-fi. Το wi-fi κάνει σύνδεση με οικεία δίκτυα και όταν είσαι σπίτι μπορείς να δεις το συννεφάκι που βγάζει όταν πχ έχεις το κινητό σε flight mode. Σε αυτή την περίπτωση το ρολόι λειτουργεί μόνο με τις υπηρεσίες internet πχ imessage. Κλήσεις δεν μπορείς να δεχτείς για ευνόητους λόγους. μπορείς όμως να κάνεις αν υποστηρίζεται το facetime.

Εγώ έχω δοκιμάσει πολλές φορές αυτή την λειτουργία στην δουλειά όπου έχανε την σύνδεση λόγω απόστασης (άλλος όροφος) αλλά επειδή είχαμε wi-fi παντού έβλεπα το συννεφάκι.

Ελπίζω κάπως το "ξε-θόλωσα" το τοπίο :)



#1423   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 07/11/2016 - 12:20

Σε άλλα νέα>...>

Χωρίς χρήση GPS και με χρήση όπως αποστολή μηνυμάτων,απάντησα 2 κλήσεις από αυτό και συνεχών ειδοποιήσεων χωρίς να το σκαλίζω ιδιαίτερα σήμερα κλείνει την 3 μέρα. Βέβαια με κλείσιμο το βράδυ αφού δεν το φοράω και δεν το χρειάζομαι . Η ώρα είναι 18:00 και έχει 20%.

Το Θεωρώ σημαντική βελτίωση!

Τι εννοείς χωρίς χρήση gps ? Το απενεργοποιείς από κάπου ; εξήγησε το λίγο κ για εμάς τους αρχάριους ....


Sent from my iPhone 7 plus

#1424   toki8

toki8

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/11/2016 - 15:19

Καλησπέρα. Έκανα παραγγελία το Apple Watch 2 από το κατάστημα iStorm 17/10 (μαύρο 42mm αλουμίνιο) Σήμερα πήρα τηλέφωνο και μου είπα ότι δεν ξέρουν καθόλου το ποτέ θα έχω το ρολόι. Έχει παραγγείλει κάποιος τελευταία και αν ναι ποσό χρόνο είχε παράδοση;

#1425   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 07/11/2016 - 15:36

Καλησπέρα. Έκανα παραγγελία το Apple Watch 2 από το κατάστημα iStorm 17/10 (μαύρο 42mm αλουμίνιο) Σήμερα πήρα τηλέφωνο και μου είπα ότι δεν ξέρουν καθόλου το ποτέ θα έχω το ρολόι. Έχει παραγγείλει κάποιος τελευταία και αν ναι ποσό χρόνο είχε παράδοση;


Υπολόγισε μέγιστο 1 μήνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες