Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2476   marios8787

marios8787

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 08/02/2017 - 06:05

Καλημέρα και από εμένα διάβασα αρκετές σελίδες όσο αφορά το θέμα με των θόρυβο στο βίντεο και δεν έχω κάποιο πρόβλημα και αν έχω τουλάχιστον θα είναι τόσο χαμηλός που δεν θα γίνεται αντιληπτός..

Από το 5s έχω φύγει από το iOS και είχα πάει στα android έχοντας περάσει από τα χέρια μου πολλές ναυαρχιδες..

Έχω πάρει εδώ και 1 μήνα το IPhone 7 plus 128 mat χρωμα.

Έχω να πω τα εξής

Το λογισμικό όπως πάντα ότι καλύτερο πολύ σταθερό έχουν κάνει τρομερή δουλειά πάνω σε αυτό

Η κατασκευή πόλυ καλή αλλά θα μπορούσε και καλύτερη το μέταλλο μου θυμηζει λίγο από Lg G5

Και η 2 κάμερες είναι σχετικά καλές αλλά πίσω από των ανταγωνισμό εγώ έχω και s7 edge και είναι πολύ καλύτερο σε όλες της συνθήκες φωτισμού .

Από μπαταρία έχουν κάνει τρομερή δουλειά μπράβο τους

Ήχο πολύ καλό

Τα μπαζελ δεν τα μίκριναν καθόλου αλλά κινητά σε αυτές της διαστάσεις έχουν 6" οθόνη

Για εμένα πάνω από 600 ευρώ δεν θα πρέπει να ήταν η τιμή του αλλά έλα που μας έχει γίνει αρρώστια και δεν ξεκολλάμε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2477   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/02/2017 - 10:43

Με τι καθαρίζετε την οθόνη; Εγώ αγόρασα απο Public ένα που κάνει για όλα γενικά αλλά φοβάμαι γιατί το βλέπω λίγο χοντρό...b88c4dc30a4d678c8cbc61056b85b671.jpgποια είναι η άποψη σας; Δεν το πήρα με κάποιο υγρό.

Γιατί δεν το εξήγησα καλά, όταν είπα γενικά εννούσα όπως βλέπετε στη φωτο είναι για κινητά, τηλεοράσεις, tablets και μιλάω για τον καθαρισμό οθόνης. Εσείς τι λέτε παιδιά, να πάρω πανάκι γυαλιών ή κάνει και αυτό; f56cfb380ff9af2472da3c1c0816fb97.jpg

Τελευταία επεξεργασία από: Balema, 08/02/2017 - 10:44


#2478   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2017 - 12:32

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα, η οθόνη του iphone είναι ανθεκτική δεν θα δεις καμία τρελή διαφορά σε σύγκριση μιας πετσέτας παράδειγμα.



#2479   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2017 - 12:38


Και η 2 κάμερες είναι σχετικά καλές αλλά πίσω από των ανταγωνισμό εγώ έχω και s7 edge και είναι πολύ καλύτερο σε όλες της συνθήκες φωτισμού .

 

μεγειες απλα αυτο το με ολες τις συνθηκες φωτισμου δεν παιζει κατα την αποψη μου. Σε κανονικες συνθηκες το iphone ειναι πιο "σωστο". Σε δυσκολο φωτισμο υπερτερει το αλλο αλλα και εκει κατω του αποδεκτου. Δεν μιλαω για το τι βλεπεις στην οθονη του κινητου αλλα το τι βλεπω στο imac.



#2480   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/02/2017 - 13:16

Καλημερα,επικοινωνησαν μαζι μου απο απλ κ μου παν να παω το κινητο πισω παλι οταν τους ειπα για την καμερα κ δεν ξερω τι να κανω αν το παω κ μου βγει χειροτερο ;;;εντωμεταξυ προχθες τραβηξα λαιν βιντεο κανα 3 λέπτο κ επεσε η μπαταρια απο 80 σε 60 %


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2481   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 08/02/2017 - 16:24

Καλημερα,επικοινωνησαν μαζι μου απο απλ κ μου παν να παω το κινητο πισω παλι οταν τους ειπα για την καμερα κ δεν ξερω τι να κανω αν το παω κ μου βγει χειροτερο ;;;εντωμεταξυ προχθες τραβηξα λαιν βιντεο κανα 3 λέπτο κ επεσε η μπαταρια απο 80 σε 60 %


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δυστυχώς δεν σου πάει το iPhone μήπως να πάρεις ένα καινούργιο να το πουλήσεις απευθείας και να πάρεις κάποια άλλη μάρκα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2482   tony988

tony988

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 08/02/2017 - 20:58

Καλημερα,επικοινωνησαν μαζι μου απο απλ κ μου παν να παω το κινητο πισω παλι οταν τους ειπα για την καμερα κ δεν ξερω τι να κανω αν το παω κ μου βγει χειροτερο ;;;εντωμεταξυ προχθες τραβηξα λαιν βιντεο κανα 3 λέπτο κ επεσε η μπαταρια απο 80 σε 60 %


Sent from my iPhone using Tapatalk

Βασικα το κινητο σου αγγιζει πλεον τα ορια του αστικου μυθου...ουτε σε andrοidfriendly site τοσες αναφορες σε problems....και στην υπογραφη υπαρχει δηλωση κατοχης  παλιοτερου μοντελου



#2483   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/02/2017 - 21:28

το κακκο ειναι πως δεν ειναι μυθος αλλα πραγματικοτητα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2484   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/02/2017 - 22:40

το κακκο ειναι πως δεν ειναι μυθος αλλα πραγματικοτητα!!
Sent from my iPhone using Tapatalk

Με τοσο τυχη γιατι δεν παιζεις αυριο τζοκερ;; τζακ ποτ εχει

Περα της πλακας ΔΕΝ γινεται να εχεις φαει τοσα πακετα. Δεν εχω ξαναδιαβασει ποτε τετοια περιπτωση απο το 2g που ειχα μεχρι και το 7αρι.
Για μενα ειτε αλλαζεις μαρκα και πας σε ανδροειδογουιντοους ή τα ξεχνας ολα και απολαμβανεις επιτελους το εικοστο 7αρι που πηρες (γιατι εκει θα φτασεις στο τελος). Σταματα να το ψυριζεις τοσο πολυ. Στο τελος θα ψαχνεις και στη θυρα φορτισης μηπως εχεις καποιο σκουριασμενο σιδερακι

φιλικα παντα

Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 08/02/2017 - 22:42


#2485   marios8787

marios8787

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 08/02/2017 - 23:33

μεγειες απλα αυτο το με ολες τις συνθηκες φωτισμου δεν παιζει κατα την αποψη μου. Σε κανονικες συνθηκες το iphone ειναι πιο "σωστο". Σε δυσκολο φωτισμο υπερτερει το αλλο αλλα και εκει κατω του αποδεκτου. Δεν μιλαω για το τι βλεπεις στην οθονη του κινητου αλλα το τι βλεπω στο imac.



Πάντως όπως και να έχει για ένα κινητό που κοστίζει γύρο στο χιλιάρικο θα έπρεπε να κάνει κάτι παραπάνω από των ανταγωνισμό ...

Είναι αδιανόητο να έχει τόσα προβλήματα.. έχουν δίκιο ώρες ώρες η android fans που μας λένε κορόιδα ώρες ώρες.
Το μόνο θετικό της υπόθεσης είναι το iOS για κανένα λόγο δεν έπρεπε να αξίζει τόσα λεφτά λυπάμαι που το λέω αυτό αλλά είναι η αλήθεια

#2486   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 09/02/2017 - 10:13

Πάντως όπως και να έχει για ένα κινητό που κοστίζει γύρο στο χιλιάρικο θα έπρεπε να κάνει κάτι παραπάνω από των ανταγωνισμό ...

Είναι αδιανόητο να έχει τόσα προβλήματα.. έχουν δίκιο ώρες ώρες η android fans που μας λένε κορόιδα ώρες ώρες.
Το μόνο θετικό της υπόθεσης είναι το iOS για κανένα λόγο δεν έπρεπε να αξίζει τόσα λεφτά λυπάμαι που το λέω αυτό αλλά είναι η αλήθεια

μπορεις να μου τα αριθμησεις τα προβληματα??

Γιατι εδω μιλαμε για ελαχιστα περιστατικα , το Hissing διορθωνεται. οπως επισης ριξε μια ματια στον ανταγωνισμο τι προβληματα βγαζουν αυτοι.



#2487   marios8787

marios8787

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 09/02/2017 - 10:35

το Hissing διορθωνεται.


Είδες σε κανέναν να διορθώθηκε ?

Έχει χιλαδες κρούσματα ότι στην κάτω δεξιά πλευρά όταν το κρατάς το ένα χέρι πάνω και το άλλο κάτω και το πιέσεις λίγο κάνει ένα κλικ κλικ .( έχω και εγώ αυτό το κρούσμα)

#2488   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 09/02/2017 - 14:22

οποιος εχει παει για αντικατασταση και εχει παρει αλλο , συνηθως δεν εχει Hissing . εκτος απο μερικες περιπτωσεις.αφου διαβασες οπως λες τις σελιδες θα εβγαζες ακρη....

αυτα τα χιλιαδες κρουσματα που ακριβως ειναι και εδω μεσα δεν φαινονται?



#2489   marios8787

marios8787

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 09/02/2017 - 20:51

οποιος εχει παει για αντικατασταση και εχει παρει αλλο , συνηθως δεν εχει Hissing . εκτος απο μερικες περιπτωσεις.αφου διαβασες οπως λες τις σελιδες θα εβγαζες ακρη....
αυτα τα χιλιαδες κρουσματα που ακριβως ειναι και εδω μεσα δεν φαινονται?


8/10 μετά από αντικατάσταση τους έχουν τύχη χειρότερα από αυτά που είχανε ..

Πατά λίγο Ίντερνετ να δεις τι αναφορές υπάρχουν με αυτό το σπαστικό θόρυβο που κάνει..

#2490   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2017 - 01:01

Πάντως όπως και να έχει για ένα κινητό που κοστίζει γύρο στο χιλιάρικο θα έπρεπε να κάνει κάτι παραπάνω από των ανταγωνισμό ...

Είναι αδιανόητο να έχει τόσα προβλήματα.. έχουν δίκιο ώρες ώρες η android fans που μας λένε κορόιδα ώρες ώρες.
Το μόνο θετικό της υπόθεσης είναι το iOS για κανένα λόγο δεν έπρεπε να αξίζει τόσα λεφτά λυπάμαι που το λέω αυτό αλλά είναι η αλήθεια

Μαριε μεχρι στιγμης και εχοντας περασει παρα πολλες συσκευες απο τα χερια μου,δεν ειχα ποτε προβλημα παρα μονο αυτο με την αλλαγη της μπαταριας στο 6s. Και φιλους που εχω με iphone δεν εχει παραπονεθει κανεις μεχρι τωρα αν και πολλα απο τα  τηλ τα βλεπω και ο ιδιος και εχω αποψη. Δεν αντιλεγω οτι καποιοι εχουν προβληματα αλλα τα θεωρω φυσιολογικα μονο και μονο λογω μαζικης παραγωγης. Τα ιδια λεω και για ανταγωνιστικες συσκευες και γενικα επειδη εχω φαει ολη μου τη ζωη αγοραζοντας "τεχνολογια" ξερω τι μπορει να παιζει με προιοντα μαζικης παραγωγης και ετσι δεν σχολιαζω αν ανατιναζεται το ενα η πιανει φωτια η κανει θορυβο η βραζει η δεν ξερω τι αλλο.

Συμπερασμα...προβληματα παντα θα υπαρχουν η ελαττωματα  η οπως αλλιως θες τα λες. Μην ξεχνας ομως ενα βασικο πραγμα. Το καπελο που πληρωνεις για να εχεις το μηλο.Καλως η κακως η apple τιμολογει και το ονομα της και αυτο καθε συνειδοτηποιημενος αγοραστης πρεπει να το λαμβανει υποψιν, εν ολιγοις αγοραζουμε συσκευη αξιας 600 ευρω που πωλειται 800 γιατι λεγεται apple. Tωρα τι περιμενουμε απο μια συσκευη 600 ευρω ειναι αλλη ιστορια. Παντως οχι τη τελειοτητα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες