Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2401   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/01/2017 - 17:14



Καλησπέρα και πάλι! Δοκίμασα βίντεο μόλις και παρατήρησα ότι έχω πέσει κινεγω τελικά θύμα του hissing ! Είναι πολύ έντονο ! Τι να κάνω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

ευχοομαι να μην τραβηξεισ οτι εγω αλλα αμφιβαλω....



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2402   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 27/01/2017 - 17:17

Είναι όντως έντονο αλλά νομίζω δεν μπορείς να κανεις και πολλά. Αν το κατάστημα που το αγόρασες έχει DOA το πας πίσω αλλά κανεις δεν ξέρει αν και το επόμενο έχει το ίδιο πρόβλημα.
Το ίδιο ισχύει και στην περίπτωση του ανακατασκευασμένου.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Από Cosmote το αγόρασα χθες και έχει DOA 3 ημέρες μου είπανε!
Θα μου το δεχτούν ως πρόβλημα, ή θα τρέχω?



#2403   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 27/01/2017 - 17:21

Από Cosmote το αγόρασα χθες και έχει DOA 3 ημέρες μου είπανε!
Θα μου το δεχτούν ως πρόβλημα, ή θα τρέχω?


Κανονικά πρέπει να το δεχτούν. Πήγαινε και απαίτησε αλλαγή.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2404   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 27/01/2017 - 17:26

Κανονικά πρέπει να το δεχτούν. Πήγαινε και απαίτησε αλλαγή.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 Ευχαριστώ πολύ!! Θα πάω από εκεί, να δω τι θα μου πουν!
Φαντάζομαι με καινούργιο θα πρέπει να μου το αλλάξουν, οχι με ανακατασκευασμένο, σωστά?



#2405   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/01/2017 - 18:03

Ευχαριστώ πολύ!! Θα πάω από εκεί, να δω τι θα μου πουν!
Φαντάζομαι με καινούργιο θα πρέπει να μου το αλλάξουν, οχι με ανακατασκευασμένο, σωστά?

Ρε φίλε μην ασχολείσαι, κοιτά να το χαρείς το εργαλείο και μην δίνεις σημασία. Πληροφοριακά σε όσους έχουν hissing και στου πατέρα μου το 6αρι έτσι κάνει όταν τραβάς βίντεο. Στο 6αρι ναι. Μεγεια και για μένα κράτησε το να του πιεις το αίμα. Προσωπική μου άποψη πάντα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2406   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 27/01/2017 - 18:20

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Να σου πω την αλήθεια, δεν πολυέκατσα να ασχοληθώ! τυχαία το ανακάλυψα ότι έχει θέμα που τράβηξα βίντεο και άκουγα μετά αυτά τα παράσiτα, και βάζοντας το αυτί στην πλάτη του κινητού κατάλαβα ότι ακούγεται το hiss!!
Το να έκανε το Hiss η συσκευή δεν με απασχολεί καθόλου, αλλά το να περνάει όλο αυτό στο βίντεο νομίζω είναι κρίμα και το χαλάει!



#2407   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/01/2017 - 18:57

Εγώ το βίντεο από το δικό μου το έχω παραθέσει λίγα post πιο πάνω. Δεν ακούγεται τόσο άσχημα όσο σε αλλά, όμως υπάρχει. Δεν ασχολούμαι άλλο. Αν μπορούσαν να μου εγγυηθούν ότι θα έπαιρνα τέλειο τηλ θα το άλλαζα. Αλλά είναι ότι κάτσει. Περιμένω με αγωνία τι θα ακούσεις στην document. Αν σου είναι εύκολο τραβά ένα βιντεάκι με το καινούργιο τηλ και δες και την ημέρα παραγωγής.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

δεν πηγα να το παρω κ τωρα ξαναστειλα μειλ για το κεισ που χει ανοιχτει ...ρωτησα την εβδομαδα που πε 52 αν την ειπε σωστα ποιοσ μηναασ να ναι ,ξερετε??τι να κανω ???να παω να το παρω η να το αφησω να δω τι θα μου πουν απο αππλ??



#2408   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/01/2017 - 19:10

δεν πηγα να το παρω κ τωρα ξαναστειλα μειλ για το κεισ που χει ανοιχτει ...ρωτησα την εβδομαδα που πε 52 αν την ειπε σωστα ποιοσ μηναασ να ναι ,ξερετε??τι να κανω ???να παω να το παρω η να το αφησω να δω τι θα μου πουν απο αππλ??


52η εβδομάδα είναι από 26 μέχρι τέλος Δεκεμβρίου. Άμα και αυτό ακούγεται έτσι, Ε τότε τι να πω...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2409   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/01/2017 - 19:16



Καλησπέρα και πάλι! Δοκίμασα βίντεο μόλις και παρατήρησα ότι έχω πέσει κινεγω τελικά θύμα του hissing ! Είναι πολύ έντονο ! Τι να κάνω;

Φίλε μου κάνει ακριβώς όπως και το δικό μου. Εγώ αποφάσισα να το κρατήσω. Πραγματικά είναι καθαρά θέμα τυχης. Όταν κυκλοφορούν τηλέφωνα μετά από 4 μηνες και δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα (οπως με το band gate στο 6αρι). Μέχρι να το φτιάξουν θα έχω πάρει το S ή το 8...

Το δικό μου εδώ: https://youtu.be/iVUHzxUruLI


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2410   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/01/2017 - 20:10

52η εβδομάδα είναι από 26 μέχρι τέλος Δεκεμβρίου. Άμα και αυτό ακούγεται έτσι, Ε τότε τι να πω...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

δεν ξερω ποσο αλλα ακουγεται κ η δικαιολογια ειναι τα μεγαφωνα...αλλο αυτο τωρα δικαιολογιεσ θα το  ξαναπω κ δεν ξερω τι να κανω πια εχω απελπιστει.....



#2411   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 27/01/2017 - 20:20

Να σου πω την αλήθεια, δεν πολυέκατσα να ασχοληθώ! τυχαία το ανακάλυψα ότι έχει θέμα που τράβηξα βίντεο και άκουγα μετά αυτά τα παράσiτα, και βάζοντας το αυτί στην πλάτη του κινητού κατάλαβα ότι ακούγεται το hiss!!
Το να έκανε το Hiss η συσκευή δεν με απασχολεί καθόλου, αλλά το να περνάει όλο αυτό στο βίντεο νομίζω είναι κρίμα και το χαλάει!

Φίλε μου πόσο συχνά τραβάς βίντεο σε απόλυτη ησυχία; Γιατί κυρίως εκεί ακούγεται το hissing. Σε περιβάλλον με θόρυβο νομίζω δεν ακούγεται κάτι.

Επίσης για να μην παρεξηγηθώ, το καταλαβαίνω οτι μερικοί το θεωρούν πρόβλημα, και σε μερικούς που είναι απίστευτα έντονο νομίζω πως είναι, αλλά μου θυμίζει λίγο το θέμα με τους επεξεργαστές στο 6s..

Με κάθε καλή διάθεση, δεν θέλω να υπάρξει κάποια παρεξήγηση.  :)


Τελευταία επεξεργασία από: Gianniskaz, 27/01/2017 - 20:22


#2412   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 27/01/2017 - 22:18

Φίλε μου πόσο συχνά τραβάς βίντεο σε απόλυτη ησυχία; Γιατί κυρίως εκεί ακούγεται το hissing. Σε περιβάλλον με θόρυβο νομίζω δεν ακούγεται κάτι.
Επίσης για να μην παρεξηγηθώ, το καταλαβαίνω οτι μερικοί το θεωρούν πρόβλημα, και σε μερικούς που είναι απίστευτα έντονο νομίζω πως είναι, αλλά μου θυμίζει λίγο το θέμα με τους επεξεργαστές στο 6s..
Με κάθε καλή διάθεση, δεν θέλω να υπάρξει κάποια παρεξήγηση. :)




Η αλήθεια είναι ότι δεν τραβάω γενικά πολύ βίντεο και ειδικά σε απόλυτη ησυχία!
Το παραπάνω βίντεο είναι από το 4S μου το παλιό και παρατηρώ ότι τελικά ακούγεται σε μικρότερο βαθμό! Και λέω μήπως στο πιο δυνατό ηχείο του 7 plus μεγενθύνεται το κακό! Μήπως είναι πολύ λεπτομέρεια τελικά το όλο σκηνικό; Τον ήχο αυτό τον παρατήρησα τυχαία !!
Άμα πάω να μου το αλλάξουν θα μου δώσουν καινούργιο ή ανακατασκευασμένο; και επίσης υπάρχει πιθανότητα να ξαναυπαρχει το πρόβλημα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2413   tony988

tony988

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 28/01/2017 - 12:43

τελικα το θεμα του hissing υπαρχει και ειναι ανεξαρτητο απο την μερα παραγωγης του iphone .

γνωστος μου στην δουλεια με 7αρι του 2017 και εχει πολυ χειροτερο θεμα απο αυτο του video.

 

παπατζιλικια βρωμμοπωλητων ειναι τελικα οτι εχει σχεση η μερα παραγωγης

 

απλα αυτος δεν του δινει τοσο σημασια

 

Σκεφτομαι πλεον καν να μην παρω το 7αρι ,γιατι θα μου την σπασει αν εχει θεμα και μπλεξω



#2414   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 28/01/2017 - 12:51



Η αλήθεια είναι ότι δεν τραβάω γενικά πολύ βίντεο και ειδικά σε απόλυτη ησυχία!
Το παραπάνω βίντεο είναι από το 4S μου το παλιό και παρατηρώ ότι τελικά ακούγεται σε μικρότερο βαθμό! Και λέω μήπως στο πιο δυνατό ηχείο του 7 plus μεγενθύνεται το κακό! Μήπως είναι πολύ λεπτομέρεια τελικά το όλο σκηνικό; Τον ήχο αυτό τον παρατήρησα τυχαία !!
Άμα πάω να μου το αλλάξουν θα μου δώσουν καινούργιο ή ανακατασκευασμένο; και επίσης υπάρχει πιθανότητα να ξαναυπαρχει το πρόβλημα;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αν κανεις χρήση DOA πρέπει να σου δώσουν καινούργιο αλλά πάλι μπορεί να σου κάτσει με hissing.
Εγώ το δικό μου το πρώτο που είχε ελάχιστο hiss το πούλησα και αγόρασα καινούργιο από άλλο κατάστημα και ήταν οκ.
Επίσης τσέκαρε αν το hissing περνάει και από τα ακουστικά όταν κανεις κλήση.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2415   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 28/01/2017 - 12:54

Αν κανεις χρήση DOA πρέπει να σου δώσουν καινούργιο αλλά πάλι μπορεί να σου κάτσει με hissing.
Εγώ το δικό μου το πρώτο που είχε ελάχιστο hiss το πούλησα και αγόρασα καινούργιο από άλλο κατάστημα και ήταν οκ.
Επίσης τσέκαρε αν το hissing περνάει και από τα ακουστικά όταν κανεις κλήση.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Με ακούστηκα που τράβηξα βίντεο χθες δεν είχε σχεδόν καθόλου! Να καθίσω δλδ στα αυγά μου καλύτερα!
Επίσης το ηχείο όταν το βάζω δυνατά κοντά στο τέρμα τρέμει η πλάτη! Είναι φυσιολογικό ή να το αλλάξω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες