Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Apple Watch Series 2: Ταχύτερο, με GPS και αδιάβροχο!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2212 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1201   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 31/10/2016 - 13:58

είχε κάποιος σήμερα κάποια ενημέρωση από istorm ?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1202   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 31/10/2016 - 14:11

To Nike έχει όλα όσα έχει το απλό ; και το έξτρα του είναι το design και η εφαρμογή της Nike ?
Από τον φίλο από πάνω που ανέβασε φωτο είμαστε σίγουροι δηλαδή ότι πέρνει και αλλά λουράκια έτσι ;;;


Sent from my iPhone 7 plus

#1203   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.778 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 31/10/2016 - 14:35

Παιδια σας διαβαζω και αισθανομαι ττχερος που στο διλημμα apple watch ή garmin fenix 3 προτιμησα την 2 επιλογη!

Το garmin στα χρωματα του και στο οτι δεν ειναι αφης ειναι λιγο πισω....Αλλα η μπαταρια του μου κραταει 10 μερες με ενεργοποιημενες τις ειδοποιησεις και ανοιχτο το gps αλλα χωρις να κανω ασκηση....Και 7 αν κανω και ασκηση....

Οσο για το τηλ μου( iphone 7 plus) με φουλ χρηση μου βγαζει την μερα και εχω και 50 % στο τελος της....

Ομορφο το apple watch αλλα εχει πολλα μειον....


XS Max 256 Gb Space Gray

#1204   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 31/10/2016 - 15:11

Εκτός από την μπαταρία δεν θα έλεγα ότι το Apple Watch έχει πολλά μείον σε σχέση με τον ανταγωνισμό, απλά απευθύνονται σε διαφορετικό κοινό.

 

Π.χ. Serious Runner, Athlete's παίρνουν Garmin, etc....

 

Για hobby/casual runner/swimmer/biker, etc... το Apple Watch 2 είναι μια χαρά.



#1205   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/10/2016 - 15:15

με πηραν τηλ...αυριο παραλαμβανω απο κουριερ το nike


RF forever


#1206   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 31/10/2016 - 15:51

Εγώ από μπαταρία του ρολογιού δν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα. Μου έχει βγάλει δυο ολόκληρες μέρες κ με 40% υπόλοιπο. Αλλά κ παλι αφού μου βγάζει πολύ άνετα την μια μέρα χωρίς άγχος τότε Κλάιν. Είπα όταν κοιμάμαι δν το φοράω. Όπως φορτίζω το κινητό φορτίζω κ το ρολόι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1207   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/10/2016 - 16:14

Οκ. Η προηγούμενη εμπειρία που είχα ήταν με το gear στο android και εκεί τα πράγματα ήταν περίπου όπως τα περιγράφετε και εδώ παιδιά. Δυο μέρες η μπαταρία στο ρολόι χωρίς να το κλείνω και απλά έβλεπα της κλήσεις τα μηνύματα γενικά τις ειδοποιήσεις από τα social και αλλά. Ούτε έπαιρνα και ελάχιστα απαντούσα σε κλήσεις από το τηλ,και η μπαταρία κρατούσε περίπου δυο μέρες. Άρα και εδώ αφού είμαστε σχεδόν τα ίδια η και καλύτερα από ότι ακούω τότε θα το πάρω και εγώ το ρολόι αύριο μεθαύριο αν το βρω ετοιμοπαράδοτο βέβαια.


Sent from my iPhone 7plus

#1208   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 31/10/2016 - 16:56

Εμένα εχτές το βράδυ που το έβαλα να φορτίσει μετά από 2 ημέρες χρήσης είχε φτάσει στο 46% έβγαζε άνετα και Τρίτη μέρα απλά δεν θέλω να το αφήνω να ξεφορτίζει τόσο πολύ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1209   karaiord

karaiord

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/10/2016 - 17:14

για πειτε ρε παιδια κ κανα μαγαζι που να το χει ετοιμοπαραδοτο!!!στο skroutz γραφει αναμενεται κ στονistorm κατοπιν παραγγελιας!!!λεω να το κανω δωροντου εαυτου μου για χριστουγεννα!!!χεχεχε


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1210   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 31/10/2016 - 17:18

To Nike έχει όλα όσα έχει το απλό ; και το έξτρα του είναι το design και η εφαρμογή της Nike ?
Από τον φίλο από πάνω που ανέβασε φωτο είμαστε σίγουροι δηλαδή ότι πέρνει και αλλά λουράκια έτσι ;;;


Sent from my iPhone 7 plus



Πέρνει ότι λουράκι θέλεις . Αυτό το λύσαμε . Δεν είδες στην φωτό μου πιο πίσω ; Γιαυτο και το ανέφερα .


On_7+

@CaLi@


#1211   antonispap40

antonispap40

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Twitter:@antonispap40
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:antonispap40

Δημοσίευση 31/10/2016 - 17:33

Τελικά κατάφερα να επικοινωνήσω με κατάστημα.. Διαθέσιμα είχαν μόνο Nike+ (για 42αρι πάντα) σε Silver Aluminium Case και λουράκια σε χρώμα Flat Silver/Volt Nike και Flat Silver/White Nike.. Που δεν με ενδιέφερε.. όποιος θέλει κάποιο από αυτά ας ρίξει ένα τηλεφώνημα πρώτα.. Σε Κολωνάκι ήταν.



#1212   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 31/10/2016 - 17:35

για πειτε ρε παιδια κ κανα μαγαζι που να το χει ετοιμοπαραδοτο!!!στο skroutz γραφει αναμενεται κ στονistorm κατοπιν παραγγελιας!!!λεω να το κανω δωροντου εαυτου μου για χριστουγεννα!!!χεχεχε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ε παράγγειλε από τώρα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1213   MICZ45

MICZ45

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 31/10/2016 - 17:44

με πηραν τηλ...αυριο παραλαμβανω απο κουριερ το nike


Ακριβώς τα ίδια και σε μένα και εγώ παραλαμβάνω αύριο το Nike με κούριερ.

#1214   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2016 - 18:00

Μετά από μιας εβδομάδας χρήσης έχω να πω τα εξής:

 

-- φυσικά χαρακτηριστικά --

Το space black είναι φανταστικό, όποιος θέλει να πάει σε stainless steel ας σκεφτεί διπλά το θέμα του χρώματος και ας δει πρώτα το μαύρο από κοντά!

Το ατσάλινο αν και λίγο βαρύ (ειδικά για κάποιον σαν και μένα που δεν φορούσε ρολόι) είναι πολύ ανθεκτικό!

Το λουράκι (sport band) που έρχεται μαζί δεν φαίνεται ιδιαίτερα ανθεκτικό και έχει κάνει ένα μικρό σημάδι, θα δείξει όμως...

To crown ήταν πολύ υποτιμημένο στο μυαλό μου αλλά τελικά η χρήση του στο scrolling είναι φανταστική!

 

-- μπαταρία --

Με την δική μου χρήση, το ρολόι αντέχει κάτι παραπάνω από δύο μέρες (άρα την δεύτερη νύχτα το φορτίζω).

Μεγάλη κατανάλωση στην μπαταρία προκαλούν οι πολυπλοκότητες όπως καιρός, θερμοκρασίες κλπ που τραβάν συνέχεια data από το κινητό!

Επίσης μεγάλη κατανάλωση προκαλεί η ανανέωση των εφαρμογών στο υπόβαθρο.

 

-- λογισμικό και χρήση --

Λατρεύω την υπαγόρευση μηνυμάτων!

Υπάρχουν μερικά χαζά bugs αλλά μικρής σημασίας που μπορούν να γίνουν ξεπεραστούν!

Κάποιες εφαρμογές όπως το apple maps παρουσιάζουν καθυστερήσεις λόγω των χαμηλών ταχυτήτων του bluetooth.

Οι κλήσεις μέσω του ρολογιού είναι πολύ καλές αν και το ηχείο θα πρέπει να το φέρεις κοντά στο αυτί σου όταν βρίσκεσαι σε θορυβώδες περιβάλλον.

Με το haptic feedback και το κουδούνισμα δεν έχω χάσει ποτέ notification ακόμα και σε παιδική χαρά (οι γονείς καταλαβαίνουν)!

 

-- αξία κτήσης --

Το αν αξίζει ή όχι η αγορά του είναι υποκειμενικό! Κατά την προσωπική μου άποψη είναι ένα χρήσιμο αλλά μη αναγκαίο gadget/κόσμημα.

Βλέπεις γρήγορα τα notifications που έχεις, απαντάς σε κάποια χωρίς να μπεις στην διαδικασία να βγάλεις το κινητό από την τσέπη/τσάντα σου, το χρησιμοποιείς στην γυμναστική σου και... that's really it! Ότι έκανες πριν τα ίδια θα κάνεις και τώρα, δεν σου δίνει κάποια έξτρα δυνατότητα!

 

Για μένα είναι πολύ χρήσιμο, διότι (εκτός της χρήσης στο τρέξιμο κλπ) κυκλοφορώ με ένα τσαντάκι που έχει μέσα εκτός του κινητού και 1002 ακόμα πράγματα και από το χέρι ή στην αγκαλιά κρατώ τον μικρό μου γιο. Πριν το ρολόι το να δω κάτι στα γρήγορα ή να απαντήσω μια κλήση ήταν ένας μικρός γολγοθάς. Επίσης, επειδή δεν μου αρέσει να έχω το κινητό "εκτεθειμένο", όταν ήμουν σε κάποιο χώρο με φασαρία (πχ παιδική χαρά ή χώρο εστίασης), άφηνα το κινητό στο τσαντάκι και έχανα αρκετές κλήσεις ή μηνυμάτα! Ίσως είμαι υπερβολικός ή/και ιδιότροπος αλλά ειλικρινά πιστεύω ότι για κάποιους ανθρώπους εκεί είναι η μεγαλύτερη αξία του ρολογιού και νομίζω ότι τελικά αυτό θα είναι το μέλλον των κινητών, να γίνουν wareables!

 

@ όσους το έχουν: χαρείτε το, παίξτε μαζί του, θαυμάστε το και μείνετε στο ακουστικό σας για νέα features (siri, apple pay)

@ όσους δεν το έχουν: μην ανησυχείτε, δεν χάνετε κάτι το φοβερό, στο μέλλον θα το αποκτήσετε ως το iphone 10 (wareable)



#1215   alfacinogr

alfacinogr

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα

Δημοσίευση 31/10/2016 - 19:01

με πηραν τηλ...αυριο παραλαμβανω απο κουριερ το nike


Θα γίνω γραφικός αλλά για πες αριθμό παραγγελίας και ποιο μοντέλο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες