Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2371   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 23/01/2017 - 17:54

υπαρχει η δυνατοτηα ρυθμισης του iso στην καμερα του iphone 7 του απλου; οχι του plus

Ναι.

Με το ProCamera και το ProCam.
2 αξιόλογες εφαρμογές για φωτογράφιση !


On_7+

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 23/01/2017 - 17:55

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2372   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 23/01/2017 - 19:20

Εδώ και δυο μήνες με το jet και προς το παρόν δεν έχω παρατηρήσει κάτι, βέβαια χρησιμοποιώ μόνο Apple case (Silikon ή leather). Το μόνο "θέμα " που έχω (δεν ξέρω καν είναι θέμα), είναι ότι το lock button είναι λιγότερο tactile σε σχέση με τα κουμπιά αύξησης/μείωσης της έντασης.


Tapatalked with my 7+

#2373   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.757 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2017 - 19:52

Ναι.

Με το ProCamera και το ProCam.
2 αξιόλογες εφαρμογές για φωτογράφιση !


On_7+

να συμπληρωσω στις 2 πολυ καλες εφαρμογες που προτεινε ο Velkus και την προσθηκη ρυθμισεων και στο Adobe Lightroom που ειναι free. Τωρα τι δουλεια κανει στη πραξη δεν το ξερω αν και το δοκιμασα για λιγο απλα δεν πολυασχολουμαι με ρυθμισεις της καμερας του κινητου (μονο μετα στον υπολογιστη)


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 23/01/2017 - 19:52


#2374   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/01/2017 - 19:54

να συμπληρωσω στις 2 πολυ καλες εφαρμογες που προτεινε ο Velkus και την προσθηκη ρυθμισεων και στο Adobe Lightroom που ειναι free. Τωρα τι δουλεια κανει στη πραξη δεν το ξερω αν και το δοκιμασα για λιγο απλα δεν πολυασχολουμαι με ρυθμισεις της καμερας του κινητου (μονο μετα στον υπολογιστη)

Πολύ καλό δυνατό το Lightroom Δημήτρη


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2375   oykas2001

oykas2001

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2017 - 22:17

Λοιπον ας γραψω μερικες εντυπωσεις μετα απο κανενα 2μηνο που εχω την συσκευη(iphone7 matte 128gb)
Η μπαταρια ειναι φοβερη καθως με την χρηση που κανω εγω το πρωι στις 8 θα το βγαλω απο την φορτιση και το βραδυ στις 12 εχω ακομα 30% υπολοιπο.
Οι φωτογραφιες και το OIS ειναι φοβερες και πεντακαθαρες.ο ηχος ειναι σαφως πιο δυνατος με τα ηχεια πανω κατω και πιο καθαρος.το οτι ειναι αδιαβροχο ειναι βολικο μιας και το εγκαινιασα με ενα ποτηρι νερο που επεσε καταλαθως και πραγματικα δεν ειχα κανενα απολυτος ΑΓΧΟΣ!στα του χρωματος δεν εχω κανενα ξεθωριασμα μιας και εχω την leather case της apple αν αυτο παιζει σημασια.στο home button ειναι μια κατηγορια μονο του χωρις αγχος και αυτο αν θα χαλασει η αν θα ακουγεται αυτο το ενοχλητικο "χρατς χρουτς" λες και ειχε μπει μεσα χαλικι οπως ειχα με το 6σ πλας.επισης δεν εχω κανενα θεμα hissing αν και δεν δινω και πολυ σημασια ουτε καθομαι να διυλιζω τον κονωπα για να βρω κατι.ΑΥΤΑ!οποιος θελει να προχωρισει σε αγορα ας το κανει χωρις πολλα πολλα!


Ωραίο το review. Να ρωτήσω: ξεθωριάζουν τα γράμματα ακόμα και στο black matte; Με τις διάφανες θήκες εννοώ

#2376   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2017 - 22:28

Ωραίο το review. Να ρωτήσω: ξεθωριάζουν τα γράμματα ακόμα και στο black matte; Με τις διάφανες θήκες εννοώ

δεν βαζω ποτε διαφανες θηκες καθως μου αρεσουν της apple και η silicone και η leather οποτε δεν εχω κανενα θεμα με τα γραμματα.

#2377   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/01/2017 - 22:31

Ούτε εγώ με spigen liquid armor έχω κάποιο θέμα με τα γράμματα σε μαύρο ματ.
FYI πριν από λίγο βγήκε η νέα έκδοση iOS 10.2.1


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2378   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/01/2017 - 22:34

Λοιπον ας γραψω μερικες εντυπωσεις μετα απο κανενα 2μηνο που εχω την συσκευη(iphone7 matte 128gb)
Η μπαταρια ειναι φοβερη καθως με την χρηση που κανω εγω το πρωι στις 8 θα το βγαλω απο την φορτιση και το βραδυ στις 12 εχω ακομα 30% υπολοιπο.
Οι φωτογραφιες και το OIS ειναι φοβερες και πεντακαθαρες.ο ηχος ειναι σαφως πιο δυνατος με τα ηχεια πανω κατω και πιο καθαρος.το οτι ειναι αδιαβροχο ειναι βολικο μιας και το εγκαινιασα με ενα ποτηρι νερο που επεσε καταλαθως και πραγματικα δεν ειχα κανενα απολυτος ΑΓΧΟΣ!στα του χρωματος δεν εχω κανενα ξεθωριασμα μιας και εχω την leather case της apple αν αυτο παιζει σημασια.στο home button ειναι μια κατηγορια μονο του χωρις αγχος και αυτο αν θα χαλασει η αν θα ακουγεται αυτο το ενοχλητικο "χρατς χρουτς" λες και ειχε μπει μεσα χαλικι οπως ειχα με το 6σ πλας.επισης δεν εχω κανενα θεμα hissing αν και δεν δινω και πολυ σημασια ουτε καθομαι να διυλιζω τον κονωπα για να βρω κατι.ΑΥΤΑ!οποιος θελει να προχωρισει σε αγορα ας το κανει χωρις πολλα πολλα!

πως και πηγες στο μικρο μετα απο 6splus?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2379   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2017 - 22:37

πως και πηγες στο μικρο μετα απο 6splus?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ετσι για την αλλαγη...και να σου πω δεν το εχω μετανιωσει και πολυ.βεβαια μπορει αυριο μεθαυριο να παρω παλι το πλας αλλα μεχρι τωρα δεν εχω κανενα παραπονο πουθενα.

#2380   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/01/2017 - 22:38

ετσι για την αλλαγη...και να σου πω δεν το εχω μετανιωσει και πολυ.βεβαια μπορει αυριο μεθαυριο να παρω παλι το πλας αλλα μεχρι τωρα δεν εχω κανενα παραπονο πουθενα.

οχι δλδ οτι δεν σε βολεψε το plus απο μεγεθος και πηγες στο μικρο;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2381   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2017 - 22:39

οχι δλδ οτι δεν σε βολεψε το plus απο μεγεθος και πηγες στο μικρο;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

οχι...απλα μου την βαρεσε.

Τελος το off topic

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 23/01/2017 - 22:39


#2382   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 23/01/2017 - 23:44

οχι...απλα μου την βαρεσε.

Τελος το off topic


Και μετά λένε εμένα βαρεμένο!!

Υπάρχουν και χειρότερα !


On_7+

@CaLi@


#2383   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/01/2017 - 00:13

Τελικά στο άλλαξε η Document και αυτό που σου έδωσαν πως είναι; Τι προβλήματα έχει; Τσέκαρες εβδομάδα παραγωγής; Το hissing είναι καλύτερο ή χειρότερο σε σχέση με το βίντεο που ανέβασα;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

σασ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον ξεκινησα πολυ ασχημα οπωσ καποιοι ξερετε κ συνεχιζω σημερα ξανα εκει ημουν παρεδωσα κ την 2 συσκεωη κ παλι που ταν χειροτερη απο την 1 που αλλαξαν !!!ηταν του ιουλιου!!τι μειλ εχω στειλει τι μηνυμα σε τουτερ τι τηλεφωνα τπτ καμμια ακρη δυστυχωσ!!!!


Τελευταία επεξεργασία από: bellinaki, 24/01/2017 - 00:15


#2384   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/01/2017 - 17:23

σασ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον ξεκινησα πολυ ασχημα οπωσ καποιοι ξερετε κ συνεχιζω σημερα ξανα εκει ημουν παρεδωσα κ την 2 συσκεωη κ παλι που ταν χειροτερη απο την 1 που αλλαξαν !!!ηταν του ιουλιου!!τι μειλ εχω στειλει τι μηνυμα σε τουτερ τι τηλεφωνα τπτ καμμια ακρη δυστυχωσ!!!!

Εγω λεω να περιμενεις κ να το πας μετα απο κανα Μηνα. Και γω τρεχάματα εχω με το iPhone 7 οταν το πηρα η οθονη ηταν τρομερα κιτρινη σε καποια σημεια και σε αλλα λευκη και το εδωσα για εναν ελεγχο, 3 ημερων κινητο. (iStorm). Οταν γυρισε, χωρις να αναγνωρισουν προβλημα εννοειτε απο Ολλανδια, στη πλατη του iPhone κατω απο τα γραμματα ειχε μια γρατζουνιά μεγαλη. Τους ειπα δεν μπορω να παραλαβω ετσι τη συσκευη. Θα ρωτησουν την Apple λενε... περιμενω απαντηση! Η Apple το γρατζούνησε; Να τολμησω να ζητησω καινουρια;;; :P (γελαμε για να μη κλαιμε....)


Τελευταία επεξεργασία από: JimBala, 24/01/2017 - 17:26


#2385   leuterismarkakis

leuterismarkakis

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:iLeuteris

Δημοσίευση 24/01/2017 - 20:13

Παιδια καλησπερα!!θα προβω στην αγορα του 7 plus 128 gb black αλλα με αυτα που ακουω δισταζω!!!λετε να εχουν φτιαχτει στις νεες παρτιδες ?και επισης απο ποια σκρουτζομαγαζα αγοραζετε?ευχαριστω εκ των προτερων



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες