Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2431   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 29/01/2017 - 23:11

δυστυχως μια απο τα ιδια...



Sent from my iPhone using Tapatalk

Πραγματικά δυσκολεύομαι να ακούσω κάτι, νομίζω ότι δεν έχει hissing.  :)

 

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις αγόρασα το 7 32GB σε μαύρο. Το κινητό είναι πανέμορφο και μετά από τόσα χρόνια με το 5S η διαφορά είναι η μέρα με τη νύχτα. Μιας και έχω ακόμα DOA (θεωρητικά τουλάχιστον) είμαι σε φάση που τεστάρω τα πάντα. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άψογες, το μόνο που με ανησυχεί είναι ο ήχος που κάνει όταν τραβάω βίντεο σε απόλυτη ησυχία. Θεωρείτε ότι έχω πέσει θύμα του hissing ή σας ακούγεται φυσιολογικός ο ήχος; Το προηγούμενο κινητό μου δεν έκανε τέτοιο ήχο και γι' αυτό έχω αρχίσει να φρικάρω, δεν θα ήθελα να ξεμείνω με ελαττωματική συσκευή αν μπορώ να την αλλάξω με καινούργια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ένα ανεπαίσθητο hiss ακούγεται που και που, αλλά καμία σχέση με σοβαρές περιπτώσεις που έχω ακούσει στο youtube ας πούμε.

Το αν θα πας για αντικατάσταση είναι πραγματικά στο χέρι σου, δεν ξέρω αν αξίζει να μπλέξεις. Και δεν ξέρω αν το αναγνωρίζουν σαν περίπτωση του doa.

Ελπίζω να βγάλεις άκρη όπως και να έχει. :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2432   sonderfall

sonderfall

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/01/2017 - 23:58

Πραγματικά δυσκολεύομαι να ακούσω κάτι, νομίζω ότι δεν έχει hissing.  :)

 

Ένα ανεπαίσθητο hiss ακούγεται που και που, αλλά καμία σχέση με σοβαρές περιπτώσεις που έχω ακούσει στο youtube ας πούμε.

Το αν θα πας για αντικατάσταση είναι πραγματικά στο χέρι σου, δεν ξέρω αν αξίζει να μπλέξεις. Και δεν ξέρω αν το αναγνωρίζουν σαν περίπτωση του doa.

Ελπίζω να βγάλεις άκρη όπως και να έχει. :)

 

Γιατί να μην αναγνωριστεί σαν περίπτωση DOA, δεν το καταλαβαίνω. Από ότι λένε στο site τους το στέλνουν πρώτα στο service για επιβεβαίωση του προβλήματος (υποθέτω infoquest) και μου φαίνεται απίθανο να μη το δουν σαν πρόβλημα, δε θα ναι το πρώτο που πάει με αυτό το πρόβλημα, ένα βίντεο να τραβήξουν και θα το ακούσουν.

Αυτό που με αγχώνει είναι ότι δεν ξέρω τι παίζει στην Ελλάδα, τόσα χρόνια εξωτερικό είχα το κεφάλι μου ήσυχο και με χρήση doa και με αλλαγές μετά.

 

Κοινώς φοβάμαι μη μπλέξω, γιατί ποιός μου εγγυάται ότι το επόμενο θα είναι καλύτερο;;Και δεν είναι και από τα πρώτα, 52η εβδομάδα παραγωγής είναι. Άσε που με τόσα που διαβάζω με clicking, να χάνει σήμα κλπ κλπ, φοβάμαι μην πάω για μαλλι και βγω κουρεμένη. Ουφ, δεν ξέρω καθόλου... :wacko:



#2433   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 30/01/2017 - 00:04

Γιατί να μην αναγνωριστεί σαν περίπτωση DOA, δεν το καταλαβαίνω. Από ότι λένε στο site τους το στέλνουν πρώτα στο service για επιβεβαίωση του προβλήματος (υποθέτω infoquest) και μου φαίνεται απίθανο να μη το δουν σαν πρόβλημα, δε θα ναι το πρώτο που πάει με αυτό το πρόβλημα, ένα βίντεο να τραβήξουν και θα το ακούσουν.

Αυτό που με αγχώνει είναι ότι δεν ξέρω τι παίζει στην Ελλάδα, τόσα χρόνια εξωτερικό είχα το κεφάλι μου ήσυχο και με χρήση doa και με αλλαγές μετά.

 

Κοινώς φοβάμαι μη μπλέξω, γιατί ποιός μου εγγυάται ότι το επόμενο θα είναι καλύτερο;;Και δεν είναι και από τα πρώτα, 52η εβδομάδα παραγωγής είναι. Άσε που με τόσα που διαβάζω με clicking, να χάνει σήμα κλπ κλπ, φοβάμαι μην πάω για μαλλι και βγω κουρεμένη. Ουφ, δεν ξέρω καθόλου... :wacko:

Αν έχεις συνηθίσει σε εξυπηρέτηση Apple Store θα σου έλεγα τελείως φιλικά να κρατάς μικρό καλάθι. Γενικά δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα hissing λογικά κάποιος άλλος θα σου τα πει καλύτερα στο τι συμβαίνει με το service το doa και γενικά με τις αντικαταστάσεις.

Απλά αυτό ακριβώς είναι το θέμα, κανείς δεν σου εγγυάται τίποτα και απο την στιγμή που η συσκευή σου είναι γενικά καλή θα σου έλεγα να μην σε  απασχολεί. Δεν είναι κάτι το οποίο καθιστά το κινητό μη λειτουργικό άλλωστε. Επίσης πόσο συχνά τραβάς βίντεο σε απόλυτα ήσυχο περιβάλλον, γιατί μόνο υπο αυτήν την περίπτωση ακούγεται αν δεν κάνω λάθος.

Και πάλι ελπίζω να βγάλεις άκρη όπως και να έχει, αλλά πάνω απ όλα ελπίζω να χαρείς το κινητό σου είτε προχωρήσεις σε αντικατάσταση είτε όχι. Πάντα φιλικά. :)



#2434   sonderfall

sonderfall

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/01/2017 - 00:30

Αν έχεις συνηθίσει σε εξυπηρέτηση Apple Store θα σου έλεγα τελείως φιλικά να κρατάς μικρό καλάθι. Γενικά δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα hissing λογικά κάποιος άλλος θα σου τα πει καλύτερα στο τι συμβαίνει με το service το doa και γενικά με τις αντικαταστάσεις.

Απλά αυτό ακριβώς είναι το θέμα, κανείς δεν σου εγγυάται τίποτα και απο την στιγμή που η συσκευή σου είναι γενικά καλή θα σου έλεγα να μην σε  απασχολεί. Δεν είναι κάτι το οποίο καθιστά το κινητό μη λειτουργικό άλλωστε. Επίσης πόσο συχνά τραβάς βίντεο σε απόλυτα ήσυχο περιβάλλον, γιατί μόνο υπο αυτήν την περίπτωση ακούγεται αν δεν κάνω λάθος.

Και πάλι ελπίζω να βγάλεις άκρη όπως και να έχει, αλλά πάνω απ όλα ελπίζω να χαρείς το κινητό σου είτε προχωρήσεις σε αντικατάσταση είτε όχι. Πάντα φιλικά. :)

Ναι πάντα με τη Apple απευθείας είχα να κάνω και επειδή έχω ακούσει ιστορίες τρόμου για το τι συμβαίνει/συνέβαινε στην Ελλάδα προβληματίζομαι. Αν ήμουν ακόμα εξωτερικό θα χε ήδη επισταφεί στη μαμά apple, χωρίς δεύτερη σκέψη.

Με τον ίδιο τρόπο σκεφτόμαστε νομίζω. Αν δεν ήταν να παίζει doa, και να μιλάμε για refurb ούτε που θα το συζήταγα τουλαχιστον σε αυτή τη φάση, γιατί κατά τα άλλα το κινητάκι δείχνει όντως άψογο. Από την άλλη βέβαια σκέφτομαι ότι είναι 4 ημερών κινητό, δεν το λες και οικονομικό τη σήμερον ημέρα,  και είναι κρίμα να έχει πρόβλημα, έστω και μικρό και έστω και αν στην καθημερινότητά μου μάλλον δε θα με ενοχλεί.

Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!! :)

Kαι αν κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία και μπορεί να με κατευθύνει ως προς το τι γίνεται με το doa και το hissing θα ήμουν υπόχρεη. Έχει τύχει δηλ. να πάει κάποιος service για αντικατάσταση και να μην αναγνωρίσουν το hissing ως πρόβλημα;;



#2435   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/01/2017 - 07:52

Πραγματικά δυσκολεύομαι να ακούσω κάτι, νομίζω ότι δεν έχει hissing. :)

Ένα ανεπαίσθητο hiss ακούγεται που και που, αλλά καμία σχέση με σοβαρές περιπτώσεις που έχω ακούσει στο youtube ας πούμε.
Το αν θα πας για αντικατάσταση είναι πραγματικά στο χέρι σου, δεν ξέρω αν αξίζει να μπλέξεις. Και δεν ξέρω αν το αναγνωρίζουν σαν περίπτωση του doa.
Ελπίζω να βγάλεις άκρη όπως και να έχει. :)


Πραγματικά είναι ανεπαίσθητο. Γνώμη μου είναι μια χαρά. Μην ασχοληθείς.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2436   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/01/2017 - 13:38

Καλημερα! οχι που θα τελειωνα,μου κολλησε η καμερα 3 φορες..δηδ την ανοιγω κ ειναι μαυρη η εικονα η τελειως θολωμενη ,την εκλεινα κ οταν την ξανανοιγα ηταν οκ..λετε να ταν τυχαιο κ τι γινεται σε αυτην την περιπτωση;; μου κλεισε κ απο μπαταρια αλλα θεωρω οτι θα στρωσει..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2437   petros1991

petros1991

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 30/01/2017 - 14:31

Όσοι το πήγατε σε Apple Store (άρα εξωτερικό), για το γνωστό θέμα του hissing, σας το κάνανε αντικατάσταση με refurbished ή με σφραγισμένο. Έχω ένα iphone 7 με μικρό πρόβλημα και σκέφτομαι αν είναι καλύτερα να περιμένω με κάποια ευκαιρία (κάποιο ταξίδι) να το αλλάξω σε Apple Store εξω παρά εδώ σε καμιά infoquest.



#2438   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/01/2017 - 15:16

Καλημερα! οχι που θα τελειωνα,μου κολλησε η καμερα 3 φορες..δηδ την ανοιγω κ ειναι μαυρη η εικονα η τελειως θολωμενη ,την εκλεινα κ οταν την ξανανοιγα ηταν οκ..λετε να ταν τυχαιο κ τι γινεται σε αυτην την περιπτωση;; μου κλεισε κ απο μπαταρια αλλα θεωρω οτι θα στρωσει..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μένεις μήπως γειτονιά με το stevo?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2439   iganiats

iganiats

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 30/01/2017 - 17:52

Μένεις μήπως γειτονιά με το stevo?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αλήθεια που χάθηκε αυτή η ψυχή;



#2440   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/01/2017 - 19:34

Καλημερα! οχι που θα τελειωνα,μου κολλησε η καμερα 3 φορες..δηδ την ανοιγω κ ειναι μαυρη η εικονα η τελειως θολωμενη ,την εκλεινα κ οταν την ξανανοιγα ηταν οκ..λετε να ταν τυχαιο κ τι γινεται σε αυτην την περιπτωση;; μου κλεισε κ απο μπαταρια αλλα θεωρω οτι θα στρωσει..


Sent from my iPhone using Tapatalk


Το εκανε σε ενα γνωστο μου, και του ειπα να δοκιμασει να κανει αναβαθμιση στο τελευταιο iOS και μου ειπε οτι δεν του το ξανα εκανε αλλη φορα. Δρ ξερω αν θες να δοκιμασεις.. (ειχε νομιζω 10.0.2)

#2441   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/01/2017 - 19:41

εχω κανει την τελευταια αναβαθμιση ηδη ,κ τι μπορει να γινει αλλαγη καμερας η κινητου;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2442   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 30/01/2017 - 19:49

Καλησπέρα και από εμένα.

Την κυριακή μέσω messenger έστειλε ένας γνωστός μου έναν ιό (ανέφερε το όνομα μου και ότι είναι βίντεο από το YouTube) , σήμερα λοιπόν κόλλησε η συσκευή (iPhone 7 σε 10.0.1) για πρώτη φορά, δεν ανταποκρινόταν η οθόνη και άλλα διάφορα. 

Με τα πολλά έκανα ένα soft reset και όλα κομπλέ...

 

Τι λέτε, να αναβαθμίσω σε 10.2.1  που μου την έχει εμφανίσει ? 

Γιατί για jailbreak δεν βλέπω μέλλον.



#2443   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/01/2017 - 20:07

Δεν είναι ιός. Bug είναι που υπάρχει και στη 10.2.1.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2444   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 30/01/2017 - 20:09

Δεν είναι ιός. Bug είναι που υπάρχει και στη 10.2.1.

Μα εγώ είμαι στη 10.0.2



#2445   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/01/2017 - 20:15

Μα είναι Bug.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 21

0 μέλη, 21 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες